Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 4:40 pm



Отговори на тема  [ 772 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 39  Следваща
 Съвети за Газова уредба 
Автор Съобщение

Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 6:20 pm
Мнения: 20
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
Препоръчаите някои Газаджия в Варна .
И какво ще кажете за офф не запомних тично името
ЛанцоРенде ли беше или нещо такова!!!!!!!!!!!
става въпрос за АУТБЕК 2,5л 2006 г

Чет Ное 15, 2007 4:07 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 8:43 pm
Мнения: 1187
Местоположение: Пловдив
Рейтинг: 68
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
ланди ренцо е, ама слагай БРЦ

_________________
Family Club
Legacy 2.2GX 97г. BG7 MT
Forester 2.0XT 2004г. АТ
Legacy 2.0Gl 98г. МТ
Legacy 2.2GX 98г. BG5 MT
Forester 2.5X 2003г. AT

Чет Ное 15, 2007 4:14 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 6:20 pm
Мнения: 20
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
Някои да е слагал Холандски газов инжекцион ?

VSI -ето му страницата ,доста ги хвалят и те са с японски инжектори

http://www.prins-lpg.com/en/products/vsi-lpg/index.html

и да имате идея ,къде мога да намеря голяма тороидална бутилка -от порядъка 65-70 литра

Съб Ное 17, 2007 6:28 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 7:53 pm
Мнения: 768
Местоположение: София,България
Автомобил: 5.7 HEMI
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Мнение 
давай,давай!! :-D :-D

_________________
2002 Subaru Legacy 2.5 GX luxe Sedan

Съб Ное 17, 2007 7:48 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 05, 2007 10:37 pm
Мнения: 1016
Местоположение: Gotham City
Автомобил: Impreza1.6, Legacy2.2, Forester2.0
Рейтинг: 14
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Мнение 
:smt023 Kато ми остане време , ще го пратя на админа да го качи в youtube.....

Съб Ное 17, 2007 7:51 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 9:57 pm
Мнения: 64
Рейтинг: 28
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Мнение 
На моя Аутбек му сложих БРЦ ц Кейхин инжектори(маx) за цега се държи прилично.Отначало разхода му беше около 18л./гр.но като го облагородих си дойде на 15,5л,което ми се струва порядъчно

Пон Ное 19, 2007 10:39 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 9:57 pm
Мнения: 64
Рейтинг: 28
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Мнение 
Субару на метан?Май италианците бая са се повозили на него!

Пон Ное 19, 2007 11:22 pm
Върнете се в началото
Профил
Изгонен
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 12:50 am
Мнения: 3717
Рейтинг: 267
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
аз пък официално отказах на митака да слагам газови инжекциони и обявих газта за проклятие и всички газаджии за прокълнато племе :-D

причината - ние слагаме газови уредби така, че всички често споменавани проблеми да не се появяват. една от причините митака да слага газови е именно тази - дошло му е до гуша от оплаквания и постоянно оправяне на проблеми, особено на коли, които поддържа. газовият инжекцион ако се сложи читаво, изобщо не се усеща - колата все едно работи на бензин. дори при оглеждане на двигателното все едно е фабрична, всички процедури при обслужване на автомобила се запазват с едно условие - по-честа смяна на свещи и реглаж на клапани. разход - около литър над този на бензин. вървене - разлика НЯМА. зарядното - скрито в капачката на резервоара и не се вижда. жиците - всичко се връзва към стандартните букси. в двигателното си остава фабричната аптека. ама това е голяма играчка - то не е разтапициране на салона, сваляне на колекторите, разплитане и повторно оплитане на инсталации - страшна занимавка, поне една седмица. а след поставянето на газови инжекцион на Трибека се опита да ми натресе още едно трилитрово легаси за газов инжекцион и аз обявих бойкот :D

та газта е хубаво нещо, газовият инжекцион е много полезен ъпгрейд за автомобила - при условие че е сложен и обслужван читаво - няма ама никакви проблеми. а правилното поставяне е задължително за японски автомобил, тва не е европейски курник - японецът е муислил много по всеки един детайл иако не го направиш като него - светкат лампи и колата "боледува". предвид цените на горивата и отвратителното тресене на дизела - газовата е вид компромис с добър резултат


хората вече правят коли по 500-600кс на газ. примерно в Австралия правят супри драгстери на газ и си ги карат без никакви проблеми. когато газовият инжекцион е хубав - разбираш че го има само по намалените разходи и по переодичното свиркане на зумера че газта е свършила. БРЦ-то примерно позволява да си направиш състезателни настройки на двигатетя и да го ползваш като състезателно EКУ. ако се направи читаво - хем евтино, хем върви мнго здраво. Но в Бг не се правят такива неща, никой няма да седне да се занимава с подобно нещо, голям гърч е , все едно програмираш и настройваш състезателен двигател. последният проект на митака е импреса 1.6 - конверсия 1.8 турбо на газ. ама докато го направи ще се гледа внуци :D конверсията вече е почти завършена, т.е в Бг скоро ще има импреса 1.8 турбо - ама кога ще върви и на газ никой не знае. аз само сложих състезателни бутала, биели и вал за 1.8 турбо и го оставих сам да се оправя. само напасвнето на турбо колектори към атмосферен двигател му отне две седмици :D

_________________
SUBARULAND Ltd
Диагностика, ремонт, обслужване и tuneup на SUBARU от 2007г насам.
0878 207 541 - Красимир
0899 612 719 - Венци
https://www.facebook.com/redlineoil.bg

Вто Ное 20, 2007 12:57 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Юли 22, 2007 12:25 pm
Мнения: 313
Местоположение: Sofia
Автомобил: Forester 2.5XT 2007
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
agent dust написа:
аз пък официално отказах на митака да слагам газови инжекциони и обявих газта за проклятие и всички газаджии за прокълнато племе :-D

причината - ние слагаме газови уредби така, че всички често споменавани проблеми да не се появяват. една от причините митака да слага газови е именно тази - дошло му е до гуша от оплаквания и постоянно оправяне на проблеми, особено на коли, които поддържа. газовият инжекцион ако се сложи читаво, изобщо не се усеща - колата все едно работи на бензин. дори при оглеждане на двигателното все едно е фабрична, всички процедури при обслужване на автомобила се запазват с едно условие - по-честа смяна на свещи и реглаж на клапани. разход - около литър над този на бензин. вървене - разлика НЯМА. зарядното - скрито в капачката на резервоара и не се вижда. жиците - всичко се връзва към стандартните букси. в двигателното си остава фабричната аптека. ама това е голяма играчка - то не е разтапициране на салона, сваляне на колекторите, разплитане и повторно оплитане на инсталации - страшна занимавка, поне една седмица. а след поставянето на газови инжекцион на Трибека се опита да ми натресе още едно трилитрово легаси за газов инжекцион и аз обявих бойкот :D

та газта е хубаво нещо, газовият инжекцион е много полезен ъпгрейд за автомобила - при условие че е сложен и обслужван читаво - няма ама никакви проблеми. а правилното поставяне е задължително за японски автомобил, тва не е европейски курник - японецът е муислил много по всеки един детайл иако не го направиш като него - светкат лампи и колата "боледува". предвид цените на горивата и отвратителното тресене на дизела - газовата е вид компромис с добър резултат


хората вече правят коли по 500-600кс на газ. примерно в Австралия правят супри драгстери на газ и си ги карат без никакви проблеми. когато газовият инжекцион е хубав - разбираш че го има само по намалените разходи и по переодичното свиркане на зумера че газта е свършила. БРЦ-то примерно позволява да си направиш състезателни настройки на двигатетя и да го ползваш като състезателно EКУ. ако се направи читаво - хем евтино, хем върви мнго здраво. Но в Бг не се правят такива неща, никой няма да седне да се занимава с подобно нещо, голям гърч е , все едно програмираш и настройваш състезателен двигател. последният проект на митака е импреса 1.6 - конверсия 1.8 турбо на газ. ама докато го направи ще се гледа внуци :D конверсията вече е почти завършена, т.е в Бг скоро ще има импреса 1.8 турбо - ама кога ще върви и на газ никой не знае. аз само сложих състезателни бутала, биели и вал за 1.8 турбо и го оставих сам да се оправя. само напасвнето на турбо колектори към атмосферен двигател му отне две седмици :D

Да де и аз това имах предвид . Цената от около 1800 лева за БРЦ на 99% от притежателите на Курници им се вижда абсолютно измислена . А това че след поставянето ( ПРАВИЛНО ! ) ще им изчезнат почти всички проблеми свързани с газта , никой не го отчита . Друго си е да земеш старата бутилка от Вектрата на Кума , изпарителя от Ладата на съседа и да хванеш сина на чичо ти , да те заведе при Бащата на Лелинчо ти , да ти напраи две дупки за Коланите на Газовата и да ти го сложи четвъртит , но за 40 лъвчета със сичките му масрафи :-D Е как по дяволите да стане ? Защо си купуваме Коли на по 8-10 години за 16-20 хил лъвчета след като една нова КИА или Рено или Дачия струва малко по-малко ? Аз съм сигурен че повечето от нас ( съфорумници * ) нямат този манталитет , обратен на великото мото на Англичаните : " Не съм толкова богат , че да си купувам евтини неща " . И забравих да уточня , че Газ не бих сложил , защото в момента навъртам много малко километри и няма смисъл да влагам пари които евентуално след 2463646 милиона години ще ми се възвърнат .

_________________
Legacy III 2.5

Вто Ное 20, 2007 12:14 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 6:25 am
Мнения: 174
Местоположение: София
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Скоро и аз се сдобих с БРЦ газ, сложих я при МИТАКА.
Ето и впечатленията:

- разлика бензин/газ няма (то на 150 коня - 10 и да умрат не прави впечатление)
- превключва на газ а около 2-3 мин работа.
- разход - понеже карам на много къси (2-3 км) отсечки и колата е студена - 20л на 100
- на празен ход на газ има трептене на двигателя сравнително по-силно отколкото на бензин, което доста ме дразни

Нека опитните газопотребители да кажат дали всичко е нормално.
Благодаря

Чет Ное 29, 2007 6:00 pm
Върнете се в началото
Профил
Изгонен
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 12:50 am
Мнения: 3717
Рейтинг: 267
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
dokovski написа:
Скоро и аз се сдобих с БРЦ газ, сложих я при МИТАКА.
Ето и впечатленията:

- разлика бензин/газ няма (то на 150 коня - 10 и да умрат не прави впечатление)
- превключва на газ а около 2-3 мин работа.
- разход - понеже карам на много къси (2-3 км) отсечки и колата е студена - 20л на 100
- на празен ход на газ има трептене на двигателя сравнително по-силно отколкото на бензин, което доста ме дразни

Нека опитните газопотребители да кажат дали всичко е нормално.
Благодаря


ми не, не е нормално - разход не може да се оцени така, но тресене не трябва да има. освен газта какво друго е правено по колата? свещи, кабели, реглаж клапани, откъде зареждаш газ.

карането на кратки разстояния по принцип много тормози двигателя и цялата електрическа система - особено зимата, докато загрее двигателя работи на много богата смес, цапа свещи, не може да се вентилира добре маслото. аз също карам на доста кратки разстояния, но сутрин преди да потегля чакам поне 10 минути да работи на празен ход - и след това карам на малко по-високи обороти(към 3000) за да може добре да се загрее двигателя за късото разстояние

_________________
SUBARULAND Ltd
Диагностика, ремонт, обслужване и tuneup на SUBARU от 2007г насам.
0878 207 541 - Красимир
0899 612 719 - Венци
https://www.facebook.com/redlineoil.bg

Чет Ное 29, 2007 11:49 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 6:25 am
Мнения: 174
Местоположение: София
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
Агент, мерси за отговора.
Четох и в други твои мения, че е важно да се регулират клапаните. Та въпроса ми е вие като ми слагахте уредбата дали сте ги регулирали. Кабели и свещи не съм сменял никога, карам я от 2-3 месеца.
Може ли да ме ориентираш колко струва тези благини за да знам какво да си поръчам на Дядо Мраз.

Пет Ное 30, 2007 12:23 am
Върнете се в началото
Профил
Изгонен
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 12:50 am
Мнения: 3717
Рейтинг: 267
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
звънни на митака за цени, нямам представа какво е правено по колата ти освен газта, не помня всички коли. обикновено като слагаме газ проверяваме и свещите. ако не са сменяни - най-лесно е да се сложат нови свещи - ако се оправи, значи е от тях, ако не се оправи - пак се връщат твоите и се търси другаде проблемът. но подобно поведение - на бензин нормално, на газ тресене на празен ход без разлика във вървежа е симптом на лоши свещи, вероятно е и някой кабел да е започнал да прогаря - обикновено откъм страната на бобините, постепенно се зацапва луличката и не дава добро напрежение към свещта. може и да има искрене през кабел. това трябва да се провери, иначе може да се претовари и да изгори бобината от подобен проблем - скапани свещи и кабели понякога повреждат и бобините, а те са скъпи.


един от проблемите на газта е че товари повече електрическата система и двигателят е доста по-капризен на тоци, кабели и свещи

п.п. крайно време да снабдя митака с програма за картотекиране на колите - той има страшна памет и помни всички коли и какво е правено по тях, но ние останалите почти моментално забравяме колите :-D

_________________
SUBARULAND Ltd
Диагностика, ремонт, обслужване и tuneup на SUBARU от 2007г насам.
0878 207 541 - Красимир
0899 612 719 - Венци
https://www.facebook.com/redlineoil.bg

Пет Ное 30, 2007 12:38 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Мар 29, 2007 1:24 pm
Мнения: 200
Местоположение: Sofia
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
Абе от всичко прочетено по темата разбрах само едно... "Човек не трябва да се опасява от голям разход а от малък приход" :-D :-D :-D
а газ ли ще е или бензин май няма значение. :wink:

_________________
'99 Impreza 2.0 GL

Пет Ное 30, 2007 5:11 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ

Регистриран на: Чет Мар 29, 2007 1:24 pm
Мнения: 200
Местоположение: Sofia
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
Живот и здраве ако купя Форестър догодина ще му сложа БРЦ там поне има място а и се налага за градското.

п.п агент - за колко време се прави конверсията на газ при Митака?
че ме кефи как си изпипвате работата :-D

_________________
'99 Impreza 2.0 GL

Чет Дек 13, 2007 11:37 am
Върнете се в началото
Профил ICQ
Изгонен
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 12:50 am
Мнения: 3717
Рейтинг: 267
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
3-4 дена до седмица в зависимост от натовареността

_________________
SUBARULAND Ltd
Диагностика, ремонт, обслужване и tuneup на SUBARU от 2007г насам.
0878 207 541 - Красимир
0899 612 719 - Венци
https://www.facebook.com/redlineoil.bg

Чет Дек 13, 2007 10:20 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Мар 29, 2007 1:24 pm
Мнения: 200
Местоположение: Sofia
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
10х

_________________
'99 Impreza 2.0 GL

Пет Дек 14, 2007 11:03 am
Върнете се в началото
Профил ICQ

Регистриран на: Нед Сеп 23, 2007 10:23 pm
Мнения: 30
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Аз карам Легаси 2.2 94г и си сложих италянска Star Gaz не е инжекцион колата върви отлично, но преди нова година даваше 18/100 газ,което е твърде много .Сега е регулирана на ново и ще видим какво ще стане но друго си е да сипваш за 1,13/л :D

Чет Яну 10, 2008 10:19 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 26, 2007 1:36 pm
Мнения: 67
Местоположение: АВСТРИЯ
Автомобил: Legacy&Lancer Evolution
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
и мойта така ,към 19-20 отиваше на газ,ама извън градско ми дава 10.5 :shock:

_________________
Loading...

Пет Яну 11, 2008 12:45 am
Върнете се в началото
Профил
Confidence in Motion
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 9:32 pm
Мнения: 6482
Местоположение: BG, Горна Оряховица
Skype: impreza941
Автомобил: EJ22 5MT IMPREZA/EJ20 4EAT IMPREZA
Рейтинг: 204
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
d1dko написа:
и мойта така ,към 19-20 отиваше на газ,ама извън градско ми дава 10.5 :shock:

Такава амплитуда силно ми напомня за Mazda RX-7 :shock:

_________________
All-Wheel-Drive

Пет Яну 11, 2008 1:01 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 772 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 39  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 49 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор