Правила за пускане на обяви в раздела


Тук се обсъждат проблеми, касаещи повече от един модел на Субару и общи въпроси.



Отговори на тема  [ 27 мнения ]  стр Предишна  1, 2
 "Неочаквани" поздрави от КАТ - може би и за вас 
Автор Съобщение

Регистриран на: Сря Авг 05, 2015 2:50 pm
Мнения: 240
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback H6.0 2001
Рейтинг: 127
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз мога да ви препоръчам да ползвате "Waze" като пътувате. Има доста актуална информация за текущи "капани", полицаи, катастрофи, спрели коли и т.н.
Може да спести доста главоболия.
Има и фалшиви тревоги от време на време, но като се има предвид, че всичко в тоя app го репортват потребителите е нормално.

Нед Юни 20, 2021 7:57 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Целта на темата е друга, не сме паднали от Марс да не знаем за Waze & т.н.
Давайте по същество как да се предпазим от администритавни изненади със задна дата

Нед Юни 20, 2021 8:15 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 06, 2015 1:44 pm
Мнения: 453
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback 2003г. H6 3.0
Рейтинг: 250
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Като видях темата,реших и аз да проверя за глоби,но от 2-3дни системата им не работи.

Пон Юни 21, 2021 9:23 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Мар 15, 2014 6:58 pm
Мнения: 1179
Автомобил: Subaru Forester XT
Рейтинг: 706
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз си проверявам редовно. Единия път минах на една от хранилките на околовръсното. Успях да намаля (обикновено карам като бременна домакиня), но като видях, че карам с под 75 и се отказах изобщо от спирачките. Нещо пипаха по камерата тогава и реших, че не са ме засекли изобщо (може би са я пускали точно в тоя момент?). Проверявам си почти всяка седмица като цяло. Като прочетох темата проверих пак и имах невръчено, което беше интересно. Отскочих до кат същия ден и си взех видеофиша. Оказа се точно от този ден. 14 над ограничението и 50лв (35 с отстъпката). От Априм месец, което е куцо като цяло. Дано септември да не ми излязат нови. Всъщност, от когато имам книжка, това ми е втория фиш. Първият беше преди няколко месеца (изтървал съм прегледа, а нинджите там са забравили да ми се обадят също), но все пак ми е първия за превишена изобщо. До сега съм успявал да се пазя, но точно тоя ден нямаше как явно. Куцо, че идват със закъснение и още по-куцо, че системата им не бачка така, че да мога да си го платя онлайн. За какво да се разкарвам до там като малоумник в работен ден, за да си платя 35-те лева и да вися по опашки (в интерес на истината за видео и за получаване нямаше грам хора). И те така.

Пон Юни 21, 2021 10:12 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 11:23 pm
Мнения: 998
Местоположение: София
Skype: nikentce
Автомобил: Forester 2010, 2.0 D
Телефон: 08осем20четири6044
Рейтинг: 532
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
vizor написа:
..... 14 над ограничението и 50лв (35 с отстъпката)......


Стига бе, преди време даваха до 20 км/ч аванс. Сега явно покрай автоматичните камери се занимават и с малките превишения :(

Пон Юни 21, 2021 11:59 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Авг 05, 2015 2:50 pm
Мнения: 240
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback H6.0 2001
Рейтинг: 127
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
vizor написа:
Аз си проверявам редовно. Единия път минах на една от хранилките на околовръсното. Успях да намаля (обикновено карам като бременна домакиня), но като видях, че карам с под 75 и се отказах изобщо от спирачките. Нещо пипаха по камерата тогава и реших, че не са ме засекли изобщо (може би са я пускали точно в тоя момент?). Проверявам си почти всяка седмица като цяло. Като прочетох темата проверих пак и имах невръчено, което беше интересно. Отскочих до кат същия ден и си взех видеофиша. Оказа се точно от този ден. 14 над ограничението и 50лв (35 с отстъпката). От Априм месец, което е куцо като цяло. Дано септември да не ми излязат нови. Всъщност, от когато имам книжка, това ми е втория фиш. Първият беше преди няколко месеца (изтървал съм прегледа, а нинджите там са забравили да ми се обадят също), но все пак ми е първия за превишена изобщо. До сега съм успявал да се пазя, но точно тоя ден нямаше как явно. Куцо, че идват със закъснение и още по-куцо, че системата им не бачка така, че да мога да си го платя онлайн. За какво да се разкарвам до там като малоумник в работен ден, за да си платя 35-те лева и да вися по опашки (в интерес на истината за видео и за получаване нямаше грам хора). И те така.


Мен ми връчиха фиш за превишена скорост, при влизане в бг на границата преди година - нарушението е беше година и половина назад. Знаех, че имам нещо защото го имаше в системата като проверявах преди влизането в бг. Питаха дали да искам да го платя на място - не го направих а и не съм и длъжен. Реално съм карал с превишена скорост на магистралата при някво временно/неясно за какво ограничение от 90 км/ч и един се беше сврял някъде зад мантинелата и ме е снимал. Даже и аз го снимах с dashcam-a.
Плащането направих през Online банкирането и не съм имал проблеми. Може и през epay също. Не е необходимо да се ходи на място. Май и разните гишета за плащане на битови сметки предлагат плащане на фишове.

Пон Юни 21, 2021 12:12 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Апр 05, 2014 3:34 pm
Мнения: 167
Местоположение: Варна
Skype: slav_ckc
Автомобил: Forester 2018, 2.5, CVT
Телефон: 08889566нулашест
Рейтинг: 92
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ако фишът ти е връчен, се показва и в системата им като стойност и вече може да се плати както искаш, но за връчването трябва да се разходиш до КАТ или РУ на МВР. Това си е неудобното. Другият вариант е да чакаш да те спрат и да ти го връчат на място, което си е по-приемливо, а и не че се натискам да се разделя излишно с едни пари

Пон Юни 21, 2021 12:39 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 27 мнения ]  стр Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор