Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 4:23 pm



Отговори на тема  [ 400 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 16, 17, 18, 19, 20
 Всесезонни гуми - струва ли си? 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 31, 2018 2:42 pm
Мнения: 39
Местоположение: Варна
Автомобил: Subaru Forester 2.0 XS 2008
Рейтинг: 47
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Има ли някой който е пробвал с всесезонни Yokohama BluEarth-4S, Falken EUROALL SEASON AS2 или MAXXIS AP3 ALL SEASON?
Гледам в щатите от дилъра препоръчват някаква марка Sumitomo освен Maxxis и Yokohama. Аз съм много доволен от зимните ми гуми Yokohama и клоня към това пак да им се доверя, но искам да проверя ако някой има повече инфомация.

Вто Ное 02, 2021 10:42 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Не гледай гуми и класации в щатите - най-често нямат нищо общо с моделите в Европа.

Сря Ное 03, 2021 9:09 am
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 12:36 am
Мнения: 2521
Местоположение: Варна
Автомобил: Forester Boxer Diesel Lineartronic
Рейтинг: 413
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
PYankov написа:
Има ли някой който е пробвал с всесезонни Yokohama BluEarth-4S, Falken EUROALL SEASON AS2 или MAXXIS AP3 ALL SEASON?
Гледам в щатите от дилъра препоръчват някаква марка Sumitomo освен Maxxis и Yokohama. Аз съм много доволен от зимните ми гуми Yokohama и клоня към това пак да им се доверя, но искам да проверя ако някой има повече инфомация.

Иди в сервиза на Пламен и говори с Миро. Той кара всесезонни и е много доволен.

_________________
Продава се 2015 Forester Boxer Diesel Lineartronic
 15

Чет Ное 04, 2021 8:00 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Ное 15, 2010 3:44 pm
Мнения: 474
Автомобил: Subaru Outback, H6, 2005
Рейтинг: 117
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
На мен ми стана интересно, че всесезонните ги сравняват обикновено с висок клас гуми. Какво ще стане ако ги сравняват със среден и нисък? Защото много хора карат с такива.

Иначе, ако едни всесезонни са около 1000 лева, на 2 години смяна, означава, че за 6 години са 3х1000 = 3000.

За същите 6 години ще сменим най-вероятно 2 чифта зимни и поне 1 чифт летни - т.е. минимумът пак е около 3000 лева, но и цялата галимация със смяна на гуми, съхранение и т.н. - с всесезонните драмата е дали на много горещи и в сняг ще са ок?

Пон Ное 08, 2021 2:05 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 06, 2015 8:08 pm
Мнения: 632
Местоположение: Бургас
Автомобил: Forester 2.5XT '06AT;Outback B13 H6
Телефон: O8985O54I4
Рейтинг: 346
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
По стечения на обстоятелствата, днес успях да тествам малко и всесезонни гуми Nokian Weatherproof на Форко SG, които са закупени миналото лято та са карани вече една зима и две лета. За момента ми харесва как се предстаиха. Качих се до х. Момина скала и нямах абсолютно никакви проблеми. Може би просто бях прекалено притеснен от представянето им и определено карах по внимателно от обичайното, но то си имаше и трафик. Реално до обръщалото на спирката беше даже асфалт. После на златните мостове киша и лед. и вече нагоре отупкан хрупкав сняг с тука таме лед. Пробвах в кишата и леко баирче тръгна без проблеми, на страничен наклон и бари с коловози в киша леко се сучеше насам натам докато фане коловозите ама си драпа без да боксува много. А нагоре, стана още по безпроблемно, което ме изненада приятно. Ще ми се да мога да ги сравня директно с другия форко, само че с чисто нов континентал, ама той чака на топло да му дойде часа за оправяне на фар, че след проливния дъжд леко не издържа и сега трябва да си оправят нещата от Car Valenting. Ако успея по натам да ги сравня двата в едни и същи условия ще пиша пак. :beer:

PS-> Да спомена само, че Условията не бяха супер тежи - преди мен се качваше едно Ситроенче берлинго без никакви драми, та не е нещо супер геройство за Субаруто и гумите :)

_________________
A simple act of caring creates an endless ripple that comes back to you.

Сря Дек 15, 2021 7:18 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Чет Сеп 01, 2022 11:58 pm
Мнения: 70
Местоположение: София
Автомобил: Forester SH2.5XT AT, Panda 4x4
Рейтинг: 92
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Да поизтупаме малко прахоляка на темата - колегата ми кара вече трети сезон GOODYEAR VECTOR 4SEASON. Автомобила е хонда црв 150магарета - почти еквивалент на форестер 2.0. Е не баш, защото хондата си е на предно в повечето време, а не 4х4 като събчо, и е по-тежка - 1.7-8тона, но това е само + за представянето на гумите. Ами миналата зима когато се задържа сняг - една седмица май беше тука в София, го бъзиках дали с опела(бъзикам го заради включването на задния мост - чак след като предницата пребуксува се включва задния мост) може да се качим на витоша - таман има и сняг да го тестваме тоя кошник. Изненадата беше, че колицата се справи блестящо със задачата - без никакви грижи. Подкарахме я малко и извън пътя - с повишено внимание все пак - никакви грижи при сняг около 20см. На пътя на утъпкан сняг се държеше като кола със среден клас зимни гуми, при това 2 зима беше за гумите, да видим тази зима как ще е - трета зима ще им е на гумите. Ако имаме зими както преди 20-30години - по минимум 30-40см. сняг, голям студ и лед за доста време, то тогава зимни гуми задължително, но при сегашните ни зими - я има сняг 10дена, я няма, аз лично съм твърдо за всесезонни гуми. За моя фори си купих мишлен крос климат 2 и съм супер доволен за момента - тествах ги на сухо, на мокро, на обилен порой - гумите се представят отлично за момента. Да видим ако евентуално падне повече сняг как ще се държат - имам си втори автомобил със гуми за тежки зимни условия, но не мисля, че ще опирам до него. Най-важното според мен е когато човек купува всесезонни гуми, да заложи на висок клас гума, защото със среден, или нисък може да има изненади, а ако човек бръмчи с летни и зимни гуми може да мине по-тънко с летните, но не и със зимните, особено ако положителните температури и мокра настилка преобладават.
 6

Пон Ное 21, 2022 12:21 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Яну 31, 2010 7:57 pm
Мнения: 112
Местоположение: Sofia
Автомобил: Forester
Рейтинг: 32
От звездите одобрен
Отговори с цитат
И аз ще съм 3-та зима сега със Goodyear Vector4seasons (gen 2 май беше). Досега не съм имал грижи с тях по-принцип съм планирал следващата есен да ги сменям.

Пон Ное 21, 2022 1:26 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Сеп 01, 2022 11:58 pm
Мнения: 70
Местоположение: София
Автомобил: Forester SH2.5XT AT, Panda 4x4
Рейтинг: 92
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
И аз бях противник на всесезонките едно време, но миналата зима тествахме на колегата при ниски температури - някъде -8-9 беше и се представиха чудесно - говорим за гуми втори сезон. Тогава ми падна шапката. По между другото доста хора не знаят, че при -6-7 градуса и нагоре на сухо и на мокро(без сняг говорим) лятна гума спира доста по-добре от зимна. За плюсови температури няма да говорим каква е разликата, особено на мокра настилка. Тествано е неколкократно екстремно спиране от 100-120км до 0. В началото аз не вярвах, но след като присъствах на такъв тест доста се замислих. Бе всеки да си кара с каквото намери за добре - аз съм навит тази зима, ако има сняг да пробваме някой тест - само ще е малко трудно да се намерим двама с еднакви автомобила, и с еднакви размери гуми, за да е коректно сравнението. Аз със кросклимата срещу някой със зимни гуми - мисля, че ако не е много твърд снега ще има изненади...

П.П.To преди години бях и върл противник на автоматите, еле па в гората, ама след като пробвах няколко сега съм на друго мнение. То човек трябва да пробва за да се увери - различни коли, пушки, жени и тн... ROFL

Пон Ное 21, 2022 9:04 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 12:36 am
Мнения: 2521
Местоположение: Варна
Автомобил: Forester Boxer Diesel Lineartronic
Рейтинг: 413
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз съм писал по-напред в темата,но пак....
Карам втори комплект Нокиан Уедърпруф(спряха ги и пуснаха Сизънпруф) та първия комплект 3три пълни години 67000 км.
Сега тези са на 3три години, на 50х и снежинката в протектора още се вижда. Не съм пропускал зимна среща на Белмекен и Узана. Не съм пропускал да ида на ски. Всякакъв сняг и лед. Сега Форито 2015 си е доста добро. Та ако не се именувате Солберг,Царски, Канкунен и т.н. карате съобразно условията
без да си избивате комплексите на пътя добрите всесезонки са перфектни. С първия Гудйър 4сизън брат ми с един Сивик ходи от Англия до Андора на ски 2 години и нямаше грижи.
А на студено отдавна бях чел, че на сух асфалт летните гуми спират по-добре.

_________________
Продава се 2015 Forester Boxer Diesel Lineartronic
 15

Вто Ное 22, 2022 4:53 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 10:55 pm
Мнения: 150
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Avensis ,Opel Astra F 1.4i
Рейтинг: 114
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ghostwheel написа:
kronos написа:
Абе това че при -6, -7 градуса, летните гуми спират по-добре на сухо и мокро, няма как да ти повярвам ;) То всъщност при - 6 градуса няма и как да е мокро и да спира добре лятна гума, защото или ще е заледено или сухо или с луга, пък там лятната гума ела да видиш как се пързаля.


За това последното съм готов да слагам пари - при -6-7 на сухо засилваме със летни и със зимни над 100км. на един участък и скачаме на кучките - точно след първите 10-15 метра летните са загрели и почват да спират - видях го с очите си, и аз не вярвах преди това.
...........


Ето един тест във връзка с температурата:


_________________
Лудия

Нед Ное 27, 2022 10:30 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Този тест и миналата година го гледахме в тази тема, но дървените философи са си същите
viewtopic.php?f=1&t=6745&start=360#p315883

Нед Ное 27, 2022 10:41 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Крайно време е в темата да пишат хора, които карат СУБАРУ с такива гуми :idea:

Пон Ное 28, 2022 7:54 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 10, 2011 12:21 pm
Мнения: 457
Местоположение: Burgas/Smolian
Skype: Anton Dimov Yankov
Автомобил: XV 2018 1.6Comfort AT
Рейтинг: 164
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Да дам и моето мнение по темата.При мен как е?
Аз също съм се спрял на всесезонни гуми за целогодишна употреба.И ще обясня защо , в периода от декември до началото на април изминавам много малко километри около 2 000 за цяла зима защото тогава главно работим всеки ден и карам друга кола / бус/ .И се получава така че ако имам зимни гуми ще ги износя за има няма двайсетина години.А те след третата година вече са с други показатели.А ако карам целогодишно със всесезонни ще ги сменям на около 3 години защото изминавам 15 20 хиляди на година.Така че за мене избора е ясен ,висок клас всесезонни и това е.Да поясня че карам доста спокойно, това с бързото каране ми мина вече, то с тази кола и няма как. :cool: А и финансово е по изгодно защото се спестява от разправии по гумаджийници и евентуално закупуване на втори комплект джанти.Разбира се буса съм го оборудвал със сериозни гуми за сняг защото всеки ден съм с него а и возя хора с мене. Така че всеки сам си преценява както казва президента.
Весела зима на всички и честит сняг.
 12

Пон Ное 28, 2022 9:24 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 21, 2019 10:25 pm
Мнения: 65
Местоположение: София - Банско
Автомобил: For SH 2.0D; OB 2006 2.5
Телефон: 0887077309
Рейтинг: 60
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Четох много и гледах много тестове. Обаче получих следното прозрение след разговор с професионален рали състезател - бивш републикански шампион. От него си взех зимните Мишелин за третото суби. Според този човек, за нормални хора и нормално каране е достатъчно да се кара само зимна гума целогодишно до изтъркване и после нова, пак зимна. Този човек има гумаджийница; а ,отделно другата стая държеше състезателния си автомобил с две стени пълни до горе само с гуми за състезания; шарката е идентична - всъщност няма нищо общо с грайфера на нормална гума и са по-скоро без шарка и с едни продълговати улеи. Единствено твърдостта варира.

В момента имам три субита - едното с летни/зимни; второто всесезонни (така си дойде), третото само зимни. В бъдеще мисля или само зимни, или висок клас всесезонни. От личен опит наистина не виждам разлика (нормално каране). Единствено усещам като сваля зимната гума и сложа лятната, разходът пада малко (до 0.5л на 100) и е по-тихо. За 10,000 км лятно каране това спестяване от разхода се компенсира от разхода за смените и разправията.

Пак от личен опит - и най-добрата зимна гума не те спасява от един особен вид лед: миналата година слизах по планински път от хГоце Делчев към Добринище докато валеше сняг и току-що беше минал снегорин. На едно място спрях. Колата спря без проблем, но после от спряло положение, колата се завъртя и застана напречно на пътя. Като излязох, разбрах защо - снегоринът пресира снега и се получава един тънък бял слой, идеално гладък и нищо не те спасява на него, единствено шипове.

По същия този път зимата съм виждал в канавката единствено големи джипове и пикапи и ... една Субару импреза, която пак на подобен излъскан сняг трябваше да я вадят с трактор с вериги, защото обикновените пикапи бяха безпомощни.

Вто Ное 29, 2022 7:44 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз всекидневно карам по паветата на Борис 3-ти от край до край, а със всесезонни предимно - от 15 години насам.
Миналата седмица сутринта, мокри павета ляв завой от кръстовището и ускоряваме, претичва пешеходец на червено да хване трамвая - първата кола спира рязко, втората я удря, аз /трета/ спирам без никакъв проблем и четвъртата... ме удря. От 4 коли - 2 спряхме нормално, на мокри, но незаледени павета. С какви гуми карат тея хора?! :facepalm:

Вто Ное 29, 2022 6:33 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Темата е почистена ( поне последните 3 страници ) и въпреки това е 21 стр. Страничен читател надали ще отдели време да чете толкова, още повече спорове от инат.
За да е полезна темата се придържайте към споделяне на личен опит ( Субару + всесезонни гуми ), подобно на темите за отзиви от моторни масла например.

Сря Ное 30, 2022 4:12 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Сеп 01, 2022 11:58 pm
Мнения: 70
Местоположение: София
Автомобил: Forester SH2.5XT AT, Panda 4x4
Рейтинг: 92
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Вчера зимата ни изненада лекинко... :D Сутринта по люлинските улички ситуацията беше хубава поледица - там снегорин традиционно не минава, та с голямо нетърпение реших да тествам мишлените как се представят в реална ситуация - защото на хартия всички са "перфектни". Температурата беше -5градуса сутринта към 7 часа. Малко нагледен материал за настилката:
Прикачени файлове:
zima1.jpg.jpg

за онагледяване отблизо:
Прикачени файлове:
zima2.jpg.jpg

Та при интензивно спиране - няма абс, спира перфектно. При скачане на кучките със всичка сила - притраква леко абс, и фори спира една идея по-лагаво. Снощи на прясна киша около 2см. - пак никакви грижи. При по-динамично тръгване - перфектно си лепи за седалката, няма превъртане. Рязко подаване на газ в движение(не кик даун - 2/3 ход на педала) изстрелва се без проблем - може би за част от секундата тръгна да върти гуми, но индикация на таблото нямаше(може и да съм си въобразил де - още нямам опит със поведението на вдц при субару). При кик даун работата беше ясна - таблото светна, но фори се изстреля съвсем контролируемо и послушно, и си имаше достатъчно сцепление. Да спомена само, че мотора е пълен сток - само Дидо ми махна катализаторите и сложи неръждавейка, но оригиналните гърнета си останаха, и лека софтуерна оптимизация при Калин - под 300коня съм със сигурност, но колко точно не знам - не съм я мерил, а и нямам намерение. В завой също нямаше проблеми - въобще не помръдва. Ако трябва да съм напълно откровен не очаквах чак толкова добро представяне от всесезонна гума при тези условия - мислех, че ще е доста по-посредствено. Поведението на автомобила беше като със премиум зимни гуми, вярно че гумите са на 2 месеца само, и 4х4 доста помага при тръгване, но спирането си е като нормален автомобил. Та с две ръце мога да препоръчам тези гуми, ако някой им се чуди - покриват ми изискванията на 110%. Единствения им недостатък до момента е цената - малко "дебели" идват. По-късно ще бъдат тествани и при по-истински зимни условия.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Вто Дек 13, 2022 5:12 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 21, 2019 10:25 pm
Мнения: 65
Местоположение: София - Банско
Автомобил: For SH 2.0D; OB 2006 2.5
Телефон: 0887077309
Рейтинг: 60
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Forester SG 2003 2.0 този от обявата ми в момента - на мокър асфалт на локалното на Цариградско преди Метро. 2 градуса т на въздуха.

Гумите са Vredestein Quatrac 5 с дот 2019г, около 5мм грайфер.

Спирачен път при 50 км/ч: 8-9 метра.

Просто почти никакво пързаляне, или направо никакво, абс-а се задейства за част от секундата и никакво носене.

Като гледам стандартните таблици за спирачен път, това е супер.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Чет Дек 15, 2022 8:44 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 12:36 am
Мнения: 2521
Местоположение: Варна
Автомобил: Forester Boxer Diesel Lineartronic
Рейтинг: 413
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
След събитията от 24.02.22 Нокиан явно се доставя трудно.
Поръчах Клебер, но при 100,125 грама дебаланс въпреки самоотвержените опити на монтьорите самите те казаха да си помисля.
Та от днес съм с Ханкук 225/60/17 99V. Исках XL ,но няма но пък с 20-30 грама дебаланс и то само от едната страна са чудни.
Стъпват меко и са тихи, но все още са на 50 км.
В петък и събота ще ги тествам на срещата в Елена.

_________________
Продава се 2015 Forester Boxer Diesel Lineartronic

Вто Фев 07, 2023 4:57 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 12:36 am
Мнения: 2521
Местоположение: Варна
Автомобил: Forester Boxer Diesel Lineartronic
Рейтинг: 413
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Докладвам.
На сняг в нива с моята кола никакви грижи и напред и назад.
Имаше бензинови модели със зимни гуми, които не успяха назад по наклона.
По асфалт изключително тихи и комфортни. Дано се запазят така.
Много съм доволен за първите 500км.

_________________
Продава се 2015 Forester Boxer Diesel Lineartronic

Вто Фев 14, 2023 4:07 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 400 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 16, 17, 18, 19, 20

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 65 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор