Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 12:58 am



Отговори на тема  [ 658 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 29, 30, 31, 32, 33
 Бензиностанции - качество на горивата! 
Автор Съобщение

Регистриран на: Вто Яну 06, 2015 10:01 pm
Мнения: 95
Местоположение: София
Автомобил: Forester 2006/ 2.0/ AT
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Аз на тази не съм сипвал, дори когато съм минавал през Варна никога не ми е била на път. Но примерно съм имал проблем на круиза до кауфланд към дружба, зареждал съм основно от там около година. За екото оплаквания също имаше, особенно от тази на 4-ти км, така че явно нещата зависят не само от веригата, но и от бензиностанцията. В момента си зареждам на круиза и да не се обърка някои не защитавам никой и не агитирам за някой! :)

_________________
www.panthermartin-fishing.bg

Нед Мар 19, 2017 4:34 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 1:16 pm
Мнения: 899
Рейтинг: 266
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
На Марешки съм сипвал един път 100 октана, с октан бустъра на Бардал, който в случая го налях така, че да качи 8 октана и пак беше по-зле от колкото с 95 от Еко-о отсреща, да речем. Понеже няма Газпром във Варна, 2-3 пъти съм сипвал от техния високооктанов и той е най-добре в Бъргария за мен. Зареждам на Еко 100 октана, но и той е различен всеки път. При мен разликата е доста чувствителна, щото нямам корекции на аванса, всичко е статично и е зададено според температурата на въздуа в колектора и презумпцията, че се кара с 98 октана - колата е с доста върнат аванс и съм имал случаи, с които все едно се качвам на сток кола.

Като изключим цените на 95 и дизела във Варна, 100 октанов на Екото си е колкото й другаде, освен на Марешки и още една верига, която твърди, че е с добавки на Бардал, но и неяния 100 октанов не струва.

Пон Мар 20, 2017 8:39 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 08, 2011 12:05 pm
Мнения: 220
Местоположение: Пловдив
Автомобил: CarBerry dccd Fory, LGT
Рейтинг: 426
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
vizor написа:
... направо си ми върна IAM-а и то с бая...

Стойностите на диапазоните по редове и колони на FLKC променял ли си ги от стоковите?
Ако си ги сменил, можеш ли да ги напишеш, за да имаме представа къде реално са корекциите в таблицата.
Ако пък не си ги сменял, записаните корекции са в 2 региона, където със стоковите аванси или близки до тях може да се очакват подобни корекции, предвид че си без катализатори и се е променила ефективността на "дишането" на мотора. Таблиците с авансите (base + kca) биха хвърлили светлина по въпроса.

Връщането на IAM-a в случая бих казал че е малко и не е голяма драма, особено като се има предвид, че най-вероятно е от ъглите на запалване в ниските товари.

_________________
Zubaru.tuninK

Вто Мар 21, 2017 9:45 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Мар 15, 2014 6:58 pm
Мнения: 1179
Автомобил: Subaru Forester XT
Рейтинг: 706
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Специално за софтуера, с който бях почти всичко е правено от Matthew (throttlehappy) :) Колата е настроена за 95 и няма никакви детонации в този регион каквото и да става при каквато и да било ситуация било то shift point или каквото ти хрумне. Не търси проблема в tune в случая. Все пак е направена за 95 и от там аванса не мърда точно както е в момента, когато си донапълних резервоара с нормално гориво. Мога да ти пратя логове да ги разгледаш. Аванса е с малко надолу грубо от фабричния и достатъчно добре изгладен. Това си е просто от отвратителното гориво.

За мен връщането на IAM-а е огромна драма, защото колкото и да съм си играл с аванса за да разбера кой е МОЯ, никога не го е връщало без значение от температури, гориво и каквото още се сетиш. Записаните корекции са в региони в които колата е карана. Нагоре просто НЕ съм и давал газ. И както виждаш.. с право.

Вто Мар 21, 2017 3:48 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Юни 09, 2017 9:12 am
Мнения: 1
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Някой пробвал ли е новите горива Шел Shell V-Power DYNAFLEX и OMV MaxxMotion 100plus?

Пет Юни 09, 2017 9:20 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 03, 2014 8:27 pm
Мнения: 108
Местоположение: Deutschland
Автомобил: Impreza МY08 2.0R Comfort LPG ex
Рейтинг: 148
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Цитат:
Според информационния лист за безопастност, в OMV MaxxMotion Super 100plus се съдържат:
>= 85% Бензин CAS номер 86290-81-5
<=15% 2-Ethoxy-2-methylpropan (ETBE) - антидетонатор, повишава октановото число; произвежда се най-често от растителни култури. Аналог на MTBE, но по-евтин.
<=5% (tert-Butyl)methylether (MTBE) CAS номер 216-653-1 - антидетонатор, повишава октановото число; произвежда се само от нефт.
<=1% Етанол
http://ehsweb.omv.com/ehswww/ext/e/resu ... P_RES=6102

Какво се съдържа в произведения от Лукойл автомобилен бензин А 95Н и А 98Н:
>= 85% Бензин CAS номер 86290-81-5
<=15% (tert-Butyl)methylether (MTBE) CAS номер 216-653-1
http://www.lukoil.ru/FileSystem/PressCenter/5779.pdf

Ще задам някои въпроси и ще дам моите предполагаеми отговори:
Как е възможно да се получи MaxxMotion Super 100plus?
Автомобилен бензин А 95Н от Лукойл + ETBE.

Защо на бял свят се появява ETBE (на растителна основа) след като вече за подобряване на качеството на бензина е наличен MTBE (на нефтена основа)?
1. изискване съгласно Директива 2009/28/EG
2. понижаване на разходите по производство (респективно увеличаване на печалбите) на "премиум" бензини с по-евтина добавка ETBE

Източник: http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?p=4557048#p4557048

_________________
Ein Mercedes hat 1 Stern...
Gute Hotels haben 5...
EIN SUBARU HAT 6 STERNE!!!

Пет Юни 09, 2017 3:44 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Окт 04, 2017 4:03 pm
Мнения: 1
Автомобил: 2.0 5v walkmobile
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Vizor,

Мога ли да те помоля да качиш резултати и от другите бензиностанции когато и ако имаш възможност
Също така, можеш ли да обянсиш защо с на марешки 100-ка усещам най-много мощтност (единствено на шел 100-ка е способен да се мери, от еко и омв не съм получавал такова усещане, на лукоил спрях да зареждам преди 5 години след поредица разочарования)

Техническо лице съм, но не разбирам от бензин и снимките, които си качил, ще се радвам на повече информация като тази и какво означава също
пс: съжалявам ако го има някъде вече, просто станаха 30+ страици и е трудно вече...

Сря Окт 04, 2017 4:16 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
stoyanov911 написа:
Vizor,

Мога ли да те помоля да качиш резултати и от другите бензиностанции когато и ако имаш възможност
Също така, можеш ли да обянсиш защо с на марешки 100-ка усещам най-много мощтност (единствено на шел 100-ка е способен да се мери, от еко и омв не съм получавал такова усещане, на лукоил спрях да зареждам преди 5 години след поредица разочарования)

Техническо лице съм, но не разбирам от бензин и снимките, които си качил, ще се радвам на повече информация като тази и какво означава също
пс: съжалявам ако го има някъде вече, просто станаха 30+ страици и е трудно вече...


А каква кола и двг караш?

Сря Окт 04, 2017 4:29 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Мар 15, 2014 6:58 pm
Мнения: 1179
Автомобил: Subaru Forester XT
Рейтинг: 706
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
stoyanov911 написа:
Vizor,

Мога ли да те помоля да качиш резултати и от другите бензиностанции когато и ако имаш възможност
Също така, можеш ли да обянсиш защо с на марешки 100-ка усещам най-много мощтност (единствено на шел 100-ка е способен да се мери, от еко и омв не съм получавал такова усещане, на лукоил спрях да зареждам преди 5 години след поредица разочарования)

Техническо лице съм, но не разбирам от бензин и снимките, които си качил, ще се радвам на повече информация като тази и какво означава също
пс: съжалявам ако го има някъде вече, просто станаха 30+ страици и е трудно вече...


Никакви проблеми няма от моя страна. Събираш по около 3000лв, идваш и ми ги даваш. Всяка избрана от теб бензиностанция, като максималният им брой е 30, ще бъде сипано по 100лв и ще бъде направен теста и публикуван тук. Ще има аванси, тримове и дори ще купя един knock monitor със слушалки и logging и него ще пусна с кой бензин най-шумно работи двигателя в уникална резолюция на микрофона (knock sensor-а).

До тогава можеш просто да сипваш там, където "усещаш най много мощност".

Сря Окт 04, 2017 6:06 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Искам и аз да споделя моето мнение за горивата.
Колата я карам вече над една година, като в началото зареждах само на Лукойл. След няколко месеца реших да започна за зареждам на Марешки, заради 30-те стотинки разлика разбира се. Колата започна да гори литър по-малко, което доста ме озадачи и зарадва. И така, почти година, докато сега разликата между горивата на Лукойл и Марешки стана 10-на стотинки.
Изкуших се и заредих пълен резервоар на Лукойл. И пак установих, че колата гори с литър повече на 100 км отколкото на Марешки.
Това е моя опит и мисля занапред да зареждам само на Марешки - хем по-евтино, хем очевидно по-качествени добавки слагат, защото бензина няма как да е различен.

Вто Апр 03, 2018 8:54 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Мар 15, 2014 6:58 pm
Мнения: 1179
Автомобил: Subaru Forester XT
Рейтинг: 706
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Недей :) Мини с колата и ще ти покажа защо

Сря Апр 04, 2018 9:56 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 24, 2015 8:27 am
Мнения: 255
Местоположение: София
Skype: koroto
Автомобил: Legacy III '99 SW 2.5L 156bhp AT
Телефон: 0885078788
Рейтинг: 45
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Vizor,
Аз не зареждам на Марешки, но ми стана интересно
Сподели :)

Сря Апр 04, 2018 2:47 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Съб Мар 15, 2014 6:58 pm
Мнения: 1179
Автомобил: Subaru Forester XT
Рейтинг: 706
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Споделил съм назад в темата. Щях да му го покажа визуално на неговата кола понеже имам скрийншот от това, когато беше с нормално гориво и дойде при мене :)

Сря Апр 04, 2018 3:31 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
vizor написа:
Споделил съм назад в темата. Щях да му го покажа визуално на неговата кола понеже имам скрийншот от това, когато беше с нормално гориво и дойде при мене :)

За това си посипвам главата с пепел и ти се доверявам.
Оставям настрана тези 1-2 литра по-малък разход и вместо това ще си пазя двигателя. Бъркането на компа с това гориво е риск да прецакам двигателя повече, отколкото бих го направил и на газ.
За това преглъщам финансовата страна на въпроса и ще си приготвя едни 50 лева повече в месеца за гориво, но да ми е мирна главата.

Чет Апр 05, 2018 9:58 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Мар 15, 2014 6:58 pm
Мнения: 1179
Автомобил: Subaru Forester XT
Рейтинг: 706
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Може вече да не е така. Ако някой е навит може да провери, но аз със сигурност не съм от тези хора :D

Чет Апр 05, 2018 10:57 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Май 13, 2019 7:16 pm
Мнения: 27
Автомобил: Forester SH 2009 2.0 BiFuel
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мисля имаше тема някъде за горивата, но както и да е.
С какъв безнин карате Форестърите. Питам понеже забелязах, че със 100 октанов двигателя работи по-мазно и тихо.
Моя 2,0R сутрин на студено всякаш пали и работи по-лесно и равномерно.
Освен това специално този двигател май не обича много нашите български горива и от вереме на време му слагам добавка за почистване на дюзите или такава за двигатели с газова.

Чет Дек 10, 2020 4:20 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 11, 2014 12:03 am
Мнения: 78
Местоположение: Пловдив/София
Автомобил: Subaru Outback H6 3.0
Рейтинг: 37
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Kalmar написа:
Мисля имаше тема някъде за горивата, но както и да е.
С какъв безнин карате Форестърите....


Здравей, след проучване преди години аз карам на бензин с бензин 99+ Круиз, бензина е 100 октанов внос от гърция и е перфектен и като цена е почти като 95 от "марковите" бензиностанции.
Лятото карах 2000км по морето и нямаше Круиз по пътя така че си взех карта на Ромпетрол за да пробвам хваления румънски бензин
Efix 95 който идва от супер новата и модерна рафинерия Петромидия в Констанца. Това което разбрах е че Ромпетрол зарежда повечето време Efix-95 от румъния но понякога ако няма доставка слагат и бензин от Лукойл. Поне аз забелязах разлики от различните бензиностанции, като че ли по морето бензина Efix-95 беше добър а в Пловдив беше лош.
Другото което забелязах е че с Круиз 99+ колата пали веднагически даже и зимата, няма и половин оборот и палиш, докато с Efix-95 пали след 2-3 оборота. Разхода с 99+ е литър по-нисък. Така че сега продължавам да си карам с Круиз 99+ според мен много високо качество на добра цена

ПП бензина на Круиз 95 е от Лукойл и не съм го пробвал но не очаквам да е хубав.
Цените днес с максималните намаления включени:
1.88 за 99+ Круиз
1.65 за 95 Круиз
1.77 за Efix-95 Ромпетрол

Пет Яну 08, 2021 8:28 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Окт 03, 2022 11:52 am
Мнения: 1
Автомобил: Honda civic
Телефон: 0888174125
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Та за Interspeed, който се намира в Слатина две думи. Наскоро веригата "дръпна" и отвори няколко нови обекта и виждайки цените реших да ги пробвам. За съжаление след няколко проверки "вдигнах белия байряк" и вече съм ги зачеркнал. Заредих първо дизел и "магьосникът" на колонката успя да ми "натъпче" 54,6 л в резервоара, който по документи е 54 л, а резервата току-що беше светнала. С това приключих с нафтата. Отивам с другата кола да сипя газ, същата песен на нов глас. От другите вериги с един резервоар изминавам 250-260 км, тук приключих на 220 км. Повторих упражнението 3 пъти за да затвърдя мнението - резултатът е същия! Не знам за другите им обекти, но за мен вече ги няма!
Дано помогна на някой колега!
 15

Пон Окт 03, 2022 12:02 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 658 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 29, 30, 31, 32, 33

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 47 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор