Правила за пускане на обяви в раздела


Тук се обсъждат проблеми, касаещи повече от един модел на Субару и общи въпроси.



Отговори на тема  [ 658 мнения ]  стр 1, 2, 3, 4, 5 ... 33  Следваща
 Бензиностанции - качество на горивата! 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 14, 2010 7:00 pm
Мнения: 866
Местоположение: София
Skype: dessito80
Автомобил: Impreza2.2Т ,Impreza H6,Subaru SVX
Рейтинг: 170
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Знаеме,че качеството се мени спрямо сезона,прогнозирани пикове по празници,отпускарските месеци и всякакви други
тънки сметки и машинаций от страна на "съвестните"търговци! [-X :^o
От тази гледна точка,когато някой попадне на колонка,
от която се лее сравнително качествено гориво,
което кара мотора ви да пее и
да ви демонстрира наподозирани въможности,
може да сподели фирмата и още по-добре местоположението й.
Това би било от полза на всеки,който не иска да е в системата: "ПРОБА-ГРЕШКА".
И всичко това за сметка на безценните ни возила и на джоба ни.
Темата може да послужи и относно обслужването и съоръженията(автомивки,пароструики),дори кафето предлагано там.
Качеството не е const ,затова ако темата остане, споделяйте периодично впечатленията си

P.S.Ако модераторите сметнат,че в темата има конфликт на интереси(или някои има бензиностанция),моля за извинение и направете,каквото сметнете за добре.

_________________
Subaru Workshop 1040

Пет Дек 31, 2010 2:44 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Май 25, 2008 9:58 pm
Мнения: 112
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Като има повече кеш - О|\/|\/ 100 и спи градът
уж от Австрия го карат ама знаели се...

_________________
Subaru Legacy 2.5 (MT) GX Sedan 2000

Пет Дек 31, 2010 6:42 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юли 17, 2010 10:44 am
Мнения: 2539
Местоположение: варна
Автомобил: Н6'08SUBARcharged RAPTOR
Рейтинг: 179
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
ABB_BG написа:
Като има повече кеш - О|\/|\/ 100 и спи градът
уж от Австрия го карат ама знаели се...


колега,няма нищо общо,ама нищо..моята гори градско в гемания около 10-10.5 100октана,тука с 100октана гори 12-13.
като в германия трафика е доста интересен.

_________________
ако пътят пред нас свърши,нека го направим..

Пет Дек 31, 2010 9:10 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 14, 2010 7:00 pm
Мнения: 866
Местоположение: София
Skype: dessito80
Автомобил: Impreza2.2Т ,Impreza H6,Subaru SVX
Рейтинг: 170
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз имах големи ядове с паленето при минусови температури(писах за това вече във форума).Това беше миналите 2 зими :smt022
Как се чувствах ,аз си знам.Имаш кола ,но като повъртиш 10мин. вече нямаш.Смених акумолатор -нищо,
купих от кака Нели оригинални кабели за свещи-нищо,самите свещи ясно е бяха сменени също,
на диагностика проверихме датчици и компа-нищо,
стъпковото мотерче почистихме-пак не пали.
При Митака я карах и там нищо :lipseal:
Сипахме и накрая 1л. спирт за горене и от тогава няма отказ.Резервоара дори не сме го чистили,както спомена един колега.
Пролетта и сипах добавка за бензинов инжекцион "CARLUBE",жълто-зелена е на цвят.
Това нещо направи пред очите ми чудеса с един Пасат. Вече близо 6м. зареждам на Ромпетрол ,колата на 1въртене пали на -15градуса .Аз съм в Ст. град ,а те имат бензиностанций на Долни Богров и Илиенци ,но не мога пак да преживея това.
Не отдавайте проблемите с колите само на лош късмет,лошото гориво също е враг :smt073

_________________
Subaru Workshop 1040


Последна промяна dessito на Съб Яну 01, 2011 3:32 pm, променена общо 1 път


Съб Яну 01, 2011 1:55 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Апр 05, 2010 8:58 pm
Мнения: 3405
Местоположение: Варна
Skype: steling.
Автомобил: без субару
Телефон: 0877 40 43 30
Рейтинг: 583
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Явно не само аз не спа по това време :smt129 .
горивото на Ромпетрол казват, че е много хубаво уж. Аз го карам от три месеца и нямам забележки(дизела).
Безнин сипвам на Петрол 96 екстра форс и Джъстито лети..

_________________
www.karcher-cleanteh.com

Автомобилът е толкова проходим...."колкото го прежалиш!!"

Съб Яну 01, 2011 1:59 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
колега,няма нищо общо,ама нищо..моята гори градско в гемания около 10-10.5 100октана,тука с 100октана гори 12-13.
като в германия трафика е доста интересен.[/quote]

Много общо има колега :-D Нашите октани въобще нямат нищо общо с тези в Европа.
Самият факт че в БГ няма лицензирана лаборатория за тест на горива говори достатъчно. А доколко ОМВ си карат бензина от АВстрия, при положение че туке на 300км разстояние рафинерията - много се съмнявам да се са загрижили за нашите таралясници...

Аз лично карам на 100 октана и всеки път засичам разхода - така се ориентирам къде е по-добро горивото. При колата разликата е малка, но при мотора е огромна - стигала е до 10-15% по малък разход. Най-добри отзиви имам от Ромпетрол за момента, после ЕКО....

Пон Яну 03, 2011 9:40 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юли 17, 2010 10:44 am
Мнения: 2539
Местоположение: варна
Автомобил: Н6'08SUBARcharged RAPTOR
Рейтинг: 179
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Vmax написа:
колега,няма нищо общо,ама нищо..моята гори градско в гемания около 10-10.5 100октана,тука с 100октана гори 12-13.
като в германия трафика е доста интересен.



[/quote]Много общо има колега :-D Нашите октани въобще нямат нищо общо с тези в Европа.
Самият факт че в БГ няма лицензирана лаборатория за тест на горива говори достатъчно. А доколко ОМВ си карат бензина от АВстрия, при положение че туке на 300км разстояние рафинерията - много се съмнявам да се са загрижили за нашите таралясници...

Аз лично карам на 100 октана и всеки път засичам разхода - така се ориентирам къде е по-добро горивото. При колата разликата е малка, но при мотора е огромна - стигала е до 10-15% по малък разход. Най-добри отзиви имам от Ромпетрол за момента, после ЕКО....[/quote]

eе точно тва ти казвам и аз,че не ги е грижа.тука са пълни помии тея бензини

_________________
ако пътят пред нас свърши,нека го направим..

Пон Яну 03, 2011 9:54 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 22, 2010 4:06 pm
Мнения: 2763
Местоположение: София
Автомобил: ForesterS'02,Baja'03,Nissan EV
Рейтинг: 510
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Има подобна тема и там много от колегите са доволни от Ромпетрол и ЕКО. Аз карам само с V-Power Racing на Шел, но след като прочетах техните мнения реших и пробвах през ноември София -Варна с ЕКО 100 октана, а на връщане с Ромпетрол 100. За разхода не можах да направя сравнение, защото на отиване минах през Велико Търново, а на връщане през Стара Загора. Но колата определено нямаше същата динамика и ускорение особено при изпреварване. И сега пак си карам с Шел и винаги колите ми палят безотказно независимо от околната температура. Но разбира се това е мое лично мнение ;)

_________________
www.plaskom.com

Пон Яну 03, 2011 1:37 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
plaskom написа:
Има подобна тема и там много от колегите са доволни от Ромпетрол и ЕКО. Аз карам само с V-Power Racing на Шел, но след като прочетах техните мнения реших и пробвах през ноември София -Варна с ЕКО 100 октана, а на връщане с Ромпетрол 100. За разхода не можах да направя сравнение, защото на отиване минах през Велико Търново, а на връщане през Стара Загора. Но колата определено нямаше същата динамика и ускорение особено при изпреварване. И сега пак си карам с Шел и винаги колите ми палят безотказно независимо от околната температура. Но разбира се това е мое лично мнение ;)



Значи е време да пробваме Шел :smt023 - ще споделя отзиви при следващото зареждане.

За момента обаче твърдо мога да кажа че газта на ОМВ не струва - още е лятна и при ниски температури превключването е проблемно, въпреки че бях на настройки миналата седмица и всичко си е ОК - филтри, свещи и т.н.

Вто Яну 04, 2011 9:54 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 01, 2009 3:58 pm
Мнения: 166
Местоположение: Хасково, Кърджали, София
Автомобил: V7 STI, Outback 3.6
Рейтинг: 90
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз също смятам, че бензина V-power на Шел е много добър. Карам с него последните 4-5 години като нееднократно съм си правил проби с Еко, Петрол, ОМВ или Лукойл. Е с ОМВ и Петрол само по веднъж - ужасни, а и ми се дига разхода. Мисля, че Шел и Еко предлагат най-"качествените" горива за територията на България. Със сигурност гледах един документален филм по някой от научно-изследователските тв канали, където правиха опити с различни видове бензини (но в Англия). Та излезе, че с горива на BP и Шел се постигат много по добри резултати като динамика и разход отколкото с други.

И все пак никой не може да ни гарантира какво точно слагаме в резервоара. Имам колега който кара Пасат 2.0тд мисля от 2005, който също зарежда основно на Шел (ест. дизел) и казва, че има значителна разлика между нафтата която зарежда на бензиностанция Шел в един град и пак бензиностанциия Шел, но в друг град. Може би така е и с бензина. #-o

Вто Яну 04, 2011 10:33 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 5:45 pm
Мнения: 2159
Местоположение: София
Автомобил: Subaru OBK 2.5 SVT 2011
Телефон: 0888492747
Рейтинг: 248
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Точно така е...аз само да кажа че горивото (газ,бензин на ЕКО-то не е това което беше).На Ромпетрол е екстра, но когато е с румънски горива,има и с БГ горива...газта се снабдява на някой от тях от ВИТО ГАЗ!И така...с горивата в БГ си е ТОТО като с много друго(на късмет),а пък истинското ТОТО е нагласена работа :giggle: :smt139

_________________
Subaru Outback 3.0 2002, Subaru Outback 2.5 2011
Пламен Маринов

Вто Яну 04, 2011 11:34 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Апр 06, 2007 12:30 pm
Мнения: 1155
Местоположение: Planet Earth
Автомобил: R.I.P. Justy, Honda Innova 125i '10
Рейтинг: 206
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз май не съм намерил хубаво гориво, преди зареждах ОМВ беше добре, сега май го развалиха. Газ свястна още не съм срещал.
Цитат:
Значи е време да пробваме Шел :smt023 - ще споделя отзиви при следващото зареждане.


Шел не зареждам от както компанията излъга акционерите си че имат 20 и няколко % повече запаси. Щом една компания е способна да излъже акционерите си, представете си кво могат да направят на обикновенния потребител. [-X

_________________
1,63 l/ 100 km - Honda ANF 125i Innova(Wave) '10 ;)
Bulgaria - ಬಲ್ಗೇರಿಯ(Kannada) པུ་ར་ག་རི་ཡ (Tibetan) ブルガリア(Japanese) 불가리아(Korean) 保加利亚(Chinese) บัลแกเรีย(Thai) बुल्गारिया (Hindi) بلغاريا (Arabic)

Вто Яну 04, 2011 12:20 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 30, 2010 10:14 am
Мнения: 1880
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Forester 2.0
Рейтинг: 119
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Според мен разликата идва не от качеството а от количеството, което се сипва. Някои бензиностанции имат резервоари с подгряване за зимата, други по-ниски или по-дълбоки резервоари ....спорд ситуацията :smt129 :giggle:

Ай тука колегите от друг форум са пришпорили тази тема http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=32732

_________________
FSG - Alexander doesn't tested, but Yco did it!
Нека вън да веят бури, ...а ний до дъбовото бури!

Вто Яну 04, 2011 4:48 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Апр 02, 2010 1:36 pm
Мнения: 674
Местоположение: Бургас
Skype: hit_kolor
Автомобил: Subaru impreza 2.0R,MY06
Телефон: 0897808143
Рейтинг: 4
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте,вчера имах преход с Субито.Горивото този път беше на Ромпетрол,много добре си беше,разхода беше с 1 литър на долу,мощноста много на ниво,само дето не си намерих бензиностанция в Софето и сложих за зор заман 20 литра Лукоойл,следващото зареждане чак в Стара Загора-Ромпетрол.Среден разход за 759 км преход е с 1,18 литра на 100км по-малко,което си е показателно! :smt023

Сря Яну 05, 2011 11:24 am
Върнете се в началото
Профил YIM
Аватар

Регистриран на: Съб Ное 07, 2009 6:11 pm
Мнения: 28
Автомобил: Subaru Outback 2.5 AT '98 BG9
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
dessito написа:
....Аз съм в Ст. град ,а те имат бензиностанций на Долни Богров и Илиенци ...


ROMPETROL имат и в кв. Дружба (Цветан Лазаров 34)

Сря Яну 05, 2011 11:33 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 14, 2010 7:00 pm
Мнения: 866
Местоположение: София
Skype: dessito80
Автомобил: Impreza2.2Т ,Impreza H6,Subaru SVX
Рейтинг: 170
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Благодаря,колега!Не съм го пробвала там,ама с тоя на Богров колата лети :smt023

_________________
Subaru Workshop 1040

Сря Яну 05, 2011 5:47 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2010 7:49 am
Мнения: 54
Местоположение: гр. София
Skype: dimothedevil
Автомобил: Subaru Outback 2,5 limited
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Незнам за реазхода но има съществена разлика м/у ОМВ и ЕКО но като че ли Екото е по-добро......

_________________
Ако правиш нещо, го прави както трябва
http://airsense.alle.bg/

Сря Яну 05, 2011 7:50 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 10:15 am
Мнения: 356
Местоположение: София
Skype: xektor16
Автомобил: Subaru Legacy 2.0 '99
Телефон: 0898521767
Рейтинг: 10
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Колеги, кажете нещо и за газта. Никой ли не кара с екогориво?

_________________
www.pipontuning.com

Сря Яну 05, 2011 10:04 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 14, 2010 7:00 pm
Мнения: 866
Местоположение: София
Skype: dessito80
Автомобил: Impreza2.2Т ,Impreza H6,Subaru SVX
Рейтинг: 170
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
При газта бях доволна от Петрол ,обаче лятото се изгавриха много яко.
После се изложиха и OMV,сега сипвам на Ромпетрол,но чух за страхотна газ
на една бензиностанция ,след Сточна гара посока Румънско посолство,
веднага след Исул има една не и знам името ,другия път ще го запомня.
до нея има Бързаков и близо е животинския пазар.
Не Петрол ,след него.

Срашно го обясних,другия път името ще ви кажа,защото е на главна артерия ,може да е от полза.

_________________
Subaru Workshop 1040

Чет Яну 06, 2011 5:46 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Май 21, 2008 12:39 pm
Мнения: 136
Местоположение: София/Троян
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Някъде в тоя район, викаш? http://wikimapia.org/#lat=42.6990866&lo ... 18&l=0&m=b

_________________
http://electriclub.com]Електромобилен клуб
http://yasen.lindeas.com]блог

Чет Яну 06, 2011 5:56 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Отговори на тема   [ 658 мнения ]  стр 1, 2, 3, 4, 5 ... 33  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор