Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Вто Апр 16, 2024 7:48 pm



Отговори на тема  [ 76 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 Тракане на волана при неравности 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пет Дек 25, 2009 10:50 pm
Мнения: 77
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Субару Аутбек 2.0 дизел
Телефон: 0882831036
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
И при мен тропаше. Ходих на 5 сервиза и само плащах за преглед на ходова част - всички казват, че колата е добре - няма нищо разбито. На сервиз №6 човека каза - смени биалети на стабилизираща щанга+тампоните и тампоните на носачите (задните тампони) - смених ги и пак си тропа волана - особено на черен път.
Отидох за ремонт на рейката, но като нямам никакви течове, майстора само е натегна (обра луфта) от една "гадна" гайка и тропането изчезна.
Пробвайте с натягане на рейката - след като се набутах към 300 лв. - човека, който ми натегна рейката не ми взе нищо.

Пон Окт 11, 2010 8:13 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 9:22 am
Мнения: 860
Рейтинг: 95
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
На всички им хлопат воланите при неравности.Вчера карах 2011 г. 3.6 аутбек на 10 километра пробег-направо от завода излезе-и при него го има тва "тракане" при неравности особено при пълно завъртане на волана в завой.

_________________
http://imgur.com/a/OlnT2
http://imgur.com/a/Tq6Ut

Вто Окт 12, 2010 7:13 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 06, 2009 9:53 pm
Мнения: 1162
Местоположение: СОФ
Skype: ubergruber
Автомобил: Impreza 2.0GRR!
Рейтинг: 71
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
И при мен също, още отпреди да сваля найлоните от волана и седалките :)

Вто Окт 12, 2010 3:19 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Апр 19, 2008 8:41 am
Мнения: 762
Местоположение: ВАРНА,БЪЛГАРИЯ
Skype: subaru_prodrive
Автомобил: legacy2.5AT GX sedan MY99
Рейтинг: 8
Разчитай на мен
Отговори с цитат
При мен до сега от рейката не съм имал проблеми,,сменял съм дреболий като накрайници само,и нищо не ми трака нито по черен нито по друг път,,,то в Варна друго освен черни пътища май няма вече... :D

_________________
не е леко да се вдига тежко..................казал щангистът
+359894313437

Пет Окт 15, 2010 2:12 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 19, 2007 12:16 pm
Мнения: 29
Местоположение: Sofia
Автомобил: Outback 2,5l,AT,2006
Рейтинг: 9
Разчитай на мен
Отговори с цитат
И при мен бе така с тропането.
2006-чисто нова я взех от магазина на Самоковско и си тракаше.
в сервиза тогава казаха ,че така е "под дефоулт"
Бях писал във форума,но така и никой не отговори.......

Пон Окт 18, 2010 8:09 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 5:45 pm
Мнения: 2159
Местоположение: София
Автомобил: Subaru OBK 2.5 SVT 2011
Телефон: 0888492747
Рейтинг: 248
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
98-ма Форестър тропане няма...смърт без причина също :wink: има ли тропане...има луфт - открива се и се елиминира.Нова кола ако ми тропне, ще отиде с производителя,представителя и сервиза си на пииииииип.Това да не е селска каруца...как ще тропа #-o

_________________
Subaru Outback 3.0 2002, Subaru Outback 2.5 2011
Пламен Маринов

Пон Окт 18, 2010 9:32 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 09, 2011 10:20 am
Мнения: 31
Местоположение: Бургас-Дупница
Skype: ianskibg
Автомобил: Subaru Outback 2000 2.5 AT
Рейтинг: 5
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Здравейте !
Явно сте си решили проблемите с тракането при малки неравности и в лек завой.. ако е така ви моля да дадете малко информация за това как и аз да се справя ... :) дразни ме.... имам чувството че нещо е толкова разбито че ще стане някоя беля .. ходих и аз по майстори няколко на брой но .. всеки казва "нищо и няма" трабва ли да стане нещо по-сериозно че тогава да и има нещо на колата ? прочетох по-назад в темата за ремонтни комплекти за рейката .. но дали това ще реши проблема и ако не то какъв е вариянта да се отсрани това тропкане което се усеща и в волана ? .. до скоро го нямах този проблем колата е Оутбек 2000г 2.5 АТ
според мен това не е нормално както е писано от някой колеги защото това ми се получи от скоро ! преди това не е имало нищо подобно сменял съм тампони и биалетки отпред и отзад (тампони на стабилизираща щанга) проверени са всичко е ОК но .. уви проблема си го има.
Моля някой по просветен в областта да даде адекватно предложение какво да се направи по въпроса !

Благодаря ви предварително

Чет Юни 16, 2011 12:39 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2420
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
ianski написа:
Здравейте !
Явно сте си решили проблемите с тракането при малки неравности и в лек завой.. ако е така ви моля да дадете малко информация за това как и аз да се справя ... :) дразни ме.... имам чувството че нещо е толкова разбито че ще стане някоя беля .. ходих и аз по майстори няколко на брой но .. всеки казва "нищо и няма" трабва ли да стане нещо по-сериозно че тогава да и има нещо на колата ? прочетох по-назад в темата за ремонтни комплекти за рейката .. но дали това ще реши проблема и ако не то какъв е вариянта да се отсрани това тропкане което се усеща и в волана ? .. до скоро го нямах този проблем колата е Оутбек 2000г 2.5 АТ
според мен това не е нормално както е писано от някой колеги защото това ми се получи от скоро ! преди това не е имало нищо подобно сменял съм тампони и биалетки отпред и отзад (тампони на стабилизираща щанга) проверени са всичко е ОК но .. уви проблема си го има.
Моля някой по просветен в областта да даде адекватно предложение какво да се направи по въпроса !

Благодаря ви предварително


Аз още не съм го решил, но при мен се увеличи.
В момента ми трака доста рейката и сигурно до края на годината ще се рециклира.
Като я оправям нея ще се помъча да изчистя и това тракане. Предполагам, че е каренцето което свързва волана и рейката. Поне най-логично ми звучи на теория :)
Ще пиша като го преборя. Засега трака - биалетки, тампони на биалетки, рейка... нали се сещаш, че точно от волана най-малко дразни :smt033

_________________
http://www.hostit.bg/

Чет Юни 16, 2011 10:38 am
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 1:30 pm
Мнения: 75
Местоположение: София
Skype: gradinanet
Автомобил: Outback 2001 3.0 AT
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
При мен трака като навивам волана, ако е тихо наоколо почти плаши. Всеки ме успокоява, но не вярвам японец да го сметне за нормално.

_________________
スバル アウトバック
Ако погледнете моя Subaru OUTBACK, може да си помислите, че не го обичам. Но истината е, че за мен мръсотията, прахът и калта, които полепват по него, са нещо като медал за храброст. Кой съм аз да отмивам всичко това? Аз... просто оставям вселената да се погрижи...

Чет Юни 16, 2011 8:44 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Пет Дек 10, 2010 9:06 pm
Мнения: 65
Местоположение: varna
Автомобил: outback 2.5 2004
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Аз мойта съм /рейка/ я рециклирал 2 пъти и продължава да потраква , така ,че
ако ще пипате рейката само заради този шум при навит волан и неравности - не си
заслужава.Ако имате теч е друг въпрос.

Чет Юни 16, 2011 9:19 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 09, 2011 10:20 am
Мнения: 31
Местоположение: Бургас-Дупница
Skype: ianskibg
Автомобил: Subaru Outback 2000 2.5 AT
Рейтинг: 5
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Оказа се че никой не може да разреши този проблем ... явно работата отива на ... проба грешка .. :) в началото когато започна да ми трака мислех че ми хлопа някой амортисор ...и без това бях решил да сменя предните че нещо не ми харесват как се държат та ... доставката се забави около 20 дена а през това време вече не бях сиурен че може да са те проблема макар и дасъм чувал няколко мения че е напълно възможно . Амортисорите са ми вече тук след няколко дни ще ги сменя и ще разбера дали има някъква промяна и каква ...та пак казвам .. работата отива на проба грешка ...:)))

Пет Юни 17, 2011 5:00 pm
Върнете се в началото
Профил
Confidence in Motion
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 9:32 pm
Мнения: 6482
Местоположение: BG, Горна Оряховица
Skype: impreza941
Автомобил: EJ22 5MT IMPREZA/EJ20 4EAT IMPREZA
Рейтинг: 204
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
А какво е това място откъдето се "натяга" пустата рейка ?
Болт ли е, гайка ли? Специални умения ли изисква?

_________________
All-Wheel-Drive

Пет Юни 17, 2011 6:38 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 09, 2011 10:20 am
Мнения: 31
Местоположение: Бургас-Дупница
Skype: ianskibg
Автомобил: Subaru Outback 2000 2.5 AT
Рейтинг: 5
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Болтове са при мен ....едни майстори по ходова част натегнаха преди време отдясно на рейката но след 2-3 месеца време се разхлопва повече та ... идеята с натягането е само за кратко после всичко си е по старо ..та дори и по-лошо ....

Съб Юни 18, 2011 8:59 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2420
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Кажи като смениш амовете, че да кажеш дали е от това. Накарай ги да ти проверят карето, което свързва волана с рейката.

_________________
http://www.hostit.bg/

Съб Юни 18, 2011 11:12 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Вто Май 25, 2010 7:30 pm
Мнения: 80
Местоположение: Haskovo
Skype: georgi_kostadinov77
Автомобил: Аутбек 2.5 05г.АТ
Телефон: 0888811712
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте колеги.и аз имах такова тракане във волана,гледахме и въпросните карета.но накрая видях че самата рейка леко мърда в тампоните с които е закрепена за купето.Поръчах ги на МИМО 13 и уви получи се,а са дребни пари.

Нед Юни 19, 2011 10:40 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 09, 2011 10:20 am
Мнения: 31
Местоположение: Бургас-Дупница
Skype: ianskibg
Автомобил: Subaru Outback 2000 2.5 AT
Рейтинг: 5
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Да като сменя амортисорите ще пиша какво е станало ...а колкото до карето на волана вече го провериха не е от него ... ако след амортисорите се окаже че няма промяна ще поръчам такива тампони каквито казва колегата в горния пост проба ...грешка ... така докато се разбере какво е и как се решава проблема ..поне и другите с този проблем след това да знаят какво да пипат а не като мене ....:))))

Пон Юни 20, 2011 7:53 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Май 25, 2010 7:30 pm
Мнения: 80
Местоположение: Haskovo
Skype: georgi_kostadinov77
Автомобил: Аутбек 2.5 05г.АТ
Телефон: 0888811712
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Колега,едва ли е от амортесьори.при мен се оправи от тези тампони.

Пон Юни 20, 2011 10:39 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 09, 2011 10:20 am
Мнения: 31
Местоположение: Бургас-Дупница
Skype: ianskibg
Автомобил: Subaru Outback 2000 2.5 AT
Рейтинг: 5
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Възможно е ... аз и без друго ще ги сменям .. следващото нещо ще са тези тампони който казваш ... дано се оправи това че ме дразни ужасно много ...

Сря Юни 22, 2011 1:30 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 1:42 pm
Мнения: 842
Местоположение: София
Автомобил: Outback '14 / 2.0d CVT
Рейтинг: 353
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
В Софийския сервиз ми казаха веднъж, че могат оправят но ще е временно.
Приемчика каза да не се "набутвам" като цяло, нямало смисъл.

Вто Юни 28, 2011 6:53 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 09, 2011 10:20 am
Мнения: 31
Местоположение: Бургас-Дупница
Skype: ianskibg
Автомобил: Subaru Outback 2000 2.5 AT
Рейтинг: 5
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Ами то (оправят) е много относително могат просто да ти натегнат рейката на волана където според повечето колеги идва проблема но той май не е само там при мен натегнаха рейката спря да дрънка толкова колкото беше и след няколко месеца пак започна ... така че проблема не е само от там най-вероятно има и други неща който трудно се хващат без да се сменят ... а колкото до майсторите това не е сигурна работа за тях и не им се занимава ... а най им е лесно да кажат "нищо и няма карай така" и ... докога така ? докато се счупи нещо и да е видимо или докато се пребиеш някъде заради това че и няма нищо .. :)

Сря Юни 29, 2011 6:22 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 76 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор