Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 9:57 pm



Отговори на тема  [ 101 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 Вериги на пътя 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 02, 2010 6:57 am
Мнения: 593
Местоположение: София
Автомобил: 2011 Subaru Outback 2.5i CVT Ltd.
Рейтинг: 178
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Това е от Наръчника за Субару Аутбек 2011 :

*Tire chains
CAUTION
Tire chains cannot be used on any
tires for your Legacy and Outback
because of lack of clearance between
the tires and vehicle body


Как ли ще е ако се сложат 17" зимни гуми с по-малки размери (ширина и отношение)?

Пон Дек 20, 2010 5:37 am
Върнете се в началото
Профил
Active AWD
Аватар

Регистриран на: Нед Май 18, 2008 7:31 pm
Мнения: 551
Местоположение: покрай морето
Автомобил: Subaru
Рейтинг: 171
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Това е от user manual-a на новия Форестър:

Цитат:
Tire chains
CAUTION
Tire chains cannot be used on tires listed in the following because of lack of clearance between the tires and vehicle body. All models:
215/65R16 and P225/55R17 tires.


Това дали важи пред КАТ, когато спират за вериги ? Или е въпрос на шанс, да попаднем на такъв, дето може да чете английски ...

_________________
4x4

Пон Дек 20, 2010 10:27 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Апр 06, 2007 12:30 pm
Мнения: 1155
Местоположение: Planet Earth
Автомобил: R.I.P. Justy, Honda Innova 125i '10
Рейтинг: 206
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
galino написа:
mimo13 написа:
Друго обяснение нямам. :smt102


Заради асфалта е само.

До колкото знам асвалта там се изпича с газови горелки за да стане твърд и да не се пука от леда и затова си карат с шипове на север. О

_________________
1,63 l/ 100 km - Honda ANF 125i Innova(Wave) '10 ;)
Bulgaria - ಬಲ್ಗೇರಿಯ(Kannada) པུ་ར་ག་རི་ཡ (Tibetan) ブルガリア(Japanese) 불가리아(Korean) 保加利亚(Chinese) บัลแกเรีย(Thai) बुल्गारिया (Hindi) بلغاريا (Arabic)

Пон Дек 20, 2010 11:22 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 8:15 pm
Мнения: 298
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback 2.5 - 2000, MT
Рейтинг: 17
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
martin2000 написа:
Колеги като сме 4Х4 на кои колела се монтират веригите/ако ни принудят полицайте да правим това/?

Цитат от ръководство за Субару Аутбек на руски:
:smt124
"Цепи (вериги) противоскольжения
Движение по заснеженным склонам или обледенелым дорогам может потребовать установки на колеса цепей (вериги) противоскольжения. Цепи (веригите) должны устанавливаться только на передние колеса. Во избежание повреждения кузова автомобиля или подвески, используйте цепи, соответствующие размеру шин Вашего автомобиля.
Скорость движения оснащенного цепями автомобиля не должна превышать 30 км/ч."

_________________
Subaru Outback 2.5 - 2000, MT
Subaru е автомобил за ценители!
1. Ако съдбата ти обърне гръб, просто я изчакай да се наведе!
2. Понякога решителната крачка напред се дължи на здрав шут отзад!

Вто Дек 21, 2010 1:01 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 4:29 pm
Мнения: 507
Местоположение: София
Skype: ivodanov
Автомобил: Outback 3.6R B14
Телефон: 0899907501
Рейтинг: 117
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колеги,

Тъй като поставянето е вериги явно е проблем, дали някой е ползвал "чорапи" (на гумите де :D ). Ето това имам предвид:http://www.autosock.bg/product.html Гледах в един сервиз ги продаваха за 145 лв. и доста се зачудих. Плюсът им е че не променят диаметъра на предните колела, както би станало с вериги, а и просвета няма да е проблем. Единственият проблем е дали се ефективни ... Това е линк на производителя, вижте видеото в дясно.
http://www.autosock.no/


Последна промяна ivodanov на Вто Дек 21, 2010 11:35 am, променена общо 1 път


Вто Дек 21, 2010 11:00 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Тези чорапи и миналата година ги обсъждахме, но няма отзиви все още. Аз си мисля, че може и да имат някакъв ефект на ситуация с чист лед, но не и сняг, киша и т.н.

Загледах се в едни други - Jeko

Изображение
http://www.youtube.com/watch?v=Xu6Exe_gKJ0
Те са на отделни колани и идеята е, че може бързо да сложиш няколко колкото да излезеш от пряспата, махаш и продължаваш :-k

Вто Дек 21, 2010 11:26 am
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:05 am
Мнения: 1217
Местоположение: София, Троян
Автомобил: предишен: Impreza 2.0R
Рейтинг: 140
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
ivodanov написа:
Колеги,

Тъй като поставянето е вериги явно е проблем, дали някой е ползвал "чорапи" (на гумите де :D ). Ето това имам предвид:http://www.autosock.bg/product.html Гледах в един сервиз ги продаваха за 145 лв. и доста се зачудих. Плюсът им е че не променят диаметъра на предните колела, както би станало с вериги, а и просвета няма да е проблем. Единственият проблем е дали се ефективни ... Това е линк на производителя, вижте видеото в дясно.
http://www.autosock.no/

В Практикер съм виждал гръцки "чорапи" за 80лв, но не съм си купувал да пробвам дали вършат работа.

_________________
преди:
    Impreza 1.8 '94 F4WD
    Impreza 2.0R '06 Symmetrical AWD
сега:
    Daihatsu Sirion 4WD (full-fledged Justy)

Вто Дек 21, 2010 5:20 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 13, 2008 9:34 pm
Мнения: 325
Местоположение: Варна
Рейтинг: 8
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Аз си купих спрей, "течни вериги",но още не съм имал шанса да пробвам върши ли някаква работа...

_________________
Всички пътища водят до Рим,само българските до автосервиза...

Пон Яну 03, 2011 9:25 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 27, 2010 11:01 pm
Мнения: 1017
Местоположение: Варна
Автомобил: Volvo, Legacy 2.5 GT, A6 Allroad
Рейтинг: 70
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Карай Варна-Добрич и ако уцелиш момента, когато снегопочистващите пият кафе, може и да го пробваш... :-x :smt077

_________________
BMW e 'религия' като SUBARU, но докато едните са в небето, другите са при звездите.

Пон Яну 03, 2011 9:36 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Фев 09, 2012 1:32 pm
Мнения: 59
Skype: d.marinov884
Автомобил: Subaru Outback H6 3.0
Рейтинг: 11
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здравейте колеги,
включвам се да споделя мнение за "чорапите" от поста на ivodanov....работят, гарантирано.
Аз също много им се чудих, че цената им е като на вериги. При мен проблема е че разстоянието за което трябва да използвам веригите е кратко, но в същото време "пътят" ми е доста стръмен.
Така, че ми трябваше нещо ефикасно на склона и в същото време лесно за монтаж и демонтаж. Поради тази причина се реших да купя въпросните чорапи и не съжалявам. Факт е, че в киша няма да помогнат, но за леда са идеални. Колкото до тези от Практ... скъсах два чифта и то при поставянето. Или аз съм несръчен или бяха направени да се снимаш с тях а не да ги ползваш ;).
Това е от мен. Решението всеки сам си го взема разбира се.
Здраве и успех на всички през идващата 2015 г.
:good:

Вто Дек 30, 2014 1:12 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Дек 18, 2013 5:30 pm
Мнения: 63
Местоположение: Пловдив/Норвегия
Автомобил: Subaru Outback,2016
Рейтинг: 74
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
streetman написа:
На мен също ми се е случвало като ме видят че съм със Субару да ме пуснат.

Миналата седмица ходих във Финландия, 90% от колите бяха със гуми със шипове и на 4-те колела, останалите с обикновенни зимни гуми.



Ей това е класика в жанра Хакапелита с шипове няма спиране 4 та година сам с тях :good:

Вто Дек 30, 2014 8:54 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Авг 28, 2008 2:18 pm
Мнения: 35
Местоположение: Видин
Рейтинг: 25
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здравейте колеги. Весели празници и приятни емоции по заснежените пътища на България! По въпроса за шиповете. По време на соца единствените зимно гуми (достъпни за простосмъртните) бяха производство на Видахим. Аз съм от Видин и не веднъж съм нодил в завода. Там при желание на клиента и срещу допълнително заплащане се монтираха шипове. Устройството представлява нещо като пистолет с накраиник като на перомолив. Работи на въздух. С него майстора натиска накрайника в дубката на гумата, натиска спусъка, накрайника тазшитява отвора и въздух под налагане вкарва шипа в гнездото. Държа да отбележа две неща:
1. За да поставиш правилно шипа и тои да не изпадне и след 5000км пробег гумата трябва да е чисто нова и да няма и 100 метра пробег. В противен случай це деформита леглото в гумата (то има формата на обърната буква Т) и шипа няма да може да влезе правилно в леглото си.
2. Шипа е стоманен (поне тези които съм виждал) и про правилна експлоатация ( използване само по заснежени и заледени пътища могат да издържат няколко сезона.
Лично съм ползвал много зими такива гуми (и не само видинки), но преди да се сдобия със пъвото субару. Удоволствието е голямо. Управлението е като по сух асфалт, включително и спирането. Проблем се оказва шофирането с такива гуми по сух(мокър) асфалт при липса на лед и сняг. Тгава при по високи скорости е възможно хлъзгане, както и по- дълъг сирачен път.
От 2008 карам субару- първо легаси 2.0 АТ 1996, после и Вивио 1994, скоро смених легасито с по ново 2.0R АТ 2006г. Та с нито едно от тях не съм си помислял да слагам вериги. От скромния ми опит и с други 4х4 (за лов ползвам Исузу тропер, служебно УАЗ, Лада нива, нисан патфайндър, ледровър дифендър и др.) съм на мнение, че там където не можеш да минеш без вериги- няма да можеш и с тях. За леда най- добър е шипа, но уви нашите нормотворци са решили, вече имаме хубави пътища и трябва да ги пазим. Мисля, че нова зимна гума с добри ламели в комбинация със субару е добър вариянт. В се пак зимата трябва да се шофира по- бавно и внимателно, защото не всички карат субару.
 24

Сря Дек 31, 2014 11:40 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Мар 20, 2017 11:45 am
Мнения: 48
Автомобил: Subaru Outback 2008 Diesel
Телефон: 0887111686
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
За да не отварям нова тема, ще попитам тук.
Искам да си взема обикновени вериги за моето субару (Outback 2008) за всеки случай да стоят в колата като ходя по планинските райони. Проблемът е, че не знам от къде и какви да си взема - от една страна не искам китайски боклуци, от друга страна не ми трябват много скъпи, защото я потрябват докато имам тази кола, я не.
В момента има толкова много сайтове, че ми е трудно да преценя какво да взема - дали нещо за 30 лв. или за 100.
п.с. ще взема и за 4-те гуми.

Вто Яну 15, 2019 7:36 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Дек 02, 2009 9:34 pm
Мнения: 1525
Местоположение: Варна
Skype: valio-xxx
Автомобил: Forester 2.0 sf5 ,Outback 2.5 b13
Телефон: 0888 8едно7 81две
Рейтинг: 556
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Според мен колега вериги на Субару не трябват,защо...? Защото проходимостта на автомобила зависи от клиренса,а опре ли корема и вериги няма да те спасят.През всичките ми безброй закъсвания е имало няколко в които вериги биха ми помогнали ,и тава не са случаи свързани със сняг,а с кал.. ;) Ако искаш вериги все пак си вземи текстилни те поне на лед ще свършат някаква рАботА. :idea:

Вто Яну 15, 2019 8:56 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Мар 20, 2017 11:45 am
Мнения: 48
Автомобил: Subaru Outback 2008 Diesel
Телефон: 0887111686
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Разбирам, но все пак. Не ми пречи да си взема и текстилни и другите. Въпросът е да ме насочите от къде, и евентуално да ме насочите към кои модели да се ориентирам.

Сря Яну 16, 2019 12:46 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 12:36 am
Мнения: 2521
Местоположение: Варна
Автомобил: Forester Boxer Diesel Lineartronic
Рейтинг: 413
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз си купих едни от 25 лв и досега сме ги слагали на един Аутбек на един страничен кален наклон,за да не издерем колата в храстите и защото гумите му бяха за мъгла.
Вериги се слагат на Субару за кратко и само отпред.
Сега съм взел от Жълтите свински опашки за 15лв но едва ли ще се наложи.
Ако имаш адекватни гуми и лопата всичко е наред.
Това сигурно е написано няколко пъти по-напред в темата.

_________________
Продава се 2015 Forester Boxer Diesel Lineartronic

Сря Яну 16, 2019 1:18 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Мар 20, 2017 11:45 am
Мнения: 48
Автомобил: Subaru Outback 2008 Diesel
Телефон: 0887111686
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Имам чисто нови vredestein зимни и лопата, но все пак искам да си взема един комплект вериги, ходи се по планини, човек никога не знае.

п.с. така и не разбра, това, че се слагат само на предния мост го прочетох и в упътването но не можах да си го обясня. Какъв е проблема да има и на 4-те колела?

Сря Яну 16, 2019 2:08 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Мар 20, 2017 11:45 am
Мнения: 48
Автомобил: Subaru Outback 2008 Diesel
Телефон: 0887111686
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Някой все пак няма ли да ми предложи някакви вериги?

Сря Яну 16, 2019 9:38 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 27, 2011 4:29 pm
Мнения: 311
Местоположение: Ботевград
Автомобил: Forester SG 2.0 MT 1.6 inch lift
Телефон: нула886495045
Рейтинг: 546
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Първото нещо което трябва да направиш е да провериш колко място имаш между гумата и амортисьора и между пластмасовият подкалник, за да видиш какъв размер вериги(според големината на звената) да си вземеш. Става въпрос за метални вериги. Трябва да отговарят и на размера на гумите ти.
Аз си взех вериги Michelin с по-малкият размер на звената(мисля 8 мм.) понеже нямам място между гумата и амортисьора.
Карал съм с Китайски на предишната ми кола и не те съветвам да си купуваш.

_________________
Ремонт на ръчни скоростни кутии.
Петър Иванов-нула886495045

Пет Яну 18, 2019 9:49 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Авг 05, 2015 2:50 pm
Мнения: 240
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback H6.0 2001
Рейтинг: 127
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Angel23 написа:
Имам чисто нови vredestein зимни и лопата, но все пак искам да си взема един комплект вериги, ходи се по планини, човек никога не знае.

п.с. така и не разбра, това, че се слагат само на предния мост го прочетох и в упътването но не можах да си го обясня. Какъв е проблема да има и на 4-те колела?

Аз си взех AutoSock (не от сайта в бг а от ebay.co.uk на старо в чисто ново състояние и на доста по-ниска цена). Текстилни вериги, които могат официално да се ползват по проходите във Франция, Австрия и т.н. Не взех нормални, защото съм с малко по-големи гуми и нямам място, могат да се ползват ако ходя към алпите. До сега не са ми трябвали, но залагам и на хубави зимни гуми, а пък зимата се вра по-снеговалежите. Отзиви от приятели, са че вършат добра работа. Единствения минус е, че като ги махнеш мокри, след това трябва да се изсушат, че иначе стават на кокал в студа.

Пет Яну 18, 2019 1:46 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 101 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: kssr и 52 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор