Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 5:47 pm



Отговори на тема  [ 118 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 Зимни гуми 2019-2020-2021 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пон Апр 29, 2019 6:25 am
Мнения: 1
Автомобил: Subaru
Телефон: 0882517731
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Цитат:
Линк към старата тема viewtopic.php?f=1&t=161



Търся мнения за DEBICA FRIGO HP2 215/55 R17 98V XL FP. Трябва да обуя новото за мен Субару Аутбак 2008г. Търся и джанти 17" 7J et48, 5x100 втора употреба.

Сря Сеп 11, 2019 8:37 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 12:36 am
Мнения: 2521
Местоположение: Варна
Автомобил: Forester Boxer Diesel Lineartronic
Рейтинг: 413
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Alex_01 написа:
Търся мнения за DEBICA FRIGO HP2 215/55 R17 98V XL FP. Трябва да обуя новото за мен Субару Аутбак 2008г. Търся и джанти 17" 7J et48, 5x100 втора употреба.

На тези джанти сложи Нокиан Weatherproof ,летните продай или хвърли.
Тествано на две В 13ки и един форестър 2015, за 3 години 60 и кусур хиляди километра ,ски,зимни срещи,Гърция......

_________________
Продава се 2015 Forester Boxer Diesel Lineartronic

Пет Сеп 13, 2019 8:34 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Дек 05, 2010 7:13 pm
Мнения: 218
Местоположение: Trun,Schweiz
Skype: dancho.ch
Автомобил: subaru Impreza 20d Limited S
Рейтинг: 200
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
С наближаването на зимния сезон темата се пораздвижи.
Ето и моите наблюдения за последните 7-8 години. Карал съм със абсолютно всички премиум марки и като цяло не съм имал никога проблеми. Но това от което съм впечатлен е DUNLOP WINTER SPORT 5 До сега за 2 зими съм им навъртял 30хил. Гумата още е мека и грайфера е много добър. Ще ги търкалям и тази зима. Става въпрос за размер 205 55 16.

Вто Сеп 17, 2019 1:46 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 11:23 pm
Мнения: 998
Местоположение: София
Skype: nikentce
Автомобил: Forester 2010, 2.0 D
Телефон: 08осем20четири6044
Рейтинг: 532
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
dancho.danev написа:
С наближаването на зимния сезон темата се пораздвижи.
Ето и моите наблюдения за последните 7-8 години. Карал съм със абсолютно всички премиум марки и като цяло не съм имал никога проблеми. Но това от което съм впечатлен е DUNLOP WINTER SPORT 5 До сега за 2 зими съм им навъртял 30хил. Гумата още е мека и грайфера е много добър. Ще ги търкалям и тази зима. Става въпрос за размер 205 55 16.


Няма да имаш проблем и третата зима. Това е единствената зимна гума, която съм карал 3 сезона на служебен автомобил. След втората зима не бяха мръднали и ме дожаля да ги хвърлям, та ги дотъркалях и миналата зима на Duster-a( 215х65хR16 ). Чак към средата на зимата усетих вече лека разлика в поведението, която по принцип на другите усещам още на втората заима. Fori и той сега ще кара 3-ти сезон със същите гуми, но там е на по-малко километри. Това им е много успешен модел като съотношение цена/качество/представяне. До преди да я подкарам ръсех суперлативи само за Continental.
Не съм чел ревюта за тази зима още, но предполагам ще заддържи предни позиции.

Вто Сеп 17, 2019 2:25 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Юли 26, 2018 2:53 pm
Мнения: 5
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Колеги, спрял съм се на следните зимни гуми: KLEBER KRISALP HP3,
Hankook WINTER I'CEPT RS2 W452 размер 205/55/16. Всякакви мнения, ще са ми от полза..

Пет Окт 11, 2019 8:33 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 06, 2015 1:44 pm
Мнения: 453
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback 2003г. H6 3.0
Рейтинг: 250
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте колеги, дойде време да купувам и аз гуми,но бих искал да са произведени в някоя "бяла държава"-Германия, Франция,Италия,Кажете как да се сдобия с такива гуми.Бях чел например,че Фалкен се произвеждат само в Япония и си поръчах от "Автогуми",като и те ме увериха,че ще са от Япония,но като пристигнаха се оказа че са произведени в Турция, от миналата година за Европа се произвеждали там.Върнах ги. Дайте идеи има ли все още гуми на българския пазар,произведени в Германия, Италия, Япония, Франция.Благодаря.

Пон Окт 14, 2019 7:40 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 27, 2013 8:05 pm
Мнения: 393
Skype: mivanov_bbg
Автомобил: Subaru Legacy H6 2004
Рейтинг: 244
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ами тия не се вижда да имат завод в Турция или Китай. А от Aфрика да ги превозват до тук.. не мисля, че е изгодно.
https://www.continental-tires.com/speci ... ers-plants
Continental винаги са си били добри, до момента карам 15 години само с такива гуми.
Лятото Premium Contact, зимата Winter Contact.

Вто Окт 15, 2019 1:42 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Яну 31, 2010 7:57 pm
Мнения: 112
Местоположение: Sofia
Автомобил: Forester
Рейтинг: 32
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Аз си взех Goodyear - made in Poland

Вто Окт 15, 2019 2:20 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 06, 2015 1:44 pm
Мнения: 453
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback 2003г. H6 3.0
Рейтинг: 250
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
subarist написа:
Ами тия не се вижда да имат завод в Турция или Китай. А от Aфрика да ги превозват до тук.. не мисля, че е изгодно.
https://www.continental-tires.com/speci ... ers-plants
Continental винаги са си били добри, до момента карам 15 години само с такива гуми.
Лятото Premium Contact, зимата Winter Contact.

Сегашните ти continental, къде са произведени?

Вто Окт 15, 2019 5:59 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Ное 11, 2014 10:14 am
Мнения: 14
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback 04 H6
Телефон: 0876187609
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
subarist написа:
Ами тия не се вижда да имат завод в Турция или Китай. А от Aфрика да ги превозват до тук.. не мисля, че е изгодно.
https://www.continental-tires.com/speci ... ers-plants
Continental винаги са си били добри, до момента карам 15 години само с такива гуми.
Лятото Premium Contact, зимата Winter Contact.


Continental също имат и завод в Румъния но не знам защо не упоменато в сайта им.

Сря Окт 16, 2019 9:05 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 11:23 pm
Мнения: 998
Местоположение: София
Skype: nikentce
Автомобил: Forester 2010, 2.0 D
Телефон: 08осем20четири6044
Рейтинг: 532
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Kолеги - какво толкова сте се вкопчили в коя страна са произведени гумите? Коментирате все премиум марки и това е най-важното. Какво толкова голямо значение има на чия територия се излива каучукът в калъпа? Като поръчвах Dunlop-а за служебния Duster - дойдоха произведени в Германия, а на следващата година като поръчвах същия модел и размер гуми - дойдоха произведени в Полша, където Dunlop са си преместили завода.
Ами няма грам разлика в представянията на двете гуми. На Duster-a ги карах 3 сезона и сега на Fori ги слагам за 3-ти сезон - ми и полските на пипане, и на поведение при шофиране, са си същите като немските след този период и горе долу същите километри.
В крайна сметка това не е техника със сложна ръчна сглобка, за да има чак такова значение дали я сглобява натурализиран турчин в Германия, или румънец в Румъния ROFL
 21

Сря Окт 16, 2019 4:40 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
nikentce написа:
Kолеги - какво толкова сте се вкопчили в коя страна са произведени гумите? Коментирате все премиум марки и това е най-важното. Какво толкова голямо значение има на чия територия се излива каучукът в калъпа? Като поръчвах Dunlop-а за служебния Duster - дойдоха произведени в Германия, а на следващата година като поръчвах същия модел и размер гуми - дойдоха произведени в Полша, където Dunlop са си преместили завода.
Ами няма грам разлика в представянията на двете гуми. На Duster-a ги карах 3 сезона и сега на Fori ги слагам за 3-ти сезон - ми и полските на пипане, и на поведение при шофиране, са си същите като немските след този период и горе долу същите километри.
В крайна сметка това не е техника със сложна ръчна сглобка, за да има чак такова значение дали я сглобява натурализиран турчин в Германия, или румънец в Румъния ROFL

Абсолютно съм съгласен с теб - все пак говорим за европейски държави, които произвеждат гумите по лиценз.

Сря Окт 16, 2019 4:48 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Фев 19, 2008 9:38 pm
Мнения: 331
Местоположение: София
Skype: valentinu7
Автомобил: Outback'08 2.5 AT
Рейтинг: 105
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравей Емо74,

Не коментирам изобщо факта, че са те излъгали /дали злонамерено или от чиста некомпетентност/ от АВТОГУМИ - чисто емоционално имаш пълното право да върнеш гумите. Доколкото съм запознат, да се сдобиеш с японски гуми ФАЛКЕН в нашия географски регион е кауза пердута.
Нека не се тълкува като реклама, но аз в последните 5-6 години съм купувал 2 комплекта гуми, различни размери FALKEN - един зимен и един летен. И от двата комплекта бях изключително доволен - превъзходно съотношение цена/представяне; много е вероятно следващите ми нови гуми да са отново Фалкен. Купих зимния преди 6 години - беше произведен МАЛАЙЗИЯ или ИНДОНЕЗИЯ /със сугурност не беше Япония/, летния го купих преди 3 години и беше турски. И аз като теб бях леко разочарован, НО не бях питал предварително, разчитайки че е пак от Малайзия - световен доставчик на каучук. След последната ми покупка се поразчетох и разбрах, че са открили турския завод за да атакуват Европа /оптимизиране на транзитно време/
Пак казвам, напълно те разбирам, но в днешно време да очакваш французи или герамнци да произвеждат гуми за нас бедняците.....И аз бях решил да си взема Yokohama /за да е Japan made/ и с какви цени се сблъсках ](*,)

Успех и да споделиш избора си :good:

П.С. Аз винаги съм се интересувал всяка стока къде е произведена. Сега се сещам, че преди 15 години, отидох да си купя еспресо кафе машина. Избрах си една и след това попитах продавача дали е италианска и той потвърди. Прибрах се, разопаковах и най отдолу намерих етикет Made in China. На другия ден му я върнах, взех си не толкова дизайнерска, НО италианска....

_________________
Forester'99 2.0 4EAT
Outback'08 2.5 4AT

Сря Окт 16, 2019 6:54 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Апр 21, 2018 5:22 pm
Мнения: 114
Автомобил: Subaru legacy 2.0r
Рейтинг: 103
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Миналата зима с Алпин 5 тази кола не разбра че има лед под нея или сняг. Много тихи и контрола е перфектен.
 5

Сря Окт 16, 2019 7:01 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 06, 2015 1:44 pm
Мнения: 453
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback 2003г. H6 3.0
Рейтинг: 250
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
vale написа:
Здравей Емо74,

Не коментирам изобщо факта, че са те излъгали /дали злонамерено или от чиста некомпетентност/ от АВТОГУМИ - чисто емоционално имаш пълното право да върнеш гумите. Доколкото съм запознат, да се сдобиеш с японски гуми ФАЛКЕН в нашия географски регион е кауза пердута.
Нека не се тълкува като реклама, но аз в последните 5-6 години съм купувал 2 комплекта гуми, различни размери FALKEN - един зимен и един летен. И от двата комплекта бях изключително доволен - превъзходно съотношение цена/представяне; много е вероятно следващите ми нови гуми да са отново Фалкен. Купих зимния преди 6 години - беше произведен МАЛАЙЗИЯ или ИНДОНЕЗИЯ /със сугурност не беше Япония/, летния го купих преди 3 години и беше турски. И аз като теб бях леко разочарован, НО не бях питал предварително, разчитайки че е пак от Малайзия - световен доставчик на каучук. След последната ми покупка се поразчетох и разбрах, че са открили турския завод за да атакуват Европа /оптимизиране на транзитно време/
Пак казвам, напълно те разбирам, но в днешно време да очакваш французи или герамнци да произвеждат гуми за нас бедняците.....И аз бях решил да си взема Yokohama /за да е Japan made/ и с какви цени се сблъсках ](*,)

Успех и да споделиш избора си :good:

П.С. Аз винаги съм се интересувал всяка стока къде е произведена. Сега се сещам, че преди 15 години, отидох да си купя еспресо кафе машина. Избрах си една и след това попитах продавача дали е италианска и той потвърди. Прибрах се, разопаковах и най отдолу намерих етикет Made in China. На другия ден му я върнах, взех си не толкова дизайнерска, НО италианска....

Здрасти "Vale",От автогуми ми обясниха,че колегите им от немския сайт са ги подвели,за страната производител, но както и да е,май ще трябва да се примиря с факта,че в България не могат да се намерят стоки произведени в страната"майка".

Чет Окт 17, 2019 7:53 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Писал съм и друг по тази тема, но пак ще споделя.
Преди 10-на години купих летни Yokohama 225/45/17 произведени точно в Япония. Силно разочарован бях от тях, защото бяха твърди, а ги взех с нов за тогава DOT, като цената им беше доста висока - колкото на Continental.
После ми изпаднаха доста евтини в същия размер и пак реших да са Yokohama, защото за тези пари нямаше друга алтернатива, освен Nexen. Не помня точно дали гумите бяха от Филипините или от Малайзия, но бяха с много по-добро поведение от тези, които бяха произведени в Япония.
От тогава съм спрял да търся "корекомски" стоки, защото всичко вече гледа само да печели. А за нашите пътища изобщо няма да коментирам дали ще усетиш разлика между немска и унгарска гума на една и съща марка.

Пет Окт 18, 2019 11:00 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 27, 2013 8:05 pm
Мнения: 393
Skype: mivanov_bbg
Автомобил: Subaru Legacy H6 2004
Рейтинг: 244
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Емо74 написа:
subarist написа:
Ами тия не се вижда да имат завод в Турция или Китай. А от Aфрика да ги превозват до тук.. не мисля, че е изгодно.
https://www.continental-tires.com/speci ... ers-plants
Continental винаги са си били добри, до момента карам 15 години само с такива гуми.
Лятото Premium Contact, зимата Winter Contact.

Сегашните ти continental, къде са произведени?


Летните са от Словакия.. според това:
http://www.tiresafetygroup.com/
и това като ДОТ: 6Y7R D6NX 0917
Зимните ще видим като ги сложа.

Нед Окт 20, 2019 7:18 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Сеп 10, 2019 12:22 pm
Мнения: 2
Автомобил: Subaru Impreza 2002
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
tribalz написа:
Колеги, спрял съм се на следните зимни гуми: KLEBER KRISALP HP3,
Hankook WINTER I'CEPT RS2 W452 размер 205/55/16. Всякакви мнения, ще са ми от полза..


Аз също съм се спряла на тази марка, след всички мнения, които прочетох за гумите, мисля че ще са супер.
KLEBER KRISALP HP3 185/65 R15 92T XL - за импреза 2002.
Успех!

Съб Окт 26, 2019 12:09 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
42Nova написа:

Аз също съм се спряла на тази марка, след всички мнения, които прочетох за гумите, мисля че ще са супер.
KLEBER KRISALP HP3 185/65 R15 92T XL - за импреза 2002.
Успех!


Този размер е малък, провери си широчината на джантите, ако не греша по стандар е 195/60/15.

Съб Окт 26, 2019 12:19 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 30, 2015 7:04 pm
Мнения: 324
Местоположение: София/Димитровград
Автомобил: Legacy`07 sedan 3.0R Auto
Рейтинг: 129
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Емо74, не се вживявай къде са произведени чак толкова. Сегашния ми Vredestein са холандски, но не бих казал, че са по-добри от румънски континентал - дори напротив. Старите ми бяха континентал тс850 и по-добра гума не съм имал.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Съб Окт 26, 2019 9:41 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 118 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 47 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор