Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 8:01 pm



Отговори на тема  [ 149 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
 Ксенонни фарове Субару 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 27, 2013 8:05 pm
Мнения: 393
Skype: mivanov_bbg
Автомобил: Subaru Legacy H6 2004
Рейтинг: 244
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Пробвал съм си ксенона преди да ги сложа .. и от тогава съм с ксенони 4300К. Единствената разлика е по доброто осветяване.
Няма заслепяване, дори и разлика в цвета няма спрямо хубави лампи (OSRAM , PHILLIPS 4100-4300К ... като изключим синеещите версии на тия лампи).
Преработена е само капачката зад фара, има гумена тапа и кабели. Мисля, че ако се разминем няма да намериш никаква разлика с нормално светещи ОЕМ фарове.
Никой и никога не ми е премигвал че го заслепявам. Просто са регулирани правилно и това е.
Ако фаровете са рефлекторни (без леща) .. може да не се получи. На предишната кола пробвах ... и не стана , прекалено разсейване имаше.. нищо, че фаровете бяха НОВИ.


За дългите светлини е друга история.. там съм с LED... към 4000 лумена на лампа. (XHP50 диоди 2бр на лампа)
Не е истина какво могат... но пък толкова рядко карам на дълги , че инвестицията е нещо като 25 лв на минута светене до момента.

Вто Яну 03, 2017 3:52 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
При мен фабричните къси са ксенон и според мен светлината им е слаба. Светят осезаемо по-добре когато ги изчстя, но при нашите кални пътища това е крайно непрактично. Пръскалките мият с много краткотраен ефект.
Към Керековски : аз имам автоматично регулиране по височина, но е толкова бавно, че тва с бабуните не се получава както го мислите.

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Вто Яну 03, 2017 4:09 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 27, 2013 8:05 pm
Мнения: 393
Skype: mivanov_bbg
Автомобил: Subaru Legacy H6 2004
Рейтинг: 244
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ако са бавни сигурно са ползвали моторчетата от стария фар. Такова автоматичнонастройване и аз мога да си направя .. но не виждам смисъл. Наситина при легнал полицай няма как да стане.
Като ги включиш правят ли самонастройка (калибриране) ? На по-новите коли се вижда като запалят.. доста бързо е и мърда във всички посоки.

Вто Яну 03, 2017 4:27 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 26, 2015 10:17 am
Мнения: 807
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback B14 3.6
Рейтинг: 492
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Интересно ще ми е да се разминем някъде по пътя, няколко пъти в различни условия. Това, че никой не ти е присветвал за заслепяване, не е гаранция. Аз примерно не светкам на електроженистите, защото те няма какво повече да направят, от това да ми светнат и те обратно, което е още по-неприятно. Спрял съм да си го причинявам. Но това, че не им светкам, не значи, че не ме заслепяват.

Вто Яну 03, 2017 4:36 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 27, 2013 8:05 pm
Мнения: 393
Skype: mivanov_bbg
Автомобил: Subaru Legacy H6 2004
Рейтинг: 244
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
В София съм.. работя в района за захарна фабрика, живея в района Красно село - Лагера
Ако си наоколо или имаш път... може по всяко време да се видим :) Рано се стъмва и лесно можем да тестваме.

Вто Яну 03, 2017 11:45 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Дек 25, 2009 10:50 pm
Мнения: 77
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Субару Аутбек 2.0 дизел
Телефон: 0882831036
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Аз също не съм доволен от оригиналния ксенон на къси светлини на Аутбак 2010 г. С лупи са, но светенето е недостатъчно. Като включа дългите, които са халогени 60 вата, става ден. Свалях фаровете и крушките са ми D2S, 35 W. Не видях начин за регулиране и нямам копчета в колата. Може да са саморегулиращи :-?
Дали има вариант да се сменят с по-силни? Баласта или там каквато електроника има, ще издържи ли? Изобщо дали има ксенонови крушки над 35 W?

Сря Яну 04, 2017 9:56 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 25, 2015 10:51 pm
Мнения: 179
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback
Рейтинг: 44
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Дори да са саморегулиращи, трябва да имат едни болтчета за донастройка. Аз моите ги вдигнах малко защото бяха доста забити . Сега и на мен ми се струват слабички, но пък осветяват по -голям участък от платното

Sent from my K00Z using Tapatalk

Чет Яну 05, 2017 8:03 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 26, 2015 10:17 am
Мнения: 807
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback B14 3.6
Рейтинг: 492
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Фаровете на B13 светят уникално и еднакво добре и с халоген и с ксенон (фабричен), но само когато са в добро състояние. Под добро състояние се разбира кристално прозрачни плексигласи, лупи и добро покритие на рефлекторите зад лупите. Ако дори само едно от тези неща не е ОК, то няма как да светят добре. Аз се разминах само с външно полиране (и залепяне на защитно фолио след това), след което разликата беше огромна. Но пък лупите ми са съвсем чисти и рефлекторите зад тях са перфектни. Моят личен съвет е, да се огледате в тази посока, вместо да се чудите, как да си побългарите фаровете и да пречите на околните.
 15

Чет Яну 05, 2017 8:55 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 01, 2012 2:46 pm
Мнения: 195
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Subaru Forester 2.5XT
Телефон: 0887297840
Рейтинг: 111
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колеги да опресня малко темата по нова година ми влезна една муха за лупи на Forester SG9.Вчера се срещнах с гн Страхил Тошков и цените вече са леко(двойно)завишени за монтаж на лупи BI XENON RETROFIT ЛУПИ MORIMOTO ULTIMATE - H1 +45% ПОВЕЧЕ СВЕТЛИНА - 2,5 ИНЧА тук отварям скоба ,че ще използвам стоковите баласти но ще добавим преходен кабел към H1 + сваляне качване броня,сваляне монтиране на лупите залепяне на фара и монтиране на лед бар на мястото на габарита и настройка на фаровете -830 лв с уточнението че може да нарасне още с някой лев още ако изкочи нещо скрито.Споделям ако на някой са му влезли същите бръмбари моите излязоха вече.

Много здраве на всички през 2021 г.

Съб Яну 09, 2021 9:33 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 149 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 55 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор