Правила за пускане на обяви в раздела


Тук се обсъждат проблеми, касаещи повече от един модел на Субару и общи въпроси.



Отговори на тема  [ 251 мнения ]  стр Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Следваща
 Избор на АТ гуми за Outback/Forester 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пон Сеп 26, 2011 12:46 pm
Мнения: 136
Местоположение: София
Автомобил: OUTBACK 2.5 "99
Рейтинг: 14
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
април 2012 купих GRABER TR
Изображение

с идеята за всесезонни и с тях изкарах миналата зима, която не беше кой знае колко зима, но на утъпкан и заледен сняг хич не ми харесаха, грайфер имат огромен, но явно каучука се одървя и не държат, сега на първия сняг беше същото и поръчах Vredestein quatrac 3, чакам да дойдат и ще видим дали ще са по-добри, а старите ще се появят в раздела продавам..... категорично не искам да въртя зимни/летни гуми при положение че карам под 10 хил. на година, а зимата почти не излизам от Сф.
Kакто се вижда, половината протектор е зимен.

Изображение

Чет Дек 12, 2013 2:43 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 24, 2012 9:47 am
Мнения: 244
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Forester SH
Рейтинг: 53
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
unatata написа:
Супер благодаря, но на кал пробвал ли си?

Geo_Plam написа:
Служебната джипка е с YOKOHAMA Geolandar АТ 205/70/15 и съм много доволен.
Следващата АТ гума за форко, живот и здрве, ще е такава.
Лично мнение :pardon:

При всякаква настилка или по-скоро липса на такава. На моменти и в условията на тежък планински офроуд.
НО не ме разбирай погрешно - това НЕ Е зимна гума, ако и да изглежда като такава.

_________________
Subaru Forester SF first love
Subaru Forester SH

Чет Дек 12, 2013 8:01 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 25, 2007 1:09 pm
Мнения: 127
Местоположение: София
Автомобил: Forester, 2.0, 2006
Телефон: 0878 45 42 96
Рейтинг: 8
Разчитай на мен
Отговори с цитат
А бих ли могъл да ги ползвам за летни? Много ли са шумни?
Ходя и на риба от време на време.

_________________
http://picasaweb.google.bg/lh/photo/8J0N3WqbB64Ty81EFi-Emg?feat=directlink

Чет Дек 12, 2013 8:32 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 24, 2012 9:47 am
Мнения: 244
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Forester SH
Рейтинг: 53
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Определено са по-шумни от стандартна лятна гума, но не са по-шумни от радиото (умерено усилено) или от Matador Izzard AT (с тях съм на форко).
Дали ще можеш да ходиш за риба? - Знам ли?! Зависи от много неща. Ако се гмурнеш да вадиш големия сом от леговището му, тези гуми едва ли ще помогнат.
Шегувам се...Брат ми е болен рибар и знам, че "потъне ли плувката" връзката с кораба-майка се разпада :D
Да не забравяме, че има АТ гуми предимно за кал. Забравих как им беше сигнатурата (може да се провери). Но според мен те са за сериозни джипки пред сериозни предизвикателства - например пролетен преход през Сибир и въобще не са подходящи за асфалт.

_________________
Subaru Forester SF first love
Subaru Forester SH

Пет Дек 13, 2013 10:19 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Сеп 26, 2011 12:46 pm
Мнения: 136
Местоположение: София
Автомобил: OUTBACK 2.5 "99
Рейтинг: 14
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
StefanK написа:
А бих ли могъл да ги ползвам за летни? Много ли са шумни?
Ходя и на риба от време на време.


ako е към мен въпроса, да стават за всичко освен за утъпкан и заледем сняг /GRABBER-a/

Съб Дек 14, 2013 7:03 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Авг 16, 2013 5:33 pm
Мнения: 3
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравеите,

с Forester 2004 мт 125 съм, и в момента съм с тези гуми General Grabber AT 2 http://www.gumitebg.com/general/gumi-za ... rabber-at2 които са превъзходни за всички условия, държат се изключително добре, пробвани и на сняг, кал, камънаци, навсякъде. Ако взимам пак ще са те. Имам още тези Dunlop Grandtrek SJ6 http://www.gumitebg.com/gumi-dunlop/zim ... UNL-561253 които също са превъзходни. И двете марки карам от миналата година защото от тогава имам колата. Но моите предпочитания са към General Grabber AT 2.

Сря Окт 22, 2014 10:38 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 16, 2012 4:40 pm
Мнения: 654
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback H6
Телефон: 0898612194
Рейтинг: 194
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
АТ гумите си имат тясно предназначение и във всички други условия са силно компромисен вариант,това че за теб са превъзходни си е твое мнение,но така само заблуждаваш потребителите без опит с АТ гуми. ](*,)

Чет Окт 23, 2014 12:42 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Фев 18, 2012 11:00 pm
Мнения: 168
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback 2.5 AT,VTD/09
Рейтинг: 47
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
dragoveli написа:
АТ гумите си имат тясно предназначение и във всички други условия са силно компромисен вариант,това че за теб са превъзходни си е твое мнение,но така само заблуждаваш потребителите без опит с АТ гуми. ](*,)

Колега dragoveli можеш ли да посочиш предназначението на АТ гуми за тези който нямат представа (опит) от този тип гуми :-?

Чет Окт 23, 2014 2:12 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Авг 16, 2013 5:33 pm
Мнения: 3
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Не казвам това за всички модели АТ гуми а конкретно за този който посочих в предния пост General Grabber AT 2. Дори в спецификацийте е посочено че е подходящ за сняг, за другото е ясно.

Чет Окт 23, 2014 3:33 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5779
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Да кажеш, че MT (Mud-Terrain) гумите са с тясно предназначение бива, ама AT (All-Terrain) са си с широко предназначение :idea:

Чет Окт 23, 2014 4:33 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 01, 2009 9:41 am
Мнения: 341
Местоположение: Стаpа Загоpа
Автомобил: Subaru Forester MY 99, LIFT 5 cm.
Рейтинг: 23
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
А защо повечето АТ гуми се водят летни ?

_________________
Случайността е среща на две необходимости !

Чет Окт 23, 2014 8:47 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5779
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Това, дали гумата е за асфалт, офроуд или смесено е една класификация. Дали е за зима, лято или всесезонни е друга.
Повечето от АТ гуми са и всесезонни, но има и чисто лятни. В различните сайтове е някаква каша с класификацията по този принцип...

Пет Окт 24, 2014 9:47 am
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 01, 2009 9:41 am
Мнения: 341
Местоположение: Стаpа Загоpа
Автомобил: Subaru Forester MY 99, LIFT 5 cm.
Рейтинг: 23
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Разбирам, но ще е по-добре да са си чисто зимни според мен, защото да караш лятото с такава гума (с по-голям протектор) е някакси странно и безмисленно. Много по-необходима ще е през зимата ;)

_________________
Случайността е среща на две необходимости !

Пет Окт 24, 2014 10:22 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 05, 2011 2:37 pm
Мнения: 87
Местоположение: София
Автомобил: Форестер SG, 5MT, 125HP
Телефон: 0887969876
Рейтинг: 14
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Опита ми с АТ гумите започна като си купих Форестера с тези гуми - http://www.gumitebg.com/yokohama/letni-gumi-geolandar-a-t-s-g012/vsesezonna-guma-205-70R15-96S-za-4x4-SUV-Yoko-F0550 изненадах се колко добре държат на мокро, по какви терени каменисти терени минавах, без да се спука, изкриви или да се получи балон (при положение че бяха на 8г.). Преди на Легасито бях традицуналист с комплект зимни и летни гуми, летните нещо много ги пукам по каманаците обаче :)
Миналата година нямаше мнго зима, но в един от снеговалежите нарочно излязох с колата вечерта да тествам гумите... еми и на сняг са си добре, единствено на киша малко не ми хареса поведението. От около месец съм с нов комплект същите гуми и единственото което ме дразни е, че този голям грайфер е магнит за камъчета и редовно се набива по някое, което цъка много досадно докато не падне :pardon:

Пет Окт 24, 2014 4:01 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5779
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
viewtopic.php?f=1&t=6766&start=20#p110139
BAlexandrov написа:
Голямо колебание имах между Dunlop AT3, Dunlop ST1, Bridgestone A/T Dueler 694, Michelin Latitude Cross, General Grabber TR... всъщност General отпаднаха лесно - твърде слаби бордове имат на пипане - чувствително по-малко материал, Michelin не ми харесват и остана основната дилема между първите 3.
В крайна сметка заложих на Bridgestone 694 - солиден грайфер, сравнително меки на пипане, добри отзиви на хора, които са ги карали зимно време. Така че в следващите няколко години смятам да не мисля за гуми :)


За съжаление колата замина с гумите, та пак дойде време за гуми. Този път взех Dunlop Grandtrek AT3 да видим как са :beer:

Пон Окт 27, 2014 2:28 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 06, 2014 4:01 pm
Мнения: 489
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Forester III, 2.0 AT 2008
Телефон: 0895674665
Рейтинг: 117
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Разликата между летни и зимни гуми е в каучука от който се произвеждат. Каучука на летните гуми, под -7С се втвърдява и вече не държи, а зимните гуми запазват еластичните си качества, особено напоследък в тези студове (-13С), затова зимата трябва да се кара със зимни гуми.
Дали някой може да ми каже какви ще са последствията ако сложа на моята кола Субару Аутбек 2.5АТ 2001г. летни гуми с размер 205/80/16? Зимните са ми 215/65/16, а размера по етикет на колата е 215/60/16. Искам да и взема по-големи гуми с идеята, че по-нататък ще я повдигам малко. Дали по-големите гуми ще счупят диференциали, или нещо подобно?

_________________
Subaru Outbаck II, 2.5 АТ 2001, 2014-2021
Subaru Forester III, 2.0 AT 2008, 2021-2023
Subaru Outbаck III, 2.5 АТ 2008, 2023-....

Пет Яну 09, 2015 3:22 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5779
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Темата е за АТ гуми, за летните имаше друга.

Аз вече мога да изкажа впечатления за Dunlop Grandtrek AT3 - вече 2 седмици в квартала и в паркинга на двора е сняг, а после дебел лед. Вчера даже дърпах и съседа на паркинга - никакви проблеми.
Днес пред мен на околовръстното се наблъскаха 4 коли, аз спрях без проблем. С какви гуми са карали не видях, но беше -9 градуса и сух асфалт :pardon:

ПП. Всъщност с такива гуми, с колата на колега бяхме на Белмекен преди 3 г. https://www.youtube.com/watch?v=pEueYW3omYs

Пет Яну 09, 2015 4:16 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 16, 2013 12:38 am
Мнения: 184
Местоположение: София
Skype: buktop3
Автомобил: 1998 Impreza WRX GT
Рейтинг: 38
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Въпрос към ползващите Yokohama Geolandar at/s, колко време/км издържат, ако се карат целогодишно?

Нед Яну 25, 2015 2:16 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5779
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Какво разбираш под "издържат"? Тези не съм, но други, които съм карал ги карам 2 години и ги продавам с половината грайфер още останал, но вече са втвърдени и не стават за зимата.

Нед Яну 25, 2015 4:17 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 16, 2013 12:38 am
Мнения: 184
Местоположение: София
Skype: buktop3
Автомобил: 1998 Impreza WRX GT
Рейтинг: 38
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Г/д това ме интересуваше, благодаря за инфото. :)

Пон Яну 26, 2015 1:05 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 251 мнения ]  стр Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 77 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор