Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 3:02 am



Отговори на тема  [ 76 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 Тракане на волана при неравности 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 09, 2011 10:20 am
Мнения: 31
Местоположение: Бургас-Дупница
Skype: ianskibg
Автомобил: Subaru Outback 2000 2.5 AT
Рейтинг: 5
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Да като сменя амортисорите ще пиша какво е станало ...а колкото до карето на волана вече го провериха не е от него ... ако след амортисорите се окаже че няма промяна ще поръчам такива тампони каквито казва колегата в горния пост проба ...грешка ... така докато се разбере какво е и как се решава проблема ..поне и другите с този проблем след това да знаят какво да пипат а не като мене ....:))))

Пон Юни 20, 2011 7:53 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Май 25, 2010 7:30 pm
Мнения: 80
Местоположение: Haskovo
Skype: georgi_kostadinov77
Автомобил: Аутбек 2.5 05г.АТ
Телефон: 0888811712
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Колега,едва ли е от амортесьори.при мен се оправи от тези тампони.

Пон Юни 20, 2011 10:39 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 09, 2011 10:20 am
Мнения: 31
Местоположение: Бургас-Дупница
Skype: ianskibg
Автомобил: Subaru Outback 2000 2.5 AT
Рейтинг: 5
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Възможно е ... аз и без друго ще ги сменям .. следващото нещо ще са тези тампони който казваш ... дано се оправи това че ме дразни ужасно много ...

Сря Юни 22, 2011 1:30 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 1:42 pm
Мнения: 842
Местоположение: София
Автомобил: Outback '14 / 2.0d CVT
Рейтинг: 353
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
В Софийския сервиз ми казаха веднъж, че могат оправят но ще е временно.
Приемчика каза да не се "набутвам" като цяло, нямало смисъл.

Вто Юни 28, 2011 6:53 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 09, 2011 10:20 am
Мнения: 31
Местоположение: Бургас-Дупница
Skype: ianskibg
Автомобил: Subaru Outback 2000 2.5 AT
Рейтинг: 5
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Ами то (оправят) е много относително могат просто да ти натегнат рейката на волана където според повечето колеги идва проблема но той май не е само там при мен натегнаха рейката спря да дрънка толкова колкото беше и след няколко месеца пак започна ... така че проблема не е само от там най-вероятно има и други неща който трудно се хващат без да се сменят ... а колкото до майсторите това не е сигурна работа за тях и не им се занимава ... а най им е лесно да кажат "нищо и няма карай така" и ... докога така ? докато се счупи нещо и да е видимо или докато се пребиеш някъде заради това че и няма нищо .. :)

Сря Юни 29, 2011 6:22 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 09, 2011 10:20 am
Мнения: 31
Местоположение: Бургас-Дупница
Skype: ianskibg
Автомобил: Subaru Outback 2000 2.5 AT
Рейтинг: 5
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Днес смених амортисьорите тропането в волана вече почти го няма съвсем слабо но го има .... останалото е заради тампоните на рейката ..както каза едн от голегите в по-горните постове след 2 дни ще сменя и тях и пак ще пиша какво е станало но мисля че проблема с тропането при завой е и от двете места (амортисьори и тампони на рейката)

Сря Авг 03, 2011 10:27 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 19, 2007 5:08 pm
Мнения: 945
Местоположение: Бургас
Автомобил: Lexus LS 460, 2007
Рейтинг: 354
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Чета пак темата и гледам, че моят пост е от октомври миналата година.
През ноември 2009 на ГТП ми казаха, че имам ляв вътрешен накрайник за смяна. Дори и аз слязох и се убедих, че има хлабина.
Смених и двата.
През 2010г. пак ноември ми казаха, че всичко е наред. Сега реших да пипна отново. Отляво си има хлабина и реших, че е накрайник. Но размислих и направих втора проверка като изтеглих маншона настрани. Хлабината си е в рейката и е само от ляво. От дясно няма изобщо луфт.
Теч няма. Нивото в казанчето на хидравликата не мърда изобщо.
Проверих това, защото забелязах, че при изключен двигател, като разклащам волана ляво - дясно се чува едно почукване.
Та сега се чудя какво да правя.

_________________
LEXUS LS 460, V8, 4.6, 2007
TOYOTA LAND CRUSER 200, V8, 5.7, 2008
TOYOTA CHR HYBRID GR SPORT, 2.0, 2023

Сря Сеп 07, 2011 5:42 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 1:42 pm
Мнения: 842
Местоположение: София
Автомобил: Outback '14 / 2.0d CVT
Рейтинг: 353
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
patko написа:
Та сега се чудя какво да правя.

карай си :)

Сря Сеп 07, 2011 2:48 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 06, 2009 9:53 pm
Мнения: 1162
Местоположение: СОФ
Skype: ubergruber
Автомобил: Impreza 2.0GRR!
Рейтинг: 71
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз отидох да сменям тампони на предна стабилизираща, защото предния път тропкането беше от тях, били слаби по дизайн първото 'поколение'. После изкарали нов вариант, който изкарвал повече, ама нямаха от новите в сервиза, та сложиха от старите. Минах още 20 000км и се появи тропкането отново и се засилих към севиза с чифт от новите тампонки, от mimo13. Обаче се върнах от сервиза без интервенция - тампоните били ОК, както и всичко останало по окачването, но рейката се охлабила, нормално било, щяла да живее още много хиляди километри така. Обаче си трака при навит волан (без значение наполовина или докрай) и ме дразни. А някой ден ще се разхлопа нещо друго (напр. въпросните тампони) и няма да разбера заради това тракане на рейката. Потвърдиха общото мнение, че натягането не вършело работа, а и щяла колата да изправя волана по-трудно след завой.

Направо не мога да приема, че това е нормално, колата е на 40 000км. АДСКИ много ме дразни. 20годишната ми голф тройка не тропаше така. Давайте акъли, не се трае така...

Сря Сеп 14, 2011 7:18 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 5:45 pm
Мнения: 2159
Местоположение: София
Автомобил: Subaru OBK 2.5 SVT 2011
Телефон: 0888492747
Рейтинг: 248
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Разходи се до някой от колегите със сервизи да погледнат - Митака,STI.BG Калин,Дани,Любо на Люлин...и т.н.!

Поне за 2-ро мнение дето се вика :)

_________________
Subaru Outback 3.0 2002, Subaru Outback 2.5 2011
Пламен Маринов

Сря Сеп 14, 2011 10:33 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 06, 2009 9:53 pm
Мнения: 1162
Местоположение: СОФ
Skype: ubergruber
Автомобил: Impreza 2.0GRR!
Рейтинг: 71
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Pacone 4X4 написа:
Разходи се до някой от колегите със сервизи да погледнат - Митака,STI.BG Калин,Дани,Любо на Люлин...и т.н.!

Поне за 2-ро мнение дето се вика :)
При митака бях, ама самия митак го нямаше... Аз и преди съм чувал точно тази диагноза "карай смело" и нямам нищо против, нямам и съмнения, но ме дразни тракането и няма сила на света, която да ме накара да го приема за нормално.

Чет Сеп 15, 2011 12:00 pm
Върнете се в началото
Профил
Напуснал форума

Регистриран на: Пет Мар 26, 2010 11:11 pm
Мнения: 875
Рейтинг: 60
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
колега имам същия проблем оказа се тъмпони на мотора :smt023

Съб Сеп 17, 2011 11:13 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 06, 2009 9:53 pm
Мнения: 1162
Местоположение: СОФ
Skype: ubergruber
Автомобил: Impreza 2.0GRR!
Рейтинг: 71
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
denislav971 написа:
колега имам същия проблем оказа се тъмпони на мотора :smt023
Утре отивам при мой човек, който няма да миряса, докато не намери и отстрани тракането. Такъв му е стила на работа просто. Но не е субараджия и гледа малко на моята кола като на няква екзотика. Но винаги е на разположение а и аз ще мога лично да бърникам и да побутвам съмнителните елементи и няма да трае 2 минути прегледа :) :) :)

Нед Сеп 18, 2011 6:42 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 8:57 pm
Мнения: 2184
Местоположение: Бургас
Автомобил: Outback '09 2.5
Рейтинг: 248
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
jafaar написа:
Утре отивам при мой човек, който няма да миряса, докато не намери и отстрани тракането. :) :) :)


И да кажеш како е било, че и на мен ми тряка и ме дразни понякога.
Та някои ден и аз смятам да се занимавам с това, но нека се захлади малко да наобиколим бурето в гаража :-)

_________________
Outback 2001 3.0 H6 - продаден
Outback 2001 2.5 AT VDC - продаден
Subaru Baja МТ - продадена
first Love Leone '84 1.8 АТ
Facebook: Medovo Bee Farm

Пон Сеп 19, 2011 8:23 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 1:42 pm
Мнения: 842
Местоположение: София
Автомобил: Outback '14 / 2.0d CVT
Рейтинг: 353
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
jafaar написа:
denislav971 написа:
колега имам същия проблем оказа се тъмпони на мотора :smt023
Утре отивам при мой човек, който няма да миряса, докато не намери и отстрани тракането. Такъв му е стила на работа просто. Но не е субараджия и гледа малко на моята кола като на няква екзотика. Но винаги е на разположение а и аз ще мога лично да бърникам и да побутвам съмнителните елементи и няма да трае 2 минути прегледа :) :) :)

Интересно ми е да какво ще стане :)
но е факт, че проблема съществува, и решение като цяло няма - дори по Щатските форуми, където броя на засегнатите е в пъти по-голям :)
Сменят им рейките с нови, и пак протракват след 10К км

Пон Сеп 19, 2011 12:31 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 06, 2009 9:53 pm
Мнения: 1162
Местоположение: СОФ
Skype: ubergruber
Автомобил: Impreza 2.0GRR!
Рейтинг: 71
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Такаааа, ето рапорта:

Смених тампоните на стабилизиращата щанга, макар че при надлъжно лашкане на колата и преглед от 5см без демонтаж не показваха износване. След като свали старите, видях, че имат почти незабележимо износване, както и предния път. Ръбът на отвора откъм кривата страна на щангата беше почти незабележимо износен и при двата тампона. Като че ли е трабвало да ги отдалечат от кривината на щангата с няколко милиметра, ама японеца си знае работата. Ако човек не знае, че това едва забележимо износване е достатъчно за яко тракане, може да си върне тампона обратно с диагноза "има още много живот в него" и да си вкара автогол с подмяна на един куп други доста по-скъпи части. Та това премахна по-голямата част от тропането, както и предния път.

Останалата част от шума се дължи на износване на втулката от дясната страна на рейката и
се чува предимно в ляв завой, когато дясната гума поема повече тупаници, поради по-голямата тежест, която й се пада. Луфтът в рейката също е много трудно откриваем ако е в начален стадий, ако не търсиш специално него. При мен положението е следното - рейката може да се натяга само от лявата страна, но там износване няма, по закона на Мърфи. Интересно защо, дясната страна няма вариант за затягане. Точно от дясната гума се чува и тропането в неравните завои. Та от този край рейката завършва с втулка, през която минава лоста към накрайника (простете за техническата ми неграмотност по отношение на имената на частите). Този лост, опрайки във втулката я износва (естествено) и при мен се е появила нищожна хлабина, която обаче продължава да потраква. Лечението е ясно, нова втулка или нова рейка, като второто е мноооого по-скъпо и според мен неоправдано, ако се очаква след 40к км пак да е за смяна. Ми те накладките ми още не са се изхабили оригиналните, пък рейка ли да сменям :)

Както и да е, вече имам ясна и визуална представа за хлабината в рейката и тампоните и мога смело да заключа, че силата на тракането е мнооооооооооого по сериозна от износването. Опитайте се да хванете при вас дали идва повече от дясната страна - ако е така, значи може да имаме еднакъв проблем ;)

П.С. @Mladen99 - Днеска видях една кюстендилска Baja в София - ми човек, тя тая кола много по-яка на живо бе, аз очаквах да мяза на щатска лагерница за возене на говежда тор, а то кво се оказа - супер яката кола :) Въртях се наоколо, суках се, ама ни един кусур не открих :) :smt136

Пон Сеп 19, 2011 8:33 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 8:57 pm
Мнения: 2184
Местоположение: Бургас
Автомобил: Outback '09 2.5
Рейтинг: 248
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
jafaar написа:

П.С. @Mladen99 - Днеска видях една кюстендилска Baja в София - ми човек, тя тая кола много по-яка на живо бе, аз очаквах да мяза на щатска лагерница за возене на говежда тор, а то кво се оказа - супер яката кола :) Въртях се наоколо, суках се, ама ни един кусур не открих :) :smt136


После как да не я купи човек, Любов от пръв поглд \:D/
Аз когато видях първите снимки на тази кола направо луднах....
След това си мирясах, понеже американска (уж да е трудна за потдръжка) няма багажник, ами е товарен пика... и такива неща. И се върнах на Аутбека, ама като чух че тази се продава, отидох,видях, карах, и... нямаше как да не я взема :-)

Радвам се че си си открил "проблема" но и от преди си знам че понякога няма смисъл да се вживаме че малко тракало или хлопало.
Аз само стотинките и буклуците от жабката като извадя и колата утхва 2-а пъти.... :giggle:

Аиде със здраве!

_________________
Outback 2001 3.0 H6 - продаден
Outback 2001 2.5 AT VDC - продаден
Subaru Baja МТ - продадена
first Love Leone '84 1.8 АТ
Facebook: Medovo Bee Farm

Вто Сеп 20, 2011 8:21 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Май 30, 2009 8:24 am
Мнения: 203
Местоположение: София
Автомобил: Outback B13
Рейтинг: -24
Кофти...
Отговори с цитат
Аз само стотинките и буклуците от жабката като извадя и колата утхва 2-а пъти.... :giggle:

:smt023 Абсолютно ;)

_________________
2007 Subaru outback B13

Вто Сеп 20, 2011 12:10 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 06, 2009 9:53 pm
Мнения: 1162
Местоположение: СОФ
Skype: ubergruber
Автомобил: Impreza 2.0GRR!
Рейтинг: 71
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Mladen99 написа:
Аз само стотинките и буклуците от жабката като извадя и колата утхва 2-а пъти.
Ако знаеш каква чистка й направих... даже аптечката и пожарогасителя разкарах, крика с патерицата, всичко от подлакътника и жабката... Само и само да разбера откъде тропка :) Ама си дразни тоя звук, особено на нова кола. Но както казва един приятел, volume-то е универсалния лек за шумове по колата.

Вто Сеп 20, 2011 4:47 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:05 am
Мнения: 1217
Местоположение: София, Троян
Автомобил: предишен: Impreza 2.0R
Рейтинг: 140
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
jafaar написа:
Mladen99 написа:
Аз само стотинките и буклуците от жабката като извадя и колата утхва 2-а пъти.
Ако знаеш каква чистка й направих... даже аптечката и пожарогасителя разкарах, крика с патерицата, всичко от подлакътника и жабката... Само и само да разбера откъде тропка :) Ама си дразни тоя звук, особено на нова кола. Но както казва един приятел, volume-то е универсалния лек за шумове по колата.

...и за жената.

_________________
преди:
    Impreza 1.8 '94 F4WD
    Impreza 2.0R '06 Symmetrical AWD
сега:
    Daihatsu Sirion 4WD (full-fledged Justy)

Вто Сеп 20, 2011 4:49 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 76 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 49 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор