Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 10:38 am



Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
 Музика в колата, която да не бъде крадена 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ей това ми е дилемата... какво радио да си взема, към което да няма желания от тъмни субекти. Все още съм си с фабричното, но взе да прави номера нещо, а и не хваща много добре май. Предимно радио слушам, а на малкия приказки с фм трансмитер.
Въпросът е нещо, което да е евтино, да няма CD, да работи перфектно, евентуално да има външен вход на който да ръчна мп3 плеър, да хваща перфектно радио, да има нелош звук и да няма вид на скъпо :) Бях си харесал един висок клас радиокасетофон за 30 лв, но с падащ панел и касетката отзад. Отвън прилича на съвременна MP3-ка.... е да чакам крадеца да го отвори и да провери :lol:
Друг вариант гледах едни китайски MP3-ки които са без CD и с постен вид, но... едно че грознички, друго, че китайско - проблемите винаги са неочаквани там - примерно няма да влезе в мястото :mrgreen:
Друго, че не знам дали крадците ги познават, че не си струват - на един колега му откраднаха евтин Нео плеър.
Да свалям панела и да си го нося не е работа за мен, не мога да го мисля и да му служа на радиото - то е, за да ми служи, не аз на него :)

Ако имате идеи, конкретни предложения или за даден модел от по-старите, който е добър...
Мисля, че и на други ще е полезно.

Вто Окт 20, 2009 10:19 am
Върнете се в началото
Профил ICQ
Perfect Stranger
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 11, 2007 11:59 am
Мнения: 1285
Местоположение: Planet Earth
Skype: nikolay.kapitanov
Автомобил: двойката
Телефон: 0888 831783
Рейтинг: 109
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз имам идея - вземи си Ipod :lol:

Шегата на страна - май трудно ще намериш това което търсиш. Възможен вариант е да си вземеш хубаво радио с дистанционно и да го набуташ някъде, където няма видимост към него, а да го управялваш с дистанционното...

_________________
https://www.catalogmachine.com/treasure-bulgaria/catalogs

Вто Окт 20, 2009 11:06 am
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Сря Юли 16, 2008 10:13 am
Мнения: 831
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback 2.5 CVT Limited
Рейтинг: 43
От звездите одобрен
Отговори с цитат
е панела кво да го носиш? пускаш го в жабката... инъче аз доколото знам usb входа си е екстра към cd player-a, т.е. няя как да го имаш без да имаш ЦД. Освен някой китайски чудесии (то в краина сметка почти всичко така или инъче там се произвежда де...) има един вариант които е 140 лв. на Pioneer, който ще ти варши перфектна работа
http://www.pioneerbg.com/Auto/CD/DEH-2020MP.html
Ако отидеш в технополис и другото там ще има и други марки за тия пари и малко по малко даже за по 100 лв. само че ще са правени с брадва :D
Апък за крадците незнам, аз на старата кола не съм го свлял (той е доста подоен на тоа от линка) вече 3-та година и никой не му е посегнал. Те се крадът скъпите плеъри според мен който са по 600-700 лв и на горе, то няма сметка да се крадът ефтините, а и в крайна сметка, ако толкова мн се притесняваш отиваш си при застрахователите, те го застраховат срещу 50 лв. примерно и ти е мирна главата. Аз като си купувам музиката така смятам да направя.

Вто Окт 20, 2009 11:11 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Вече няколко случая знам, при които се разбива колата, взима се панела от скришно място - жабка, джоб на гърба на седалката, багажник и радиото.
Другия проблем - на колега му взеха Neo плеър - за какво им е? Факт е, че разбиха стъклото и го взеха. На друг колега два пъти му разбиха колата при условие, че редовно си носеше панелчето и при първото забравяне за малко и... до там.
Проблемът ми е не толкова кражбата на плеъра, а разбиването на колата. Просто не искам да го мисля това - трябва да е явно, че няма какво да се вземе.
Не държа и да е ново, втора употреба висок клас радиокасетофон под 80-100 лв е идеалното, което си представям. Дори и да няма вход все ще му изкарам някакъв и ще му свържа външен mp3 плеър за приказки и т.н. не ми трябва да е красиво или удобно, а функционално.

Вто Окт 20, 2009 11:25 am
Върнете се в началото
Профил ICQ

Регистриран на: Сря Юли 16, 2008 10:13 am
Мнения: 831
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback 2.5 CVT Limited
Рейтинг: 43
От звездите одобрен
Отговори с цитат
ем в Софията явно нещо става, аз моята я бях паркирал за 1 вечер в Красна Поляна и се бяха мъчили да смъкнат Импреза надписа отзад и съответно незнам що с отверка (щото са били някои лапета малоумни) и бяха надрали багажника и счупили надписа... (а той се изрязва с макетно ножче точно за 3 секунди)

Вто Окт 20, 2009 11:38 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Фев 23, 2008 10:03 pm
Мнения: 137
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
вземи си едно сони с флашка
за ко да печеш дискове и да се занимаваш с глупости :-D свири учудващо добре за 200++лв

сваляш му панела за да има какво да ти платят застрахователите :-D
в крайна сметка за какво ти е автокаското :lol:

Вто Окт 20, 2009 1:03 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Дисковете са отживелица отдавна вече, не ми трябват, но нали пак трябва да свалям панела...
Мисля, че висок клас стар радиокасетофон е перфектното за нуждите ми, но нямам идея за модел...

Вто Окт 20, 2009 1:32 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Съб Ное 01, 2008 9:59 am
Мнения: 1325
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Forester 2.0 MT
Рейтинг: 50
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Най-добра чувствителност ,селективност,качество на звука(саунд) ,по мое мнение, имат 'Пайнер' и "Филипс'-тези старите с касетка.Говоря за модели преди десетина години.Те са и слабо апетитни.И аз ползвам ФМ трансмитер с памет.Децата искат ДВД-,ма как да го опазя?Имам и портативно,ма то мога ли все да го свалям с мен от колата.Да се крие нещо скъпо в колата ,та дори и панела-забравете.Те по-опитните крадци гледат и знаят.
Но всичко опира и до вида крадец-печен ,джебчия,наркоман,пичлегар.По ред на изброяване,първите крадат по-сериозни касетофони ,без видими щети(поне стъклото здраво) ,а последните ломят наред.Номера е да ги мярнеш и стигнеш :twisted: ,после....ти олеква някак си. :-D .(сори за спама)

_________________
Електроника

Вто Окт 20, 2009 1:46 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 10:15 am
Мнения: 356
Местоположение: София
Skype: xektor16
Автомобил: Subaru Legacy 2.0 '99
Телефон: 0898521767
Рейтинг: 10
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Застраховай си музиката. Защо трябва да се лишаваш от качество на звука. Винаги към каското можеш да си добавиш музиката с фактурата с която си я купил. Ако правиш каско на колата де. При евентуална кражба ти изплащат по фактура. Това важи докато уреда има гаранция.

_________________
www.pipontuning.com

Вто Окт 20, 2009 1:56 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Имам каско, но не желая да ми разбиват колата заради музиката. Слушам предимно радио. Качеството на звука при високия клас с касетка е по-добро от ниския клас с диск :D
MP3 трансимтера си е с кофти качество и смущения тук таме, той е временно решение - иначе вход и плеърчето през него е най-добре, а видях и mp3 трансмитери, които се свързват между антената и входа на радиото и през него си избираш /с дистанционно/ кое да ти пусне.

Мислех дали има някакъв друг читав/удобен вариант например да се вгради нещо в конзолата но явно няма как и остава старо радио.
Моето оригиналното на Субару е Филипс, но не съм много очарован.
Значи засега ще се огледам за Pioneer. Мисля, че Clarion, Kenwood също би трябвало да са добре. Някой конкретен модел или клас?

Вто Окт 20, 2009 2:09 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Съб Ное 01, 2008 9:59 am
Мнения: 1325
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Forester 2.0 MT
Рейтинг: 50
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
xektor написа:
Застраховай си музиката. Защо трябва да се лишаваш от качество на звука. Винаги към каското можеш да си добавиш музиката с фактурата с която си я купил. Ако правиш каско на колата де. При евентуална кражба ти изплащат по фактура. Това важи докато уреда има гаранция.

Колега става въпрос ,за време и нерви.Колко време е нужно за да ти сменят счупеното стъкло,ако го няма и на склад,кое гарантира , че за посочените пари си намираш същия касетофон и след колко време застрахователя изплаща щетата и при какви условия.През това време как ползваш колата ,особено без стъкло ако е и какво слушаш?Та не всичко по щетата са парите .

_________________
Електроника

Вто Окт 20, 2009 2:10 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Фев 23, 2008 10:03 pm
Мнения: 137
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Един френд имаше накамичи касетка ама го е продал /сега го питах/.
Това е многооо добра марка :D и неговото на касетка вадеше егати и звука :shock:

Вто Окт 20, 2009 2:13 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 10:15 am
Мнения: 356
Местоположение: София
Skype: xektor16
Автомобил: Subaru Legacy 2.0 '99
Телефон: 0898521767
Рейтинг: 10
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Че има разправия има, но радиата с падащ панел рядко ги пипат. Ако видят, че е оставен панела в колата тогава действат.
За сега от 5-6 години в сем. имаме 3 коли с радиа, имаме само един подобен инцидент и то до някъде по наша вина. Може и късмет да е.
Дори и с касетка да е радиото ако не е с падащ панел риска от кражба е дори по голям от ЦД с падащ такъв.

Мое мнение :)
Поздрави и успех с намирането на музика.

_________________
www.pipontuning.com

Вто Окт 20, 2009 2:52 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Пон Окт 12, 2009 10:07 pm
Мнения: 256
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Сложи си хубава музика и пусни вътре усойница да пази. Понеже е студено и трудно се намират напоследак /дефицитна стока/, тъщата също би свършила нещо полезно! За да няма сърдити не уточнявам, чия тъща.
П.П.
Мойта се дава под наем!

Вто Окт 20, 2009 9:10 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 7:45 am
Мнения: 2211
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback '00 AT
Рейтинг: 161
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Решението на проблема:
http://www.youtube.com/watch?v=uIS8Ao7S1CY

Сря Окт 21, 2009 9:55 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 13, 2008 9:34 pm
Мнения: 325
Местоположение: Варна
Рейтинг: 8
Разчитай на мен
Отговори с цитат
:lol: =D>

_________________
Всички пътища водят до Рим,само българските до автосервиза...

Сря Окт 21, 2009 10:05 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Окт 12, 2009 10:07 pm
Мнения: 256
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Бива си го, бая! Ебати дзвера!

Сря Окт 21, 2009 5:01 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 8:15 pm
Мнения: 298
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback 2.5 - 2000, MT
Рейтинг: 17
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
BAlexandrov написа:
Ей това ми е дилемата... какво радио да си взема, към което да няма желания от тъмни субекти. Все още съм си с фабричното, но взе да прави номера нещо, а и не хваща много добре май. Предимно радио слушам, а на малкия приказки с фм трансмитер.
Въпросът е нещо, което да е евтино, да няма CD, да работи перфектно, евентуално да има външен вход на който да ръчна мп3 плеър, да хваща перфектно радио, да има нелош звук и да няма вид на скъпо :) Бях си харесал един висок клас радиокасетофон за 30 лв, но с падащ панел и касетката отзад. Отвън прилича на съвременна MP3-ка.... е да чакам крадеца да го отвори и да провери :lol:
Друг вариант гледах едни китайски MP3-ки които са без CD и с постен вид, но... едно че грознички, друго, че китайско - проблемите винаги са неочаквани там - примерно няма да влезе в мястото :mrgreen:
Друго, че не знам дали крадците ги познават, че не си струват - на един колега му откраднаха евтин Нео плеър.
Да свалям панела и да си го нося не е работа за мен, не мога да го мисля и да му служа на радиото - то е, за да ми служи, не аз на него :)

Ако имате идеи, конкретни предложения или за даден модел от по-старите, който е добър...
Мисля, че и на други ще е полезно.

Ето едно нетрадиционно решение, колега, което използваше мой приятел със 100% успех. Вместо панела, който сваляше от радиото, слагаше едно подобие на панел, приличащо повече на платка, със стърчащи от него разпокъсани жици, счупени лампички и други разни потрошени електронни бръмбазлъци. Това придаваше потрошен вид на уредбата и не предизвикваше желание на крадците за атака. Мисля, че подобен подход би имал успех. Все пак трябва да имаме в предвид вица, че, все пак, крадците могат да решат, че са длъжни да проверят. Успех! :D

_________________
Subaru Outback 2.5 - 2000, MT
Subaru е автомобил за ценители!
1. Ако съдбата ти обърне гръб, просто я изчакай да се наведе!
2. Понякога решителната крачка напред се дължи на здрав шут отзад!

Чет Окт 22, 2009 12:53 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
За това бях чел преди 15 г сигурно в някакво списание, сега се сетих :-D
Поръчах един Кларион с касетка, да видим дали ще работи и ще пасне :)

Чет Окт 22, 2009 6:19 am
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Съб Май 30, 2009 8:24 am
Мнения: 203
Местоположение: София
Автомобил: Outback B13
Рейтинг: -24
Кофти...
Отговори с цитат
krass написа:
Решението на проблема:
http://www.youtube.com/watch?v=uIS8Ao7S1CY


Да това направо е най-доброто което съм виждал =D>

_________________
2007 Subaru outback B13

Чет Окт 22, 2009 10:54 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 31 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 53 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор