Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:30 pm



Отговори на тема  [ 400 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Следваща
 Всесезонни гуми - струва ли си? 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Да, не мисля, че може да се сравняват резултати от различни тестове. Вижда се и по референтните зимни/летни, че са различни, тоест условията са различни.

Нед Окт 17, 2021 6:42 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
pantata написа:
Имайте предвид и температурите, на които се правят тестовете. Ето още едно много добро видео по темата.

https://youtu.be/bKtnczk8Mxk


Да, доста интересен тест, слагам тук скрийншот на сравненията за нетърпеливите


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Нед Окт 17, 2021 6:51 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Така като гледам всесезонните гуми се представят най-добре между 2 и 8 градуса. През останалия температурен диапазон отстъпват прекалено много - на спиране на сняг отстъпват с цели 10 метра на зимните гуми, а на 30 градуса през лятото със сигурност повече от 10 метра сравнение с летните.

Нед Окт 17, 2021 7:26 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
kronos написа:
Така като гледам всесезонните гуми се представят най-добре между 2 и 8 градуса. През останалия температурен диапазон отстъпват прекалено много - на спиране на сняг отстъпват с цели 10 метра на зимните гуми, а на 30 градуса през лятото със сигурност повече от 10 метра сравнение с летните.


Къде ги видя тези 10 метра?


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Нед Окт 17, 2021 7:47 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Остави ги какво пишат като сравнения с регулярни уж зимни гуми, ето я класацията от същия сайт:
Изображение

Или в числено изражение най-добрите зимните гуми Michelin Pilot Alpin 5 спират за 15.67 м, а най-добрите всесезонните BFGoodrich g Grip All Season 2 спират за 26.6 м.

Нед Окт 17, 2021 8:02 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Вече писах, че не може да сравняваш резултатите от различни тестове. Те са правени при различни условия.
Виж референтната лятна гума в единия тест е 48 метра, в другия 68 м.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Нед Окт 17, 2021 8:19 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
BAlexandrov написа:
Вече писах, че не може да сравняваш резултатите от различни тестове. Те са правени при различни условия.
Виж референтната лятна гума в единия тест е 48 метра, в другия 68 м.

Колко да са различни условията като резултатите са от един и същ сайт и то правени на сняг?
Ето и тестове от тази година със Субару (вижда се сравнението при спиране на сняг на 3:25 минута):
https://www.facebook.com/SubaruCanada/v ... 321275171/
Разликата е очевидна между всесезонните и зимните гуми.

Нед Окт 17, 2021 8:30 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 30, 2015 7:04 pm
Мнения: 324
Местоположение: София/Димитровград
Автомобил: Legacy`07 sedan 3.0R Auto
Рейтинг: 129
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ето от последните тестове на всесезонни и зимни. В еднакви условия. Само размерите са различни. Всесезонните са 205/55R16, зимните 225/40R18. Летните пак дават съществена разлика, нямам идея защо.

Всесезонни:

Изображение

Зимни:
Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk

Нед Окт 17, 2021 8:36 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
kronos написа:
BAlexandrov написа:
Вече писах, че не може да сравняваш резултатите от различни тестове. Те са правени при различни условия.
Виж референтната лятна гума в единия тест е 48 метра, в другия 68 м.

Колко да са различни условията като резултатите са от един и същ сайт и то правени на сняг?
Ето и тестове от тази година със Субару (вижда се сравнението при спиране на сняг на 3:25 минута):
https://www.facebook.com/SubaruCanada/v ... 321275171/
Разликата е очевидна между всесезонните и зимните гуми.


Ами явно са различни и затова са го отбелязали! Виж видеото с теста на различни температури, което коментира - то е на същия сайт, но е правено в специален хангар с контролирана температура. Snow handling e на -9 градуса. От 6:20 мин нататък.

Прилагам и средномесечните температури за България


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Нед Окт 17, 2021 8:42 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Тези сайтове според мен леко се опитват да нагласят данните.
Значи за 2020 г. всесезонните имат това представяне:
Изображение

Изведнъж обаче 2021 г. всесезонните свалят едни 10 метра и то същите модели:
Изображение


За това пуснах паралелен тест със Субару:
Изображение

Що се касае до средните температури в България, това е доста относително, защото в София времето е едно, във Варна друго, в Кюстендил трето.

Нед Окт 17, 2021 9:12 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 30, 2015 7:04 pm
Мнения: 324
Местоположение: София/Димитровград
Автомобил: Legacy`07 sedan 3.0R Auto
Рейтинг: 129
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
kronos написа:

За това пуснах паралелен тест със Субару:
Изображение



Това е тотално различно. Първо, че е на -20 градуса. Второ, това разстояние включва и ускорението до 60 км/ч преди обратното спиране до 0.

ПП: в теста от 2020 размера също е различен, а и само от 2 гумите присъстват в теста от 2021. Другото, което не става ясно нито на каква температура спират, нито от каква до каква скорост. Не виждам как може да ги съпоставиш реално.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Нед Окт 17, 2021 10:15 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 01, 2010 7:34 pm
Мнения: 857
Местоположение: Варна
Skype: miro461
Автомобил: Subaru Forester 2.0D 2H(Мечо)
Рейтинг: 236
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
kronos написа:
Ако живеех в Бургас или Варна, със сигурност щях да сложа всесезонни гуми, но в София не бих сложил.

Пак не си заслужава! Миналата година го ядох с едни нови всесезонни на bridjestone. Не спират и приплъзват в топлото!


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Отначало момченцата се интересуват от коли , а момиченцата от кукли. По-късно ролите се разменят!
It's all we'll drive- Subaru

Пон Окт 18, 2021 12:13 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Каквито и гуми да сложиш, винаги правиш компромиси и аз ще взема да се самоцитирам мнение в тази тема от преди 9 години:
BAlexandrov написа:
...
Взимайки 2 чифта гуми правиш едни компромиси, карайки ги 4-5 години, в преходните сезони или в нетипичните за сезона дни или места :idea:
Взимайки всесезонни гуми, които изтъркваш за 2 г правиш други компромиси, които според мен са далеч по-предвидими.
...
ПП. Естествено най-добре - зимни, пролетни, летни, за сухо, за мокро, за черно.... и екип механици да ти ги сменя преди всяка отсечка :good:


Това, в което много хора са се втренчили са качествата на всесезонните гуми през зимата, а истината е, че са много добри там. Особено при сухо или дори мокър асфалт са много по-добри от чисто зимните гуми и още повече от "алпийските". Това съставлява и 99% от зимното каране.
Проблемите с тях са именно в големите жеги, че не спират както хубави летни и в този смисъл не са за "състезатели". Същият проблем, но в много по-голяма степен го имат хората, които рано слагат зимните гуми или пък ги хване студа с летните...
Предимството винаги да си подготвен за всякакви условия за мен е много важно. А иначе не съм състезател и това лято изкарах със заварени стари зимни гуми, за да не ги хвърля :)

Айде поздрав за пътуващите, на Петрохан вече валя сняг ;)


Пон Окт 18, 2021 1:00 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 12:36 am
Мнения: 2521
Местоположение: Варна
Автомобил: Forester Boxer Diesel Lineartronic
Рейтинг: 413
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Greg4o написа:
Alxx написа:
Нокиан и Мишелен са недостижими с Уедърпрууф и Кросклаймът. Единственият въпрос е колко сезона ще издържат и колко пари ще литнат за това време?

Нокиан-3 години 67хил. км. от Гърция,до Белмекен,Пампорово,Узана.

Ей тук съм писал. Сега съм с втори комплект.
Оказва се , че има разлика между Сизън и Уедърпруф. Вторите са по-добри зимата.

_________________
Продава се 2015 Forester Boxer Diesel Lineartronic

Пон Окт 18, 2021 4:54 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Продължаваш с глупостите и свободните съчинения какво си мислиш, че щяло да бъде, а аз карам различни модели всесезонни, на различни коли вече близо 20 години и споделям опит.
Има достатъчно тестове и спрямо зимни, и спрямо летни, няма такива разлики от 10 метра, дори и при летните, където всъщност те са по-големи.
Трябва да те притеснява да те хване сняг с летните гуми, защото тогава те имат 2-3 пъти по-голям спирачен път.
Мога да ти гарантирам, че сред закъсалите на Петрохан миналата седмица не е имало такива с всесезонни гуми :pardon: А сложихте ли зимните?

Вто Окт 19, 2021 9:30 am
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Глупости или не, дадох тестове и там се вижда реално сравнение. Ти да не би да си провел по-реални тестове с конкретни данни, че отричаш разликата от 10 метра? Аз може и да нямам всесезонки, но Призов и Миро също споделиха мнение и опит, че не са доволни.
Пък това кой къде закъсвал, едва ли е някакво доказателство. Една седмица преди снега го прогнозираха и някои си смениха гумите.
Но щом знаеш повече от производителите на гуми и ADAC - ок.
Както казах всеки сам си решава, но отричанвто на фактите, изглежда нелепо.

Вто Окт 19, 2021 10:15 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 12:36 am
Мнения: 2521
Местоположение: Варна
Автомобил: Forester Boxer Diesel Lineartronic
Рейтинг: 413
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Стана ясно ,че за някои по-обрани пилоти все сезонните стават , а за по- агресивните НЕ. Аз не съм екстремен пилот и смятам, че съм намерил своите гуми. За съжаление трябва да търся други, защото вече правят ,нов модел, който не е толкова добър.
Аз съм показал на няколко срещи на какво са способни моите гуми.

_________________
Продава се 2015 Forester Boxer Diesel Lineartronic

Вто Окт 19, 2021 6:43 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Апр 30, 2008 1:30 pm
Мнения: 411
Местоположение: София
Автомобил: XV 2.0i, '12 Lin.; 2 х SVX '93
Рейтинг: 253
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Тя думата не беше за агресивно каране, а дали може да се разчита напълно на такива гуми в екстремна ситуация. В спокойните круизвания без резки спирания и завои нямат драма. Въпросът е дали са адекватни при рязко спиране /в нашенско не е рядко случващо се заради всякакви неадекватни елементи на пътя/, в налагащи се понякога резки завои - дупки, неправилно спрели коли, животни...Според моя опит, по-доброто решение са си сезонните гуми. Когато си се снабдил с двата комплекта джанти, разходът по смяната на гуми не е драма. И ако избирам дали да сменям на 2,5 г. всесезонни или на 5-6 години 2 комплекта - летни и зимни, моите лични предпочитения са за второто.

Вто Окт 19, 2021 7:00 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 30, 2015 7:04 pm
Мнения: 324
Местоположение: София/Димитровград
Автомобил: Legacy`07 sedan 3.0R Auto
Рейтинг: 129
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
kronos написа:
Не знам какво се опитваш да ме убедиш?


Абсолютно нищо.

Просто опитвам да ти покажа, че интерпретираш грешно видяното. Та дори и в посочения от теб тест на adac спирането на мокро показва, че лятната гума може и да е по-зле. Честно казано, зимата е в пъти по-вероятно да караш на монро и 2-3 дни в снежно, поне хората които не пътуват всеки ден из страната. Аз също съм на зимни и летни, но сериозно обмислям да мина на всесезонни за.. зимата. Който живее в планински район е ясно, но за мнозинството е много удачен вариант.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 15

Вто Окт 19, 2021 7:48 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 12:36 am
Мнения: 2521
Местоположение: Варна
Автомобил: Forester Boxer Diesel Lineartronic
Рейтинг: 413
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз не съм адвокат на и не продавам Всесезонни гуми, но как Гуми клас А на спиране на мокро са по-несигурни от гуми Клас В,С и т.н. ,ако те били и зимни, летни всякакви други? Освен това имам 5 години тестване на тези гуми във всякакви условия и съм доволен. Колата не е 300коня ,но не е астматик. А и аз не съм бавен шофьор. Никого не навивам.
Гумите не са евтини и комплекта ми трудно се спира на 1000лв.
Но като извадя 2Х(Зимни,летни) + още едни джанти + хотел + опашки + цена за смяна и баланс Х2 сезона и тя от всякъде е по-дебела.
Освен това Зимни гуми след 3та година са си компромис и после търся на кого да ги дам за 100-150лв защото имат грайфер , ама не са както бяха нови....
Всеки пробвал бюджетки, щото такива кара зимни, летни или чул нейде, че ТАКОВА животно НЕМА и давай .
Пак изключвам абсолютните състезатели, които изпиляват Мишлен РС за един сезон. Колко от вас карат така?
Освен това Лятото със Събка решиш да се заиграеш на някоя тревичка и СРАМ.
И по-горе Божо написа: Колко от вас сложиха зимните гуми този месец?
А сняг падна тук - там.
Казах.

_________________
Продава се 2015 Forester Boxer Diesel Lineartronic
 15

Вто Окт 19, 2021 8:15 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 400 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 48 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор