Правила за пускане на обяви в раздела


Тук се обсъждат проблеми, касаещи повече от един модел на Субару и общи въпроси.



Отговори на тема  [ 31 мнения ]  стр 1, 2  Следваща
 Музика в колата, която да не бъде крадена 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5779
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ей това ми е дилемата... какво радио да си взема, към което да няма желания от тъмни субекти. Все още съм си с фабричното, но взе да прави номера нещо, а и не хваща много добре май. Предимно радио слушам, а на малкия приказки с фм трансмитер.
Въпросът е нещо, което да е евтино, да няма CD, да работи перфектно, евентуално да има външен вход на който да ръчна мп3 плеър, да хваща перфектно радио, да има нелош звук и да няма вид на скъпо :) Бях си харесал един висок клас радиокасетофон за 30 лв, но с падащ панел и касетката отзад. Отвън прилича на съвременна MP3-ка.... е да чакам крадеца да го отвори и да провери :lol:
Друг вариант гледах едни китайски MP3-ки които са без CD и с постен вид, но... едно че грознички, друго, че китайско - проблемите винаги са неочаквани там - примерно няма да влезе в мястото :mrgreen:
Друго, че не знам дали крадците ги познават, че не си струват - на един колега му откраднаха евтин Нео плеър.
Да свалям панела и да си го нося не е работа за мен, не мога да го мисля и да му служа на радиото - то е, за да ми служи, не аз на него :)

Ако имате идеи, конкретни предложения или за даден модел от по-старите, който е добър...
Мисля, че и на други ще е полезно.

Вто Окт 20, 2009 10:19 am
Върнете се в началото
Профил ICQ
Perfect Stranger
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 11, 2007 11:59 am
Мнения: 1285
Местоположение: Planet Earth
Skype: nikolay.kapitanov
Автомобил: двойката
Телефон: 0888 831783
Рейтинг: 109
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз имам идея - вземи си Ipod :lol:

Шегата на страна - май трудно ще намериш това което търсиш. Възможен вариант е да си вземеш хубаво радио с дистанционно и да го набуташ някъде, където няма видимост към него, а да го управялваш с дистанционното...

_________________
https://www.catalogmachine.com/treasure-bulgaria/catalogs

Вто Окт 20, 2009 11:06 am
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Сря Юли 16, 2008 10:13 am
Мнения: 831
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback 2.5 CVT Limited
Рейтинг: 43
От звездите одобрен
Отговори с цитат
е панела кво да го носиш? пускаш го в жабката... инъче аз доколото знам usb входа си е екстра към cd player-a, т.е. няя как да го имаш без да имаш ЦД. Освен някой китайски чудесии (то в краина сметка почти всичко така или инъче там се произвежда де...) има един вариант които е 140 лв. на Pioneer, който ще ти варши перфектна работа
http://www.pioneerbg.com/Auto/CD/DEH-2020MP.html
Ако отидеш в технополис и другото там ще има и други марки за тия пари и малко по малко даже за по 100 лв. само че ще са правени с брадва :D
Апък за крадците незнам, аз на старата кола не съм го свлял (той е доста подоен на тоа от линка) вече 3-та година и никой не му е посегнал. Те се крадът скъпите плеъри според мен който са по 600-700 лв и на горе, то няма сметка да се крадът ефтините, а и в крайна сметка, ако толкова мн се притесняваш отиваш си при застрахователите, те го застраховат срещу 50 лв. примерно и ти е мирна главата. Аз като си купувам музиката така смятам да направя.

Вто Окт 20, 2009 11:11 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5779
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Вече няколко случая знам, при които се разбива колата, взима се панела от скришно място - жабка, джоб на гърба на седалката, багажник и радиото.
Другия проблем - на колега му взеха Neo плеър - за какво им е? Факт е, че разбиха стъклото и го взеха. На друг колега два пъти му разбиха колата при условие, че редовно си носеше панелчето и при първото забравяне за малко и... до там.
Проблемът ми е не толкова кражбата на плеъра, а разбиването на колата. Просто не искам да го мисля това - трябва да е явно, че няма какво да се вземе.
Не държа и да е ново, втора употреба висок клас радиокасетофон под 80-100 лв е идеалното, което си представям. Дори и да няма вход все ще му изкарам някакъв и ще му свържа външен mp3 плеър за приказки и т.н. не ми трябва да е красиво или удобно, а функционално.

Вто Окт 20, 2009 11:25 am
Върнете се в началото
Профил ICQ

Регистриран на: Сря Юли 16, 2008 10:13 am
Мнения: 831
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback 2.5 CVT Limited
Рейтинг: 43
От звездите одобрен
Отговори с цитат
ем в Софията явно нещо става, аз моята я бях паркирал за 1 вечер в Красна Поляна и се бяха мъчили да смъкнат Импреза надписа отзад и съответно незнам що с отверка (щото са били някои лапета малоумни) и бяха надрали багажника и счупили надписа... (а той се изрязва с макетно ножче точно за 3 секунди)

Вто Окт 20, 2009 11:38 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Фев 23, 2008 10:03 pm
Мнения: 137
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
вземи си едно сони с флашка
за ко да печеш дискове и да се занимаваш с глупости :-D свири учудващо добре за 200++лв

сваляш му панела за да има какво да ти платят застрахователите :-D
в крайна сметка за какво ти е автокаското :lol:

Вто Окт 20, 2009 1:03 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5779
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Дисковете са отживелица отдавна вече, не ми трябват, но нали пак трябва да свалям панела...
Мисля, че висок клас стар радиокасетофон е перфектното за нуждите ми, но нямам идея за модел...

Вто Окт 20, 2009 1:32 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Съб Ное 01, 2008 9:59 am
Мнения: 1325
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Forester 2.0 MT
Рейтинг: 50
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Най-добра чувствителност ,селективност,качество на звука(саунд) ,по мое мнение, имат 'Пайнер' и "Филипс'-тези старите с касетка.Говоря за модели преди десетина години.Те са и слабо апетитни.И аз ползвам ФМ трансмитер с памет.Децата искат ДВД-,ма как да го опазя?Имам и портативно,ма то мога ли все да го свалям с мен от колата.Да се крие нещо скъпо в колата ,та дори и панела-забравете.Те по-опитните крадци гледат и знаят.
Но всичко опира и до вида крадец-печен ,джебчия,наркоман,пичлегар.По ред на изброяване,първите крадат по-сериозни касетофони ,без видими щети(поне стъклото здраво) ,а последните ломят наред.Номера е да ги мярнеш и стигнеш :twisted: ,после....ти олеква някак си. :-D .(сори за спама)

_________________
Електроника

Вто Окт 20, 2009 1:46 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 10:15 am
Мнения: 356
Местоположение: София
Skype: xektor16
Автомобил: Subaru Legacy 2.0 '99
Телефон: 0898521767
Рейтинг: 10
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Застраховай си музиката. Защо трябва да се лишаваш от качество на звука. Винаги към каското можеш да си добавиш музиката с фактурата с която си я купил. Ако правиш каско на колата де. При евентуална кражба ти изплащат по фактура. Това важи докато уреда има гаранция.

_________________
www.pipontuning.com

Вто Окт 20, 2009 1:56 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5779
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Имам каско, но не желая да ми разбиват колата заради музиката. Слушам предимно радио. Качеството на звука при високия клас с касетка е по-добро от ниския клас с диск :D
MP3 трансимтера си е с кофти качество и смущения тук таме, той е временно решение - иначе вход и плеърчето през него е най-добре, а видях и mp3 трансмитери, които се свързват между антената и входа на радиото и през него си избираш /с дистанционно/ кое да ти пусне.

Мислех дали има някакъв друг читав/удобен вариант например да се вгради нещо в конзолата но явно няма как и остава старо радио.
Моето оригиналното на Субару е Филипс, но не съм много очарован.
Значи засега ще се огледам за Pioneer. Мисля, че Clarion, Kenwood също би трябвало да са добре. Някой конкретен модел или клас?

Вто Окт 20, 2009 2:09 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Съб Ное 01, 2008 9:59 am
Мнения: 1325
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Forester 2.0 MT
Рейтинг: 50
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
xektor написа:
Застраховай си музиката. Защо трябва да се лишаваш от качество на звука. Винаги към каското можеш да си добавиш музиката с фактурата с която си я купил. Ако правиш каско на колата де. При евентуална кражба ти изплащат по фактура. Това важи докато уреда има гаранция.

Колега става въпрос ,за време и нерви.Колко време е нужно за да ти сменят счупеното стъкло,ако го няма и на склад,кое гарантира , че за посочените пари си намираш същия касетофон и след колко време застрахователя изплаща щетата и при какви условия.През това време как ползваш колата ,особено без стъкло ако е и какво слушаш?Та не всичко по щетата са парите .

_________________
Електроника

Вто Окт 20, 2009 2:10 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Фев 23, 2008 10:03 pm
Мнения: 137
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Един френд имаше накамичи касетка ама го е продал /сега го питах/.
Това е многооо добра марка :D и неговото на касетка вадеше егати и звука :shock:

Вто Окт 20, 2009 2:13 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 10:15 am
Мнения: 356
Местоположение: София
Skype: xektor16
Автомобил: Subaru Legacy 2.0 '99
Телефон: 0898521767
Рейтинг: 10
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Че има разправия има, но радиата с падащ панел рядко ги пипат. Ако видят, че е оставен панела в колата тогава действат.
За сега от 5-6 години в сем. имаме 3 коли с радиа, имаме само един подобен инцидент и то до някъде по наша вина. Може и късмет да е.
Дори и с касетка да е радиото ако не е с падащ панел риска от кражба е дори по голям от ЦД с падащ такъв.

Мое мнение :)
Поздрави и успех с намирането на музика.

_________________
www.pipontuning.com

Вто Окт 20, 2009 2:52 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Пон Окт 12, 2009 10:07 pm
Мнения: 256
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Сложи си хубава музика и пусни вътре усойница да пази. Понеже е студено и трудно се намират напоследак /дефицитна стока/, тъщата също би свършила нещо полезно! За да няма сърдити не уточнявам, чия тъща.
П.П.
Мойта се дава под наем!

Вто Окт 20, 2009 9:10 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 7:45 am
Мнения: 2211
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback '00 AT
Рейтинг: 161
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Решението на проблема:
http://www.youtube.com/watch?v=uIS8Ao7S1CY

Сря Окт 21, 2009 9:55 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 13, 2008 9:34 pm
Мнения: 325
Местоположение: Варна
Рейтинг: 8
Разчитай на мен
Отговори с цитат
:lol: =D>

_________________
Всички пътища водят до Рим,само българските до автосервиза...

Сря Окт 21, 2009 10:05 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Окт 12, 2009 10:07 pm
Мнения: 256
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Бива си го, бая! Ебати дзвера!

Сря Окт 21, 2009 5:01 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 8:15 pm
Мнения: 298
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback 2.5 - 2000, MT
Рейтинг: 17
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
BAlexandrov написа:
Ей това ми е дилемата... какво радио да си взема, към което да няма желания от тъмни субекти. Все още съм си с фабричното, но взе да прави номера нещо, а и не хваща много добре май. Предимно радио слушам, а на малкия приказки с фм трансмитер.
Въпросът е нещо, което да е евтино, да няма CD, да работи перфектно, евентуално да има външен вход на който да ръчна мп3 плеър, да хваща перфектно радио, да има нелош звук и да няма вид на скъпо :) Бях си харесал един висок клас радиокасетофон за 30 лв, но с падащ панел и касетката отзад. Отвън прилича на съвременна MP3-ка.... е да чакам крадеца да го отвори и да провери :lol:
Друг вариант гледах едни китайски MP3-ки които са без CD и с постен вид, но... едно че грознички, друго, че китайско - проблемите винаги са неочаквани там - примерно няма да влезе в мястото :mrgreen:
Друго, че не знам дали крадците ги познават, че не си струват - на един колега му откраднаха евтин Нео плеър.
Да свалям панела и да си го нося не е работа за мен, не мога да го мисля и да му служа на радиото - то е, за да ми служи, не аз на него :)

Ако имате идеи, конкретни предложения или за даден модел от по-старите, който е добър...
Мисля, че и на други ще е полезно.

Ето едно нетрадиционно решение, колега, което използваше мой приятел със 100% успех. Вместо панела, който сваляше от радиото, слагаше едно подобие на панел, приличащо повече на платка, със стърчащи от него разпокъсани жици, счупени лампички и други разни потрошени електронни бръмбазлъци. Това придаваше потрошен вид на уредбата и не предизвикваше желание на крадците за атака. Мисля, че подобен подход би имал успех. Все пак трябва да имаме в предвид вица, че, все пак, крадците могат да решат, че са длъжни да проверят. Успех! :D

_________________
Subaru Outback 2.5 - 2000, MT
Subaru е автомобил за ценители!
1. Ако съдбата ти обърне гръб, просто я изчакай да се наведе!
2. Понякога решителната крачка напред се дължи на здрав шут отзад!

Чет Окт 22, 2009 12:53 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5779
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
За това бях чел преди 15 г сигурно в някакво списание, сега се сетих :-D
Поръчах един Кларион с касетка, да видим дали ще работи и ще пасне :)

Чет Окт 22, 2009 6:19 am
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Съб Май 30, 2009 8:24 am
Мнения: 203
Местоположение: София
Автомобил: Outback B13
Рейтинг: -24
Кофти...
Отговори с цитат
krass написа:
Решението на проблема:
http://www.youtube.com/watch?v=uIS8Ao7S1CY


Да това направо е най-доброто което съм виждал =D>

_________________
2007 Subaru outback B13

Чет Окт 22, 2009 10:54 am
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 31 мнения ]  стр 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 64 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор