Правила за пускане на обяви в раздела


Тук се обсъждат проблеми, касаещи повече от един модел на Субару и общи въпроси.



Отговори на тема стр <  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  >
 Избор на АТ гуми за Outback/Forester 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Чет Дек 12, 2013 10:45 am
Постове: 72
Местоположение: София
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Мое мнение и наблюдение - в САЩ карат предимно с всесезонни гуми ако колата е 4х4, а по-голямата част са с гуми General. Аз имах на първия ми Аутбек General Grabber TR за нея само положителни неща мога да кажа - отлична гума за всички сезони държи се добре на мокро, на сняг, на сухо и извън пътя. Тествал съм я на всякакви условия. За сегашния ми Аутбек не предлагат размер от тази гума но със сигурност пак ще е General можеби някои от АТ вариантите. Мое мнение и наблюдение както казах. А митът, че всесезонна гума няма само разбирачите в България го твърдят. В германия почти всички коли под наем са с всесезонни а те са по-тъпи от нас. В САЩ всичко що е с 4х4 задвижване е с всесезонна гума и те са много праволинеини и тъпи. На повечето места където съм бил в по-икономически развитите страни заради това, че са прости карат с всесезонни гуми. Ако забелязвате всички производители на гуми започват да бълват производство на всесезонни гуми, че даже навлязоха и на Българския пазар. Но нали знаете от майсторите гумаджий в България - "Такова животно няма". Мое мнение и наблюдение. Късмет на всички с избора на гуми. :good: Написах това мнение по повод темата за летните гуми но и тук ще го пусна. Искам да вметна, че грабъра съм го тествал срещу Иокохама H/T-S и се държи по-добре на мокра трева, кал и мокра пътна настилка. Зимата правихме опити с Дънлоп зимни не се сещам точната модификация на зимните гуми. Грабъра пак се показа по-добре от преход по склоновете на стара планина около 30-35 км. по стръмен път с около 50 см. сняг. Извода съм си го направил за мен.
 10

Съб Авг 22, 2015 6:17 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Ное 17, 2013 7:19 pm
Постове: 32
Местоположение: Кърджали
Автомобил: subaru forester 2000г turbo
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте колеги интересува ме някой от вас кара ли си субаруто с следните гуми.215/70 R16 BFGoodrich или 215/70 R16 Cooper Discovery AT3 защото смятам да обуя моето фори с един от двата модела гледам че хората ги карат https://www.youtube.com/watch?v=mbOCzqMYNlo благодаря ви предварително.

Нед Сеп 20, 2015 1:41 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 01, 2009 9:41 am
Постове: 341
Местоположение: Стаpа Загоpа
Автомобил: Subaru Forester MY 99, LIFT 5 cm.
Рейтинг: 23
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Maxxis Trepador, не са точно АТ, но са зверове. Ще дам инфо като приключи зимния сезон ;)


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
Случайността е среща на две необходимости !

Пет Окт 23, 2015 2:15 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Постове: 5780
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Стискам палци да са добре на сняг, видях по интернет да ги ползват, въпреки че не изглеждат за тази цел :pardon:


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Пет Окт 23, 2015 2:36 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 11, 2014 6:36 pm
Постове: 954
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback, MT
Рейтинг: 443
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
И колега сподели дали са шумни. Аз карах миналата зима с гуми с подобна и едра шарка и колата виеше като тролей. А в София сняг много-много не се задържа.

Пет Окт 23, 2015 2:39 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 01, 2009 9:41 am
Постове: 341
Местоположение: Стаpа Загоpа
Автомобил: Subaru Forester MY 99, LIFT 5 cm.
Рейтинг: 23
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Ами шумят си няма как, но при ниските скорости ама не е толкова натрапчив шума, при 80 км/ч не се чува шум, това е което мога да кажа за сега. Иначе имат маркировка M+S. Вземах ги най-вече заради калта :) Очаквайте включване за представянето им по-нататък :)

_________________
Случайността е среща на две необходимости !

Пет Окт 23, 2015 4:18 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 11, 2014 6:36 pm
Постове: 954
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback, MT
Рейтинг: 443
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мисля, че и на сняг ще са супер, обаче за лед.. не знам. Нека колегата да ги пробва и да сподели впечатления :)

Пет Окт 23, 2015 4:27 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Ное 15, 2014 7:51 am
Постове: 26
Автомобил: Subaru Forester 2.0x 2003
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Колега, намали малко посещенията в офроуд форума ;)
За каква кал, къде караш с тези гуми това субару?
Поздрави!

Вто Окт 27, 2015 10:40 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 13, 2013 10:48 pm
Постове: 116
Автомобил: Outback B12, 2.5, AT, 1999
Рейтинг: 118
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
В офроуд форума са споделяли, че при коли като нашите, с кални гуми (Mud Terrain), има опасност при прибуксуване, когато гумата рязко зацепи заради големия грайфер,
да се счупи диф, полуоска и т.н. по задвижването.

Конкретно тия Maxxis не са чак толкова агресивни като кална гума, ама е хубаво да се има едно на ум.

Чет Окт 29, 2015 10:53 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 01, 2009 9:41 am
Постове: 341
Местоположение: Стаpа Загоpа
Автомобил: Subaru Forester MY 99, LIFT 5 cm.
Рейтинг: 23
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Незнам какво са писали, защото не съм влизал там. Точно този модел на Maxxis са нещо между АТ и MT според мен.

_________________
Случайността е среща на две необходимости !

Чет Окт 29, 2015 11:03 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Яну 11, 2011 5:51 pm
Постове: 42
Местоположение: Plovdiv
Рейтинг: 16
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Някакви впечетления от поведението на снега? =D>

Сря Яну 06, 2016 7:53 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 01, 2009 9:41 am
Постове: 341
Местоположение: Стаpа Загоpа
Автомобил: Subaru Forester MY 99, LIFT 5 cm.
Рейтинг: 23
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Поведението на гумите е доста добро според мен за всякаква настилка, но зависи и до човека, всеки стил на каране е различен :good: Една супер добра гума за хора обичащи по-сериозните разходки извън пътя, ловци, риболовци и т.н. С тази гума имам пълно спокойствие на кал, скали, абе изобщо на по-тежки терени. Позволява много по-спокойно шофиране с по-малко газ с което и предпазва колата един вид, зацепва много добре на хлъзгава кал. По асфалтирани пътища гледам повече от 100 да не вдигам, все пак не е правена за високи скорости, спира доста добре на сух асфалт (изпитано преди седмица и бях очарован как заковаха на място, не го очаквах). Ами с две думи доволен съм от тези гуми, носят ми спокойствие при шофиране извън пътя и голям кеф, в пъти по-добри от нормална зимна гуми при офф роуд приключения. И не на последно място горския е сууууупер як с тази гуми, адски му ходят. ;)

_________________
Случайността е среща на две необходимости !

Сря Яну 06, 2016 10:50 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Яну 11, 2011 5:51 pm
Постове: 42
Местоположение: Plovdiv
Рейтинг: 16
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Добре де, с какъв размер е този maxxis, най малкия който намирам e 205R16 - около 74см. диаметър, което на повдигната 3,5см. импреза не мога да сложа (а така ми се ще ](*,) ).
Дайте идеи и връзка за такъв тип гуми но по малки. В момента съм с 195/60/16 - около 64см. и за този размер не откривам "рошави" гуми.
Някой колега с дърта импреза да подсказва :bow:

Сря Яну 06, 2016 5:45 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 01, 2009 9:41 am
Постове: 341
Местоположение: Стаpа Загоpа
Автомобил: Subaru Forester MY 99, LIFT 5 cm.
Рейтинг: 23
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Моите са си оригиналният размер за форестъра 205/70 R15, за други размери не съм се интересувал и немога да кажа.

_________________
Случайността е среща на две необходимости !

Сря Яну 06, 2016 6:53 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 16, 2013 12:38 am
Постове: 184
Местоположение: София
Skype: buktop3
Автомобил: 1998 Impreza WRX GT
Рейтинг: 38
От звездите одобрен
Отговори с цитат
asio написа:
Добре де, с какъв размер е този maxxis, най малкия който намирам e 205R16 - около 74см. диаметър, което на повдигната 3,5см. импреза не мога да сложа (а така ми се ще ](*,) ).
Дайте идеи и връзка за такъв тип гуми но по малки. В момента съм с 195/60/16 - около 64см. и за този размер не откривам "рошави" гуми.
Някой колега с дърта импреза да подсказва :bow:


На импреза 98ма, най-големия размер, който се събира е 205/70/15. Най-вече те ограничават чашките на задните пружини, за този размер трябваше малко да ги посплескам с чука, иначе гумата опираше в тях. Опираше и на още места, но беше малко и лесно поправимо, а след лифт с 5см, всичко си дойде на мястото. :)

Чет Яну 07, 2016 12:30 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Яну 11, 2011 5:51 pm
Постове: 42
Местоположение: Plovdiv
Рейтинг: 16
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
BukTop написа:
asio написа:
Добре де, с какъв размер е този maxxis, най малкия който намирам e 205R16 - около 74см. диаметър, което на повдигната 3,5см. импреза не мога да сложа (а така ми се ще ](*,) ).
Дайте идеи и връзка за такъв тип гуми но по малки. В момента съм с 195/60/16 - около 64см. и за този размер не откривам "рошави" гуми.
Някой колега с дърта импреза да подсказва :bow:


На импреза 98ма, най-големия размер, който се събира е 205/70/15. Най-вече те ограничават чашките на задните пружини, за този размер трябваше малко да ги посплескам с чука, иначе гумата опираше в тях. Опираше и на още места, но беше малко и лесно поправимо, а след лифт с 5см, всичко си дойде на мястото. :)

Благодаря за информацията колега. Това с чисто нови гуми ли е проверено? А как е извън пътя, като се "поизкълчи" на неравности и бабуни всичко ОК ли е?
Извинявай че те разпитвам като полицай ама мисля да купувам нови офроуд гуми с тоя размер и ако се окаже че опира няма да е много весело.

Вто Яну 12, 2016 8:41 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 16, 2013 12:38 am
Постове: 184
Местоположение: София
Skype: buktop3
Автомобил: 1998 Impreza WRX GT
Рейтинг: 38
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Нови Yokohama Geolandar AT-S. Извън пътя съм тествал само след лифта и всичко беше наред, има съвсем леко опиране отпред на подкалниците при пълен ляв/десен, но нищо сериозно.
 8

Вто Яну 12, 2016 10:38 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Май 01, 2015 12:49 pm
Постове: 2
Местоположение: Sofia
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Колеги, дайте мнение/оценка
за тези GOODYEAR HP M+S 215/60/16
http://www.gumi7.com/bg/tire/135931/GOO ... 0-R16.html

Вто Фев 16, 2016 1:18 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Ное 06, 2015 11:42 am
Постове: 31
Автомобил: Honda CR V 98г.
Телефон: 0898429733
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте колеги,аз все още не съм със Субару,но предполагам това няма да е проблем да ми дадете съвет.Ще купувам АТ гуми и ме интересува мнението ви за следните модели:
- Goodyear Wrangler AT/SA + -136.00 лв
- Hankook RF10 - 120.08 лв
- Matador MP71 Izzarda 4x4 - 141.41 лв
Размера е 205/70/15
Ако имате други предложения около тези пари може да ги споделите.
Експлоатацията ще 70% шосе срещу 30% извън хасфалта. ROFL
Благодаря предварително.

Пон Фев 29, 2016 6:28 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 12, 2015 4:51 am
Постове: 351
Рейтинг: 151
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега според мен грабвай което ти харесва като шарка.
От ханкоците нямам впечатления, но дънлоп/гуд иър са лидери в бранша.
Имам познат с тойота рав4 от 1те - човека е много доволен от матадорите абсолютно същия модел кара ги навсякъде ходи и за риба с джипката не я щади и не съм го чул да се оплаче от проблем с гумите, здрави са.
Да се похваляш като купиш гуми и едно кратко ревю след това задължително :good:

Вто Мар 01, 2016 2:39 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема  стр <  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  >

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 100 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор