Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 1:14 pm



Отговори на тема  [ 772 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 39  Следваща
 Съвети за Газова уредба 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 05, 2007 10:37 pm
Мнения: 1016
Местоположение: Gotham City
Автомобил: Impreza1.6, Legacy2.2, Forester2.0
Рейтинг: 14
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
krass написа:
.....на нейното място се събра 35 литрова бутилка. Резерваната патерица съм я сложил в баганика и я ползвам за кошница. ......

Че събира ли се? Аз пробвах на мойта Импреза, но навдига кората. Патерицата е по-малка от газовата бутилка.

Чет Ное 12, 2009 11:48 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Окт 04, 2007 2:21 pm
Мнения: 171
Местоположение: Бургас
Рейтинг: 102
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Дали има такива "патерици" за Outback? Нормалната 16 цолова джанта с голяма гума ще ми заеме много място в багажника...

_________________
Subaru Outback 2.5 '00 AT

Чет Ное 12, 2009 12:08 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Яну 01, 2008 5:29 pm
Мнения: 609
Местоположение: Тетевен
Автомобил: Outback 09
Рейтинг: 77
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
На Импрезите и на Легаситата "патериците" са 16 цола,диаметъра им беше около 58.5 см,ако не се лъжа.На Форестъра съм с такава резервна,ползвал съм я само жеднъж за около 12 километра и не съм имал проблеми.Разчитах само на спрей за гуми,но за 3 сантиметрова дупка не ми помогна и от тогава си карам"патерицата'' в багажника.

_________________
Продавам части за Субару-0887501503

Чет Ное 12, 2009 12:27 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 7:45 am
Мнения: 2211
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback '00 AT
Рейтинг: 161
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
galino написа:
krass написа:
.....на нейното място се събра 35 литрова бутилка. Резерваната патерица съм я сложил в баганика и я ползвам за кошница. ......

Че събира ли се? Аз пробвах на мойта Импреза, но навдига кората. Патерицата е по-малка от газовата бутилка.


Надига, но само сняколко сантиметра.
От долната страна на подът на бажника има залепено дебело кече. Изрязах кечето там където е бутилката и го наслагах отстрани там където няма бутилка. Изравни се идеално и сега не си личи че нещо е правено. За да не трака бутилката като се опира в кората, която е под, сложих тънко кече навсякъде отдолу и готово.

Пет Ное 13, 2009 10:03 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 10:15 am
Мнения: 356
Местоположение: София
Skype: xektor16
Автомобил: Subaru Legacy 2.0 '99
Телефон: 0898521767
Рейтинг: 10
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Pacone 4X4 написа:
Колегата има в предвид по-тънка(патерица)...която е със същия диаметър като останалите! :!:,просто е по-тънка
Така мисля аз...той може да потвърди?!


Резерната гума ми е като тази на колегата ето ТУК
Нямах представа, че им се казва патерица :)

_________________
www.pipontuning.com

Пет Ное 13, 2009 8:55 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Чет Ное 05, 2009 7:10 pm
Мнения: 2
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте, някой сложил ли си е газова бутилка на Импрезата, 2000 година, на мястото на резервната гума Ако да, моля, кажете мнения,цени и сервиз за пставяне, в Сливен се намира автомобилът, но мога да пътувам, 0893801864 е тел ми.

Съб Яну 09, 2010 11:46 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 7:45 am
Мнения: 2211
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback '00 AT
Рейтинг: 161
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз съм с газова бутилка на мястото на резервната гума. Поставяна е в сревиз на Фобос в Плавен.
Бутилката е 35 литра, надига пода на багажника с 1-2 сантиметра, изрязал съм кечето на мястото на бутилката и съм го поставил отстрани (където няма бутилка) за да изравня височината. Сега не си личи, че е правено нещо.

Съб Яну 09, 2010 12:53 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Дек 25, 2009 10:50 pm
Мнения: 77
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Субару Аутбек 2.0 дизел
Телефон: 0882831036
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
На Субару Легаси, ЕJ201, 2,0 - 125 к.с. - 99 г. Клапаните механични ли са или хидравлични?
Разбрах, че ако са механични трябва да се прави някаква прецизна настройка, като се слага АГУ.

Пет Яну 15, 2010 11:35 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 7:45 am
Мнения: 2211
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback '00 AT
Рейтинг: 161
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Механични са.
Аз си сложих газово на 175 000.
А настройката на клапаните я направих заедно със смяната на ангренажа на 200 000.

Пон Яну 18, 2010 10:20 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Яну 15, 2010 4:12 pm
Мнения: 36
Местоположение: Монтана
Skype: tuaiut
Автомобил: EJ16 + EJ20
Рейтинг: 24
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здравейте на всички!
Търся добри насоки за АГУ и знам, че това е най-доброто място където ще ги намеря за мойта кола.От скоро съм с Импреза1.6,96г. вече банална по брой собственици, но бях много доволен че се сдобих с такава кола най-после,докато не ми изтърси 2пъти джобовете на бензиностанцията.38л. за няма и 250км. смесено преди студовете .При нормално-улегнало каране мисля че е много-много.
Та това е проблема и реших да се преустройвам,а въпроса ми е става ли нормална АГУ за пълен инжекцион и има ли опасност от повреждане на нещо?Или е необходимо Газов инжекцион?

_________________
ЗА ЛОВ И РИБОЛОВ ВИНАГИ ГОТОВ

Пон Яну 25, 2010 11:54 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
За ставане - става, но първо трябва да си сигурен, че всичко на бензин е добре и да е ясна причината за този разход - да загрява нормално, да са добри свещи/кабели, да са регулирани клапаните. Газта не е за лекуване на болежки, а внася още едно неизвестно и трябва да е ясно, че всичко друго е добре, за да се настрои и да стане както трябва.

Пон Яну 25, 2010 12:17 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ

Регистриран на: Пет Яну 15, 2010 4:12 pm
Мнения: 36
Местоположение: Монтана
Skype: tuaiut
Автомобил: EJ16 + EJ20
Рейтинг: 24
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Благодаря за мнението колега,но след допитване до един майстор(занимаващ се със субару основно) стигнах до това решение.По негови думи(аз не съм спец по автомобили) колата работи нормално.Остава само да я вържа и на компютър и май това ще е последното показателно.
А иначе за газова си мисля още с купуването на колата.

_________________
ЗА ЛОВ И РИБОЛОВ ВИНАГИ ГОТОВ

Пон Яну 25, 2010 3:57 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Яну 22, 2010 10:05 pm
Мнения: 6
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
май съм единствения който не си пада по газовите уредби и който е на принципа , когато имам пари карам , когато нямам не карам :roll:

а ианче всички казват че на пълната инжекция се слага инжекционна газова уредба , по-добре се държи колата , малко повече се запазва мощноста а и по-малко горяло газ , така ли е не е ли така ...
всъщност мен ме плашат газовите уредби, дали има основание или няма но така мисля , добре де , защо не излизат направо от завода колите на газ , по икономично е (дори и по екологично) да знам че има и такива които са със заводски газови и метанови уредби , но защо не е масово ...
другото което ме притеснява е , един резервоар е сложен по такъв начин че са спазени изисквания и безопастни норми , бутилките за газ си ги тропваме в багажника или на мястото на резервната гума и ако недай си боже се случи нещо на пътя .....

Пон Яну 25, 2010 4:04 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2419
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Относно това колко е безопасно - всичко е на късмет.
Аз съм се возил в кола на която и бяха препълнили бутлката и отзад имаше изтекла газ, а отпред се пушеше (на предната седалка) и слава богу нищо не стана.
Ако отзад се изпаряваше бензин - е... по-вероятно беше да стане май?
Иначе, затова и те задължават да сложиш лепенка, че си с газ - да се знае и да се внимава (ако недай си боже стане нещо).

Относно газовата според мен единствения смислен вариант ако ще си слагаш е газов инжекцион. Така ще ти гори около литър повече от бензина, иначе поне 2-3л повече и се губи смисъла от газта.

Имаш 2 варианта:
- газова фаза (цена от 1000лв до 2 и нещо)
за газовата фаза - има си изпарител, инжектори и е почити като обикновенната газ, само дето е с инжектори. горивото се впръсква като газ (дюзите се монтират някъде край бензиновите, а не както течната фаза да се впръсква директно в работния обем на цилиндъра?). Митака каза, че може да сложи полска(май полска каза или чешка нещо такова?) илил BRC (по-скъпата). Обади му се най-добре и питай.
- течна фаза (почваш от цена 3 и нещо).
за течната фаза знам само от опита на един колега, който има и каза, че помпата и се сменя на около 100 000 (до тогава и е гаранцията) и струваше (неговата) около 900лв.
самата уредба е доста скъпа - Митака каза около 3300лв с монтажа. Имало 5-10% увеличаване на мощността, защото газта се впръсква в течно състояние и при изпаряване охлажда цилиндъра и се получава по-добро изгаряне. Така го обясни Митака и звучи логично. Колегата ми кара волво и каза, че при него вървяла малко по-зле отколкото на бенз. но това е въпрос до настройка и е относително да прецениш дали върви повече. Основното предимство на течната фаза било, че може да се монтира на турбо двг. и такива които са МНОГО мощни и няма проблем. според мен ако ще е на двг под 180-200 коня и без турбо - много е скъпо...

п.п. Размисли на лаик, но и на мен ми предстои слагане на гасува и разпитвам в момента насам-натам. :)

_________________
http://www.hostit.bg/

Пон Яну 25, 2010 7:20 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Пет Сеп 25, 2009 9:33 pm
Мнения: 91
Местоположение: Пазарджик
Автомобил: Импреза 1,6 '99; Легаси 2.0 2005
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Всичко е въпрос на парички.
Ако караш под 10-15000 км/година е добре да си останеш на бензин.
Ако обаче минаваш 20000 е по-икономично определено на газ. Другия критерии е дали караш основно в града или по път.
В момента другата ми кола (хонда акорд) е на газ. Докато отида на работа - 3-4 км. въобще не може да вдигне 30 градуса и да превключи на газ или го прави в последния момент. Така че логика много няма. Виж, на дълъг път е съвсем друго. Гори с около литър повече и до 4500 оборота върви не много по-зле отколкото на бензин. По-нататък, поради по-бавното горене на газта е по-слаба отколкото на бензин. Това е проблем повече при хондата, Субаруто е определено по-ниско оборотно и там играта с оборотите е друга.

Вто Яну 26, 2010 8:30 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 2:46 pm
Мнения: 183
Местоположение: Бургас
Автомобил: Legacy 2.2 95 г.
Телефон: 0899344144
Рейтинг: 14
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
слагай спокойно обикновена, с добре избрани части нямаш да имаш никакъв проблем.Инжекцията е за по-капризни колици, а и като сметнеш,че комплекта му не е повече от 800-900лв, а ни искат по 1300-1500 лв. нема смисъл просто

Вто Яну 26, 2010 10:37 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Дек 14, 2009 11:22 am
Мнения: 117
Местоположение: София
Skype: ivostst
Автомобил: Leone, Legacy
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
и аз съм даже с вакумен изпарител и при това да ви кажа никаква разлика в разхода или вървенето (малко е по- мъдна , но може и да е субективно) :smt023 , но слагай колкото и да дадеш ще я изплатиш и после си на полувин цена, а уредбата може да си я вземеш после от колата.Аз моята си я взех от Пандата и с малко гледане от тук и там си я качих на Субаруто.

Вто Яну 26, 2010 11:46 pm
Върнете се в началото
Профил
Изгонен
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 12:50 am
Мнения: 3717
Рейтинг: 267
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
да, за тази кола може и обикновена уредба, не е капризна...

_________________
SUBARULAND Ltd
Диагностика, ремонт, обслужване и tuneup на SUBARU от 2007г насам.
0878 207 541 - Красимир
0899 612 719 - Венци
https://www.facebook.com/redlineoil.bg

Вто Яну 26, 2010 11:59 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 5:45 pm
Мнения: 2159
Местоположение: София
Автомобил: Subaru OBK 2.5 SVT 2011
Телефон: 0888492747
Рейтинг: 248
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Едно хубвко Ловато от тук - http://www.eurogas-bg.net/price_agu.php ще ти свърши идеална работа :smt023

_________________
Subaru Outback 3.0 2002, Subaru Outback 2.5 2011
Пламен Маринов

Сря Яну 27, 2010 2:04 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 5:59 pm
Мнения: 221
Местоположение: Варна
Автомобил: Smart for Four EQ Hyundai Kona EV
Телефон: 0887 93 70 90
Рейтинг: 99
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравеи колега
Моята е 1.8 94година и съм със нормална уредба за инжекция. Аз лично съм доволен от вървенето и разхода за момента, все пак то от една 16 годишна атмосферна колица не могат да се очакват кой знае какви подвизи(говоря за моята де) така че слагаи и си се вози по-евтинко и това е. Пък като си вземеме нещо по-сериозно от любимат марка тогава ще го мислиме, аиде чао.

Нед Яну 31, 2010 5:53 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 772 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 39  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор