Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 12:30 pm



Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
 ОФИЦИАЛЕН ВНОСИТЕЛ 
Автор Съобщение
звездоброец

Регистриран на: Пет Юли 14, 2006 12:11 am
Мнения: 239
Местоположение: Pleven
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Колеги да разтълкуваме темата.
Всеки да се изкаже, каквото знае по въпроса.

Мойто мнение.

Според мен вече няма официален вносител на много от марките на автомобили в България.

Първо България е страна членка на ЕВРОПАТА, от което следва ,че сме на един общ битак.

Т.е. продавача на коли в Австрия,Гърция и т.н. е също "официален
вносител" в България.

Второ миналата година EU гласува директива относно антилокализацията на пазара на нови автомобили.
Целта е цените да се изравнят в EU.
Като директивата задължава фирмите майки да премахнат в договорите си локалността на пазара.Т.е. всеки продавач от всяка страна на EU може да продава където иска.

Трето споделям мойта мечта. И се надявам че ще стане в бъдеще.

Фирмите майки ще оторизират само сервизите.
А търговците ще продават коли като в супермаркет.

Т.е колите ще излизат от заводите с пълен чек или как му викат още на английски не знам, на български правилната дума е предпродажна подготовка.
Тогава каква конкуренция ще падне.

Вече наченки има и в щатите и в Германия.

Поживем увидем.

Чет Мар 01, 2007 10:29 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 9:22 am
Мнения: 860
Рейтинг: 95
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
suba написа:

Т.е колите ще излизат от заводите с пълен чек или как му викат още на английски не знам, на български правилната дума е предпродажна подготовка.
Тогава каква конкуренция ще падне.

Вече наченки има и в щатите и в Германия.

Поживем увидем.


Предполагам имаш впредвид "Pre-owned Certified" (Употребявани Сертифицирани) автомобили,които станаха модерни напоследък и се предлагат дори в официалните сайтове на автомобилните компании наред с новите коли.
За мен това е просто един начин да се искат повече пари за употребявани коли.Причината е,че не се предлагат коли по-стари от 5 години(понеже както ми обясниха,по-старите не съответствали на стандартите на компанията).А колите до 5 години и без това си имат гаранция,така че е излишно да се дават повече пари за "сертифицирана" кола.
Търговията с коли е много сладък бизнес.Нерядко хората намесени в него са просто търгаши и се чудят как да измъкнат повече пари от клиентите.
От Субару обаче в САЩ съм очарован.Поне представителствата ,в които съм бил хората са били много любезни и "не-овълчени" за разлика от много други.
Имам един познат евреин,за който и преди съм писал.Та с него обикаляхме като си търсих кола.На едното място докато обикаляхме паркинга с коли,евреина само фиксира как търговеца си оправя косата с гел зад прозорците на офиса преди да излезе да ни поздрави и ми вика:"Глей са като го изчеткам,че изглежда добре кво става" :D .И наистина отвътре изкочи некъв черен със зализана коса и 24 каратова усмивка.Паднах от смях :-D

_________________
http://imgur.com/a/OlnT2
http://imgur.com/a/Tq6Ut

Пет Мар 02, 2007 2:21 am
Върнете се в началото
Профил
звездоброец

Регистриран на: Пет Юли 14, 2006 12:11 am
Мнения: 239
Местоположение: Pleven
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
Може да се казва оторизиран "продавач".
оторизиран сервиз и т.н.

А другата идея е отиваш в голям магазин като "Метро" и там има
коли,коли, ма много коли.

Разглеждаш, записваш, ако те зарибят на място купуваш, ако ли не пребираш се четеш в интернет или където си искаш. После избираш.

Като купиш ти дават една паневропейска гаранционна карта със списък от сервизи. И ходиш където искаш.

Това е бъдещето.

За съжаление, колкото и да ми харесва ,толкова и не.

"Официален представител" твърдо е отпаднало и такова понятие го няма без значение каква е марката.
Защото логиката е че ако си О.Пр. в България т.е. си и в Германия.

Пет Мар 02, 2007 6:03 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 4 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 51 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор