Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 3:38 pm



Отговори на тема  [ 772 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 39  Следваща
 Съвети за Газова уредба 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 13, 2010 8:41 pm
Мнения: 109
Местоположение: София
Автомобил: Outback 2.5 AT, 2005г.
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
winndy написа:
Минах вече над хиляда км. с газовата...
Успех на всички!

1100лв звучи доста примамливо. На предишната кола имах руски инжекцион, та не ми е много чужда идеята за такова устройство. Още повече, че и навъртях 120000км... А с каква приблизителна скорост си се движил при засичането?

_________________
https://sunnyx3m.com
https://windsurf.bg
https://chipsetbg.com

Чет Май 13, 2010 11:48 am
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 6:24 pm
Мнения: 50
Автомобил: Tribeca
Рейтинг: 27
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здравей те колеги,

най накрая и аз се включвам във форума не като зрител, а най накрая като горд собственик на автомобил от любимата марка.
Преди седмица се сдобих с Трибека модел 2009г., американска. Автомобилът е с монтирано газово BRC и омаслител на клапанте в еропески лицензиран сервиз преди 6 месеца.

Превключва на газ и обратно без да се усети нищо, върви си като бензин до 4 000 оборота ;) защото повече не я гърча на газ след всичко изчетено по форумите.

Обаче при патуването си на обратно към България усетих един проблем при скорости над 100 км/h. Значи даваш газ по рязко примерно изпреварване но не Кикдаун и се усеща едно или две претрисания и след това си набира и върви рормално. Включвам я на куиз контрол на една скорост примерно 130 никакви проблеми, като дойде баир и сама си подаде газ пак така първо претресе до като тръгне газта все едно и после пак нищо. Покарах така 200 - 300 км. не исках да мъча колата и си се прибрах на бензин. На него естествено никакви проблеми нямаше. Трибека от офроуд джипка лесно се превръща в порше ;)) както това разбраха и румънците по пътя!

Та въпросът ми е понеже е на 22 000 км. съмнявам се някой да е сменял свещи и кабели до сега, а все пак са минали 2 години + км., направо да си ги сменям и ако има проблем тогава при газаджия???

Вие как смятате някой със сходен проблем?

и моля някой да посъветва за читав сервиз във Варна не само за газови а въобще не искам някой да ме пита от къде и как се сменя въздушен филтър и да им плащам за обучение върху колата ми!!

Поздрави на всички! :smt023
P.S. Не е за тази тема на казвам на всички със Трибека, че американските се правят да показват на цейзий, литри/на 100 км., и киломитража да отчита в км. не в мили. Всичко е в компютъра. Моята е направена, човека каза че е палатил 150 евро за това. И това беше и една от причините да се замисля че човека щом е платил тез пари, значи се е грижил за колата!

Нед Юни 13, 2010 8:34 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 1:42 pm
Мнения: 842
Местоположение: София
Автомобил: Outback '14 / 2.0d CVT
Рейтинг: 353
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колеги, напоследък сериозно се замислям да се газифицирам, че бая пътувам пък тоз бензин вече удря по джоба...

Поизчетох темите, като цяло мненията май са 50/50 - колкото мнения от типа 'кой ме би през ръцете да я слагам', толкоз и хвалби

Та искам да събера някакво сумаризирано инфо:
- препоръчан тип газова кат' за EJ25(марка?) + колко горе долу струва?
- препоръчан майстор от София - Митака или да?
- какви 'екстри' трябва да има газовата? а какви не ми трябват?
- какви са тия системи за мазане на клапаните дето се споменават?
- колко литрова бутилка ще влезне в мястото за резервната гума, 17" патерица?

като за начало май стига :)

Пон Юни 14, 2010 4:38 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Апр 19, 2010 9:25 pm
Мнения: 68
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
-Системите за мазане на клапаните ги препоръчват във ФОБОС само за нови автомобили ( на малко километри )
-Като гледам как ми харчи колата градско, не се сещам кога ще го изплатя този газов инжекцьон. Може би някакви настройки трябва да се направят знам ли

Пон Юни 14, 2010 9:42 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 1:42 pm
Мнения: 842
Местоположение: София
Автомобил: Outback '14 / 2.0d CVT
Рейтинг: 353
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
още някой така да каже нещо ? :roll:

Сря Юни 16, 2010 7:00 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 1:42 pm
Мнения: 842
Местоположение: София
Автомобил: Outback '14 / 2.0d CVT
Рейтинг: 353
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
- интересен слух за цената - откъде идва?
- за пожарникарите ясно... но пък аз лично присъствах на една случка преди години, когато колата на един приятел изгоря до дупка, но газовата не гръмна.

Сря Юни 16, 2010 10:05 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 9:09 am
Мнения: 71
Местоположение: Видин
Skype: florov68
Автомобил: SUBARU OUTBACK AT '99
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Аз съм с газов инжекцион Фобос от три месеца и до момента нямям никакъв проблем.Колата си върви почти като на бензин,разхода съвсем нормален, и не по-малко важно цената на газта.

_________________
Subaru Outback 99 AT

Чет Юни 17, 2010 5:13 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 7:45 am
Мнения: 2211
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback '00 AT
Рейтинг: 161
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
driver написа:
1.Говори се за 30% увеличение цената на газта.
2.Ставаш враг №1 на пожарникарите :smt102 :-D
3.Все пак решението си е твое. :smt023 :D


http://www.vsekiden.com/?p=71074
Става дума за природния газ.

Пет Юни 18, 2010 11:16 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 10:15 am
Мнения: 356
Местоположение: София
Skype: xektor16
Автомобил: Subaru Legacy 2.0 '99
Телефон: 0898521767
Рейтинг: 10
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
При съвсем грубо изчисление газовата се избива за около 10 000 километра и след това спестява по около 1300 лева на всеки 10 хил километра. Поне при мен толкова излиза.
Разход почти като на бензин. Вече карам над година с газов инжекцион монтиран при митака и съм нямал сериозни проблеми с него. 2 -3 пъти за донастройка и толкоз.
Другото което е, хич не ми пука дали ше ми даде 12 или 15 градско, защото цената е наполовина на бензина.
Единствения проблем е, че в БГ май не се намират по големи бутилки. 30 литра са максималните за мястото на резервната гума.
На който не му се смята ето един КАЛКУЛАТОР

_________________
www.pipontuning.com

Съб Юни 19, 2010 12:32 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2419
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
И аз като колегата хектор.
Пак при Митко, пак без проблеми (почити съм навъртял първите 10к) ЕЖ251.
Полската газова.
При мен гори 13 извън град и 15-17 град (софия), ама имам за смяна свещи и кабели и според Митака ще падне това 13... ще видим по-натам.

_________________
http://www.hostit.bg/

Съб Юни 19, 2010 2:13 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 9:22 am
Мнения: 860
Рейтинг: 95
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
5-6 аутбека френдове като твоя и след фейслифта сме със газови и никой няма оплаквания.На моя съм с Ланди Ренцо.Имам Flash Lube за смазване на клапаните,въпреки че мотора не е в списъка на проблемните.Инсталкацията ми излезе малко по-скъпо-около 2000 лв,но и имах доста претенции кое как да е направено.На другите им излезе около 1500 лв.Само бутилката ми излезе 260 лв,понеже не можаха да ми намерят голяма кръгла бутилка,която да е чисто нова и в крайна сметка ми доставиха от чужбина 56 л.усиена( С тея работи не рискувам),с прахово покритие-доста маняшко стана.Градско 11-14,извънградско 8-12 според скоростта и температурата.

_________________
http://imgur.com/a/OlnT2
http://imgur.com/a/Tq6Ut

Съб Юни 19, 2010 9:02 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Ное 01, 2008 9:59 am
Мнения: 1325
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Forester 2.0 MT
Рейтинг: 50
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Да обичаш колата си и да я караш на газ е все едно да обичаш партньора си и да го караш да яде слама.

Не съм убеден, че на газ е по-евтино,защото докато избиеш бутилката и почват проблемите.
Не става дума за цена на газта....и подарък да ми го дават.....не, мерси.

Едно е работен кон(такси) на газ, съвсем друго личния(семейния) автомобил на газ......

А тоя калкулатор по-горе е много смешен....и за демо не става!

Разбира се, това е само моето мнение, без претенции за меродавност.....

Нед Юни 20, 2010 10:42 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 9:22 am
Мнения: 860
Рейтинг: 95
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Всеки сам си преценява.Моето мнение е базирано на преки наблюдения на коли от конкретния модел на мои приятели,някои от които вече имат минати по над 100 000 км на газ.Всички са доволни,никой не се е оплакал..

Колкото до "любовта" към колата... :roll: Е чак пък толкова :wink: Все ми е струва,че по-вероятно колата да остарее и да ми омръзне преди да почна да я ремонтирам.Някак си по-ме кефи да ги карам колите отколкото да им правя ремонти...
Българския бензин и нафта мислите ли,че са по-добри за колата от природния газ ?
Според мен твърдо НЕ

_________________
http://imgur.com/a/OlnT2
http://imgur.com/a/Tq6Ut

Пон Юни 21, 2010 6:35 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 7:02 pm
Мнения: 676
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Субару Форестер 2003 мт
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Имам един познат,който до скоро беше върл противник
на газовите уредби-кара Форестер 98г.
скоро се видяхме и ми вика:
Краси,замислям се за газова,на тази цена на бензина не се издържа.
Та по въпроса:
-газовата си е супер решение,стига както казват колегите да се монтира правилно

Пон Юни 21, 2010 7:12 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 9:09 am
Мнения: 71
Местоположение: Видин
Skype: florov68
Автомобил: SUBARU OUTBACK AT '99
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
С предната ми кола имам изминати 180 000км./VOLVO 460/ на газ без никакви проблеми.Мисля,че е добра алтернатива имайки в предвид цените на горивата и цялятя дивотия в страната ни.

_________________
Subaru Outback 99 AT

Пон Юни 21, 2010 7:42 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Ное 01, 2008 9:59 am
Мнения: 1325
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Forester 2.0 MT
Рейтинг: 50
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
flofire написа:
С предната ми кола имам изминати 180 000км./VOLVO 460/ на газ без никакви проблеми.Мисля,че е добра алтернатива имайки в предвид цените на горивата и цялятя дивотия в страната ни.

Разкажи повече колега, защото до сега нямам познат минал безпроблемно повече от 50 000 на газ.

@Krasimir_65, като си сложи твоя познат, нека покара и след годинка пак да пишеш за него.Да не мислиш че и аз не съм минал през газта......ма за кратко...Ааааа сетих се ......калпав майстор-не мисля ,че и сега си е име, спомене ли се за газ.......

Разбира се ние отново сме с една броня напред, пред целия свят дето си брои и прибира и последния цент и не се сеща за тази икономия.Странна работа......или.......

Пон Юни 21, 2010 12:47 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 24, 2007 8:15 pm
Мнения: 310
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Forester 07 2.0
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
agogov написа:
Разбира се ние отново сме с една броня напред, пред целия свят дето си брои и прибира и последния цент и не се сеща за тази икономия.Странна работа......или.......

За това в Германия за последните няколко години газостанциите са увеличиха драстично...

_________________
http://www.climatech-eng.com

Пон Юни 21, 2010 2:30 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 7:02 pm
Мнения: 676
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Субару Форестер 2003 мт
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
agogov,не разбирам какво против имаш газовите уредби
Предишната ми кола беше Легаси 92г.
Купих я с газова, и то обикновена,не инжекцион.Карах е близо 5г.
и нямах никакъв проблем.......впрочем,единственният проблем беше,
че понякога гърмеше, но това беше заради обикновената уредба

Пон Юни 21, 2010 2:31 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 1:42 pm
Мнения: 842
Местоположение: София
Автомобил: Outback '14 / 2.0d CVT
Рейтинг: 353
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
добре
мерси за мненията :)
а Митака какви газови слага (като марка и модел)?
Май се насочвам към Ланди (след четене и в други форуми), нои пък плюят ещо софийския 'сервиз'...

Пон Юни 21, 2010 3:30 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 15, 2010 9:51 am
Мнения: 46
Местоположение: Русе
Skype: gadjov
Автомобил: legasy 2000
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здрасти колега аз лично съм ЗА газовото при тези цени на бензина че и нафтата не пада по-долу.То като идеш на бензиностанция и видиш как всичко започва с двойка и след нея още да ти прилошее, за туй ръгай газта и не му мисли.
Аз мойта колица си я купих с метанец и карам доста от Февруари миналата година до днес съм и качил към 45000 км. и няма грижа само един път нещо гръмна под капака отворих видях въздушния филтър се разкопчал, е закопчах си го и ГАЗ.Това е единственото което ми се е случило за тез километри.Гледали са я много таксиметрови шофьори как е поставена че не ми гърми постоянно да си направят и тяхните така наистина се оказа кадърно монтирана /донесах си колата от Италия метана си беше монтиран/
Като ида да заредя слагам 20-22лева при цена 1.30-1,40лв килцето карам с това 340км извънградско и около 280 градско смятам го за подходящ разход на фона на всички останали харчове.Само багажец няма много де да сложа но за мен си ми е добре важното е, че като реша пълня и карам а често решавам и доста карам .То таз кола каране иска :) .Зимата и качих 13 000 км. качи ми разхода с 2 лв на пълнене метана се свива на студено и тубата събира повече инък пак толкоз возене.
Казват, че метана набивал леглата на клапаните удушавал колата не искала да върви.Аз казвам че не ми пука за леглата на клапаните защото няма да умирам с тази кола за никъде не бързам че да върви повече от колкото сега а си поддържам 140км е да малко бавно набираме но всеки кеф се заплаща.
С други думи слагай Газта и си карай колата и хич да не ти пука.Успех

Пон Юни 21, 2010 4:43 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 772 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 39  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 44 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор