Правила за пускане на обяви в раздела


Тук се обсъждат проблеми, касаещи повече от един модел на Субару и общи въпроси.



Отговори на тема  [ 400 мнения ]  стр Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20  Следваща
 Всесезонни гуми - струва ли си? 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 9:58 am
Мнения: 634
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback 2.5AT'03 ; Forester 2.5XT;
Телефон: 0885022272
Рейтинг: 487
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Лека, по-лека набарвате истината колеги.......за страните където да се карат всесезонните - сеерозападните меки като климат страни и северните части на Испания и Италия......не че ние имаме кой знай каква дълга зима, но в предвид прилежното поддържане на пътищата при зимни условия ( щото нали снежинките ги ловим още във въздуха) е доста по добре варианта с два комплект.......другото (понеже маааалко повечко гуми са ми минали през кунките) - вижте как зимната ламела - т.е. тази която е по-нарязана е съсредоточена в средната част на гумата- това дава по-добро сцепление при тръгване и спиране, но в градски условия зимата , където скоростите са малки, но същите ламели са и доста по-меки и съответно лятото имат доста сериозно износване, щото ние обичаме да си настъпваме количките освен зимата , ми и лятото......другото - слабонарязаните странични блокчета (в краините редици), осигуряват добро сцепление лятото на горещия асвалт, защото имат по-голяма площ, но зимата няма кой да държи автомобила при и дълги и бързи завой и по остри, защото не са нарязани от така специфичните странични ситни ламелки.....там смеските на тези блокчета са силно охладени и втвърдени...
Понеже, вече над 10 години събирам списание Ауто Билд, съм заформил доста стабилен архив, макар че вече в интернет има всяква информация, но все пак списанието не е толкова лошо, въпреки че по някой път се дънят( а това го е споделял и редактора Йоахим Щаат , с който си пиша от доста време), но поне си казват често истините за собствените си марки, и другото - прекрасна работа върши в петъчния меланхоличен следобяд да си прочете човек списанието......та в брой 24 (27.11-10.12.2008) и в бр.40 (7.10.2010) има поместени статии със тестове на всесезонни гуми спрямо другите, където е загатнато и това което Ви написах по-горе........!Иначе , за статистиката , като най -добри всесезонни гуми в топ 4 са моделите :Goodyear Vector 4Seasons, Hankook Optimo 4S, Kumho Solus Vier 4S i Vrederstein Quatrac 3 - това за размер 195/65/15 (но и за по-горните е аналодично) и 2010 се появява в същия топ 4 и Sava adapto hp / Kleber Quadraxer - това пак същия размер.......общо взето ако трябва да прасна един извод: Всесезонните СТАВАТ за добре почистени студени и доста мокри зимни пътища, и за летни пътища, където асвалта не се награва кой знай колко много ......надявам се да съм бил полезен :good:

_________________
BORN TО RIDE … UNTIL I DIE

Пет Сеп 28, 2012 7:36 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5779
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ей един тест на Ауто Билд от по-предна страница viewtopic.php?f=1&t=6745#p82159
А може би руснаците са по-обективни viewtopic.php?f=1&t=6745&start=20#p121149

Взимайки 2 чифта гуми правиш едни компромиси, карайки ги 4-5 години, в преходните сезони или в нетипичните за сезона дни или места :idea:
Взимайки всесезонни гуми, които изтъркваш за 2 г правиш други компромиси, които според мен са далеч по-предвидими.
Аз лично от 10 г карам качествени всесезонни гуми първо, а последните 4 карам АТ гуми всесезонно. За мен това е правилния избор.

За невярващите -



ПП. Естествено най-добре - зимни, пролетни, летни, за сухо, за мокро, за черно.... и екип механици да ти ги сменя преди всяка отсечка :good:

Пет Сеп 28, 2012 8:26 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ

Регистриран на: Нед Яну 29, 2012 5:30 pm
Мнения: 143
Местоположение: София
Автомобил: Legacy 2.5 AT 98г.
Рейтинг: 40
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Аз също не мога да разбера масовото вманиачаване напоследък по някакви гуми с невероятни цени и съмнителни разлики от останалите в реални условия.
Да не сте на състезание и да карате постоянно на лимита на колата в завоите?
Я си спомнете преди 89-а какви гуми се предлагаха? И си караха хората. И зимите не са били по-различни. Да, скоростите бяха по-различни, ама пък колите бяха основно със задно. А и аз бих предпочел така да се караше и сега, вместо всяка сутрин по новините да чета за поредните състезатели и невинните пострадали и загинали от това, че някой се мисли за много важен и като кара кола за стотици хиляди с гуми за 3-цифрена сума парчето и може да лети с 200.
От друга страна нали това е форум за Субару, те май нямаха модели с предно/задно предаване? Ами нали точно това, че сме пълноприводни може да ни спести главоболията на останалите шофьори, които нямат друга възможност освен неизносени зимни гуми?
Като изключим тези, които живеят в планинските райони, не виждам какво толкова се отричат всесезонните. Аз до сега над 10 години съм карал коли с предно и нови зимни гуми съм слагал само отпред. След 2-3 зими старите отиваха отзад. Карайки с едно наум какво ми е положението, не съм имал нито една опасна ситуация. А дори умишлено съм излизал вечерите като завали и не са почистени още улиците да подрифтя.
Друго, което не се споменава, е че у нас времето не е като в страни с дълга и постоянна зима, а това според мен още повече утежнява вариянта с двата комплекта летни и зимни. Ами ако искам уикенда да се кача на Витоша да покарам ски а тука от седмици вече температурите са над 15 градуса? Нямам екип механици в мазата, които да ми сменят гумите в зависимост от времето навън или къде искам да ходя.
Какво правим, ако да кажем докато си някъде на път късна есен с още летните гуми завали неочакван сняг? Какво ме топли, че у нас имам ултра мега яките гуми с най-добри постижения на някакви си тестове и за една камара пари?
Тази пролет ми се случи точно такава ситуация. Сутринта отивам към Пловдив и вали ситен дъждец. Няколко часа по-късно на връщане го обърна на сняг и магистралата побеля. 90% от колите се завлачиха с под 60...щото да не си трият зимните в топлото вече време и минали на летни.

Пет Сеп 28, 2012 9:01 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 5:45 pm
Мнения: 2159
Местоположение: София
Автомобил: Subaru OBK 2.5 SVT 2011
Телефон: 0888492747
Рейтинг: 248
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
То като на F1, Божо...всичко е според парите и времето на човек...защото и времето е пари :D

При по-стабилните автомобили 4х4 може и с АТ или all season,но компромиса е на лице - дет се вика всеки си прави сам сметката,за БГ с тез градуси лятото и зимата - 2 комплекта съм пък аз ;)

Поздрави

П.П.При мен има и проф изкривяване де :-P

_________________
Subaru Outback 3.0 2002, Subaru Outback 2.5 2011
Пламен Маринов

Пет Сеп 28, 2012 9:06 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 9:58 am
Мнения: 634
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback 2.5AT'03 ; Forester 2.5XT;
Телефон: 0885022272
Рейтинг: 487
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
хааа-ха.....е сега колегата alchemist_AZ се пищиса , че пусна темата...... ROFL .....Божо, направо му разказахме игрите - разбира се, това в добрия контекст на нещата.... =D>......колега всичките мнения са нанесени за да ти помогнат да стигнеш до някакъв извод, така че от тук нататък си ти.....пробваш , добиваш някакъв афинитет и ти , и така се трупа мъдрост ;)

_________________
BORN TО RIDE … UNTIL I DIE

Пет Сеп 28, 2012 9:09 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 11:49 am
Мнения: 131
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Saab & 3xBMWs
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
@nicktodorov: дори да не си кара човек колата на лимита на сцеплението по завоите понякога от независещи от шофьора обстоятелства се налага да спреш много бързо - тогава търсиш лимита на сцеплението. С всесезонни гуми съм забелязъл, че спирането на мокро е доста по-лошо от спирането на мокро с летни гуми.
Като говорим за навалял сняг изневиделица няма как тоя сняг да навали 20см и да поледи. Ако говорим за такова количество сняг то няма как да е изневиделица. За леко побелял път ако караш с читави гуми, дори и летни все ще можеш да се прибереш ако внимаваш! Първата зима като пробвах всесезонните гуми, 4х4 кола тръгваше и спираше настрани на равен път... колко по-лошо да е с летни гуми?
Тва, че Субарутата са 4х4 не отменя нуждата от читави гуми. Ако си с калпави гуми единствената разлика с обикновените коли ще е, че няма да ти боксува единия мост, а двата :D
И все пак ако човек кара Нисан Микра, Фиат Пунто или някаква подобна пуканка и то само в града всесезонните гуми биха били чудесен избор, защото ще се износват пълноценно докато са още пресни, а не като мен да хвърлят сезонни гуми с по 5-6мм грайфер само защото са на 2-3 сезона.
Думите на гумаджията ми, когато отидох да сменя всесезонните гуми със зимни (както вече казах -15 мин след започването на снеговалежа), бяха: "Тия всесезонни гуми са супер, ама ако живееш в Атина!".

Съб Сеп 29, 2012 8:01 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:05 am
Мнения: 1217
Местоположение: София, Троян
Автомобил: предишен: Impreza 2.0R
Рейтинг: 140
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
stocky написа:
Тва, че Субарутата са 4х4 не отменя нуждата от читави гуми
:good:
Много е важно да можеш да спреш.

_________________
преди:
    Impreza 1.8 '94 F4WD
    Impreza 2.0R '06 Symmetrical AWD
сега:
    Daihatsu Sirion 4WD (full-fledged Justy)

Съб Сеп 29, 2012 8:18 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Авг 08, 2008 7:19 am
Мнения: 92
Автомобил: Legacy'97 2.0; Outback 2010 2.5
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
http://www.kumhotire.de/fileadmin/KUMHO ... __2012.pdf

Това е теста на АутоБилд за 2012 при всесезонните гуми. Изненадващо Сава Адапто заема 2ра позиция :)


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Съб Сеп 29, 2012 10:11 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 9:58 am
Мнения: 634
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback 2.5AT'03 ; Forester 2.5XT;
Телефон: 0885022272
Рейтинг: 487
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Но става въпрос за по малък размер в сравнение с 4-тото място през 2010, съответно и тежеста е по-малка и гумата се представя по по-добър начин ......Да , има някой по изненадващи марки в топ 4 от така утвърдените марки, но има и нещо друго (без да критикувам фирмата като куца и т.н., просто дебатираме) - Гуудиъра (ама че трудно се пише на бг :facepalm: )би си запазил във времето по-добре качествата , от много добре представящата се но тествана като нова Сава.....ако ме разбирате ко искам да кажа :D

_________________
BORN TО RIDE … UNTIL I DIE

Съб Сеп 29, 2012 10:53 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Авг 08, 2008 7:19 am
Мнения: 92
Автомобил: Legacy'97 2.0; Outback 2010 2.5
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Нещата вървят към Goodyear-a, остава да избера от къде да го взема. До сега най-добрата цена, която съм намерил е 142лв/брой, доставка от Германия, но не може да се провери предварително ДОТа, гаратират че не е по-стар от 2 години...

Съб Сеп 29, 2012 1:21 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 5:45 pm
Мнения: 2159
Местоположение: София
Автомобил: Subaru OBK 2.5 SVT 2011
Телефон: 0888492747
Рейтинг: 248
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
DOT до 2г не е проблем стига с тая спекула за DOT-a,даже договорите със заводите при доставка на гуми указват че вносителя няма право на претенции за свежест на гумата до 2г от датата на производство :idea:

А за това че Сава-та е добре рейтната въобще не се изненадвайте,тя е прекрасен продукт на GoodYear&Dunlop Tires Europe ;) Зимните продукти на Сава са повече от добро попадение за цена-качество :hello:

_________________
Subaru Outback 3.0 2002, Subaru Outback 2.5 2011
Пламен Маринов

Съб Сеп 29, 2012 6:58 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Авг 08, 2008 7:19 am
Мнения: 92
Автомобил: Legacy'97 2.0; Outback 2010 2.5
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
В днес.бг на централно място в момента върви банер на някакъв немски сайт за гуми, цените са чудесни - за моите всесезонни гудиър €58/брой , при най ниска от тук 142лв. ОБАЧЕ пращат само до Германия, Австрия и Холандия уж :) Писах им едно писмо да ги питам може ли да измислят нещо и ако не, защо си дават парите на фирми за реклама към пазари които не покриват :)

Нед Сеп 30, 2012 7:33 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 24, 2012 9:47 am
Мнения: 244
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Forester SH
Рейтинг: 53
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
"Всесезонни гуми" ми звучи като "всесезонни обувки" - колкото и да е клиширано.
Такова животно няма - прекалено голям компромис със сигурността.
И децата вече знаят, че има разлика в каучука на зимната и лятна гума, а това е определящо за поведението на колата през различните сезони.
В зависимост от това, какво човек търси през съответния сезон си избира и съответната сезонна гума.
Аз съм с два чифта - зимни, които сменям след Димитровден и преди Великден (според годината) и АТ за през пролетта, лятото и есента. АТ, защото няма големи изненади през преходните периоди между сезоните. Вярно е че са по-шумни и не допринасят за пърформънса на автомобила, но той не е и бегачка (122 кс. :pardon: ). Извън асфалта или с по-високи децибели от радиото съм спокоен и глупаво щастлив от живота :D .

_________________
Subaru Forester SF first love
Subaru Forester SH

Нед Сеп 30, 2012 9:23 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Авг 08, 2008 7:19 am
Мнения: 92
Автомобил: Legacy'97 2.0; Outback 2010 2.5
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Geo_Plam написа:
"Всесезонни гуми" ми звучи като "всесезонни обувки" - колкото и да е клиширано.
Такова животно няма - прекалено голям компромис със сигурността.
И децата вече знаят, че има разлика в каучука на зимната и лятна гума, а това е определящо за поведението на колата през различните сезони.


Извинявай колега, не го приемай като заяждане, но ти лично какъв опит имаш с всесезонни гуми( истински всесезонни, а не просто М+С). За колко време си ползвал такива, къде точно, какви са ти впечатленията? Защото така просто да се казва, че нещо не било еди-какво-си, ама това сме го чули от ЕЖК( една жена ми каза), просто не е сериозно.

Аз от първа ръка мога да потвърдя, че в Щатите, при климат единтичен на нашия тук, че дори и с по-големи амплитуди лято-зима, 97% от колите са целогосишно с едни и същи М+С гуми - които тук минават направо за летни. Също така мога да потвърдя, че мдели които тук се продават за зимни, там се продават за всесезонни. Та така, дайте да говорим с факти и личен опит.

Нед Сеп 30, 2012 9:38 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Яну 20, 2012 10:23 am
Мнения: 339
Автомобил: Spec B
Рейтинг: 103
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Няколко месеца съм карал с Вектор 3 на Гуд иър, за моят стил на шофиране, определено не ставаха, губил съм сцепление в ситуации, в които съм бил сигурен, че още далеч не съм стигнал ръба на сцеплението и съответно ги махнах. Дадох ги на един приятел, който пък ги сложи на колата на баща му и човека ги кара после 3-4г и беше супер доволен, хем ги сложи на кола със задно ( Форд Сиера ). Това ще да е било преди повече от 10г, за мен тогава всесезонните гуми приключиха, дори не знам какво се предлага на пазара и какви характеристики има, но за хора със спокоен стил на шофиране сигурно са ОК. Спомените от тогава са ми, че нито на сняг,студ и лед са зимни, нито на топло и дъжд са летни, шумни са и свиреха лятото, прегряваха бързо, а зимата бяха сравнително корави. Това ми бяха първите чисто нови гуми, които аз лично със си купил. За мен лично 2 комплекта китайчета са по-добре от хубави всесезонки, но това е мое мнение. Ако ще карате предимно в града зимата и лятото и основно се предвижвате, без да си вдигате адреналина от време на време сигурно са ОК, но ако ще ходите зимата по планините и лятото искате от време на време да си правите кефа, мисля са много опасни, защото много рязко губят сцепление и започвате да се въртите. 4Х4 създава илюзия за стабилност зимата с хубавия си старт и добрата маневреност, но като спираме всички сме равни и 4Х4 и 2Х4 и там тази доза допълнително сцепление, която дават зимните гуми понякога предотвратява дори и нелеп инцидент. Хубаво е и да питате вашият застраховател, дали признава всесезонките в зимни условия, защото ако през астрономическата зима се ударите и сте с летни гуми, някои застрахователи отказват да изплащат обезщетения, защото не сте били с подходящи гуми за сезона. Като цяло това си е един компромис както със собствената безопасност, така и с безопасността на околните, но в БГ над 50% от колите така или иначе самите те са компромис, както по отношение на техническото състояние, така и по отношение на гумите които са на тях. Пак за мен лично като ходя да гледам автомобили за покупка, едно от основните неща които гледам са гумите, различните гуми или пък всесезонните за мен говорят много. Цялото това което изписах е лично мнение и не ангажирам никого с него, както и не искам да влизам в полемики след него.
Приятен ден на всички в този хубав неделен ден :)

Нед Сеп 30, 2012 10:43 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Авг 08, 2008 7:19 am
Мнения: 92
Автомобил: Legacy'97 2.0; Outback 2010 2.5
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Благодаря ти за изчерпателното мнение Еди. Относно застраховките - истинските всесезонни гуми (all weather) по маркировка не се различават от зимните модели. Имат си планината със снежинка. Между другото, по места където е задължително ползването на зимни гуми през зимата(с закон), тези модели всесезонни( all weather) са разрешени за ползване.

Нед Сеп 30, 2012 10:53 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5779
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
eddy написа:
За мен лично 2 комплекта китайчета са по-добре от хубави всесезонки, но това е мое мнение.

За мен лично на китайски гуми няма да си поверя живота. Мое мнение ;)

Нед Сеп 30, 2012 11:22 am
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 16, 2012 4:40 pm
Мнения: 654
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback H6
Телефон: 0898612194
Рейтинг: 194
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
mindless написа:
В днес.бг на централно място в момента върви банер на някакъв немски сайт за гуми, цените са чудесни - за моите всесезонни гудиър €58/брой , при най ниска от тук 142лв. ОБАЧЕ пращат само до Германия, Австрия и Холандия уж :) Писах им едно писмо да ги питам може ли да измислят нещо и ако не, защо си дават парите на фирми за реклама към пазари които не покриват :)
Ако ти отговорят че пращат до България би ли ми изпратил адреса им да видя и за мен евентуално. :beer:

Нед Сеп 30, 2012 11:29 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5779
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
dragoveli написа:
mindless написа:
В днес.бг на централно място в момента върви банер на някакъв немски сайт за гуми, цените са чудесни - за моите всесезонни гудиър €58/брой , при най ниска от тук 142лв. ОБАЧЕ пращат само до Германия, Австрия и Холандия уж :) Писах им едно писмо да ги питам може ли да измислят нещо и ако не, защо си дават парите на фирми за реклама към пазари които не покриват :)
Ако ти отговорят че пращат до България би ли ми изпратил адреса им да видя и за мен евентуално. :beer:

Това е немски сайт, които пращат до България
http://www.barzgumve.com/, а това английски http://www.camskill.co.uk/

Нед Сеп 30, 2012 11:31 am
Върнете се в началото
Профил ICQ

Регистриран на: Пет Авг 08, 2008 7:19 am
Мнения: 92
Автомобил: Legacy'97 2.0; Outback 2010 2.5
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
http://www.reifenchampion.de/ това е въпросният сайт, ако ми отговорят утвърдително, ще пиша :)

Иначе за барзгумве.ком, цените им в БГ и Германия са коренно различни, за което смятам да им се обадя утре да ги питам...
В момента българските им цени никак не са конкурентно дори на местните вносители.

Нед Сеп 30, 2012 11:45 am
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 400 мнения ]  стр Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 77 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор