Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 6:30 pm



Отговори на тема  [ 241 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Следваща
 Къде се минава Годишен Технически Преглед 
Автор Съобщение

Регистриран на: Вто Яну 01, 2013 3:16 pm
Мнения: 2428
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: STI
Телефон: 0886119703
Рейтинг: 729
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега Нортикус ,не се съмнявам в думите ти ,защото си се доказал като коректен партнъор в този форум.За по голяма тежест на мнението ти ,публикувай пакета документи на ЦВЕТИ в доказателство ,че е бил твой клиент.Сигурен съм ,че е така , но практиката е показала ,че тук вярват на факти.

Пет Ное 04, 2016 8:43 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 04, 2014 9:29 am
Мнения: 62
Автомобил: Subaru Outback III H6
Телефон: 0886743229
Рейтинг: 104
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
petko 69 написа:
Колега Нортикус ,не се съмнявам в думите ти ,защото си се доказал като коректен партнъор в този форум.За по голяма тежест на мнението ти ,публикувай пакета документи на ЦВЕТИ в доказателство ,че е бил твой клиент.Сигурен съм ,че е така , но практиката е показала ,че тук вярват на факти.


Привет колега ,
Уважавам мнението ти и се радвам ,че по някакъв начин съм успял да те накарам да ми повярваш :respect:
Също така се надявам ,че несъзнателно ме караш да публикувам документите и... Тъй като фирмата ,която управлявам е регистрирана ,като администратор на лични данни ,то аз съм запознат с факта ,че не мога свободно (а и дори да не беше незаконно пак нямаше да го направя) да публикувам лични данни на клиентите ми и те да стават публично достояние. Има строго определен ред за това ,как се съхраняват и в какви случай може да се използва тази информация. Този не е един от тях :)
Ако човека ,за който става въпрос прецени ,че нещо в думите ми е лъжа - то аз моля да публикува МИНАЛОГОШНОТО Удостоверение за техническа изправност на МПС /малка и голяма част/. И ако там пише ,че МПС снабдено с уредба позволяваща работата на двигателя с ВНГ - СПГ е с година на производство различна от 2013 г. то аз съм готов да се извиня.
п.с. - неприятно е усещането ,когато се опитваш да помогнеш на някой клиент с риск да лишиш фирмата от сигурен такъв ,а след това прочиташ как някой друг му бил разрешил "казуса" .

_________________
http://www.zeitgeistmovie.com/

Пет Ное 04, 2016 11:07 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Сря Юли 16, 2014 11:18 am
Мнения: 8
Автомобил: Impreza 2.0GX 2003
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Norticus, мога да Ви уверя, че отидох на мястото, където ме пратихте веднага след като ме пратихте. На място и веднага бях пратена на преглед, както обещахте. Там техникът ми каза, че ми липсва елемент от газовата инсталация и за него тя не отговаря на стандарта и не може да я регистрира. Не се наемам с технически обяснения, защото се смятам за некомпетентна. Накратко, става въпрос за един пластмасов елемент, който отвежда евентуално изтекъл газ от купето навън.

Допитах се до сервиза инсталирал уредбата и други по-компетентни от мен хора, които ме увериха, че инсталацията е пълна и изправна, херметически затворена спрямо купето и т.н.

Не искам със своя скромен случай да правя големи драми, затова и не споменах никакви други имена в отзива си. Написах само положителното, защото нямам капацитета да критикувам никого.

На Вас мога само да благодаря за съдействието.

Edit: Сега разбирам с какво мога да съм Ви засегнала. Да, Вие ми разяснихте казуса. Това, което Еуротех направиха за мен беше самия преглед и документация. Надявам се с това уточнение да става ясна ситуацията и да няма засегнати страни.

Пет Ное 04, 2016 11:22 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 04, 2014 9:29 am
Мнения: 62
Автомобил: Subaru Outback III H6
Телефон: 0886743229
Рейтинг: 104
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Tsveti написа:
Norticus, мога да Ви уверя, че отидох на мястото, където ме пратихте веднага след като ме пратихте. На място и веднага бях пратена на преглед, както обещахте. Там техникът ми каза, че ми липсва елемент от газовата инсталация и за него тя не отговаря на стандарта и не може да я регистрира. Не се наемам с технически обяснения, защото се смятам за некомпетентна. Накратко, става въпрос за един пластмасов елемент, който отвежда евентуално изтекъл газ от купето навън.

Допитах се до сервиза инсталирал уредбата и други по-компетентни от мен хора, които ме увериха, че инсталацията е пълна и изправна, херметически затворена спрямо купето и т.н.

Не искам със своя скромен случай да правя големи драми, затова и не споменах никакви други имена в отзива си. Написах само положителното, защото нямам капацитета да критикувам никого.

На Вас мога само да благодаря за съдействието.

Edit: Сега разбирам с какво мога да съм Ви засегнала. Да, Вие ми разяснихте казуса. Това, което Еуротех направиха за мен беше самия преглед и документация. Надявам се с това уточнение да става ясна ситуацията и да няма засегнати страни.


Здравейте Цвети ,
Уверявам Ви ,че хората при които Ви изпратих са едни от първите имащи тези права ,както и едни от знаещите и можещите на пазара. Не е случайно съвпадение ,че именно тях съм избрал за партньори.
Благодаря Ви все пак за уточнението ,което направихте. Уверявам Ви ,че това за мен бе въпрос на чест и нямам нищо лично към Вас. Просто исках това да се изясни.
Надявам се да не съм Ви обидил с тона си ,макар да съзнавам ,че може би прекалих.
Ако е така моля да ме извините.
Приятна вечер !

_________________
http://www.zeitgeistmovie.com/

Пет Ное 04, 2016 11:56 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Нед Апр 03, 2016 10:38 pm
Мнения: 3
Телефон: 0898757209
Рейтинг: 16
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Относно казуса на Цвети колегата Нортикус е прав за предходния технически преглед, миналогодишния бе извършен с невярна информация, с цел просто да бъде пуснат автомобила и посочената година е 2013. Това, което направихме ние бе да извършим първоначален преглед на АГУ за ВНГ, с което отменяме невярната информация и регисрираме АГУ за съответния автомобил. Въпросната бутилка бе тороидална разположена в отсега за резервната гума под баганото отделение на автомобила. Бе затворена от капак на отделението, плътно затварящ се и самата бутилка бе монтирана правилно с отвора надолу и херметичен капак отгоре. Въпросното гофре има за цел да отведе евентуален теч на газ безопасно извън пътническото отделение. самото разположение на бутилката и отвора под нея обезсмисля въпросното гофре. Не искам да споря с никого, уважавам колегата от сервиза на 4-ти километър дори съм намислил да мина през него някой ден да се запознаем, защото смятам, че е един от МАЛКОТО наистина коректни в бранша. Надявам се ,не съм останал неразбран поздрави и приятна събота и неделя.

Съб Ное 05, 2016 4:06 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Дек 14, 2016 10:09 am
Мнения: 6
Местоположение: София
Автомобил: Tribeca 3.6 '09
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте колеги,
Онзи ден минах преглед при „Транс Софт Експрес” на 4-ти км под моста. Прегледа беше обстоен и професионален, цената с отстъпка за съфорумци също е много добра. Момчетата получават заслужен + и от мен, догодина живот и здраве пак сме там!
Поздрави на всички Subaru маниаци!

Пон Дек 19, 2016 1:10 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 4:46 pm
Мнения: 18
Автомобил: Outback 2005 H6
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
С 3 седмици закъснение, да благодаря на NORTICUS (Мишо) за техническия и съдействието покрай проблемната ми газова. Препоръчвам го на всички, догодина пак там :)

Пон Яну 30, 2017 12:27 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 04, 2014 9:29 am
Мнения: 62
Автомобил: Subaru Outback III H6
Телефон: 0886743229
Рейтинг: 104
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте колеги ,
С малко закъснение ,но с голямо удоволствие искам да ви информирам ,че от 01.04.2017 г. е открит третият КТП на територията на град София ,който с удоволствие и професионализъм ще продължи да обслужва всички Субару съфорумци на преференциални цени. КТП се намира на ул. Опълченска и бул. Сливница ,зад бензиностанция Шел - в автоцентъра на Маргел. В момента КТП е в промоционален период ,който ще продължи още няколко месеца. Цената е 30 лв. с ДДС ,като в нея предстои да се включи и БЕЗПЛАТНА автомивка ! Отново няма значение дали автомобила е 4х4 ,дали е с или без газова/метанова уредба - цената остава непроменена. За Online резервации на ден и час ,може да използвате http://www.gtp.bg или тел.: 0876125333 .Работното време е от Понеделник до Петък от 09:00 - 18:00 ; Събота от 09:00 - 15:00. Всички членове на Суабру форум са добре дошли.
Спирачният стенд отново е чисто нов (Немски - Sherpa) ,който е с автоматично разпознаване на 4х4 и измерва едновременно спирачните сили и на двете колела. Този тип измервания и данните от тях ,максимално се доближават до реалните спирачни усилия ,при движение по асфалт. Персонала е с дългогодишен стаж и с постигнато отличие на всички изпити ,касаещи извършването на периодични технически прегледи на ППС.
Качеството на услугата е гарантирано и всеки ,който е с желание за извършването на реален периодичен технически преглед на ППС е добре дошъл.
Ще продължавам да се старая и развивам идеята си за повишаване на качеството ,на тази така важна за мен услуга. :good:

_________________
http://www.zeitgeistmovie.com/

Чет Юни 01, 2017 7:51 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Съб Мар 28, 2015 5:31 pm
Мнения: 50
Местоположение: София - Дианабад
Skype: b101621576
Автомобил: Forester SF EJ202
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здравейте !
За трета поредна година минавам ГТП на
пункта на кръговото на четвърти километър.
Благодарности на екипа на пункта за
отношението и добре свършената работа!
Препоръчвам !

_________________
www.exvitermini.com = http://web.archive.org/web/20050728233617/http://www.exvitermini.com/
ex : https://www.youtube.com/watch?v=xVAUztx3fEQ

Нед Юли 02, 2017 4:11 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 10:54 pm
Мнения: 103
Автомобил: Outback 2.5, Suzuki S-Cross 1.4AT
Рейтинг: 81
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
И аз минах за 3-ти пореден път през пункта на кръговото на 4-ти КМ, за пореден път останах доволен!

Нед Юли 16, 2017 2:58 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 08, 2017 12:19 pm
Мнения: 102
Skype: cooliovato
Автомобил: Impreza 2.0R
Рейтинг: 25
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
И аз днес минах на 4-ти километър и определено мога да кажа, че съм доволен :beer:

Чет Сеп 07, 2017 10:34 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Ное 20, 2016 9:03 am
Мнения: 18
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Още едно положително мнение и от мен за пункта на 4 км. Точни, коректни и на
добра цена за форума.

Чет Сеп 07, 2017 6:47 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 06, 2015 1:44 pm
Мнения: 453
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback 2003г. H6 3.0
Рейтинг: 250
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте,днес минах на преглед при момчета от "Еуротех 2002" .Много съм доволен от тях.Изключително любезни и отзивчиви.Въпреки,че нямаше нужда от ролки ,по мое желание сложиха.Прегледаха всичко по колата. Дори ми предложиха кафе докато чакам. Все едно не бях в България. =D> :bow:

Чет Сеп 21, 2017 9:39 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 22, 2010 4:06 pm
Мнения: 2763
Местоположение: София
Автомобил: ForesterS'02,Baja'03,Nissan EV
Рейтинг: 510
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Днес за пореден път минах на преглед 3 от автомобилите си при „Транс Софт Експрес” на 4-ти км под моста. Прегледа както винаги беше професионален, отношението към клиента прекрасно, а цената с отстъпка за Субару.
:good:

Сря Окт 04, 2017 7:55 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Юни 01, 2015 2:08 pm
Мнения: 29
Местоположение: София
Рейтинг: 11
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
И аз да похваля прегледа.. днес минах на Опълченска и Сливница.. и на двете коли. Такъв преглед не са ми правили от години(дори и фаровете и светлината на номера)! Поздравления за качеството!
В момента продължава промоцията с безплатната мивка, вярно го правят с машина, но и там услугата е добра! Първо почистват грубо колата с водоструй - процедура, която не навсякъде извършват ;)
Цената също е добра, а в предвид услугата - отлична. Единствено има леко разминаване - тук е обявена отстъпка 30лв, а на място ми казаха, че в предвид че има промоция, няма допълнителна отстъпка, т.е. цената е 36. В предвид услугата, не смятам че това е проблем...

На кратко - прегледа е 6+. Догодина пак!

Съб Яну 20, 2018 12:51 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Фев 08, 2017 7:58 pm
Мнения: 5
Автомобил: Subaru OUTBACK 2.5 173 hp
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
В петък минах на 1-ви преглед след регистрацията в пункта на Опълченска и Сливница.Много съм доволен от прегледа и отношението,човека ми обясняваше всичко:за валовете,за спирачките,за работата на двигателя.6+ и от мен.

Пон Фев 12, 2018 7:54 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 31, 2018 2:42 pm
Мнения: 39
Местоположение: Варна
Автомобил: Subaru Forester 2.0 XS 2008
Рейтинг: 47
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Здравейте колеги Март месец и намен ми предстои за първи път да мина ГТП със Subaru Forester 2008 във Варна. Прегледах списъка и ми се струва че има две еднакви подточки в него за Варна. Търсиш ги на картата и стигнах до извода, че адреса е този СБА - Пункт за технически прегледи с адрес Варна, бул. „Ян Хуняди” № 7; непосредствено до ДЗИ. Може ли някой колега до потвърди или да даде друго предложение за Варна. Благодаря предварително!

Нед Фев 25, 2018 5:31 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 31, 2018 2:42 pm
Мнения: 39
Местоположение: Варна
Автомобил: Subaru Forester 2.0 XS 2008
Рейтинг: 47
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Минах преглед в ГТП пункта на СБА до КАТ от списъка на първа страница. Тестват всяко колело отделно (общо 6 измервания с ръчната). Колелата на всяка ос се въртят в противоположни посоки. Трябва предварително записване на час, поне за събота. За последното не бях подготвен, но ме вместиха и отношението беше отлично. Искам да допълня информацията за колегите от Варна, тъй като картите в интернет не са много точни и реално пункта е на ул. "Мургаш".

СБА Варна
Варна, бул. „Ян Хуняди” № 7
тел. за контакти: 052/504 004, 0895 558 504

Нед Мар 11, 2018 9:42 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 04, 2014 9:29 am
Мнения: 62
Автомобил: Subaru Outback III H6
Телефон: 0886743229
Рейтинг: 104
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте колеги ,
С малко закъснение, но с голямо удоволствие искам да ви информирам,че от 01.03.2018 г. е открит четвъртият КТП на територията на град София, който с удоволствие и професионализъм ще продължи да обслужва всички Субару съфорумци на преференциални цени. КТП се намира в Люлин 5 на бул. д-р Петър Дертлиев в бензиностанция ПЕТРОЛ. В момента КТП е в промоционален период, който ще продължи още няколко месеца. Цената е 30 лв. с ДДС ! Отново няма значение дали автомобила е 4х4, дали е с или без газова/метанова уредба - цената остава непроменена. За Online резервации на ден и час, може да използвате http://www.gtp.bg или тел.: 0876122733 .Работното време е от Понеделник до Петък от 08:00 - 18:00 ; Събота от 08:00 - 15:00. Всички членове на Суабру форум са добре дошли.
Спирачният стенд отново е чисто нов (Немски - Sherpa), който е с автоматично разпознаване на 4х4 и измерва едновременно спирачните сили и на двете колела. Този тип измервания и данните от тях, максимално се доближават до реалните спирачни усилия, при движение по асфалт. Персонала е с дългогодишен стаж и с постигнато отличие на всички изпити, касаещи извършването на периодични технически прегледи на ППС.
Качеството на услугата е гарантирано и всеки, който е с желание за извършването на реален периодичен технически преглед на ППС е добре дошъл.
Ще продължавам да се старая и развивам идеята си за повишаване на качеството, на тази така важна за мен услуга. :good:

_________________
http://www.zeitgeistmovie.com/

Сря Апр 04, 2018 2:00 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 3:28 pm
Мнения: 465
Местоположение: София
Автомобил: Forester 2.0'99 & 2.5XT'06
Рейтинг: 347
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Привет колеги,

Това е продължение на един въпрос, който започнах в темата за Forester 2.5XT, но изглежда подходящо да се продължи тук. Въпросите са "ако имам механична/ръчна скоростна кутия и механичен диференциал с ограничено приплъзване (limited slip differential, LSD, обикновенно заден, но мисля Субару има някои модели с преден, или дори и на двата моста) дали е нужно да говоря предварително с хората извършващи ГТП и какво да е то?". Отговорите са:

- Да, трябва да говорите с извършващия проверката. Голяма част от колегите по пунктовете не разбират какво представлява такъв тип диференциал или имат грешна представа как и кога работи от механична гледна точка.

- Какво трябва да обясните - на моста, където е LSD-от е силно нежелателно колелата да се въртят в различни посоки. Механично е възможно, но натоварвате диференциала дори и при малки обороти, понеже разликата в оборотите и приложената разлика във въртящия момент кара диференциала да "затяга" и може да го повреди. Поради това на този мост трябва гумите да се въртят в една и съща посока. Това от своя страна ще доведе до пренос на въртящ момент през централния диференциал (понеже сме с механична скоростна кутия) към предния мост и за да не повредим централния диференциал, който също е LSD, трябва поне 1 гума от другия (преден) мост да е върху разтоварваща ролка. Ако и двата моста са с LSD - единия на барабаните, другия с двете гуми върху ролки.

Не бях сигурен дали въртенето в различни посоки с такава ниска скорост на LSD наистина е проблем, но днес установих, че е. По време на ГТП при тестването на задния мост постановката беше като препоръчаната по-горе с единствена разлика, че гумите на задния мост се въртяха в различни посоки. И съотвено диференциала почна лекичко да вие и скърца. Теста е кратък - 5-6 секунди, воят беше за около 2-3, така че изглежда повреда за момента да няма. Задния LSD беше изтестван след това по бабешки начин с повдигане на една от задните гуми и опит за завъртане на гумата на ръка при освободена ръчна и от скорост - общо взето става но изисква голямо усилие, което е очакваното поведение.

Имайте в предвид, че ако имате автоматична скоростна кутия и/или VTD и/или VDC горното може да не важи, понеже разпределянето на въртящия момент и ограничаването на приплъзването може да става по друг начин, а не с LSD.

Ето и списък с организацията на трансмисионната система на различни модели Субару.

_________________
Подозирам, че всичко е нарочно...
 11

Вто Юни 26, 2018 2:07 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 241 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 52 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор