Правила за пускане на обяви в раздела


Тук се обсъждат проблеми, касаещи повече от един модел на Субару и общи въпроси.



Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
 Защо частите за Субару са скъпи 
Автор Съобщение
звездоброец
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 21, 2006 12:49 pm
Мнения: 1399
Местоположение: София
Автомобил: 4-цилиндрово сешоарче
Телефон: 0898-695-268
Рейтинг: 292
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колеги, правя тази тема, защото видях, че колегата imprezaWRX я подхваща и мисля, че наистина това е актуална тема.

Моят коментар: Ами значи като първо за автомобил, който нов се е продавал в порядъка над 50хил. лева, нормално е и частите да са два пъти по-скъпи от тези на автомобилите от по-нисък клас със базова цени от под 20хил. лева. Като второ частите, когато са оригинални минават контрол за качеството и в Европа, биват налагани мита върху тях, с други думи, европейците искат да си защитят собственото производство. Като трето нека не забравяме сложността на самите части, замислете се, че най-слабия двигател на новата Импреза е 170 коня, а за един европейски производител, това ще е спортната модификация. И като четвърто, че поради високите мита, особено сега от евросъюза (който свали митата само за производените в Европа автомобили) има много малко Субарута в България, следователно пазарът е малък, а цената-висока. Не вярвам частите да са умишлено завишени, въпреки че може да има и такива магазини, в България сме!

_________________
...защото животът не се измерва с броя на вдишванията,
а с моментите които спират дъха!!!

Пет Май 11, 2007 9:34 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ WWW
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 18, 2007 7:15 pm
Мнения: 68
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
Та как се амбицирах да си купя SUBARU.

Преди години учих в Благоевград и разтоянието го преодолявах на автостоп. Така се случи, че ме качи един български капитан на немски кораб, който кара SUBARU OUTBACK-99г. Страшно ме изкефи колата и аз го попитах, защо си е купил тази кола. Той ми обяснява:
- Получих голям хонорар. Исках да си купя кола и подхoдих прагматично. Тръгнах по авто-сервизите в Киил (пристанищен град в северна Германия). Единственият празен сервиз, с небрежно брадясали майстори, беше този на SUBARU.

И тогава ми разясни колко издържлив на амортизация е боксер-двигателя. То за това се "търкалят" VW-костенурките все още. И така стана, че тогава си купих костенурка.

Е, аз ако съм собственик на марката SUBARU и произвеждам два-три пъти по-малко резервни части за клиентите си отколкото другите марки и аз ще държа високи цени. Иначе ще фалирам. Това е моята теория.

А вашата каква е? ;)

_________________
Subaru Outback 2.5 AT 05г.

Пет Май 11, 2007 10:37 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 1:21 pm
Мнения: 673
Местоположение: Canada
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
И никога не забравяйте, че цените на авточастите при доста марки се определят от степента на търсене. Определени части за определена кола са фрапиращо евтини и в същия момент определени части за нея са фрапиращо скъпи. При друга марка пък нещата ще бъдат пак приблизително същите, само малко разместени. И клиента остава с впечатлението, че за едната кола са много скъпи а за другата евтини.
Пред очите ми доста части с течение на няколко години си станаха двойно по-скъпи и то отведнаж. Не малко по малко. И то само защото годините показаха, че това гърми и се търси.

'99 - '03 knock sensor от около $100 изведнаж стана около $200. Само защото е боклук, гърми и има харчене.

Пет Май 11, 2007 10:54 pm
Върнете се в началото
Профил
Изгонен
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 12:50 am
Мнения: 3717
Рейтинг: 267
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
това е просто митът за скъпите японски части в БГ. навсякъде по света японските коли и японските части минават за евтини, но не и в Европа. не само за субару са скъпи частите у нас, за хонда, тойота, за нисан положението е същото. ако обаче си пазарувате от интернет, частите не са скъпи, оскъпяват се при легализирането на търговията с тях, с плащането на всички мита и такси. и все пак правилото за чупене важи - скъпо е, но пък не се сменя често. проблем са най-вече разбитите пътища в БГ - колите все пак не са проектирани за офроуд, а за асвалт

_________________
SUBARULAND Ltd
Диагностика, ремонт, обслужване и tuneup на SUBARU от 2007г насам.
0878 207 541 - Красимир
0899 612 719 - Венци
https://www.facebook.com/redlineoil.bg

Пет Май 11, 2007 10:58 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 1:21 pm
Мнения: 673
Местоположение: Canada
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Tука се съгласявам директно, че си прав от горе до долу. Почти съм убеден, че в България вие правите шарнири, накрайници, амортисьори, биелетки ......на норма, а ние тука нямаме продаден един външен накрайник. Повярвай ми.

Пет Май 11, 2007 11:09 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 14, 2006 4:48 pm
Мнения: 1637
Местоположение: Бургас
Рейтинг: 27
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Мнение 
Според мен,всичко идва от това,че марката е сравнително рядка за БГ.Освен официалния дилър има още поне 50-на вносители на японски части или съответните им заместители,но никой не внася толкова на едро,че да постигне цена.Представителя на Билстейн за Бургас ми е добър приятел и винаги търси най-добрата цена когато ми е трябвало нещо(кормилен накрайник-17лв.,шарнирен болт-22лв.,андренажен ремък-27лв.)сигурно има и друго,но не се сещам.Досега само биалетките и тампоните на носачите са ме втрещили с цена.

_________________
Legacy"90 2.2 GX 4WD

РОДЕН ЗА РИБОЛОВ,ПРИНУДЕН ДА РАБОТИ

Бесен куриер в Спиди

Съб Май 12, 2007 6:54 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 7:53 pm
Мнения: 768
Местоположение: София,България
Автомобил: 5.7 HEMI
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Мнение 
имайте и друго впредвид:Субару няма фабрика в Европа

Съб Май 12, 2007 12:12 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 18, 2007 7:15 pm
Мнения: 68
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
tonizdravkov написа:
имайте и друго впредвид:Субару няма фабрика в Европа


Нямаше ли някакъв завод във Великобритания или се лъжа?

_________________
Subaru Outback 2.5 AT 05г.

Съб Май 12, 2007 3:41 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Изгонен
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 12:50 am
Мнения: 3717
Рейтинг: 267
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
и как ще обясните факта, че много често за един и същи продукт се плаща различна цена? навремето купувах водна помпа за тойота - 70лв made in Japan. абсолютно същата помпа, но в кутия със стикер на тойота дилъра е 260лв! а помпите са от един и същи производител, но аз купих тази в кутия за нисан - съдържанието е едно и също, само опаковката е различна. и за субару положението е същото :-D причината за скъпите части изобщо не е в самите части. за тойотите някои от оригиналните части са на нечовешки цени, а други са на нормални, въпреки че става дума за продукт от един и същи дилър и от един и същи производител. аз имам чувството че просто цените се правят както падне - липсва конкуренция, т.е. пазарът е на нивото на този от каменната ера. и М-тел като пуснаха GSM мрежата правеха каквото им скимне - защото могат. сега положението е различно. с оригиналните японски авточасти положението е аналогично - пазарът е такъв

_________________
SUBARULAND Ltd
Диагностика, ремонт, обслужване и tuneup на SUBARU от 2007г насам.
0878 207 541 - Красимир
0899 612 719 - Венци
https://www.facebook.com/redlineoil.bg

Съб Май 12, 2007 6:30 pm
Върнете се в началото
Профил
Confidence in Motion
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 9:32 pm
Мнения: 6482
Местоположение: BG, Горна Оряховица
Skype: impreza941
Автомобил: EJ22 5MT IMPREZA/EJ20 4EAT IMPREZA
Рейтинг: 204
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Май всичко се спомена вече...няколко са нещата, като се съберат и резултата е налице.

_________________
All-Wheel-Drive

Съб Май 12, 2007 11:38 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 7:53 pm
Мнения: 768
Местоположение: София,България
Автомобил: 5.7 HEMI
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Мнение 
ами какъв е извода:докато не поевтинеят частите да наблягаме на раздела "какви части от други коли стават за Субару"

Нед Май 13, 2007 9:49 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Сеп 22, 2006 6:06 pm
Мнения: 286
Местоположение: Варна
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
В България Subaru все още е екзотична марка. Затова и цените са екзотични. Когато повече хора започнат да карат Subaru пазара ще се развие и частите ще са на различна цена.

Подобно е положението и със сервизите. Не може да направиш специализиран сервиз, в който да правиш само Subaru на ниски цени. Просто все още няма условия за това.

_________________
Subaru Leone 1.8 GL '86 Двигател - EA82
_________________
Изображение

Нед Май 13, 2007 10:41 am
Върнете се в началото
Профил ICQ WWW
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 14, 2006 4:48 pm
Мнения: 1637
Местоположение: Бургас
Рейтинг: 27
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Мнение 
Преди 2 дни тръгнах да си търся тампони за предна и задна стабилизиращи щанги и навсякъде бяха над 20лв./бр. докато не пратих и-мейл до Субару,и се оказа,че са по 7,50 лв. :shock: :shock: :shock:

_________________
Legacy"90 2.2 GX 4WD

РОДЕН ЗА РИБОЛОВ,ПРИНУДЕН ДА РАБОТИ

Бесен куриер в Спиди

Чет Май 17, 2007 10:09 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 8:43 pm
Мнения: 1187
Местоположение: Пловдив
Рейтинг: 68
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Тампони за биалетките ли?

_________________
Family Club
Legacy 2.2GX 97г. BG7 MT
Forester 2.0XT 2004г. АТ
Legacy 2.0Gl 98г. МТ
Legacy 2.2GX 98г. BG5 MT
Forester 2.5X 2003г. AT

Чет Май 17, 2007 5:41 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 14, 2006 4:48 pm
Мнения: 1637
Местоположение: Бургас
Рейтинг: 27
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Мнение 
Май не????Казаха ми да търся тампони за стабилизиращата щанга отзад и отпред. питах ги и за тампони за биалетките,но не ми отговориха нищо.Задните биалетки са по 25 лв. и не си заслужава само тампоните да се сменят.Предните обаче в Субару са по 97лв.,а в Бургас ги намерих по 43лв.

_________________
Legacy"90 2.2 GX 4WD

РОДЕН ЗА РИБОЛОВ,ПРИНУДЕН ДА РАБОТИ

Бесен куриер в Спиди

Чет Май 17, 2007 7:38 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 15 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: varburgini и 59 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор