Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 12:39 pm



Отговори на тема  [ 772 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 39  Следваща
 Съвети за Газова уредба 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 25, 2007 12:25 am
Мнения: 323
Местоположение: Маастрихт
Skype: denchodonchev
Автомобил: 08 outback 3.0
Рейтинг: 24
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Мнение 
agent dust написа:
аз пък официално отказах на митака да слагам газови инжекциони и обявих газта за проклятие и всички газаджии за прокълнато племе :-D

причината - ние слагаме газови уредби така, че всички често споменавани проблеми да не се появяват. една от причините митака да слага газови е именно тази - дошло му е до гуша от оплаквания и постоянно оправяне на проблеми, особено на коли, които поддържа. газовият инжекцион ако се сложи читаво, изобщо не се усеща - колата все едно работи на бензин. дори при оглеждане на двигателното все едно е фабрична, всички процедури при обслужване на автомобила се запазват с едно условие - по-честа смяна на свещи и реглаж на клапани. разход - около литър над този на бензин. вървене - разлика НЯМА. зарядното - скрито в капачката на резервоара и не се вижда. жиците - всичко се връзва към стандартните букси. в двигателното си остава фабричната аптека. ама това е голяма играчка - то не е разтапициране на салона, сваляне на колекторите, разплитане и повторно оплитане на инсталации - страшна занимавка, поне една седмица. а след поставянето на газови инжекцион на Трибека се опита да ми натресе още едно трилитрово легаси за газов инжекцион и аз обявих бойкот :D

та газта е хубаво нещо, газовият инжекцион е много полезен ъпгрейд за автомобила - при условие че е сложен и обслужван читаво - няма ама никакви проблеми. а правилното поставяне е задължително за японски автомобил, тва не е европейски курник - японецът е муислил много по всеки един детайл иако не го направиш като него - светкат лампи и колата "боледува". предвид цените на горивата и отвратителното тресене на дизела - газовата е вид компромис с добър резултат


хората вече правят коли по 500-600кс на газ. примерно в Австралия правят супри драгстери на газ и си ги карат без никакви проблеми. когато газовият инжекцион е хубав - разбираш че го има само по намалените разходи и по переодичното свиркане на зумера че газта е свършила. БРЦ-то примерно позволява да си направиш състезателни настройки на двигатетя и да го ползваш като състезателно EКУ. ако се направи читаво - хем евтино, хем върви мнго здраво. Но в Бг не се правят такива неща, никой няма да седне да се занимава с подобно нещо, голям гърч е , все едно програмираш и настройваш състезателен двигател. последният проект на митака е импреса 1.6 - конверсия 1.8 турбо на газ. ама докато го направи ще се гледа внуци :D конверсията вече е почти завършена, т.е в Бг скоро ще има импреса 1.8 турбо - ама кога ще върви и на газ никой не знае. аз само сложих състезателни бутала, биели и вал за 1.8 турбо и го оставих сам да се оправя. само напасвнето на турбо колектори към атмосферен двигател му отне две седмици :D

Значи,колкото и да се моля за тая услуга,няма да ме огрее. :? След 10-на дена си подкарвам аутбека-3.0-нов е-без пробег.
Досега имах брц-газов инжекцион на маздата-за две години минах над 90 000 км.-един път са регулирани клапани-имаше защо :lol: и 2 пъти са сменяни свещи-карах над 30% на бензин.И понеже нямам никакви оплаквания-искам пак,но не и монтаж от БРЦ-България в "Дружба" :(

Пет Яну 11, 2008 11:24 am
Върнете се в началото
Профил
Изгонен
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 12:50 am
Мнения: 3717
Рейтинг: 267
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
den4o написа:
...


аз не разбрах какво точно имаш предвид? може да ти се сложи газов инжекцион без никакъв проблем. нямам представа как работят в официалният сервиз на БРЦ, но със сигурност на трилитрово субару не са слагали такава. въпросът е дали ще ти признае дилъра гаранцията на автомобила ако си сложиш газова? първо провери този въпрос и ако получиш положителен отговор - тогава се интересувай от поставяне на газов инжекцион. аз доколкото знам гаранцията отпада при такива модификации

_________________
SUBARULAND Ltd
Диагностика, ремонт, обслужване и tuneup на SUBARU от 2007г насам.
0878 207 541 - Красимир
0899 612 719 - Венци
https://www.facebook.com/redlineoil.bg

Пет Яну 11, 2008 11:02 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 25, 2007 12:25 am
Мнения: 323
Местоположение: Маастрихт
Skype: denchodonchev
Автомобил: 08 outback 3.0
Рейтинг: 24
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Мнение 
Проверих и знам,че няма да ми признаят гаранцията,но само тази на мотора.Възможно е да се сложи газ на 2.0 и 2.5 литровите мотори,предлагат специална глава за LPG-тогава гаранцията важи,но не и за 3.0.Искам обаче преди да взема рашение за газта,първо да покарам достатъчно колата,да мина поне 15-20 000 км и тогава да преценя.Мерси за отговора.

Чет Яну 17, 2008 7:36 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
agent dust написа:
звънни на митака за цени


А като слагате за пропан-бутан, не слагате ли за метан? Има ли проблем с такава? Ясно е че по-бавно гори, че са тежки бутилките...
Въпроса ми е практически проблеми дали има при Легаси, Форестър - имате ли опит?

Пет Яну 18, 2008 9:20 am
Върнете се в началото
Профил ICQ
Изгонен
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 12:50 am
Мнения: 3717
Рейтинг: 267
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
не, с ментан не се занимаваме - а и досега не е идвало субару, което да работи добре на метан. имаше едно легаси, беше пълен мъртвец, тръгна малко след лек тунинг на плочката - но пак си остана мъртвец.

_________________
SUBARULAND Ltd
Диагностика, ремонт, обслужване и tuneup на SUBARU от 2007г насам.
0878 207 541 - Красимир
0899 612 719 - Венци
https://www.facebook.com/redlineoil.bg

Пет Яну 18, 2008 10:30 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 25, 2008 10:50 pm
Мнения: 30
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Outback 2007 2.5
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
Impreza94 написа:
Къде, къде повече ми хареса тоя пост. Само искам да добавя, че не съм със някакви определени разбирания, просто нямам право да губя и 1% мощност от капацитета на колата...пък и не искам да се сблъсквам с десетките проблеми, които излизат след поставянето на ГИ + това и като начална инвестиция не ми се струва евтино така, че...оставам си бензинджия ;)
Нямаш нищо против, нали :-)

винаги на спортен режим ли караш, предавките все на червено ли се сменят? .. или да не караш до предела на колата за теб не е губене на мощност от капацитета на колата и с 1%?

Вто Юли 22, 2008 7:43 am
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Съб Фев 23, 2008 10:03 pm
Мнения: 137
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
изобщо не се занимавайте с БРЦ-Дружба :twisted: от 3 месеца съм с ГИ от тях :twisted: все нещо не е в ред по колата :twisted: или след 160км включва на бензин или на едно място играят оборотите.... :twisted: ходих при Митко и пича ми обясни кое как защо по ГИ.Върнах се при "инженера" в БРЦ и му казах какво е казал Митко /познават се/ смениха тръбата от бутилката от 6мм на 8мм изпарителя уж смениха :evil: обаче колата пак е същата :twisted: в четвъртък имам час при тея тупани от БРЦ да видиме какво ще направят :evil: ааа бяха ми сложили ГИ за мотор 2.0л а моя е 2.5л :twisted:
правете си изводи и избирайте правилния човек за монтаж на ГИ.
п.п. ако знаех че Митко се занимава с монтаж на ГИ щях там да слагам НОООО...май след известно време пак ще стигна до него да дооправи насраното от БРЦ
но преди това ще им стъжня живота на тея от БРЦ :twisted:

Вто Юли 22, 2008 7:51 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 8:43 pm
Мнения: 1187
Местоположение: Пловдив
Рейтинг: 68
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
ей тва са им проблемите на газовите уредби - ГАЗАДЖИИТЕ :lol:

_________________
Family Club
Legacy 2.2GX 97г. BG7 MT
Forester 2.0XT 2004г. АТ
Legacy 2.0Gl 98г. МТ
Legacy 2.2GX 98г. BG5 MT
Forester 2.5X 2003г. AT

Вто Юли 22, 2008 8:32 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 24, 2007 8:15 pm
Мнения: 310
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Forester 07 2.0
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
blatimir написа:
ей тва са им проблемите на газовите уредби - ГАЗАДЖИИТЕ :lol:
:smt023 :smt023 :smt023

Мене за това ме страх да отида да направят профилактика на мойта.
Ако някой знае читав майстор да свирка :)

Вто Юли 22, 2008 9:02 am
Върнете се в началото
Профил
Confidence in Motion
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 9:32 pm
Мнения: 6482
Местоположение: BG, Горна Оряховица
Skype: impreza941
Автомобил: EJ22 5MT IMPREZA/EJ20 4EAT IMPREZA
Рейтинг: 204
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
blatimir написа:
за 1.8 и да я направиш авд, няма да стане по-бърза със сигурност :D , с 2л разхода едва ли ще ти се качи , ако я държиш сега на 5000 оборота, с двулитровия ще си на 4000 примерно, така че и да има повишение на разхода едва ли ще е повече от 10-15%

Много са нещата. Имам от къде да взема всичко между другото...и мотора, и трансмисията, и AWD оборудването, и спирачките, но много стават нещата. Предпочитам да си купя заводска :roll:
Наумил съм си да я реставрирам тая до перфектното начално състояние + подобрения...тя сигурно ще си остане завинаги при мен, пък ако ще и още 17 коли да имам...първо, че съм се привързал много и второ, че не мога да взема и половината от това, което съм вложил :roll:

_________________
All-Wheel-Drive

Вто Юли 22, 2008 12:39 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 2:20 pm
Мнения: 113
Местоположение: София
Skype: member_citron
Автомобил: Subaru Forester 2.0
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
моля да ме извините за намесата ми но моето суби се държи много добре на газ, вярно 40л. е бутилката и се налага до несебър да заредя жтори път но колата си има ряз и всичко и е наред, пропуснах да кажа че е с газов инжекцион.

Сря Юли 23, 2008 1:17 pm
Върнете се в началото
Профил
Форко-Отворко
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 16, 2008 12:13 pm
Мнения: 257
Местоположение: София
Автомобил: Forester 2.0 Auto
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
den4o написа:
Проверих и знам,че няма да ми признаят гаранцията,но само тази на мотора.Възможно е да се сложи газ на 2.0 и 2.5 литровите мотори,предлагат специална глава за LPG-тогава гаранцията важи,но не и за 3.0.Искам обаче преди да взема рашение за газта,първо да покарам достатъчно колата,да мина поне 15-20 000 км и тогава да преценя.Мерси за отговора.

Въпрос към den4o: за възможността да си важи гаранцията на газ за 2.0 мотор в сервиза на Субару в БГ ли пита? Можеш ли да кажеш каква е тази специална глава и колко пари чини. Може и на ЛС.
10x

_________________
Subaru Forester MY09 2.0XS 4Q E-4AT

Сря Юли 23, 2008 4:16 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ

Регистриран на: Съб Фев 23, 2008 10:03 pm
Мнения: 137
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
ross написа:
изобщо не се занимавайте с БРЦ-Дружба :twisted: от 3 месеца съм с ГИ от тях :twisted: все нещо не е в ред по колата :twisted: или след 160км включва на бензин или на едно място играят оборотите.... :twisted: ходих при Митко и пича ми обясни кое как защо по ГИ.Върнах се при "инженера" в БРЦ и му казах какво е казал Митко /познават се/ смениха тръбата от бутилката от 6мм на 8мм изпарителя уж смениха :evil: обаче колата пак е същата :twisted: в четвъртък имам час при тея тупани от БРЦ да видиме какво ще направят :evil: ааа бяха ми сложили ГИ за мотор 2.0л а моя е 2.5л :twisted:
правете си изводи и избирайте правилния човек за монтаж на ГИ.
п.п. ако знаех че Митко се занимава с монтаж на ГИ щях там да слагам НОООО...май след известно време пак ще стигна до него да дооправи насраното от БРЦ
но преди това ще им стъжня живота на тея от БРЦ :twisted:
та днес след като я взех от БРЦ колата уж добре върви,оборотите са ок :roll: събота и неделя имам пътуване извън градско та ще видиме ;-) да не се радвам предварително :-D

Чет Юли 24, 2008 8:30 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 2:20 pm
Мнения: 113
Местоположение: София
Skype: member_citron
Автомобил: Subaru Forester 2.0
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
моята я монтира митака и за сега колата върви като истинска.

Съб Юли 26, 2008 6:09 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
2100 последно каза Митака...

Съб Юли 26, 2008 9:10 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Изгонен
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 12:50 am
Мнения: 3717
Рейтинг: 267
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
значи според мен всички газаджии трябва да бъдат измъчвани поне един път годишно. щото тъпият италянец продава газови уредби, а японецът продава хибридни автомобили дето са по 300кс и са с разход 10/100 градско. но от газаджии отърване няма, навсякъде се навират :-D но аз на моята кола никога не бих си сложил газова. то аз нормална кола нямам де... но митака искаше да ми подари газов инжекцион и аз твърдо отказах.

та Митака се съюзи с един много печен газаджия(Иво) и ми правят яко отпор. вкараха истински газови уредби - течна фаза. няма изпарители, няма кранчета - газта се впръсква в течно състояние директно в колекторите и там се изпарява. била голяма мания, даже се повишавала мощността, а двигателят е много по-разтоварен термично отколкото при стандартен газов инжекцион. изобщо екстри много. в момента се монтира на един трилитров аутбек(чисто нов), идваха от някакво газаджийско списание да я снимат - тия газаджии си имат даже списание, яка мафия са. уредбата е специално за субару, така е поръчана. когато е готова ще ви дам инфо - в момента нещо запецнаха с дюзите, че много големи идват и не могат да се сложат прилично - т.е. да стане като фабрично. колата 5 дена виси на крика и митака се чеше по главата да измисли вариант дюзите да се сложат така, че като отвориш капака да не се вижда селяния. но Иво се кълне, че тази газова е много по-хубава - а аз по-голям шперц по газовите от него не познавам. а клиента с аутбека много добре знае че аз съм върл противник на газовите и затов акато дойде - първо мен пита кво става с колата му. аз му казвам, че не ми пука :-D

_________________
SUBARULAND Ltd
Диагностика, ремонт, обслужване и tuneup на SUBARU от 2007г насам.
0878 207 541 - Красимир
0899 612 719 - Венци
https://www.facebook.com/redlineoil.bg

Съб Юли 26, 2008 10:00 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
agent dust написа:
вкараха истински газови уредби - течна фаза.


Viale LPI ли са или други? Цена дали можеш да кажеш като за моята кола?

Нед Юли 27, 2008 6:03 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Subaru Extremist
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 06, 2008 1:48 am
Мнения: 1099
Местоположение: Sofia
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
около 4к на уредба за 4 цилиндъра май бяха

_________________
--------------------------------------------------------------------------
Subaru Outback 2.5 AT 2000 US

Нед Юли 27, 2008 7:34 pm
Върнете се в началото
Профил
Изгонен
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 12:50 am
Мнения: 3717
Рейтинг: 267
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
абе цифра е, ама е много трудно слагането - много са големи дюзите. когато е готова ще дам отчет.

_________________
SUBARULAND Ltd
Диагностика, ремонт, обслужване и tuneup на SUBARU от 2007г насам.
0878 207 541 - Красимир
0899 612 719 - Венци
https://www.facebook.com/redlineoil.bg

Пон Юли 28, 2008 11:58 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 8:43 pm
Мнения: 1187
Местоположение: Пловдив
Рейтинг: 68
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Днеска направо ми разказаха играта в БРЦ ПЛОВДИВ, така ми бяха направили уредбата че акомулатора трябваше двама души да го слагат, единия притиска стойката на акомулатора с едната ръка с другата компютъра на уредбата, другия слага акомулатора. За да видиш нивото на спирачната течност трябва само да отрежеш към 10тина опашки за да махнеш купа от кабели, много трябваше да се внимава и ако сипваш вода в казанчето за чистачките, да не излееш извън него щото компютъра е залепен за него.
В крайна сметка след бая разправии си оправиха кабеляците и си преместиха компютъра, всичко изглеждаше ок, но.......

Взимам си колата, нивото на антифриза в преливника беше 2см над дъното (доста под минимума) след 3км спирам колата пред гаража и една миризма ме лъхва яка на изгоряло. Отварям капака неможах да разбера откъде мирише тва обаче нивото на антифриза беше на 1см от капачката на преливника :shock:

Ква ли глупост са направили , казах им да не слагат тройници както ми каза АТУДИТУ, да вързват последователно през парното ама те си знаят тяхната, били се обадили в София в БРЦ и така им били казали от там.

Малко е всяка година да се подлагат на изтезания, всеки месец трябва :-D

_________________
Family Club
Legacy 2.2GX 97г. BG7 MT
Forester 2.0XT 2004г. АТ
Legacy 2.0Gl 98г. МТ
Legacy 2.2GX 98г. BG5 MT
Forester 2.5X 2003г. AT

Вто Юли 29, 2008 6:19 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 772 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 39  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 47 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор