Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 4:31 am



Отговори на тема  [ 14 мнения ] 
 Нов член на нов форум :-) Да ми е честита 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 9:22 am
Мнения: 860
Рейтинг: 95
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте колеги.Казвам се Симеон и съм от Варна по принцип.Аз и А4-ката ми сме членове на Ауди форума от доста време.Преди няколко дни се сдобих със Subaru Outback 2006 и се надявам да обменя опит и информация тук с вас.Ако някой ми каже как мога да прикача снимки,с удоволствие бих го направил :-)

Пон Юли 10, 2006 9:35 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 12, 2006 9:44 am
Мнения: 220
Местоположение: Sofia
Рейтинг: 78
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
.. добре дошъл колега .. :D .. честито

_________________
Subaru Forester 2.5XT '05
Subaru Forester 2.0 '06 - продаден
Subaru Outback 2.5 '09
Honda CBF 1000 '06 - продава се
Triumph Tiger 800 XCX '19

Вто Юли 11, 2006 10:03 am
Върнете се в началото
Профил ICQ WWW
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 10:58 am
Мнения: 1040
Местоположение: София
Автомобил: '98 Legacy 2.5 Limited II
Рейтинг: 22
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Мнение 
Добре дошъл и от мен!
Имаме си юзер със същата кола като твойта :wink:
Относно снимките, може да ги качиш на http://picvalley.net/ и после да сложиш линковете тук (по-точно в раздел Галерия, където има тема за личните коли) :wink:

_________________
http://www.subaruclubbg.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=5891]Моторни масла MOTUL на ниски цени!

Вто Юли 11, 2006 10:10 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 9:22 am
Мнения: 860
Рейтинг: 95
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Благодаря ви :-)
Ето и няколко снимки:

http://picvalley.net/show.php?2006/07/1 ... 93c192.jpg

http://picvalley.net/show.php?2006/07/1 ... 7d4c4e.jpg

http://picvalley.net/show.php?2006/07/1 ... cba3bc.jpg

Вто Юли 11, 2006 11:19 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 10:58 am
Мнения: 1040
Местоположение: София
Автомобил: '98 Legacy 2.5 Limited II
Рейтинг: 22
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Мнение 
Колега сложи ги моля те в галерията... :wink:

_________________
http://www.subaruclubbg.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=5891]Моторни масла MOTUL на ниски цени!

Вто Юли 11, 2006 1:36 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 9:22 am
Мнения: 860
Рейтинг: 95
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
ОК,
Колеги ,моля споделете проблмите по експлоатацията на такъв автомобил в България.Намират ли се части и майстори.По-скъпа ли излиза поддръжката на Subaru в сравнение с другите японски марки.Добра ли е идеята да я внеса в България след време?

Сря Юли 12, 2006 8:07 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 9:16 pm
Мнения: 657
Местоположение: Канада
Автомобил: аутбек 3.0R '05
Рейтинг: 31
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Мнение 
Здрасти колега,
Споко бе, какви проблеми, какви части. Та ти си с нова кола. Карай си я и да не ти пука. Пък и какво значение има дали се намират или не части, взел си я вече :)
Да ти е честита и да си я караш с кеф. И после кажи дали е по-добре от А4 или не :)

Чет Юли 13, 2006 3:57 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 9:22 am
Мнения: 860
Рейтинг: 95
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Еми не разсъждавам като теб.Аз не си сменям колите всяка 2-3 година,освен ако не ме разочарова-привързвам се някак си.Дали е по-добра от Ауди ще мога да ти кажа след 9-10 години,защото на толкова е А4-ката ми,с която не съм имал никакви големи проблеми-няколко изгорели датчика и лампички...
Притеснява ме,че Субаруто няма кора под двигателя,което ме озадачава?!!!? Питах при дилара и ми казаха,че такъв бил дизайна и японците си знаели работата.Как обаче ще предотвратят всичкия този прахоляк и пясък да влиза под предниа капак незнам.

Чет Юли 13, 2006 8:36 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 10:58 am
Мнения: 1040
Местоположение: София
Автомобил: '98 Legacy 2.5 Limited II
Рейтинг: 22
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Мнение 
Симбат,
боя се, че колегата искаше от тебе да направиш съпоставка между двете коли на база много други показатели, различни от "келепира" :wink: например - комфорт, поведение на пътя, динамика, разход на гориво и т.н. и т.н. След 10 години на никой от нас няма да му е интересно това сравнение, за което ти говориш :wink:

Относно частите - наистина няма смисъл за момента да се тревожи. Още повече, че до колкото виждам си в чужбина, демек там цените са други, доставчиците на части също. Но след като си се спрял на луксозен модел като този, който си е в класа на Ц класата, 3 серия и А4, то е нормално цените да са високи :wink: Иначе части има навсякъде и за всичко...

_________________
http://www.subaruclubbg.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=5891]Моторни масла MOTUL на ниски цени!

Чет Юли 13, 2006 10:48 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 1:21 pm
Мнения: 673
Местоположение: Canada
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
simbat написа:
Притеснява ме,че Субаруто няма кора под двигателя,което ме озадачава?!!!? Питах при дилара и ми казаха,че такъв бил дизайна и японците си знаели работата.Как обаче ще предотвратят всичкия този прахоляк и пясък да влиза под предниа капак незнам.


Не мога да повярвам, че няма кора. Този модел идва с кора. За какво става въпрос ? Не само че идва с кора, ами и на всяко обслужване я псуваме тази кора.

Без кора, всъщност с две полукори идваше само навремето Брайтън модела. Сега само Импрезите са без кора, но STI е с кора.

А кората, не знам защо, винаги се затлачва с пясък и става тежка. Най-вече и защото никой не се занимаваше нея при смяна на маслен филтър (старите Форестъри) и всеки източваше филтъра върху нея.

Чет Юли 13, 2006 11:59 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 9:22 am
Мнения: 860
Рейтинг: 95
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Flat 6 написа:
Симбат,
боя се, че колегата искаше от тебе да направиш съпоставка между двете коли на база много други показатели, различни от "келепира" :wink: например - комфорт, поведение на пътя, динамика, разход на гориво и т.н. и т.н. След 10 години на никой от нас няма да му е интересно това сравнение, за което ти говориш :wink:

Относно частите - наистина няма смисъл за момента да се тревожи. Още повече, че до колкото виждам си в чужбина, демек там цените са други, доставчиците на части също. Но след като си се спрял на луксозен модел като този, който си е в класа на Ц класата, 3 серия и А4, то е нормално цените да са високи :wink: Иначе части има навсякъде и за всичко...


Както казах и преди-мен ме интересува поддръжката само в България-дали има части и дали е по-скъпо в сравнение с поддръжката на toyota примерно,за да знам дали да мисля да я внасям в БГ по-нататък.В САЩ имам 5 години гаранция...

За сравнение между чисто ново Subaru и 10 годишно Ауди:
Двете коли имат много общо като характер и поведение на пътя.Като екстри Аудито май е по-напред-в Оутбека съм с климатик,а не с климатроник,нямам функция комфорт,което много ме дразни.При Ауди всичко е по солидно направено и материалите в интериора изглеждат по-качествени.Примерно ми направи впечетление,че около скоростниа лост на всички Аутбеци на 1 година(чудех се дали да не взема на 1 година вместо ново) пластмасата е доста надраскана и лака на някои елементи в интериора се лющи.Също ми направи впечатление,че гумените уплътнениа на Субару около врати и багажник,не изглеждат много качествени,не са плътни и солидни като приа ауди.Аз съм инженер и такива неща веднага ми се набиват в очи.И това е,пак повтарям сравнение между 10 годишно Ауди и чисто ново Субару.Все пак базовия модел А4 нов е 10 хил.$ по-скъп от Аутбека.

И Flat 6 -за какъв келипир говориш?За мен примерно антикорозионната защита на купето на един автомобил,надеждността,дълговечността и качеството на материалите са много по-важни от няколко коня в повече...

Nick,наистина колата няма кора под двигателя.Това много ме дразни,понеже съм свикнал като отворя предния капак,всичко да е като в "аптека".В представителството ми казах,че накои модели имали,други нямали,но да не съм се тревожел,щото японците са били преценили ...

Мислиш ли,че това,че няма кора е проблем и че трябва да търся и да си сложа ?
Някъде четох,че предния и задниа капак са от алуминий-това вярно ли е?

Благодаря ви за мненията.Радвам се когато всеки си споделя впечатленията :-)

И още нещо,което предполагам би зарадвало всички в този форум-в Ауди форума Субару се ползват с голяма почит:

http://audibg.com/NEW/index.php?showtopic=12982

Чет Юли 13, 2006 8:25 pm
Върнете се в началото
Профил
звездоброец

Регистриран на: Пет Юли 14, 2006 12:11 am
Мнения: 239
Местоположение: Pleven
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
Субаруто е супер - кефи се и карай.
Щатските явно са с климатик.Европейските всички са с климатроник.
За лющеното ела да видиш мойто Легаси 2004, вътре е също като OUTBACK -нямам проблеми.
И аз мислех за AUDI но по цена ме убиха.
Затова досега съм имал 3 субара само нови. Следващото ще е като твойто.

Мисли позитивно.

Пет Юли 14, 2006 12:23 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 10:58 am
Мнения: 1040
Местоположение: София
Автомобил: '98 Legacy 2.5 Limited II
Рейтинг: 22
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Мнение 
simbat написа:

За сравнение между чисто ново Subaru и 10 годишно Ауди:
Двете коли имат много общо като характер и поведение на пътя.Като екстри Аудито май е по-напред-в Оутбека съм с климатик,а не с климатроник,нямам функция комфорт,което много ме дразни.При Ауди всичко е по солидно направено и материалите в интериора изглеждат по-качествени.Примерно ми направи впечетление,че около скоростниа лост на всички Аутбеци на 1 година(чудех се дали да не взема на 1 година вместо ново) пластмасата е доста надраскана и лака на някои елементи в интериора се лющи.Също ми направи впечатление,че гумените уплътнениа на Субару около врати и багажник,не изглеждат много качествени,не са плътни и солидни като приа ауди.Аз съм инженер и такива неща веднага ми се набиват в очи.И това е,пак повтарям сравнение между 10 годишно Ауди и чисто ново Субару.Все пак базовия модел А4 нов е 10 хил.$ по-скъп от Аутбека.

И Flat 6 -за какъв келипир говориш?За мен примерно антикорозионната защита на купето на един автомобил,надеждността,дълговечността и качеството на материалите са много по-важни от няколко коня в повече...


Мерси за сравнението. До голяма степен моето мнение е сходно относно качеството на изработката при Ауди, пък било и на 10 години. Да не забравяме, обаче, че Ауди са лидер в тази област и дори Мерцедес и БМВ изостават, когато заговориме за качество на материали, ергономия и други подобни фактори.

Но от друга страна механиката на Субару е в пъти по-добра от на Ауди и в крайна сметка всеки трябва да направи компромис според личните си предпочитания. Това, което мен най-много ме дразни в Субару е изключително калпавото лаково покритие, което се наранява от всякакви камъчета, изпръжнения, драскотини и т.н. Това освен, че загрозява колата, сваля и цената и след известно време :( За мене това си е сериозен пропуск...

_________________
http://www.subaruclubbg.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=5891]Моторни масла MOTUL на ниски цени!

Пет Юли 14, 2006 8:55 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 9:22 am
Мнения: 860
Рейтинг: 95
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
suba написа:
Субаруто е супер - кефи се и карай.
Щатските явно са с климатик.Европейските всички са с климатроник.
За лющеното ела да видиш мойто Легаси 2004, вътре е също като OUTBACK -нямам проблеми.
И аз мислех за AUDI но по цена ме убиха.
Затова досега съм имал 3 субара само нови. Следващото ще е като твойто.

Мисли позитивно.


Благодаря за пожеланията :D
Евала за смелостта да караш нови коли в България.Аз не бих го направил заради 3 основни фактора:

-Сърце не ми дава да я пусна тази кола по нашите убаи пътища.

-Цената на каското(в САЩ плащам общо-пълно каско и гражданска 120$ на месец)Не ми се мисли колко ще плашам за кола оценена на 60-70 хил.лв в България,осебено като го сравня с жизнения стандарт.

-Евтиния труд в България.Каквото и да стане по колата труда излиза по-евтин от частите-в Европа и САЩ е обратното.

Пет Юли 14, 2006 9:15 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 14 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 56 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор