Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 7:36 am



Отговори на тема  [ 241 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Следваща
 Къде се минава Годишен Технически Преглед 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Сря Дек 15, 2010 7:22 pm
Мнения: 410
Местоположение: София
Автомобил: SUBARU outback AWD 2,5 2010
Телефон: 0888 609 755
Рейтинг: 39
От звездите одобрен
Отговори с цитат
valqk написа:
RASHEV написа:
Доста отдавна писах, "VIP сериз" в Младост срещу бензиностанция ТЕМПО

Има го бе Рашев :)
откак си писал :)
тъй като не знам точно къде е няма карта. ако искаш дай.


На картата го няма подробно:Младост 1 бул. Сахаров до бл.66 кръстивището с бул. Малинов

Сря Сеп 28, 2011 12:00 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 06, 2009 9:53 pm
Мнения: 1162
Местоположение: СОФ
Skype: ubergruber
Автомобил: Impreza 2.0GRR!
Рейтинг: 71
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
На "Хъшове 1" до Лукойл-а и аз минах. Без забележки, човека беше отзивчив и сговорчив. Тества си всичко. 30лв е цената на прегледа.

Позволиха ми да си изпринтя копие от големия талон от мейла (колата е лизингова и оригинала е в лизингодателя), иначе трябваше да се разкарвам.

Сподели също, че доста субарута са минали през него за преглед и попита дали нещо не сме се наговаряли във "някой форум" :) :) :)

Съб Окт 01, 2011 2:18 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Окт 02, 2010 7:56 am
Мнения: 72
Местоположение: Стара Загора
Автомобил: subaru impreza subaru forester '10
Телефон: 0883304033
Рейтинг: 4
Нов фен
Отговори с цитат
Да споделя и аз - след дълго търсене в Стара Загора, намерих единственото място с програма за 4х4 автомобили -
СБА. Намиира се до мола след ДЗУ-то.
След прегледа ми разрешиха да си тествам 4х4 на валяците :smt023

Нед Окт 02, 2011 8:57 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Фев 19, 2008 9:38 pm
Мнения: 331
Местоположение: София
Skype: valentinu7
Автомобил: Outback'08 2.5 AT
Рейтинг: 105
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Да споделя и аз.
Минах на преглед на ХЪШОВЕ 1, при Булстрад. И аз съм доволен - бързо, но без претупване!!!
Само едно много не ми е ясно.
Какво би могло да му е специалното на стенда за 4х4 - там има само един чифт валци???
Евентуално самия софтуеър да отчита, че колата е с двойно предаване и да прави някакви корекции при измерванията. Но нежеланото натоварване на междуосовия диф си остава; прав ли съм?
Иначе и на мен ми обясниха, че има само два сертифицирани пункта за ГТП на 4х4 и единия са те...
Въпрос към krasimirStoqnov. Какво си тества на 4х4????

_________________
Forester'99 2.0 4EAT
Outback'08 2.5 4AT

Сря Окт 26, 2011 3:45 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 7:01 pm
Мнения: 879
Местоположение: София
Автомобил: Legacy 2.5 AT '01
Рейтинг: 136
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
На ул. "Тодор Каблешков", №49, м/у автомивка и газостанция се намира пункта за годишен технически преглед в който са ми направили най-добрия преглед до сега, откакто имам Субару. Прегледа наистина е обстоен, ако има дребни проблеми (преди мен едно БМВ без един стоп) биват отстранени на място от самия проверяваш, но най-важното: слагат допълнително валци на неподвижните колела. Опитно мога да кажа, че за автоматици се оказа излишна операция слагането им, защото скоростта на въртене на валците беше прекалено ниска. Също така от опит майсторите казаха, че не така стоял въпроса с "ръчките".
Прегледа струваше 39лв. Ще сложа и снимки.

Пет Окт 28, 2011 2:46 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 05, 2010 8:57 pm
Мнения: 24
Местоположение: Перник
Skype: tuono_gps
Автомобил: Suzuki Baleno 1.6 GLX 4x4
Рейтинг: 1
Нов фен
Отговори с цитат
При едно от моите минавания на ГТП когато валяците завъртяха, човека ми каза да пусна спирачката. Ясно е, че не беше натисната, но вискомуфата при мен блокира при такъв момент. Понеже сцеплението на задните гуми все още е високо, усилието отива на предния мост и той от своя страна се опитва да спре валяците.
Не съм много сигурен, но мисля, че тези сервизи, които са за 4х4 могат да пуснат двата валяка да се въртят в различни посоки. Така предния диференциал обира разликата и към задния мост нищо не отива.

Пет Окт 28, 2011 3:00 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ WWW

Регистриран на: Пет Ное 11, 2011 1:19 pm
Мнения: 8
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: Honda CR-V
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
За ПЛОВИВ ето ви едно проверено място сега се връщам от там с Хонда ЦР-В 4х4 хората имат програма за 4х4 въртят едната гума в едната посока а другата в обратната и не се зацепва 4х4 така. Тестват ги една по една. Намират се на Рогошко шосе още след като се спускате от моста по Рогошко първия вход в ляво, там са много много халета едно до друго , пада се към 7-8 хале (казвам го щото 2-3то хале пак правят ГТП а аз говоря за следващия сервиз след тях)

Сря Дек 07, 2011 3:16 pm
Върнете се в началото
Профил
Пресен - пресен

Регистриран на: Пон Дек 19, 2011 3:02 pm
Мнения: 1
Местоположение: София
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте!Имам пункт за ГТП, който има спирачен стенд 4Х4.Пункта се намира в София,кв.Захарна фабрика,ул.3020 N46(пряка на Кукуш).Работно време:10-19 часа,събота:10-15 часа.За членовете на форума до края на годината цената е 30лв.(без ДДС).За резервация:тел.0878448888.Поздрави :smt023 !

Пон Дек 19, 2011 3:29 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 8:57 pm
Мнения: 2184
Местоположение: Бургас
Автомобил: Outback '09 2.5
Рейтинг: 248
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
zero написа:
имат програма за 4х4 въртят едната гума в едната посока а другата в обратната и не се зацепва 4х4 така.


И аз така минах, но какво правим като отидеш на задния мост и ако там си със заден LSD диф. к'во правим ?
Като се замислиш си е проблем, голям.

_________________
Outback 2001 3.0 H6 - продаден
Outback 2001 2.5 AT VDC - продаден
Subaru Baja МТ - продадена
first Love Leone '84 1.8 АТ
Facebook: Medovo Bee Farm

Пон Дек 19, 2011 3:44 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 9:14 pm
Мнения: 282
Местоположение: Стамболийски / София
Автомобил: Legacy 2.0 GL 97г.
Рейтинг: 14
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
привет на вси4ки:) днес Минах на преглед на ХЪШОВЕ 1, при Булстрад. поговорихме си с мом4ето дет ба4ка там и на изпроводяк ми каза да предупредя колегите от форума, 4е от догодина, цената на прегледа ще се увели4и, няма да е ве4е 30 лв....
рапорт даден :)

Вто Дек 20, 2011 10:20 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Дек 26, 2009 8:09 pm
Мнения: 449
Местоположение: София
Автомобил: Forester 2.0X 5MT 2003
Рейтинг: 23
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
всички преглеждащи нещо си се канят за от догодина. не съм разпитвал за подробности, но ще има някакво яко затягане. дори на една бензиностанция ми се 'заканиха', че от догодина прегледа на газовата ще е едновременно с другия преглед. нямам нищо против човека до булстрад да ми прегледа и газовата. поне ще е истински преглед, а не в най-добрия случай 'мирише ли ти? ми щом не ти мирише, готов си! давай хх лева и бягай!'. най-после ще има къде да ми направят истински преглед.

нещо се готви, ще поживеем, ще видим. аз ще съм в челните редици на 'видялите', февруари ми е прегледа.

_________________
Не казвай всичко, което знаеш, но винаги знай какво казваш!

Вто Дек 20, 2011 10:45 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 21, 2010 2:11 am
Мнения: 257
Местоположение: Варна/София
Skype: alchemist_AZ
Автомобил: Forester '08 2.0
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Доколкото слушам новини, ще обединяват годишния технически преглед и прегледа на газовата уредба. Цялата работа обаче е много мътна. :-k Пунктовете за ГТП нямат обучен персонал за прегледи на АГУ, освен това нямат апаратура и прочее за тестове на бутилки и каквото там още е нужно. Освен това на доста пунктове за АГУ ще им орежат приходите от прегледите.
Иначе за цената - тя е ясна. Дали ще дам веднъж 40-50 лв. за двата прегледа на куп, или ще дам 30 + 15 с разкарване до две отделни места, на мен лично ще ми е по-удобно на куп.
Засега ми звучи на нещо мислено-недомислено, или поне няма достатъчно информация какво ще се случва. :-k
Щом досега се минават и двата прегледа формално, или поне огромна част от прегледите са формални, то не виждам как от тук нататък изведнъж ще минаваме истински преглед.


Последна промяна alchemist_AZ на Вто Дек 20, 2011 11:01 pm, променена общо 1 път


Вто Дек 20, 2011 10:58 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 9:14 pm
Мнения: 282
Местоположение: Стамболийски / София
Автомобил: Legacy 2.0 GL 97г.
Рейтинг: 14
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
stupid_boy написа:
всички преглеждащи нещо си се канят за от догодина. не съм разпитвал за подробности, но ще има някакво яко затягане. дори на една бензиностанция ми се 'заканиха', че от догодина прегледа на газовата ще е едновременно с другия преглед. нямам нищо против човека до булстрад да ми прегледа и газовата. поне ще е истински преглед, а не в най-добрия случай 'мирише ли ти? ми щом не ти мирише, готов си! давай хх лева и бягай!'. най-после ще има къде да ми направят истински преглед.

нещо се готви, ще поживеем, ще видим. аз ще съм в челните редици на 'видялите', февруари ми е прегледа.

за сега ми каза, 4е не са много ясни критериите за провеждането на единен преглед, и не е наясно дали ще прави и за газови....ина4е ще е удобно, двата прегледа накуп...а и искат цената да остане една, като за гтп... ще видим ко ша стане

Вто Дек 20, 2011 11:00 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Окт 29, 2011 9:55 pm
Мнения: 178
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Forester 2008 2.0 TD
Рейтинг: 22
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Аз как да разбера дали съм с проблемен заден диференциал, че трябва да ходя тази седмица и аз? И в крайна сметка къде всичко е ок в София и за задният диф, в тези ХЪШОВЕ 1 става ли, нали някои разправяха че за 4*4 ок ама за за задният пак било проблем?!?! :waste:

Сря Дек 21, 2011 2:15 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Дек 26, 2009 8:09 pm
Мнения: 449
Местоположение: София
Автомобил: Forester 2.0X 5MT 2003
Рейтинг: 23
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
на хъшове 1 правят преглед и с газова, току що идвам от там. цената е 35 лева + 5 за газовата.

_________________
Не казвай всичко, което знаеш, но винаги знай какво казваш!

Вто Фев 07, 2012 11:51 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 03, 2012 7:38 pm
Мнения: 263
Местоположение: Варна
Skype: Kalchevi.2010
Автомобил: subaru leone,mercedes-benz C-180
Телефон: 0878347326
Рейтинг: -27
Кофти...
Отговори с цитат
Я кажете дали ще ми направят проблем за гумите.Понеже са от джипка.

_________________
domiky.com
бакшиш

Пет Фев 17, 2012 10:21 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Фев 21, 2011 1:26 pm
Мнения: 49
Местоположение: Sofia
Skype: capoeirabg
Автомобил: Legacy 2.0 '00 AT
Рейтинг: 7
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Хъшове 1 ми е на 2 мин от блока точно през парка, минах преди седмица да питам дали мога да мина със сигурност като съм с перманентно 4х4 казаха да. Днеска сутринта отивам паркирам колата влизам казвам им че съм с Субару отговора беше не няма как да минеш тук, обясних че преди седмица питах и казаха да днеска не, последва още едно не не може да се минава вече.
Така че .|. за техническия им пак минах нелегално въпреки че исках да мина като човек но след това обиколих 11 центрове за технически прегледи в почти цяла западна София и пак не намерих някой който да каже да.

Пет Мар 23, 2012 1:44 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Дек 15, 2010 7:22 pm
Мнения: 410
Местоположение: София
Автомобил: SUBARU outback AWD 2,5 2010
Телефон: 0888 609 755
Рейтинг: 39
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Доста отдавна писах, "VIP сериз" в Младост до битовият комбинат срещу бензиностанция ТЕМПО

Пет Мар 23, 2012 8:20 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Окт 20, 2008 10:11 am
Мнения: 43
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Днес минах на технически преглед в пункта под моста на жп.г. Захарна фабрика. Точно под моста се влиза и в средата на помещението е стенда. Прегледа е за около 20 мин., като измериха вредни газове, провериха фарове, спирачки. Понеже аз съм Форестър 2001, автоматик проверката на спирачките извършиха на N. Доколкото разбрах стенда има функция за проверка на 4х4. Цялото това удоволствие струва 45 лв.

Чет Апр 12, 2012 12:50 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 24, 2010 7:55 am
Мнения: 659
Местоположение: Шуменско
Skype: krismarg
Автомобил: VAZ 21023,OB 05MY 2,5i
Рейтинг: 57
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Как доколкото разбра, не ти ли вдигнаха свободния мост. И то N не ти изключва средния "диференциал".

Пон Апр 16, 2012 2:35 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 241 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 53 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор