Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 7:39 pm



Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
 Тропане/Тупкане в купето при пуснат климатик 
Автор Съобщение

Регистриран на: Чет Май 06, 2021 4:57 pm
Мнения: 2
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте колеги,

Първо искам да се извиня, ако темата не е за тук. Търсих с форумната търсачка, както и в гугъл, но не открих отговор на въпроса си.

Инфо за колата: Субару Импреза 2008, 2.0R, ръчка.


Това което се случва е, че когато пусна климатика и компресора се включи, започва да се чува звук, който наподобява на "туп-туп-туп..." Локализирам го, че идва някъде отпред (под корите), като има някаква вероятност да е някъде под волана, в краката, от шофьорската страна (където са клапите за въздух към краката). Тъпото е, че не съм сигурен дали идва точно от там, но така ми се струва. В момента в който се натисне съединителят, звукът изчезва. Всичко това се случва, когато съм спрял на място и колата е на свободна. Има шанс да го прави и в движение, но поради шума от двигателя няма как да разбера. Когато изключа компресора (щракна A/C бутона), но оставя перките да си въртят, звукът го няма. Много ми е странно, защо при натиснат съединител изчезва. Когато климатикът е пуснат и се застане пред колата, с отворен капак, звукът не се чува (чува се само вътре в самото купе).

Днес ходих на две места да погледна климатика, като и на двете изключиха вероятността компресора да прави проблем. Бях и в един от "белите сервизи", който по принцип си посещавам и съм изключително доволен, но и там все още нямат представа от какво може да идва проблема. Единствената хипотеза е, клапата за въздух в краката на шофьора нещо да се е разтракала.

Ако някой някога е имал сходен проблем и е открил някакъв лек, ще се радвам да сподели!

Сря Юни 23, 2021 5:00 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 1 мнение ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 56 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор