Правила за пускане на обяви в раздела


Тук се обсъждат проблеми, касаещи повече от един модел на Субару и общи въпроси.



Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
 Тропане/Тупкане в купето при пуснат климатик 
Автор Съобщение

Регистриран на: Чет Май 06, 2021 4:57 pm
Мнения: 2
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте колеги,

Първо искам да се извиня, ако темата не е за тук. Търсих с форумната търсачка, както и в гугъл, но не открих отговор на въпроса си.

Инфо за колата: Субару Импреза 2008, 2.0R, ръчка.


Това което се случва е, че когато пусна климатика и компресора се включи, започва да се чува звук, който наподобява на "туп-туп-туп..." Локализирам го, че идва някъде отпред (под корите), като има някаква вероятност да е някъде под волана, в краката, от шофьорската страна (където са клапите за въздух към краката). Тъпото е, че не съм сигурен дали идва точно от там, но така ми се струва. В момента в който се натисне съединителят, звукът изчезва. Всичко това се случва, когато съм спрял на място и колата е на свободна. Има шанс да го прави и в движение, но поради шума от двигателя няма как да разбера. Когато изключа компресора (щракна A/C бутона), но оставя перките да си въртят, звукът го няма. Много ми е странно, защо при натиснат съединител изчезва. Когато климатикът е пуснат и се застане пред колата, с отворен капак, звукът не се чува (чува се само вътре в самото купе).

Днес ходих на две места да погледна климатика, като и на двете изключиха вероятността компресора да прави проблем. Бях и в един от "белите сервизи", който по принцип си посещавам и съм изключително доволен, но и там все още нямат представа от какво може да идва проблема. Единствената хипотеза е, клапата за въздух в краката на шофьора нещо да се е разтракала.

Ако някой някога е имал сходен проблем и е открил някакъв лек, ще се радвам да сподели!

Сря Юни 23, 2021 5:00 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 1 мнение ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор