Правила за пускане на обяви в раздела


Тук се обсъждат проблеми, касаещи повече от един модел на Субару и общи въпроси.



Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
 Защо няма турбо версии с бавни скорости? 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пон Яну 08, 2007 10:10 pm
Мнения: 49
Местоположение: София
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Защо версиите с турбо двигател нямат бавни скорости и обратното?
Не може да се направи технически или от маркетинг отдела са преценили, че тоя дето иска проходимост не му требва турбо, а на оня дето иска ускорение не му требват бави? Аз лично не бих отказал да си ползвам и двете? Даже се чудя дали да не се метна след нова година на един "горски" С-турбо....ама какъв горски ще е т'ва без бавни....

_________________
SUBARU OUTBACK H6-3.0 2002
SUBARU IMPREZA 1.6 4X4 98
HONDA HORNET 600CC

Съб Окт 06, 2007 1:54 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
brave sir robin
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 20, 2007 6:41 pm
Мнения: 211
Местоположение: София-Казанлък
Рейтинг: 6
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Мнение 
На мен също би ми било интересно да разбера нещо по въпроса!!!

_________________
PLACEBO RULES

Нед Окт 07, 2007 9:23 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Яну 08, 2007 10:10 pm
Мнения: 49
Местоположение: София
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
хайде бе...няма ли мнения?

_________________
SUBARU OUTBACK H6-3.0 2002
SUBARU IMPREZA 1.6 4X4 98
HONDA HORNET 600CC

Вто Окт 09, 2007 8:13 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Изгонен
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 12:50 am
Мнения: 3717
Рейтинг: 267
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
ми за какво му са - половинките са за двигатели с малка мощност. къде сте видели спортна кола с половинки - турбо субарата са спортни коли, а не влекачи

_________________
SUBARULAND Ltd
Диагностика, ремонт, обслужване и tuneup на SUBARU от 2007г насам.
0878 207 541 - Красимир
0899 612 719 - Венци
https://www.facebook.com/redlineoil.bg

Вто Окт 09, 2007 11:55 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Яну 08, 2007 10:10 pm
Мнения: 49
Местоположение: София
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
agent dust написа:
ми за какво му са - половинките са за двигатели с малка мощност


аутбек 2.5 е с приблизително същата мощност и въртящ момент като форестер 2.0 турбо и е с бавни, а форестера не......

доколкото знам турбото се вклюва след достигане на определени обороти, предполагам 2500-3000, ако катериш по некоя изровена серпентина с напръщели каманаци и се засилиш за да си в обороти ще изпотроши всичко отдолу, ако катериш по заснежена серпентина и имаш серия обратни завои с голям наклон пак няма да можеш да я държиш в обороти щото ще изгубиш контрол....ако тръгнеш да си изтегляш караваната от някой плаж пак е добре да си с бавни...и има още мн примери.

друг въпрос, може ли скоростна кутия от аутбек 2.5 да се сложи на форестер 2.0 турбо?

_________________
SUBARU OUTBACK H6-3.0 2002
SUBARU IMPREZA 1.6 4X4 98
HONDA HORNET 600CC

Сря Окт 10, 2007 12:44 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Изгонен
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 12:50 am
Мнения: 3717
Рейтинг: 267
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
само дето форестър 2.0 турбо е доста по-бърз и по-пъргав от 2.5 аутбек - по-лек, по-мощен - но пак не е влекач. въпросните бързи и бавни изобщо няма да свършат работа на турбо автомобил - проблемите с турболаг-а си остават. а кутията може да се сложи - но предавателните числа на предавките и диференциалите са различни - т.е. нищо не правиш. има голяма взаимозаменяемост между частите на различни модели субару - но 4х4 налага някои съображения. ще трябва да се преправя и камбаната - лагерът на съединителят и вилката при турбо кутиите са различни. в общи линии е доста по-евтино да си намериш друга кутия или да си оправиш твоята ако е строшена - конверсиите са голяма разправия

_________________
SUBARULAND Ltd
Диагностика, ремонт, обслужване и tuneup на SUBARU от 2007г насам.
0878 207 541 - Красимир
0899 612 719 - Венци
https://www.facebook.com/redlineoil.bg

Сря Окт 10, 2007 10:53 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 05, 2006 6:14 pm
Мнения: 73
Местоположение: sofia
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
Аз не случайно избрах Аутбек 2,5 МТ , трябва да ви кажа , че на такъв наклон съм се качвал, че ако ги нямаше бавните скорости щях да запаля съединителя. Включваш си първа бавна и можеш 90 градуса да катериш. Съгласен съм с Агента за пъргавината на турбинирания мотор, но бавните скорости са голям "+"

_________________
Subaru Outback 2,5 MT '07
It can be very unkind - SUBARU

Чет Окт 11, 2007 3:19 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 7 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 84 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор