Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 2:44 pm



Отговори на тема  [ 400 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 20  Следваща
 Всесезонни гуми - струва ли си? 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
За сега греда - гумите са свършили почти веднага.
Ще видя и други сайтове, но такава цена нямаше по принцип никъде.

Чет Юни 15, 2017 10:41 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Май 23, 2016 5:27 pm
Мнения: 464
Местоположение: Сливен
Автомобил: Форестър 2.0 SG,06,Honda Jass,03
Телефон: 0894647025
Рейтинг: 251
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
От една седмица съм с тези.
https://www.google.bg/url?sa=t&source=w ... DM-oq94GHw
Автомобила стана по тромав,може би е от по голямата им тежест и от това че старите бяха летни 215/60/R16, a новите всесезонни са 215/65/R16.
Возенето е меко,учудващо безшумни при по висока скорост/ 140км/ч/,на мокро много добро поведение,а за сняг предстои да се разбере.

Пет Сеп 22, 2017 10:25 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Дек 11, 2011 7:20 pm
Мнения: 781
Местоположение: София
Рейтинг: 223
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колеги, да споделя малко впечатления от гумите Nokian Weatherproof след изминати 20 000 км. Тази зима им е втората и бях една седмица на Пампорово, пробвах ги в сняг, киша и лед и си се държат напълно прилично, като ЗИМНА гума. Лятото имах две ходения с тях до Гърция - юни и юли, така че са ползвани целогодишно без компромиси и за сега са ОК. Обаче са леко шумни лятото, но при тази шарка, смятам че е нормално , няма как. Като цяло съм доволен, живот и здраве ще ги видим как са следващата зима, след като са ползвани още едно лято и ще пиша пак ;) .

Чет Яну 04, 2018 9:28 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Дек 11, 2017 12:56 pm
Мнения: 74
Автомобил: Subaru Outback
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Тъй като идва лято а взех колата с изтъркани зимни гуми искам да ви питам за меннието ви за всесезонните гуми и по конкретно за toyo celsius, toyo open country. А може и за други. Колата се ще е най вече семеен автомобил но ще ходи и по черни пътища.

Съб Яну 27, 2018 6:02 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 12:36 am
Мнения: 2521
Местоположение: Варна
Автомобил: Forester Boxer Diesel Lineartronic
Рейтинг: 413
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
hristol83 написа:
Тъй като идва лято а взех колата с изтъркани зимни гуми искам да ви питам за меннието ви за всесезонните гуми и по конкретно за toyo celsius, toyo open country. А може и за други. Колата се ще е най вече семеен автомобил но ще ходи и по черни пътища.

Nokian Weatherproof Ако има за твоя размер.

_________________
Продава се 2015 Forester Boxer Diesel Lineartronic

Нед Яну 28, 2018 10:43 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 24, 2010 7:55 am
Мнения: 659
Местоположение: Шуменско
Skype: krismarg
Автомобил: VAZ 21023,OB 05MY 2,5i
Рейтинг: 57
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
toyo celsius много добре се представят на сняг, втора година на Белмекен. Моите са XL и са по-твърди и шумни, но нямаше моя размер на 98. По добри са toyo celsius SUV.

Сря Яну 31, 2018 9:01 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 6:15 pm
Мнения: 773
Местоположение: Видин
Skype: momcho2000
Автомобил: Subaru Forester 2.0/125ps
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
И аз колеги сериозно се замислям за всесезонни гуми поради няколко причини:

1. Много слаби зими и както се очертава занапред ще са все по тънки от към сняг и студ.
2. Снего-почистващите фирми си вършат доста добре работата в последните години хем по нашия край си има сериозни заснежавания и студове.
3. Избягва се сменяването, пренасянето, съхранението на два комплекта гуми. (това е свързано с допълнителни разходи)
4. В моя случай част от километрите, които изминавам са по черни пътища, кал и камънаци (ходене по лов "целогодишно") та гуми AT предназначени за SUV и малки джипчета са по здрави и с по дълбоки и агресивни грайфери и те са ми по-добър вариант отколкото стандартните зимни запълващи се с кал и ставащи като сликове (макар, че и с тях Форито върви доста прилично).
5. Цената също не е за пренебрегване два комплекта летни/зимни = 1000 лв. един комплект AT = 600 лв.

Естествено имат и недостатъци като по голямо тегло следователно по висок разход, шумни са... ни са 100% летни ни 100% зимни...

Говорих с мой приятел, който кара джипове и се занимава с оф-роуд професионално и доста напред с материала та се посъветвах с него за такива гуми всесезонни AT и неговото мнение, че Субару обуто с такива гуми няма да има никакви ядове на всякакъв терен. (естествено за нормално ползване говорим не тежък оф-роуд).
Аз лично се спрях на GOODYEAR WRANGLER AT/SA+ в размер стандартен за Форестър 205/70/15 или евентуално малко по големи 215/70/15 ма се притеснявам да не ми опират в макферсоните пък и да не са и тежки...
Някой карал ли е с такива или като цяло дайте някакви мнения за въпросната гума!? Благодаря


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
На колата ти ако не пише Made in Japan, СМЕНИ Я!

Вто Фев 20, 2018 9:04 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 19, 2017 3:03 pm
Мнения: 244
Местоположение: гр.София
Автомобил: Forester SG 2.0X 2005 AT
Рейтинг: 232
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Зимата идва и аз също се колебая между нови зимни (+нови летни напролет) или да взимам всесезонни.
VREDESTEIN QUATRAC 5 96T 205/70 R15 са на доста прилична цена, имат добри показатели и отзиви.
Подходящи ли са обаче за Форестъра, при положение, че отвреме навреме ще се излиза извън пътя за (много) лек оффроуд, черни пътища, лоши междуселски пътища.
Не са усилени (доколкото проверих) и това ме притеснява, да не дойдат "калпави".

Някой кара ли с тях и може ли да даде отзиви как са ?

_________________
Forester 2.0X, 2005, АТ

Пътуване без граници
FB/travelpagebg
IG:@travelpagebg

Сря Авг 15, 2018 4:46 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Май 23, 2016 5:27 pm
Мнения: 464
Местоположение: Сливен
Автомобил: Форестър 2.0 SG,06,Honda Jass,03
Телефон: 0894647025
Рейтинг: 251
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Гумите са много добри до 3 -тата година.
Ако минаваш по 20 х на година си струват,ще останеш доволен.

Сря Авг 15, 2018 9:33 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 19, 2017 3:03 pm
Мнения: 244
Местоположение: гр.София
Автомобил: Forester SG 2.0X 2005 AT
Рейтинг: 232
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
dimitrov 1969 написа:
Гумите са много добри до 3 -тата година.
Ако минаваш по 20 х на година си струват,ще останеш доволен.


Точно около 20хил. на година ми е пробега.
На предишната кола карах Vredestein летни и зимни (предни). Не съм имал проблеми с тях, но тук се колебая като цяло за "всесезонните" и по-голямото "малтрериране" на гумата заради черни пътища и т.н.

Благодаря за коментара :good:

_________________
Forester 2.0X, 2005, АТ

Пътуване без граници
FB/travelpagebg
IG:@travelpagebg

Чет Авг 16, 2018 2:18 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 5:59 pm
Мнения: 221
Местоположение: Варна
Автомобил: Smart for Four EQ Hyundai Kona EV
Телефон: 0887 93 70 90
Рейтинг: 99
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте. Аз мога да изкажа мнение от страна на потребител на Michelin crossclimate. Ползваме ги и на двата ни автомобила(Субару са и двата). Преди карахме с гуми сравнително среден клас, Hankook примерно, зимни и летни. Като държане на пътя при различни условия Мишлена се справят доста добре но все пак не са нито зимни нито летни. Предвид немногото километри които изминаваме на година гумите са идеални. За икономическата страна на нещата изобщо не говорим. Мишлен-190лв/бр, Ханкуук-160лв/бр зимни+150лв/бр летни=310лв. Аз лично с такъв автомобил на моето каране(като стил и километри) винаги бих се възползвал от всесезонните гуми. Желая лек и спорен ден.

Пет Авг 17, 2018 7:23 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 16, 2012 4:40 pm
Мнения: 654
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback H6
Телефон: 0898612194
Рейтинг: 194
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Дали си струват или не всеки би трябвало да си отговори сам в зависимост как кара и къде кара.Ако кара основно в града на равни и разчистени места,и с "пенсионерски" стил си струва...

Пет Авг 17, 2018 9:12 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 5:59 pm
Мнения: 221
Местоположение: Варна
Автомобил: Smart for Four EQ Hyundai Kona EV
Телефон: 0887 93 70 90
Рейтинг: 99
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
dragoveli написа:
Дали си струват или не всеки би трябвало да си отговори сам в зависимост как кара и къде кара.Ако кара основно в града на равни и разчистени места,и с "пенсионерски" стил си струва...

Абсолютно съм съгласен с вас. Искам само да попитам, мнението ви е изградено въз основа на коя марка и модел всесезонни гуми?

Нед Авг 19, 2018 8:29 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2419
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Някой дали е карал такива: https://www.bggumi.com/eshop/productinf ... 201057031/ (BF GOODRICH G-GRIP ALL SEASON)?
Да даде преки впечатления?
Спуках гума преди малко и без това мислех да обуя хондата с всесезонки за втори път (за задни)...та се чудя какви да са?
Търся среден клас, да са добре на мокро... че като забравя, че са всесезонки и с предните на няколко пъти тръгвах с вратите...

_________________
http://www.hostit.bg/

Съб Авг 25, 2018 12:40 am
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Сря Авг 09, 2017 6:23 am
Мнения: 13
Автомобил: Forester SG
Телефон: 0888419317
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте ,

Карам Форестъра с Nokian Weatherproof всесезонни гуми вече 3-та година и съм доволен - и зиме и лете държат и на "дърпане" и на спиране , ...и всякак......може би се държат стабилно заради 4х4 ( особенно зимата) .

...., но вече са поизносени и трябва да сменям . Чудя се дали пак на всесезонни да се спра или да мина на летни/зимни ?

Има и модел всесезонни на Michelin - Crossclimate , които също много ги хвалят, но преди да се "хвърля" на този вариант ще се радвам да чуя и други мнения ?

Поздрави ,

Боби

Сря Юни 12, 2019 3:40 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
ползвай търсачката, преди да пускаш тема

viewtopic.php?f=1&t=6745&p=291345&hilit=

Сря Юни 12, 2019 4:32 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 12:36 am
Мнения: 2521
Местоположение: Варна
Автомобил: Forester Boxer Diesel Lineartronic
Рейтинг: 413
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Докато преместят въпроса ти в другата тема....
И други сме с такива гуми и то на над 55хиляди км.
Е няма да намериш други такива гуми,не се хаби.
А Крос климата не им се опират въобще ,освен ако не караш само в Бургас -Варна без да ходиш на ски и между двата града зимата :idea:

_________________
Продава се 2015 Forester Boxer Diesel Lineartronic

Сря Юни 12, 2019 10:14 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 26, 2017 12:30 pm
Мнения: 28
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Forester SH/MT 2008
Телефон: 0889918044
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Някой има ли впечатления от NEXEN NBLUE 4 SEASON. До сега карам с NEXEN N PRIZ 4S и нямам почти никакви забележки, освен шума, но се свиква. Лятото съм по язовири, а зимата на планина и споменатите се държат чудесно.

_________________
Поздрав!

Вто Авг 13, 2019 12:42 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Съб Окт 20, 2018 8:37 am
Мнения: 20
Рейтинг: 17
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Когато споменавате колко години карате всесезонните гуми, може да упоменавате и колко километра съответно сте изминали с тях - смятам, че това е важна информация. Аз също сериозно се замислям за всесезонни гуми и ми е интересно реално колко километра могат да се изминат с един чифт, без те да са загубили качествата си (особено за през зимата). Според моите изчисления колегите Petroff и BAlexandrov трбява да имат вече три зими зад гърба си с всесезонните гуми (ако не са ги сменили, разбира се) - ако може да споделите информация и изминати километри.

Пон Сеп 23, 2019 8:28 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 12:36 am
Мнения: 2521
Местоположение: Варна
Автомобил: Forester Boxer Diesel Lineartronic
Рейтинг: 413
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Йордан Лачев написа:
Някой има ли впечатления от NEXEN NBLUE 4 SEASON. До сега карам с NEXEN N PRIZ 4S и нямам почти никакви забележки, освен шума, но се свиква. Лятото съм по язовири, а зимата на планина и споменатите се държат чудесно.

На последните тестове са на първо място,пред Конти и Гууд Йър ,а те са добри.

_________________
Продава се 2015 Forester Boxer Diesel Lineartronic

Пон Сеп 23, 2019 10:39 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 400 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 20  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 46 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор