Правила за пускане на обяви в раздела


Тук се обсъждат проблеми, касаещи повече от един модел на Субару и общи въпроси.



Отговори на тема  [ 14 мнения ] 
 Нов член на нов форум :-) Да ми е честита 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 9:22 am
Мнения: 860
Рейтинг: 95
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте колеги.Казвам се Симеон и съм от Варна по принцип.Аз и А4-ката ми сме членове на Ауди форума от доста време.Преди няколко дни се сдобих със Subaru Outback 2006 и се надявам да обменя опит и информация тук с вас.Ако някой ми каже как мога да прикача снимки,с удоволствие бих го направил :-)

Пон Юли 10, 2006 9:35 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 12, 2006 9:44 am
Мнения: 220
Местоположение: Sofia
Рейтинг: 78
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
.. добре дошъл колега .. :D .. честито

_________________
Subaru Forester 2.5XT '05
Subaru Forester 2.0 '06 - продаден
Subaru Outback 2.5 '09
Honda CBF 1000 '06 - продава се
Triumph Tiger 800 XCX '19

Вто Юли 11, 2006 10:03 am
Върнете се в началото
Профил ICQ WWW
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 10:58 am
Мнения: 1040
Местоположение: София
Автомобил: '98 Legacy 2.5 Limited II
Рейтинг: 22
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Мнение 
Добре дошъл и от мен!
Имаме си юзер със същата кола като твойта :wink:
Относно снимките, може да ги качиш на http://picvalley.net/ и после да сложиш линковете тук (по-точно в раздел Галерия, където има тема за личните коли) :wink:

_________________
http://www.subaruclubbg.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=5891]Моторни масла MOTUL на ниски цени!

Вто Юли 11, 2006 10:10 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 9:22 am
Мнения: 860
Рейтинг: 95
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Благодаря ви :-)
Ето и няколко снимки:

http://picvalley.net/show.php?2006/07/1 ... 93c192.jpg

http://picvalley.net/show.php?2006/07/1 ... 7d4c4e.jpg

http://picvalley.net/show.php?2006/07/1 ... cba3bc.jpg

Вто Юли 11, 2006 11:19 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 10:58 am
Мнения: 1040
Местоположение: София
Автомобил: '98 Legacy 2.5 Limited II
Рейтинг: 22
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Мнение 
Колега сложи ги моля те в галерията... :wink:

_________________
http://www.subaruclubbg.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=5891]Моторни масла MOTUL на ниски цени!

Вто Юли 11, 2006 1:36 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 9:22 am
Мнения: 860
Рейтинг: 95
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
ОК,
Колеги ,моля споделете проблмите по експлоатацията на такъв автомобил в България.Намират ли се части и майстори.По-скъпа ли излиза поддръжката на Subaru в сравнение с другите японски марки.Добра ли е идеята да я внеса в България след време?

Сря Юли 12, 2006 8:07 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 9:16 pm
Мнения: 657
Местоположение: Канада
Автомобил: аутбек 3.0R '05
Рейтинг: 31
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Мнение 
Здрасти колега,
Споко бе, какви проблеми, какви части. Та ти си с нова кола. Карай си я и да не ти пука. Пък и какво значение има дали се намират или не части, взел си я вече :)
Да ти е честита и да си я караш с кеф. И после кажи дали е по-добре от А4 или не :)

Чет Юли 13, 2006 3:57 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 9:22 am
Мнения: 860
Рейтинг: 95
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Еми не разсъждавам като теб.Аз не си сменям колите всяка 2-3 година,освен ако не ме разочарова-привързвам се някак си.Дали е по-добра от Ауди ще мога да ти кажа след 9-10 години,защото на толкова е А4-ката ми,с която не съм имал никакви големи проблеми-няколко изгорели датчика и лампички...
Притеснява ме,че Субаруто няма кора под двигателя,което ме озадачава?!!!? Питах при дилара и ми казаха,че такъв бил дизайна и японците си знаели работата.Как обаче ще предотвратят всичкия този прахоляк и пясък да влиза под предниа капак незнам.

Чет Юли 13, 2006 8:36 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 10:58 am
Мнения: 1040
Местоположение: София
Автомобил: '98 Legacy 2.5 Limited II
Рейтинг: 22
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Мнение 
Симбат,
боя се, че колегата искаше от тебе да направиш съпоставка между двете коли на база много други показатели, различни от "келепира" :wink: например - комфорт, поведение на пътя, динамика, разход на гориво и т.н. и т.н. След 10 години на никой от нас няма да му е интересно това сравнение, за което ти говориш :wink:

Относно частите - наистина няма смисъл за момента да се тревожи. Още повече, че до колкото виждам си в чужбина, демек там цените са други, доставчиците на части също. Но след като си се спрял на луксозен модел като този, който си е в класа на Ц класата, 3 серия и А4, то е нормално цените да са високи :wink: Иначе части има навсякъде и за всичко...

_________________
http://www.subaruclubbg.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=5891]Моторни масла MOTUL на ниски цени!

Чет Юли 13, 2006 10:48 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 1:21 pm
Мнения: 673
Местоположение: Canada
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
simbat написа:
Притеснява ме,че Субаруто няма кора под двигателя,което ме озадачава?!!!? Питах при дилара и ми казаха,че такъв бил дизайна и японците си знаели работата.Как обаче ще предотвратят всичкия този прахоляк и пясък да влиза под предниа капак незнам.


Не мога да повярвам, че няма кора. Този модел идва с кора. За какво става въпрос ? Не само че идва с кора, ами и на всяко обслужване я псуваме тази кора.

Без кора, всъщност с две полукори идваше само навремето Брайтън модела. Сега само Импрезите са без кора, но STI е с кора.

А кората, не знам защо, винаги се затлачва с пясък и става тежка. Най-вече и защото никой не се занимаваше нея при смяна на маслен филтър (старите Форестъри) и всеки източваше филтъра върху нея.

Чет Юли 13, 2006 11:59 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 9:22 am
Мнения: 860
Рейтинг: 95
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Flat 6 написа:
Симбат,
боя се, че колегата искаше от тебе да направиш съпоставка между двете коли на база много други показатели, различни от "келепира" :wink: например - комфорт, поведение на пътя, динамика, разход на гориво и т.н. и т.н. След 10 години на никой от нас няма да му е интересно това сравнение, за което ти говориш :wink:

Относно частите - наистина няма смисъл за момента да се тревожи. Още повече, че до колкото виждам си в чужбина, демек там цените са други, доставчиците на части също. Но след като си се спрял на луксозен модел като този, който си е в класа на Ц класата, 3 серия и А4, то е нормално цените да са високи :wink: Иначе части има навсякъде и за всичко...


Както казах и преди-мен ме интересува поддръжката само в България-дали има части и дали е по-скъпо в сравнение с поддръжката на toyota примерно,за да знам дали да мисля да я внасям в БГ по-нататък.В САЩ имам 5 години гаранция...

За сравнение между чисто ново Subaru и 10 годишно Ауди:
Двете коли имат много общо като характер и поведение на пътя.Като екстри Аудито май е по-напред-в Оутбека съм с климатик,а не с климатроник,нямам функция комфорт,което много ме дразни.При Ауди всичко е по солидно направено и материалите в интериора изглеждат по-качествени.Примерно ми направи впечетление,че около скоростниа лост на всички Аутбеци на 1 година(чудех се дали да не взема на 1 година вместо ново) пластмасата е доста надраскана и лака на някои елементи в интериора се лющи.Също ми направи впечатление,че гумените уплътнениа на Субару около врати и багажник,не изглеждат много качествени,не са плътни и солидни като приа ауди.Аз съм инженер и такива неща веднага ми се набиват в очи.И това е,пак повтарям сравнение между 10 годишно Ауди и чисто ново Субару.Все пак базовия модел А4 нов е 10 хил.$ по-скъп от Аутбека.

И Flat 6 -за какъв келипир говориш?За мен примерно антикорозионната защита на купето на един автомобил,надеждността,дълговечността и качеството на материалите са много по-важни от няколко коня в повече...

Nick,наистина колата няма кора под двигателя.Това много ме дразни,понеже съм свикнал като отворя предния капак,всичко да е като в "аптека".В представителството ми казах,че накои модели имали,други нямали,но да не съм се тревожел,щото японците са били преценили ...

Мислиш ли,че това,че няма кора е проблем и че трябва да търся и да си сложа ?
Някъде четох,че предния и задниа капак са от алуминий-това вярно ли е?

Благодаря ви за мненията.Радвам се когато всеки си споделя впечатленията :-)

И още нещо,което предполагам би зарадвало всички в този форум-в Ауди форума Субару се ползват с голяма почит:

http://audibg.com/NEW/index.php?showtopic=12982

Чет Юли 13, 2006 8:25 pm
Върнете се в началото
Профил
звездоброец

Регистриран на: Пет Юли 14, 2006 12:11 am
Мнения: 239
Местоположение: Pleven
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
Субаруто е супер - кефи се и карай.
Щатските явно са с климатик.Европейските всички са с климатроник.
За лющеното ела да видиш мойто Легаси 2004, вътре е също като OUTBACK -нямам проблеми.
И аз мислех за AUDI но по цена ме убиха.
Затова досега съм имал 3 субара само нови. Следващото ще е като твойто.

Мисли позитивно.

Пет Юли 14, 2006 12:23 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 10:58 am
Мнения: 1040
Местоположение: София
Автомобил: '98 Legacy 2.5 Limited II
Рейтинг: 22
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Мнение 
simbat написа:

За сравнение между чисто ново Subaru и 10 годишно Ауди:
Двете коли имат много общо като характер и поведение на пътя.Като екстри Аудито май е по-напред-в Оутбека съм с климатик,а не с климатроник,нямам функция комфорт,което много ме дразни.При Ауди всичко е по солидно направено и материалите в интериора изглеждат по-качествени.Примерно ми направи впечетление,че около скоростниа лост на всички Аутбеци на 1 година(чудех се дали да не взема на 1 година вместо ново) пластмасата е доста надраскана и лака на някои елементи в интериора се лющи.Също ми направи впечатление,че гумените уплътнениа на Субару около врати и багажник,не изглеждат много качествени,не са плътни и солидни като приа ауди.Аз съм инженер и такива неща веднага ми се набиват в очи.И това е,пак повтарям сравнение между 10 годишно Ауди и чисто ново Субару.Все пак базовия модел А4 нов е 10 хил.$ по-скъп от Аутбека.

И Flat 6 -за какъв келипир говориш?За мен примерно антикорозионната защита на купето на един автомобил,надеждността,дълговечността и качеството на материалите са много по-важни от няколко коня в повече...


Мерси за сравнението. До голяма степен моето мнение е сходно относно качеството на изработката при Ауди, пък било и на 10 години. Да не забравяме, обаче, че Ауди са лидер в тази област и дори Мерцедес и БМВ изостават, когато заговориме за качество на материали, ергономия и други подобни фактори.

Но от друга страна механиката на Субару е в пъти по-добра от на Ауди и в крайна сметка всеки трябва да направи компромис според личните си предпочитания. Това, което мен най-много ме дразни в Субару е изключително калпавото лаково покритие, което се наранява от всякакви камъчета, изпръжнения, драскотини и т.н. Това освен, че загрозява колата, сваля и цената и след известно време :( За мене това си е сериозен пропуск...

_________________
http://www.subaruclubbg.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=5891]Моторни масла MOTUL на ниски цени!

Пет Юли 14, 2006 8:55 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 9:22 am
Мнения: 860
Рейтинг: 95
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
suba написа:
Субаруто е супер - кефи се и карай.
Щатските явно са с климатик.Европейските всички са с климатроник.
За лющеното ела да видиш мойто Легаси 2004, вътре е също като OUTBACK -нямам проблеми.
И аз мислех за AUDI но по цена ме убиха.
Затова досега съм имал 3 субара само нови. Следващото ще е като твойто.

Мисли позитивно.


Благодаря за пожеланията :D
Евала за смелостта да караш нови коли в България.Аз не бих го направил заради 3 основни фактора:

-Сърце не ми дава да я пусна тази кола по нашите убаи пътища.

-Цената на каското(в САЩ плащам общо-пълно каско и гражданска 120$ на месец)Не ми се мисли колко ще плашам за кола оценена на 60-70 хил.лв в България,осебено като го сравня с жизнения стандарт.

-Евтиния труд в България.Каквото и да стане по колата труда излиза по-евтин от частите-в Европа и САЩ е обратното.

Пет Юли 14, 2006 9:15 am
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 14 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 54 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор