Правила за пускане на обяви в раздела


Тук се обсъждат проблеми, касаещи повече от един модел на Субару и общи въпроси.



Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
 ОФИЦИАЛЕН ВНОСИТЕЛ 
Автор Съобщение
звездоброец

Регистриран на: Пет Юли 14, 2006 12:11 am
Мнения: 239
Местоположение: Pleven
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Колеги да разтълкуваме темата.
Всеки да се изкаже, каквото знае по въпроса.

Мойто мнение.

Според мен вече няма официален вносител на много от марките на автомобили в България.

Първо България е страна членка на ЕВРОПАТА, от което следва ,че сме на един общ битак.

Т.е. продавача на коли в Австрия,Гърция и т.н. е също "официален
вносител" в България.

Второ миналата година EU гласува директива относно антилокализацията на пазара на нови автомобили.
Целта е цените да се изравнят в EU.
Като директивата задължава фирмите майки да премахнат в договорите си локалността на пазара.Т.е. всеки продавач от всяка страна на EU може да продава където иска.

Трето споделям мойта мечта. И се надявам че ще стане в бъдеще.

Фирмите майки ще оторизират само сервизите.
А търговците ще продават коли като в супермаркет.

Т.е колите ще излизат от заводите с пълен чек или как му викат още на английски не знам, на български правилната дума е предпродажна подготовка.
Тогава каква конкуренция ще падне.

Вече наченки има и в щатите и в Германия.

Поживем увидем.

Чет Мар 01, 2007 10:29 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 9:22 am
Мнения: 860
Рейтинг: 95
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
suba написа:

Т.е колите ще излизат от заводите с пълен чек или как му викат още на английски не знам, на български правилната дума е предпродажна подготовка.
Тогава каква конкуренция ще падне.

Вече наченки има и в щатите и в Германия.

Поживем увидем.


Предполагам имаш впредвид "Pre-owned Certified" (Употребявани Сертифицирани) автомобили,които станаха модерни напоследък и се предлагат дори в официалните сайтове на автомобилните компании наред с новите коли.
За мен това е просто един начин да се искат повече пари за употребявани коли.Причината е,че не се предлагат коли по-стари от 5 години(понеже както ми обясниха,по-старите не съответствали на стандартите на компанията).А колите до 5 години и без това си имат гаранция,така че е излишно да се дават повече пари за "сертифицирана" кола.
Търговията с коли е много сладък бизнес.Нерядко хората намесени в него са просто търгаши и се чудят как да измъкнат повече пари от клиентите.
От Субару обаче в САЩ съм очарован.Поне представителствата ,в които съм бил хората са били много любезни и "не-овълчени" за разлика от много други.
Имам един познат евреин,за който и преди съм писал.Та с него обикаляхме като си търсих кола.На едното място докато обикаляхме паркинга с коли,евреина само фиксира как търговеца си оправя косата с гел зад прозорците на офиса преди да излезе да ни поздрави и ми вика:"Глей са като го изчеткам,че изглежда добре кво става" :D .И наистина отвътре изкочи некъв черен със зализана коса и 24 каратова усмивка.Паднах от смях :-D

_________________
http://imgur.com/a/OlnT2
http://imgur.com/a/Tq6Ut

Пет Мар 02, 2007 2:21 am
Върнете се в началото
Профил
звездоброец

Регистриран на: Пет Юли 14, 2006 12:11 am
Мнения: 239
Местоположение: Pleven
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
Може да се казва оторизиран "продавач".
оторизиран сервиз и т.н.

А другата идея е отиваш в голям магазин като "Метро" и там има
коли,коли, ма много коли.

Разглеждаш, записваш, ако те зарибят на място купуваш, ако ли не пребираш се четеш в интернет или където си искаш. После избираш.

Като купиш ти дават една паневропейска гаранционна карта със списък от сервизи. И ходиш където искаш.

Това е бъдещето.

За съжаление, колкото и да ми харесва ,толкова и не.

"Официален представител" твърдо е отпаднало и такова понятие го няма без значение каква е марката.
Защото логиката е че ако си О.Пр. в България т.е. си и в Германия.

Пет Мар 02, 2007 6:03 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 4 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор