Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 7:09 pm



Отговори на тема  [ 251 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Следваща
 Избор на АТ гуми за Outback/Forester 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Чет Дек 12, 2013 10:45 am
Мнения: 72
Местоположение: София
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Мое мнение и наблюдение - в САЩ карат предимно с всесезонни гуми ако колата е 4х4, а по-голямата част са с гуми General. Аз имах на първия ми Аутбек General Grabber TR за нея само положителни неща мога да кажа - отлична гума за всички сезони държи се добре на мокро, на сняг, на сухо и извън пътя. Тествал съм я на всякакви условия. За сегашния ми Аутбек не предлагат размер от тази гума но със сигурност пак ще е General можеби някои от АТ вариантите. Мое мнение и наблюдение както казах. А митът, че всесезонна гума няма само разбирачите в България го твърдят. В германия почти всички коли под наем са с всесезонни а те са по-тъпи от нас. В САЩ всичко що е с 4х4 задвижване е с всесезонна гума и те са много праволинеини и тъпи. На повечето места където съм бил в по-икономически развитите страни заради това, че са прости карат с всесезонни гуми. Ако забелязвате всички производители на гуми започват да бълват производство на всесезонни гуми, че даже навлязоха и на Българския пазар. Но нали знаете от майсторите гумаджий в България - "Такова животно няма". Мое мнение и наблюдение. Късмет на всички с избора на гуми. :good: Написах това мнение по повод темата за летните гуми но и тук ще го пусна. Искам да вметна, че грабъра съм го тествал срещу Иокохама H/T-S и се държи по-добре на мокра трева, кал и мокра пътна настилка. Зимата правихме опити с Дънлоп зимни не се сещам точната модификация на зимните гуми. Грабъра пак се показа по-добре от преход по склоновете на стара планина около 30-35 км. по стръмен път с около 50 см. сняг. Извода съм си го направил за мен.
 10

Съб Авг 22, 2015 6:17 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Ное 17, 2013 7:19 pm
Мнения: 32
Местоположение: Кърджали
Автомобил: subaru forester 2000г turbo
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте колеги интересува ме някой от вас кара ли си субаруто с следните гуми.215/70 R16 BFGoodrich или 215/70 R16 Cooper Discovery AT3 защото смятам да обуя моето фори с един от двата модела гледам че хората ги карат https://www.youtube.com/watch?v=mbOCzqMYNlo благодаря ви предварително.

Нед Сеп 20, 2015 1:41 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 01, 2009 9:41 am
Мнения: 341
Местоположение: Стаpа Загоpа
Автомобил: Subaru Forester MY 99, LIFT 5 cm.
Рейтинг: 23
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Maxxis Trepador, не са точно АТ, но са зверове. Ще дам инфо като приключи зимния сезон ;)


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
Случайността е среща на две необходимости !

Пет Окт 23, 2015 2:15 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Стискам палци да са добре на сняг, видях по интернет да ги ползват, въпреки че не изглеждат за тази цел :pardon:


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Пет Окт 23, 2015 2:36 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 11, 2014 6:36 pm
Мнения: 953
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback, MT
Рейтинг: 443
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
И колега сподели дали са шумни. Аз карах миналата зима с гуми с подобна и едра шарка и колата виеше като тролей. А в София сняг много-много не се задържа.

Пет Окт 23, 2015 2:39 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 01, 2009 9:41 am
Мнения: 341
Местоположение: Стаpа Загоpа
Автомобил: Subaru Forester MY 99, LIFT 5 cm.
Рейтинг: 23
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Ами шумят си няма как, но при ниските скорости ама не е толкова натрапчив шума, при 80 км/ч не се чува шум, това е което мога да кажа за сега. Иначе имат маркировка M+S. Вземах ги най-вече заради калта :) Очаквайте включване за представянето им по-нататък :)

_________________
Случайността е среща на две необходимости !

Пет Окт 23, 2015 4:18 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 11, 2014 6:36 pm
Мнения: 953
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback, MT
Рейтинг: 443
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мисля, че и на сняг ще са супер, обаче за лед.. не знам. Нека колегата да ги пробва и да сподели впечатления :)

Пет Окт 23, 2015 4:27 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Ное 15, 2014 7:51 am
Мнения: 26
Автомобил: Subaru Forester 2.0x 2003
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Колега, намали малко посещенията в офроуд форума ;)
За каква кал, къде караш с тези гуми това субару?
Поздрави!

Вто Окт 27, 2015 10:40 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 13, 2013 10:48 pm
Мнения: 116
Автомобил: Outback B12, 2.5, AT, 1999
Рейтинг: 118
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
В офроуд форума са споделяли, че при коли като нашите, с кални гуми (Mud Terrain), има опасност при прибуксуване, когато гумата рязко зацепи заради големия грайфер,
да се счупи диф, полуоска и т.н. по задвижването.

Конкретно тия Maxxis не са чак толкова агресивни като кална гума, ама е хубаво да се има едно на ум.

Чет Окт 29, 2015 10:53 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 01, 2009 9:41 am
Мнения: 341
Местоположение: Стаpа Загоpа
Автомобил: Subaru Forester MY 99, LIFT 5 cm.
Рейтинг: 23
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Незнам какво са писали, защото не съм влизал там. Точно този модел на Maxxis са нещо между АТ и MT според мен.

_________________
Случайността е среща на две необходимости !

Чет Окт 29, 2015 11:03 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Яну 11, 2011 5:51 pm
Мнения: 42
Местоположение: Plovdiv
Рейтинг: 16
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Някакви впечетления от поведението на снега? =D>

Сря Яну 06, 2016 7:53 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 01, 2009 9:41 am
Мнения: 341
Местоположение: Стаpа Загоpа
Автомобил: Subaru Forester MY 99, LIFT 5 cm.
Рейтинг: 23
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Поведението на гумите е доста добро според мен за всякаква настилка, но зависи и до човека, всеки стил на каране е различен :good: Една супер добра гума за хора обичащи по-сериозните разходки извън пътя, ловци, риболовци и т.н. С тази гума имам пълно спокойствие на кал, скали, абе изобщо на по-тежки терени. Позволява много по-спокойно шофиране с по-малко газ с което и предпазва колата един вид, зацепва много добре на хлъзгава кал. По асфалтирани пътища гледам повече от 100 да не вдигам, все пак не е правена за високи скорости, спира доста добре на сух асфалт (изпитано преди седмица и бях очарован как заковаха на място, не го очаквах). Ами с две думи доволен съм от тези гуми, носят ми спокойствие при шофиране извън пътя и голям кеф, в пъти по-добри от нормална зимна гуми при офф роуд приключения. И не на последно място горския е сууууупер як с тази гуми, адски му ходят. ;)

_________________
Случайността е среща на две необходимости !

Сря Яну 06, 2016 10:50 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Яну 11, 2011 5:51 pm
Мнения: 42
Местоположение: Plovdiv
Рейтинг: 16
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Добре де, с какъв размер е този maxxis, най малкия който намирам e 205R16 - около 74см. диаметър, което на повдигната 3,5см. импреза не мога да сложа (а така ми се ще ](*,) ).
Дайте идеи и връзка за такъв тип гуми но по малки. В момента съм с 195/60/16 - около 64см. и за този размер не откривам "рошави" гуми.
Някой колега с дърта импреза да подсказва :bow:

Сря Яну 06, 2016 5:45 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 01, 2009 9:41 am
Мнения: 341
Местоположение: Стаpа Загоpа
Автомобил: Subaru Forester MY 99, LIFT 5 cm.
Рейтинг: 23
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Моите са си оригиналният размер за форестъра 205/70 R15, за други размери не съм се интересувал и немога да кажа.

_________________
Случайността е среща на две необходимости !

Сря Яну 06, 2016 6:53 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 16, 2013 12:38 am
Мнения: 184
Местоположение: София
Skype: buktop3
Автомобил: 1998 Impreza WRX GT
Рейтинг: 38
От звездите одобрен
Отговори с цитат
asio написа:
Добре де, с какъв размер е този maxxis, най малкия който намирам e 205R16 - около 74см. диаметър, което на повдигната 3,5см. импреза не мога да сложа (а така ми се ще ](*,) ).
Дайте идеи и връзка за такъв тип гуми но по малки. В момента съм с 195/60/16 - около 64см. и за този размер не откривам "рошави" гуми.
Някой колега с дърта импреза да подсказва :bow:


На импреза 98ма, най-големия размер, който се събира е 205/70/15. Най-вече те ограничават чашките на задните пружини, за този размер трябваше малко да ги посплескам с чука, иначе гумата опираше в тях. Опираше и на още места, но беше малко и лесно поправимо, а след лифт с 5см, всичко си дойде на мястото. :)

Чет Яну 07, 2016 12:30 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Яну 11, 2011 5:51 pm
Мнения: 42
Местоположение: Plovdiv
Рейтинг: 16
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
BukTop написа:
asio написа:
Добре де, с какъв размер е този maxxis, най малкия който намирам e 205R16 - около 74см. диаметър, което на повдигната 3,5см. импреза не мога да сложа (а така ми се ще ](*,) ).
Дайте идеи и връзка за такъв тип гуми но по малки. В момента съм с 195/60/16 - около 64см. и за този размер не откривам "рошави" гуми.
Някой колега с дърта импреза да подсказва :bow:


На импреза 98ма, най-големия размер, който се събира е 205/70/15. Най-вече те ограничават чашките на задните пружини, за този размер трябваше малко да ги посплескам с чука, иначе гумата опираше в тях. Опираше и на още места, но беше малко и лесно поправимо, а след лифт с 5см, всичко си дойде на мястото. :)

Благодаря за информацията колега. Това с чисто нови гуми ли е проверено? А как е извън пътя, като се "поизкълчи" на неравности и бабуни всичко ОК ли е?
Извинявай че те разпитвам като полицай ама мисля да купувам нови офроуд гуми с тоя размер и ако се окаже че опира няма да е много весело.

Вто Яну 12, 2016 8:41 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 16, 2013 12:38 am
Мнения: 184
Местоположение: София
Skype: buktop3
Автомобил: 1998 Impreza WRX GT
Рейтинг: 38
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Нови Yokohama Geolandar AT-S. Извън пътя съм тествал само след лифта и всичко беше наред, има съвсем леко опиране отпред на подкалниците при пълен ляв/десен, но нищо сериозно.
 8

Вто Яну 12, 2016 10:38 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Май 01, 2015 12:49 pm
Мнения: 2
Местоположение: Sofia
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Колеги, дайте мнение/оценка
за тези GOODYEAR HP M+S 215/60/16
http://www.gumi7.com/bg/tire/135931/GOO ... 0-R16.html

Вто Фев 16, 2016 1:18 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Ное 06, 2015 11:42 am
Мнения: 31
Автомобил: Honda CR V 98г.
Телефон: 0898429733
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте колеги,аз все още не съм със Субару,но предполагам това няма да е проблем да ми дадете съвет.Ще купувам АТ гуми и ме интересува мнението ви за следните модели:
- Goodyear Wrangler AT/SA + -136.00 лв
- Hankook RF10 - 120.08 лв
- Matador MP71 Izzarda 4x4 - 141.41 лв
Размера е 205/70/15
Ако имате други предложения около тези пари може да ги споделите.
Експлоатацията ще 70% шосе срещу 30% извън хасфалта. ROFL
Благодаря предварително.

Пон Фев 29, 2016 6:28 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 12, 2015 4:51 am
Мнения: 351
Рейтинг: 151
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега според мен грабвай което ти харесва като шарка.
От ханкоците нямам впечатления, но дънлоп/гуд иър са лидери в бранша.
Имам познат с тойота рав4 от 1те - човека е много доволен от матадорите абсолютно същия модел кара ги навсякъде ходи и за риба с джипката не я щади и не съм го чул да се оплаче от проблем с гумите, здрави са.
Да се похваляш като купиш гуми и едно кратко ревю след това задължително :good:

Вто Мар 01, 2016 2:39 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 251 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 50 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор