Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 6:27 pm



Отговори на тема  [ 658 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 33  Следваща
 Бензиностанции - качество на горивата! 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 14, 2010 7:00 pm
Мнения: 866
Местоположение: София
Skype: dessito80
Автомобил: Impreza2.2Т ,Impreza H6,Subaru SVX
Рейтинг: 170
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Знаеме,че качеството се мени спрямо сезона,прогнозирани пикове по празници,отпускарските месеци и всякакви други
тънки сметки и машинаций от страна на "съвестните"търговци! [-X :^o
От тази гледна точка,когато някой попадне на колонка,
от която се лее сравнително качествено гориво,
което кара мотора ви да пее и
да ви демонстрира наподозирани въможности,
може да сподели фирмата и още по-добре местоположението й.
Това би било от полза на всеки,който не иска да е в системата: "ПРОБА-ГРЕШКА".
И всичко това за сметка на безценните ни возила и на джоба ни.
Темата може да послужи и относно обслужването и съоръженията(автомивки,пароструики),дори кафето предлагано там.
Качеството не е const ,затова ако темата остане, споделяйте периодично впечатленията си

P.S.Ако модераторите сметнат,че в темата има конфликт на интереси(или някои има бензиностанция),моля за извинение и направете,каквото сметнете за добре.

_________________
Subaru Workshop 1040

Пет Дек 31, 2010 2:44 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Май 25, 2008 9:58 pm
Мнения: 112
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Като има повече кеш - О|\/|\/ 100 и спи градът
уж от Австрия го карат ама знаели се...

_________________
Subaru Legacy 2.5 (MT) GX Sedan 2000

Пет Дек 31, 2010 6:42 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юли 17, 2010 10:44 am
Мнения: 2539
Местоположение: варна
Автомобил: Н6'08SUBARcharged RAPTOR
Рейтинг: 179
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
ABB_BG написа:
Като има повече кеш - О|\/|\/ 100 и спи градът
уж от Австрия го карат ама знаели се...


колега,няма нищо общо,ама нищо..моята гори градско в гемания около 10-10.5 100октана,тука с 100октана гори 12-13.
като в германия трафика е доста интересен.

_________________
ако пътят пред нас свърши,нека го направим..

Пет Дек 31, 2010 9:10 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 14, 2010 7:00 pm
Мнения: 866
Местоположение: София
Skype: dessito80
Автомобил: Impreza2.2Т ,Impreza H6,Subaru SVX
Рейтинг: 170
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз имах големи ядове с паленето при минусови температури(писах за това вече във форума).Това беше миналите 2 зими :smt022
Как се чувствах ,аз си знам.Имаш кола ,но като повъртиш 10мин. вече нямаш.Смених акумолатор -нищо,
купих от кака Нели оригинални кабели за свещи-нищо,самите свещи ясно е бяха сменени също,
на диагностика проверихме датчици и компа-нищо,
стъпковото мотерче почистихме-пак не пали.
При Митака я карах и там нищо :lipseal:
Сипахме и накрая 1л. спирт за горене и от тогава няма отказ.Резервоара дори не сме го чистили,както спомена един колега.
Пролетта и сипах добавка за бензинов инжекцион "CARLUBE",жълто-зелена е на цвят.
Това нещо направи пред очите ми чудеса с един Пасат. Вече близо 6м. зареждам на Ромпетрол ,колата на 1въртене пали на -15градуса .Аз съм в Ст. град ,а те имат бензиностанций на Долни Богров и Илиенци ,но не мога пак да преживея това.
Не отдавайте проблемите с колите само на лош късмет,лошото гориво също е враг :smt073

_________________
Subaru Workshop 1040


Последна промяна dessito на Съб Яну 01, 2011 3:32 pm, променена общо 1 път


Съб Яну 01, 2011 1:55 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Апр 05, 2010 8:58 pm
Мнения: 3405
Местоположение: Варна
Skype: steling.
Автомобил: без субару
Телефон: 0877 40 43 30
Рейтинг: 583
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Явно не само аз не спа по това време :smt129 .
горивото на Ромпетрол казват, че е много хубаво уж. Аз го карам от три месеца и нямам забележки(дизела).
Безнин сипвам на Петрол 96 екстра форс и Джъстито лети..

_________________
www.karcher-cleanteh.com

Автомобилът е толкова проходим...."колкото го прежалиш!!"

Съб Яну 01, 2011 1:59 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
колега,няма нищо общо,ама нищо..моята гори градско в гемания около 10-10.5 100октана,тука с 100октана гори 12-13.
като в германия трафика е доста интересен.[/quote]

Много общо има колега :-D Нашите октани въобще нямат нищо общо с тези в Европа.
Самият факт че в БГ няма лицензирана лаборатория за тест на горива говори достатъчно. А доколко ОМВ си карат бензина от АВстрия, при положение че туке на 300км разстояние рафинерията - много се съмнявам да се са загрижили за нашите таралясници...

Аз лично карам на 100 октана и всеки път засичам разхода - така се ориентирам къде е по-добро горивото. При колата разликата е малка, но при мотора е огромна - стигала е до 10-15% по малък разход. Най-добри отзиви имам от Ромпетрол за момента, после ЕКО....

Пон Яну 03, 2011 9:40 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юли 17, 2010 10:44 am
Мнения: 2539
Местоположение: варна
Автомобил: Н6'08SUBARcharged RAPTOR
Рейтинг: 179
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Vmax написа:
колега,няма нищо общо,ама нищо..моята гори градско в гемания около 10-10.5 100октана,тука с 100октана гори 12-13.
като в германия трафика е доста интересен.



[/quote]Много общо има колега :-D Нашите октани въобще нямат нищо общо с тези в Европа.
Самият факт че в БГ няма лицензирана лаборатория за тест на горива говори достатъчно. А доколко ОМВ си карат бензина от АВстрия, при положение че туке на 300км разстояние рафинерията - много се съмнявам да се са загрижили за нашите таралясници...

Аз лично карам на 100 октана и всеки път засичам разхода - така се ориентирам къде е по-добро горивото. При колата разликата е малка, но при мотора е огромна - стигала е до 10-15% по малък разход. Най-добри отзиви имам от Ромпетрол за момента, после ЕКО....[/quote]

eе точно тва ти казвам и аз,че не ги е грижа.тука са пълни помии тея бензини

_________________
ако пътят пред нас свърши,нека го направим..

Пон Яну 03, 2011 9:54 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 22, 2010 4:06 pm
Мнения: 2763
Местоположение: София
Автомобил: ForesterS'02,Baja'03,Nissan EV
Рейтинг: 510
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Има подобна тема и там много от колегите са доволни от Ромпетрол и ЕКО. Аз карам само с V-Power Racing на Шел, но след като прочетах техните мнения реших и пробвах през ноември София -Варна с ЕКО 100 октана, а на връщане с Ромпетрол 100. За разхода не можах да направя сравнение, защото на отиване минах през Велико Търново, а на връщане през Стара Загора. Но колата определено нямаше същата динамика и ускорение особено при изпреварване. И сега пак си карам с Шел и винаги колите ми палят безотказно независимо от околната температура. Но разбира се това е мое лично мнение ;)

_________________
www.plaskom.com

Пон Яну 03, 2011 1:37 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
plaskom написа:
Има подобна тема и там много от колегите са доволни от Ромпетрол и ЕКО. Аз карам само с V-Power Racing на Шел, но след като прочетах техните мнения реших и пробвах през ноември София -Варна с ЕКО 100 октана, а на връщане с Ромпетрол 100. За разхода не можах да направя сравнение, защото на отиване минах през Велико Търново, а на връщане през Стара Загора. Но колата определено нямаше същата динамика и ускорение особено при изпреварване. И сега пак си карам с Шел и винаги колите ми палят безотказно независимо от околната температура. Но разбира се това е мое лично мнение ;)



Значи е време да пробваме Шел :smt023 - ще споделя отзиви при следващото зареждане.

За момента обаче твърдо мога да кажа че газта на ОМВ не струва - още е лятна и при ниски температури превключването е проблемно, въпреки че бях на настройки миналата седмица и всичко си е ОК - филтри, свещи и т.н.

Вто Яну 04, 2011 9:54 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 01, 2009 3:58 pm
Мнения: 166
Местоположение: Хасково, Кърджали, София
Автомобил: V7 STI, Outback 3.6
Рейтинг: 90
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз също смятам, че бензина V-power на Шел е много добър. Карам с него последните 4-5 години като нееднократно съм си правил проби с Еко, Петрол, ОМВ или Лукойл. Е с ОМВ и Петрол само по веднъж - ужасни, а и ми се дига разхода. Мисля, че Шел и Еко предлагат най-"качествените" горива за територията на България. Със сигурност гледах един документален филм по някой от научно-изследователските тв канали, където правиха опити с различни видове бензини (но в Англия). Та излезе, че с горива на BP и Шел се постигат много по добри резултати като динамика и разход отколкото с други.

И все пак никой не може да ни гарантира какво точно слагаме в резервоара. Имам колега който кара Пасат 2.0тд мисля от 2005, който също зарежда основно на Шел (ест. дизел) и казва, че има значителна разлика между нафтата която зарежда на бензиностанция Шел в един град и пак бензиностанциия Шел, но в друг град. Може би така е и с бензина. #-o

Вто Яну 04, 2011 10:33 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 5:45 pm
Мнения: 2159
Местоположение: София
Автомобил: Subaru OBK 2.5 SVT 2011
Телефон: 0888492747
Рейтинг: 248
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Точно така е...аз само да кажа че горивото (газ,бензин на ЕКО-то не е това което беше).На Ромпетрол е екстра, но когато е с румънски горива,има и с БГ горива...газта се снабдява на някой от тях от ВИТО ГАЗ!И така...с горивата в БГ си е ТОТО като с много друго(на късмет),а пък истинското ТОТО е нагласена работа :giggle: :smt139

_________________
Subaru Outback 3.0 2002, Subaru Outback 2.5 2011
Пламен Маринов

Вто Яну 04, 2011 11:34 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Апр 06, 2007 12:30 pm
Мнения: 1155
Местоположение: Planet Earth
Автомобил: R.I.P. Justy, Honda Innova 125i '10
Рейтинг: 206
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз май не съм намерил хубаво гориво, преди зареждах ОМВ беше добре, сега май го развалиха. Газ свястна още не съм срещал.
Цитат:
Значи е време да пробваме Шел :smt023 - ще споделя отзиви при следващото зареждане.


Шел не зареждам от както компанията излъга акционерите си че имат 20 и няколко % повече запаси. Щом една компания е способна да излъже акционерите си, представете си кво могат да направят на обикновенния потребител. [-X

_________________
1,63 l/ 100 km - Honda ANF 125i Innova(Wave) '10 ;)
Bulgaria - ಬಲ್ಗೇರಿಯ(Kannada) པུ་ར་ག་རི་ཡ (Tibetan) ブルガリア(Japanese) 불가리아(Korean) 保加利亚(Chinese) บัลแกเรีย(Thai) बुल्गारिया (Hindi) بلغاريا (Arabic)

Вто Яну 04, 2011 12:20 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 30, 2010 10:14 am
Мнения: 1880
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Forester 2.0
Рейтинг: 119
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Според мен разликата идва не от качеството а от количеството, което се сипва. Някои бензиностанции имат резервоари с подгряване за зимата, други по-ниски или по-дълбоки резервоари ....спорд ситуацията :smt129 :giggle:

Ай тука колегите от друг форум са пришпорили тази тема http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=32732

_________________
FSG - Alexander doesn't tested, but Yco did it!
Нека вън да веят бури, ...а ний до дъбовото бури!

Вто Яну 04, 2011 4:48 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Апр 02, 2010 1:36 pm
Мнения: 674
Местоположение: Бургас
Skype: hit_kolor
Автомобил: Subaru impreza 2.0R,MY06
Телефон: 0897808143
Рейтинг: 4
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте,вчера имах преход с Субито.Горивото този път беше на Ромпетрол,много добре си беше,разхода беше с 1 литър на долу,мощноста много на ниво,само дето не си намерих бензиностанция в Софето и сложих за зор заман 20 литра Лукоойл,следващото зареждане чак в Стара Загора-Ромпетрол.Среден разход за 759 км преход е с 1,18 литра на 100км по-малко,което си е показателно! :smt023

Сря Яну 05, 2011 11:24 am
Върнете се в началото
Профил YIM
Аватар

Регистриран на: Съб Ное 07, 2009 6:11 pm
Мнения: 28
Автомобил: Subaru Outback 2.5 AT '98 BG9
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
dessito написа:
....Аз съм в Ст. град ,а те имат бензиностанций на Долни Богров и Илиенци ...


ROMPETROL имат и в кв. Дружба (Цветан Лазаров 34)

Сря Яну 05, 2011 11:33 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 14, 2010 7:00 pm
Мнения: 866
Местоположение: София
Skype: dessito80
Автомобил: Impreza2.2Т ,Impreza H6,Subaru SVX
Рейтинг: 170
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Благодаря,колега!Не съм го пробвала там,ама с тоя на Богров колата лети :smt023

_________________
Subaru Workshop 1040

Сря Яну 05, 2011 5:47 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2010 7:49 am
Мнения: 54
Местоположение: гр. София
Skype: dimothedevil
Автомобил: Subaru Outback 2,5 limited
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Незнам за реазхода но има съществена разлика м/у ОМВ и ЕКО но като че ли Екото е по-добро......

_________________
Ако правиш нещо, го прави както трябва
http://airsense.alle.bg/

Сря Яну 05, 2011 7:50 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 10:15 am
Мнения: 356
Местоположение: София
Skype: xektor16
Автомобил: Subaru Legacy 2.0 '99
Телефон: 0898521767
Рейтинг: 10
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Колеги, кажете нещо и за газта. Никой ли не кара с екогориво?

_________________
www.pipontuning.com

Сря Яну 05, 2011 10:04 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 14, 2010 7:00 pm
Мнения: 866
Местоположение: София
Skype: dessito80
Автомобил: Impreza2.2Т ,Impreza H6,Subaru SVX
Рейтинг: 170
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
При газта бях доволна от Петрол ,обаче лятото се изгавриха много яко.
После се изложиха и OMV,сега сипвам на Ромпетрол,но чух за страхотна газ
на една бензиностанция ,след Сточна гара посока Румънско посолство,
веднага след Исул има една не и знам името ,другия път ще го запомня.
до нея има Бързаков и близо е животинския пазар.
Не Петрол ,след него.

Срашно го обясних,другия път името ще ви кажа,защото е на главна артерия ,може да е от полза.

_________________
Subaru Workshop 1040

Чет Яну 06, 2011 5:46 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Май 21, 2008 12:39 pm
Мнения: 136
Местоположение: София/Троян
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Някъде в тоя район, викаш? http://wikimapia.org/#lat=42.6990866&lo ... 18&l=0&m=b

_________________
http://electriclub.com]Електромобилен клуб
http://yasen.lindeas.com]блог

Чет Яну 06, 2011 5:56 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 658 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 33  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 56 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор