Правила за пускане на обяви в раздела


Тук се обсъждат проблеми, касаещи повече от един модел на Субару и общи въпроси.



Отговори на тема  [ 118 мнения ]  стр Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Зимни гуми 2019-2020-2021 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 30, 2015 7:04 pm
Мнения: 327
Местоположение: София/Димитровград
Автомобил: Legacy`07 sedan 3.0R Auto
Рейтинг: 129
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
И аз съм пред дилема между контита и бриджстоун, особено след това видео. Мисля си заслужава гледането.

https://youtu.be/XF8R2OELqug


Sent from my iPhone using Tapatalk

Пет Окт 08, 2021 9:19 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Май 16, 2010 10:25 am
Мнения: 57
Местоположение: Смолян
Автомобил: Subaru Impreza XV 2011 AT
Рейтинг: 94
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
fixallot написа:
ivan_m написа:
В началото на Октомври сложих BRIDGESTONE BLIZZAK LM005 225/60 R18 104V. За сега съм много доволен от гумите, много са тихи и икономични, на практика няма разлика с летния ми BRIDGESTONE по тези показатели. До днес имам впечатления от поведенито им само на мокър път, много добре се държат, в колата не се усеща, че минава през големи локви, не случайно имат клас "А" за мокро за всички размери. Естествено как са на сняг ще споделя ако има такъв този сезон :)


Айде с първите валежи на снежец в район достъпен с автомобил да отмия прахта от темата. Не намерих тема за по-новия сезон та пиша тук.

Ако някой има впечатление от този Bridgestone Blizzak LM005. Едно от нещата, които гледам в една гума - поведението на дъжд. Ако е под клас B изобщо не я гледам. Досега първата година със Субару карах с едни клебери, след това минах на Континентал. Трябват ми за Форко SG 2.5XT та размера е 215/55/R17. От по-горното мнение, явно изглежда., че оправдават клас А на дъжд, което много ме радва. Така или иначе зимата е повечето киша, мокро отколкото сняг. Обаче ме интересува и на снях как са, че до вкъщи е един доста голям баир - макар и не супер дълъг(има няма 100тина метра) и ми се иска да мога да го качвам(и слизам) с оглед, че като нищо комшиите ще си оставт отстрани колиците, както правят и в момента, а така няма много място за усукване без да удариш някой. Мястото уж се почиства (има и други с разни и паркетни джипки а и не джипки даже) та би трябвало да свършат работа, ама аз да си попитам

Общо взето ако не намеря мнение, и континентала ще взема, ама викам да взема да разнообразя, за малко по-ниска цена ( ако не избера рънфлат версията :pardon:)
Наздраве :beer: и безаварийни километри и много усмивки през предстоящия Субару сезон.

Рънфлат версията, ако се наложи да я ползваш наистина като такава, не е ли пагубна за диференциалите на нашата марка, не отворените деференциали, а тези с ограничено приплъзване?

Пет Окт 08, 2021 10:13 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 11:23 pm
Мнения: 998
Местоположение: София
Skype: nikentce
Автомобил: Forester 2010, 2.0 D
Телефон: 08осем20четири6044
Рейтинг: 532
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
На отворените при ръчката нищо им няма, ама на виското жална му майка :)

Пет Окт 08, 2021 10:20 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 06, 2015 8:08 pm
Мнения: 632
Местоположение: Бургас
Автомобил: Forester 2.5XT '06AT;Outback B13 H6
Телефон: O8985O54I4
Рейтинг: 346
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
angel_che написа:
Рънфлат версията, ако се наложи да я ползваш наистина като такава, не е ли пагубна за диференциалите на нашата марка, не отворените деференциали, а тези с ограничено приплъзване?


Единстевното за което бих я взел (доколкото четох какво реално представлява, но има и още да проучвам) е това, че ефетка при евентуално спукване в движение е по лек. Не че ако сис със 150 по магистралата ще помогне, но все е нещо. Иначе каране еди колко си километра с нея е абсурд при Субару според мен, ако не си решил да изхвърляш колата де. Другия момент е ако случайно е спуснала поради винтил или малка дупка и се усетя след някакво известно каране, ако помага с това да не трябва да хвърлям гумата щото е нарязана, пак би оправдало до някаква степен. Макар, че не знам колко комфортно бих се чувствал с такава. Миналат година съсипах една поради точно такова и добре, че гумите така или иначе им беше време за смяна :) Рънфлата е само като няква доп. екстра, която ако гумите са си ок(предполагам са 2020 ADAC) на цената на континентала вземам тях клас А на мокро вместо Б и рънфлат вместо обикновена.

_________________
A simple act of caring creates an endless ripple that comes back to you.

Пет Окт 08, 2021 10:23 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 29, 2014 12:08 am
Мнения: 171
Рейтинг: 243
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
pantata написа:
И аз съм пред дилема между контита и бриджстоун, особено след това видео. Мисля си заслужава гледането.

https://youtu.be/XF8R2OELqug


Sent from my iPhone using Tapatalk

Тестът наистина е добър. Целият канал на този пич е як. Аз днес поръчах от новите Контита 870P. Ще споделя отзиви като ги покарам.

Пет Окт 08, 2021 11:46 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 06, 2015 8:08 pm
Мнения: 632
Местоположение: Бургас
Автомобил: Forester 2.5XT '06AT;Outback B13 H6
Телефон: O8985O54I4
Рейтинг: 346
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Harka написа:
Аз днес поръчах от новите Контита 870P. Ще споделя отзиви като ги покарам.


Аз немога да разбера някой, v avtogumi.bg има все зимни гуми Continental TS-870P и Continental WinterContact TS-870 P. Каква е разликата, че да има 20лв разлика на гума при все еднакви други показатели, като тегловен и скоростен индекс и това, че са XL. На сайта на континентал, неможах да намеря от тези без WInterContact, та остава некъв търговски трик или разлика в DOT да е. Ама те па 870P модела е таз годишен, та колко да стар дот да са не знам. Ще видим какво ще отговорят, че не се стърпях и им пуснах едно запитване. Иначе виде ревюто май повече рзколеба от бридзстоуна отколкото да ме нави, ама има още известно време докато го измислим. :beer:

_________________
A simple act of caring creates an endless ripple that comes back to you.

Съб Окт 09, 2021 12:13 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 29, 2014 12:08 am
Мнения: 171
Рейтинг: 243
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Няма разлика. WinterContact TS-870P е просто дългата версия на името. Има разлика обаче между TS-870P и TS-870 (без Р-то). Шарката им е различна. P версията е с малко повече фокус върху поведението на сухо и е в по-големи размери, т.е. за по-големи/по-спортни коли. Карал съм 850Р и честно казано не бях супер доволен. На мокро и особено на сухо беше супер гума, но на сняг беше доста зле, особено страничното водене. Силно се надявам 870 да е по-добре, но както е видимо от теста - поведението на сняг отново явно не е било на фокус. Въпреки това се спрях на нея, защото поради някаква причина Dunlop winter sport 5 (гума, която е с доста прилично поведение на сняг) е супер скъп тази година и излиза доста повече от Конти (поне в Германия).
 15

Съб Окт 09, 2021 12:25 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Май 16, 2010 10:25 am
Мнения: 57
Местоположение: Смолян
Автомобил: Subaru Impreza XV 2011 AT
Рейтинг: 94
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
fixallot написа:
Harka написа:
Аз днес поръчах от новите Контита 870P. Ще споделя отзиви като ги покарам.


Аз немога да разбера някой, v avtogumi.bg има все зимни гуми Continental TS-870P и Continental WinterContact TS-870 P. Каква е разликата, че да има 20лв разлика на гума при все еднакви други показатели, като тегловен и скоростен индекс и това, че са XL. На сайта на континентал, неможах да намеря от тези без WInterContact, та остава некъв търговски трик или разлика в DOT да е. Ама те па 870P модела е таз годишен, та колко да стар дот да са не знам. Ще видим какво ще отговорят, че не се стърпях и им пуснах едно запитване. Иначе виде ревюто май повече рзколеба от бридзстоуна отколкото да ме нави, ама има още известно време докато го измислим. :beer:

Имат няколко доставчика и различните цени са от различни складове.

Съб Окт 09, 2021 5:31 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 23, 2014 8:13 pm
Мнения: 116
Автомобил: Forester SG 2005
Рейтинг: 91
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Две зими карам с DAYTON DW510 няма ядове . То бяха някакви никакви зими за такива зими такива гуми.

Съб Окт 09, 2021 2:29 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 06, 2015 8:08 pm
Мнения: 632
Местоположение: Бургас
Автомобил: Forester 2.5XT '06AT;Outback B13 H6
Телефон: O8985O54I4
Рейтинг: 346
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Като се чудих по въпроса със наименованията, пуснах запитване и към Континентал директно. След седмица и нещо ми звъннаха в крайна сметка :) Добре, че тук колегите отговарят по бързо :) Така де, пратиха ми разни презентации подобни, които не са нищо друго освен търговски преведени брошурки, но пък може на някой да са от полза. Знае ли човек. Ето го линка който ми пратиха. Не знам докога ще е валиден. Но ако някой ги иска имам ги и свалени. https://mega.nz/folder/YEpiTTDS Код за декриптиране s7BNzMEAWqnp9lefcLhLTw

И се опитаха да ме убедят, че тукашните им официални вносители имали това и онова, ама в крайна сметка никой не видях да има модела с ContiSeal, който мисля, че е доста добра идея, която може да спести едни пари, ако попаднеш на некое пиронче или подобно, което при нормални условия би спукало гумата, тя да спадне и докато се усетиш си я нарязал. И айде да трябват 4 нови гуми. Така ми се наложи миналия септември да търся летни гуми :) Разбира се тези, са още по скъпи и от другите, та е малко so...so.

Надявам се да се справят подобаващо! Иначе ще поживеем и ще видим. :beer:

_________________
A simple act of caring creates an endless ripple that comes back to you.
 15

Пет Окт 15, 2021 9:46 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 29, 2014 12:08 am
Мнения: 171
Рейтинг: 243
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Днеска си прибрах монтираните гуми (TS 870P) на джантите. Още не съм ги сложил на колата обаче. Още едно дребно предимство на модела е, че откъдето и да ги купите, от какъвто и склад да са, няма как да са стари. Конти имаха проблеми с производството им, което се забави и най-ранните бройки са с DOT от края на 2020-та. Моите са от 24-та седмица 2021-ва.

Съб Окт 16, 2021 2:00 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 08, 2011 10:47 am
Мнения: 29
Местоположение: Bulgaria
Skype: dimitardobrev
Автомобил: Subaru Legacy 2.5 GT-tS
Рейтинг: 57
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
от няколко години карам Viking. Вече са под шапката на Конти. За мен като цена качество са отлична комбинация. Пробвах и лятната им колекция, оказаха се добро попадение. Жалко, че трудно се намират на нашия пазар.

_________________
Ако Айнщайн се беше качил на Subaru STI, щеше да открие нови закони във физиката!

Чет Ное 11, 2021 2:06 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 18, 2018 4:42 pm
Мнения: 290
Местоположение: София
Автомобил: FORESTER SH 2.0 D
Телефон: нула893/624083
Рейтинг: 275
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте.
Днес обух Фори с два комплекта гуми - зимни и летни. Мислех за зимни да взема Bridgestone Blizzak LM005, но на служебната шкода съм с такива втора зима, и са ми доста шумни...
Този път реших да заложа на Goodyear (въпреки отрицателните мнения напоследък) - за зимни UltraGrip Performance+ , а случайно изпаднаха налични и четири броя летни гуми - Goodyear Eagle F1 Assymetric 5, и реших да взема и тях авансово за пролетта.
Сложих зимните гуми на "зимните" - 16" джанти, а летните - на "летните" - 17", закупени в края на лятото. Така мисля да приключа със сезонното набутване по гумаджии вече... ;)
Първоначални впечатления от зимния UltraGrip Performance+: отлични, от изминатите днес само около 25-30 км. Много тихи, спират перфектно, комфортна возия. Като покарам на мокро и сняг, ще пиша пак за впечатления. А мнение за летните ще мога да дам напролет...
Ако има значение, мернах да пише "Made in Poland". Всички са с DOT 2021 г.

Съб Ное 20, 2021 8:39 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 12, 2013 1:04 pm
Мнения: 380
Местоположение: Варна
Автомобил: STI
Рейтинг: 245
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
dendim написа:
Здравейте.
Днес обух Фори с два комплекта гуми - зимни и летни. Мислех за зимни да взема Bridgestone Blizzak LM005, но на служебната шкода съм с такива втора зима, и са ми доста шумни...
Този път реших да заложа на Goodyear (въпреки отрицателните мнения напоследък) - за зимни UltraGrip Performance+ , а случайно изпаднаха налични и четири броя летни гуми - Goodyear Eagle F1 Assymetric 5, и реших да взема и тях авансово за пролетта.
Сложих зимните гуми на "зимните" - 16" джанти, а летните - на "летните" - 17", закупени в края на лятото. Така мисля да приключа със сезонното набутване по гумаджии вече... ;)
Първоначални впечатления от зимния UltraGrip Performance+: отлични, от изминатите днес само около 25-30 км. Много тихи, спират перфектно, комфортна возия. Като покарам на мокро и сняг, ще пиша пак за впечатления. А мнение за летните ще мога да дам напролет...
Ако има значение, мернах да пише "Made in Poland". Всички са с DOT 2021 г.

UltraGrip-а и на сняг/киша са перфектни :) Имах такива на старата кола. Бая мекички бяха, но каквото такова :)

Нед Ное 21, 2021 8:14 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Зимата е далеч, но сега реших, че е идеалния момент да взема зимни гуми, на фона на война, инфлация и горива (оттам и оскъпяване на доставката).
Та днес взех Michelin Alpin 6 215/60/16 за стария боец, който напълно си ги заслужава, заради вярната служба:
https://www.bggumi.com/eshop/productinf ... 342849586/
Гумите са италианско производство, DOT-ът е 22-ра седмица на 2022 г., а цената е доста висока - почти 320 лева гумата.
Пиша в темата, за да предупредя колегите, които мислят да купува нови гуми, че цените са скочили поне с 50%, а нов DOT е почти невъзможно да се намери.
Та ако ви излезе добра оферта, не се чудете, защото се очаква още да поскъпнат. За огромно съжаление това е новото нормално и цените няма да се върнат.
 15

Сря Юни 15, 2022 5:58 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 18, 2018 4:42 pm
Мнения: 290
Местоположение: София
Автомобил: FORESTER SH 2.0 D
Телефон: нула893/624083
Рейтинг: 275
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
И аз направих подобно упражнение, но есента. Тогава още никой не предполагаше, че ще има война и инфлация, имаше само ковид... Тръгнах за нови зимни гуми, а изпаднаха и 4 летни. Та обзаведох дизеляка с нови зимни 16" и нови летни 17", като заложих на Good year с DOT - втората половина на 2021 г. По спомен средната цена тогава беше около 220 лв на гума. Сега вероятно ще е доста повече, не съм проверявал. Но известно време преди това успях да намеря и 4 алуминиеви джанти 17" Enkei от Форестер, защото ми писна да се набутвам по гумаджии два пъти годишно. Мисля, че по този начин реших проблемите с гумите на форко за 3-4 години напред. :-)
Както казва колегата относно новото "нормално", цените няма да се върнат... :-(

Изпратено от моят M2007J20CG с помощта на Tapatalk

Чет Юни 16, 2022 7:49 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 18, 2018 4:42 pm
Мнения: 290
Местоположение: София
Автомобил: FORESTER SH 2.0 D
Телефон: нула893/624083
Рейтинг: 275
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Сега видях, че съм писал по темата преди няколко месеца по-горе... Извинявам се на всички колеги за повтарящите се постове. Моля модераторите да изтрият което сметнат за нужно.

Изпратено от моят M2007J20CG с помощта на Tapatalk

Чет Юни 16, 2022 9:02 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Не мисля, че нещо трябва да се трие, защото така може да се види колко са поскъпнали гумите. Аз също мислех да взема Good Year или Bridgestone, но за жалост са с DOT септември 2021 г. при цена 260-270 лева за брой. За това скочих направо на Michelin, макар и с 20% по-скъпи, но с 8-9 месеца по-нови.
Даже мисля да сменям зимните 16-ки стоманени джанти с алуминиеви, че е срамота толкова скъпи гуми, да ги слагам на джанти като на Лада Нива :D

Пет Юни 17, 2022 8:09 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 118 мнения ]  стр Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 82 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор