Правила за пускане на обяви в раздела


Тук се обсъждат проблеми, касаещи повече от един модел на Субару и общи въпроси.



Отговори на тема  [ 658 мнения ]  стр Предишна  1 ... 29, 30, 31, 32, 33
 Бензиностанции - качество на горивата! 
Автор Съобщение

Регистриран на: Вто Яну 06, 2015 10:01 pm
Мнения: 95
Местоположение: София
Автомобил: Forester 2006/ 2.0/ AT
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Аз на тази не съм сипвал, дори когато съм минавал през Варна никога не ми е била на път. Но примерно съм имал проблем на круиза до кауфланд към дружба, зареждал съм основно от там около година. За екото оплаквания също имаше, особенно от тази на 4-ти км, така че явно нещата зависят не само от веригата, но и от бензиностанцията. В момента си зареждам на круиза и да не се обърка някои не защитавам никой и не агитирам за някой! :)

_________________
www.panthermartin-fishing.bg

Нед Мар 19, 2017 4:34 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 1:16 pm
Мнения: 899
Рейтинг: 266
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
На Марешки съм сипвал един път 100 октана, с октан бустъра на Бардал, който в случая го налях така, че да качи 8 октана и пак беше по-зле от колкото с 95 от Еко-о отсреща, да речем. Понеже няма Газпром във Варна, 2-3 пъти съм сипвал от техния високооктанов и той е най-добре в Бъргария за мен. Зареждам на Еко 100 октана, но и той е различен всеки път. При мен разликата е доста чувствителна, щото нямам корекции на аванса, всичко е статично и е зададено според температурата на въздуа в колектора и презумпцията, че се кара с 98 октана - колата е с доста върнат аванс и съм имал случаи, с които все едно се качвам на сток кола.

Като изключим цените на 95 и дизела във Варна, 100 октанов на Екото си е колкото й другаде, освен на Марешки и още една верига, която твърди, че е с добавки на Бардал, но и неяния 100 октанов не струва.

Пон Мар 20, 2017 8:39 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 08, 2011 12:05 pm
Мнения: 220
Местоположение: Пловдив
Автомобил: CarBerry dccd Fory, LGT
Рейтинг: 426
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
vizor написа:
... направо си ми върна IAM-а и то с бая...

Стойностите на диапазоните по редове и колони на FLKC променял ли си ги от стоковите?
Ако си ги сменил, можеш ли да ги напишеш, за да имаме представа къде реално са корекциите в таблицата.
Ако пък не си ги сменял, записаните корекции са в 2 региона, където със стоковите аванси или близки до тях може да се очакват подобни корекции, предвид че си без катализатори и се е променила ефективността на "дишането" на мотора. Таблиците с авансите (base + kca) биха хвърлили светлина по въпроса.

Връщането на IAM-a в случая бих казал че е малко и не е голяма драма, особено като се има предвид, че най-вероятно е от ъглите на запалване в ниските товари.

_________________
Zubaru.tuninK

Вто Мар 21, 2017 9:45 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Мар 15, 2014 6:58 pm
Мнения: 1179
Автомобил: Subaru Forester XT
Рейтинг: 706
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Специално за софтуера, с който бях почти всичко е правено от Matthew (throttlehappy) :) Колата е настроена за 95 и няма никакви детонации в този регион каквото и да става при каквато и да било ситуация било то shift point или каквото ти хрумне. Не търси проблема в tune в случая. Все пак е направена за 95 и от там аванса не мърда точно както е в момента, когато си донапълних резервоара с нормално гориво. Мога да ти пратя логове да ги разгледаш. Аванса е с малко надолу грубо от фабричния и достатъчно добре изгладен. Това си е просто от отвратителното гориво.

За мен връщането на IAM-а е огромна драма, защото колкото и да съм си играл с аванса за да разбера кой е МОЯ, никога не го е връщало без значение от температури, гориво и каквото още се сетиш. Записаните корекции са в региони в които колата е карана. Нагоре просто НЕ съм и давал газ. И както виждаш.. с право.

Вто Мар 21, 2017 3:48 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Юни 09, 2017 9:12 am
Мнения: 1
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Някой пробвал ли е новите горива Шел Shell V-Power DYNAFLEX и OMV MaxxMotion 100plus?

Пет Юни 09, 2017 9:20 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 03, 2014 8:27 pm
Мнения: 108
Местоположение: Deutschland
Автомобил: Impreza МY08 2.0R Comfort LPG ex
Рейтинг: 148
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Цитат:
Според информационния лист за безопастност, в OMV MaxxMotion Super 100plus се съдържат:
>= 85% Бензин CAS номер 86290-81-5
<=15% 2-Ethoxy-2-methylpropan (ETBE) - антидетонатор, повишава октановото число; произвежда се най-често от растителни култури. Аналог на MTBE, но по-евтин.
<=5% (tert-Butyl)methylether (MTBE) CAS номер 216-653-1 - антидетонатор, повишава октановото число; произвежда се само от нефт.
<=1% Етанол
http://ehsweb.omv.com/ehswww/ext/e/resu ... P_RES=6102

Какво се съдържа в произведения от Лукойл автомобилен бензин А 95Н и А 98Н:
>= 85% Бензин CAS номер 86290-81-5
<=15% (tert-Butyl)methylether (MTBE) CAS номер 216-653-1
http://www.lukoil.ru/FileSystem/PressCenter/5779.pdf

Ще задам някои въпроси и ще дам моите предполагаеми отговори:
Как е възможно да се получи MaxxMotion Super 100plus?
Автомобилен бензин А 95Н от Лукойл + ETBE.

Защо на бял свят се появява ETBE (на растителна основа) след като вече за подобряване на качеството на бензина е наличен MTBE (на нефтена основа)?
1. изискване съгласно Директива 2009/28/EG
2. понижаване на разходите по производство (респективно увеличаване на печалбите) на "премиум" бензини с по-евтина добавка ETBE

Източник: http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?p=4557048#p4557048

_________________
Ein Mercedes hat 1 Stern...
Gute Hotels haben 5...
EIN SUBARU HAT 6 STERNE!!!

Пет Юни 09, 2017 3:44 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Окт 04, 2017 4:03 pm
Мнения: 1
Автомобил: 2.0 5v walkmobile
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Vizor,

Мога ли да те помоля да качиш резултати и от другите бензиностанции когато и ако имаш възможност
Също така, можеш ли да обянсиш защо с на марешки 100-ка усещам най-много мощтност (единствено на шел 100-ка е способен да се мери, от еко и омв не съм получавал такова усещане, на лукоил спрях да зареждам преди 5 години след поредица разочарования)

Техническо лице съм, но не разбирам от бензин и снимките, които си качил, ще се радвам на повече информация като тази и какво означава също
пс: съжалявам ако го има някъде вече, просто станаха 30+ страици и е трудно вече...

Сря Окт 04, 2017 4:16 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
stoyanov911 написа:
Vizor,

Мога ли да те помоля да качиш резултати и от другите бензиностанции когато и ако имаш възможност
Също така, можеш ли да обянсиш защо с на марешки 100-ка усещам най-много мощтност (единствено на шел 100-ка е способен да се мери, от еко и омв не съм получавал такова усещане, на лукоил спрях да зареждам преди 5 години след поредица разочарования)

Техническо лице съм, но не разбирам от бензин и снимките, които си качил, ще се радвам на повече информация като тази и какво означава също
пс: съжалявам ако го има някъде вече, просто станаха 30+ страици и е трудно вече...


А каква кола и двг караш?

Сря Окт 04, 2017 4:29 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Мар 15, 2014 6:58 pm
Мнения: 1179
Автомобил: Subaru Forester XT
Рейтинг: 706
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
stoyanov911 написа:
Vizor,

Мога ли да те помоля да качиш резултати и от другите бензиностанции когато и ако имаш възможност
Също така, можеш ли да обянсиш защо с на марешки 100-ка усещам най-много мощтност (единствено на шел 100-ка е способен да се мери, от еко и омв не съм получавал такова усещане, на лукоил спрях да зареждам преди 5 години след поредица разочарования)

Техническо лице съм, но не разбирам от бензин и снимките, които си качил, ще се радвам на повече информация като тази и какво означава също
пс: съжалявам ако го има някъде вече, просто станаха 30+ страици и е трудно вече...


Никакви проблеми няма от моя страна. Събираш по около 3000лв, идваш и ми ги даваш. Всяка избрана от теб бензиностанция, като максималният им брой е 30, ще бъде сипано по 100лв и ще бъде направен теста и публикуван тук. Ще има аванси, тримове и дори ще купя един knock monitor със слушалки и logging и него ще пусна с кой бензин най-шумно работи двигателя в уникална резолюция на микрофона (knock sensor-а).

До тогава можеш просто да сипваш там, където "усещаш най много мощност".

Сря Окт 04, 2017 6:06 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Искам и аз да споделя моето мнение за горивата.
Колата я карам вече над една година, като в началото зареждах само на Лукойл. След няколко месеца реших да започна за зареждам на Марешки, заради 30-те стотинки разлика разбира се. Колата започна да гори литър по-малко, което доста ме озадачи и зарадва. И така, почти година, докато сега разликата между горивата на Лукойл и Марешки стана 10-на стотинки.
Изкуших се и заредих пълен резервоар на Лукойл. И пак установих, че колата гори с литър повече на 100 км отколкото на Марешки.
Това е моя опит и мисля занапред да зареждам само на Марешки - хем по-евтино, хем очевидно по-качествени добавки слагат, защото бензина няма как да е различен.

Вто Апр 03, 2018 8:54 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Мар 15, 2014 6:58 pm
Мнения: 1179
Автомобил: Subaru Forester XT
Рейтинг: 706
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Недей :) Мини с колата и ще ти покажа защо

Сря Апр 04, 2018 9:56 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 24, 2015 8:27 am
Мнения: 255
Местоположение: София
Skype: koroto
Автомобил: Legacy III '99 SW 2.5L 156bhp AT
Телефон: 0885078788
Рейтинг: 45
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Vizor,
Аз не зареждам на Марешки, но ми стана интересно
Сподели :)

Сря Апр 04, 2018 2:47 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Съб Мар 15, 2014 6:58 pm
Мнения: 1179
Автомобил: Subaru Forester XT
Рейтинг: 706
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Споделил съм назад в темата. Щях да му го покажа визуално на неговата кола понеже имам скрийншот от това, когато беше с нормално гориво и дойде при мене :)

Сря Апр 04, 2018 3:31 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
vizor написа:
Споделил съм назад в темата. Щях да му го покажа визуално на неговата кола понеже имам скрийншот от това, когато беше с нормално гориво и дойде при мене :)

За това си посипвам главата с пепел и ти се доверявам.
Оставям настрана тези 1-2 литра по-малък разход и вместо това ще си пазя двигателя. Бъркането на компа с това гориво е риск да прецакам двигателя повече, отколкото бих го направил и на газ.
За това преглъщам финансовата страна на въпроса и ще си приготвя едни 50 лева повече в месеца за гориво, но да ми е мирна главата.

Чет Апр 05, 2018 9:58 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Мар 15, 2014 6:58 pm
Мнения: 1179
Автомобил: Subaru Forester XT
Рейтинг: 706
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Може вече да не е така. Ако някой е навит може да провери, но аз със сигурност не съм от тези хора :D

Чет Апр 05, 2018 10:57 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Май 13, 2019 7:16 pm
Мнения: 27
Автомобил: Forester SH 2009 2.0 BiFuel
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мисля имаше тема някъде за горивата, но както и да е.
С какъв безнин карате Форестърите. Питам понеже забелязах, че със 100 октанов двигателя работи по-мазно и тихо.
Моя 2,0R сутрин на студено всякаш пали и работи по-лесно и равномерно.
Освен това специално този двигател май не обича много нашите български горива и от вереме на време му слагам добавка за почистване на дюзите или такава за двигатели с газова.

Чет Дек 10, 2020 4:20 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 11, 2014 12:03 am
Мнения: 78
Местоположение: Пловдив/София
Автомобил: Subaru Outback H6 3.0
Рейтинг: 37
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Kalmar написа:
Мисля имаше тема някъде за горивата, но както и да е.
С какъв безнин карате Форестърите....


Здравей, след проучване преди години аз карам на бензин с бензин 99+ Круиз, бензина е 100 октанов внос от гърция и е перфектен и като цена е почти като 95 от "марковите" бензиностанции.
Лятото карах 2000км по морето и нямаше Круиз по пътя така че си взех карта на Ромпетрол за да пробвам хваления румънски бензин
Efix 95 който идва от супер новата и модерна рафинерия Петромидия в Констанца. Това което разбрах е че Ромпетрол зарежда повечето време Efix-95 от румъния но понякога ако няма доставка слагат и бензин от Лукойл. Поне аз забелязах разлики от различните бензиностанции, като че ли по морето бензина Efix-95 беше добър а в Пловдив беше лош.
Другото което забелязах е че с Круиз 99+ колата пали веднагически даже и зимата, няма и половин оборот и палиш, докато с Efix-95 пали след 2-3 оборота. Разхода с 99+ е литър по-нисък. Така че сега продължавам да си карам с Круиз 99+ според мен много високо качество на добра цена

ПП бензина на Круиз 95 е от Лукойл и не съм го пробвал но не очаквам да е хубав.
Цените днес с максималните намаления включени:
1.88 за 99+ Круиз
1.65 за 95 Круиз
1.77 за Efix-95 Ромпетрол

Пет Яну 08, 2021 8:28 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Окт 03, 2022 11:52 am
Мнения: 1
Автомобил: Honda civic
Телефон: 0888174125
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Та за Interspeed, който се намира в Слатина две думи. Наскоро веригата "дръпна" и отвори няколко нови обекта и виждайки цените реших да ги пробвам. За съжаление след няколко проверки "вдигнах белия байряк" и вече съм ги зачеркнал. Заредих първо дизел и "магьосникът" на колонката успя да ми "натъпче" 54,6 л в резервоара, който по документи е 54 л, а резервата току-що беше светнала. С това приключих с нафтата. Отивам с другата кола да сипя газ, същата песен на нов глас. От другите вериги с един резервоар изминавам 250-260 км, тук приключих на 220 км. Повторих упражнението 3 пъти за да затвърдя мнението - резултатът е същия! Не знам за другите им обекти, но за мен вече ги няма!
Дано помогна на някой колега!
 15

Пон Окт 03, 2022 12:02 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 658 мнения ]  стр Предишна  1 ... 29, 30, 31, 32, 33

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор