Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 9:55 pm



Отговори на тема  [ 241 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Следваща
 Къде се минава Годишен Технически Преглед 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 04, 2014 9:29 am
Мнения: 62
Автомобил: Subaru Outback III H6
Телефон: 0886743229
Рейтинг: 104
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
pnikolaev написа:
Ще поспорим значи.
Написаното от мен е за конкретен случай: 1. гр. Варна 2. ГТП, който минава в СБА (Пункт на бул. Хунияди). Просто тяхната система не позволява да се вкарват газови уребди по-нови от 2014та, но ако е по-стара, няма проблем при тях (СБА) да се мине всичко: проверка на колата и самата ГИ, и да се впише в регистъра.
Пак повтарям: това е за строго конкретен случай!
Пиша го с цел да спестя време на колегите от Варна.
Благодаря за разбирането!
:beer:


Не колега ,няма да спорим :)
Съветвам те преди да правиш такива твърдения ,които със сигурност не се осланят на знания ,да прочетеш поне Наредба Н-32 ! Доста неща ще ти се изяснят и определено няма да ти се налага да "[/quote] Пак повтарям: това е за строго конкретен случай!". Иначе :good: за опита да спестиш време на колегите ...
Поздрави !

_________________
http://www.zeitgeistmovie.com/

Сря Дек 23, 2015 12:22 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Нед Апр 03, 2016 10:38 pm
Мнения: 3
Телефон: 0898757209
Рейтинг: 16
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Добър вечер първо и да се извиня, че не притежавам Субару.Тъй като името ни бе споменато в тази тема, бих искал да направя една корекция относно местонахождението. До края на 2015г. се намирахме в София на ул "Тодор Каблешков", но поради прекратяването на договора ни за наем вече се намираме на нов адрес (околовръстното шосе , срещу автокъща БомиАуто). Бих искал да се разгранича от колегите, които заеха мястото ни на стария адрес, тъй като вече берем "плодовете" на техния труд... искам и да благодаря за положителните отзиви от Ваша страна, радващо е , че някой цени старанието ни. цената на новия адрес също е намалена на 40 лв., като газовите уредби не се заплащат допълнително. Относно неразвъртането на гумите на паразитните ролки, след поредната импреза WRX се оказа, че въпросното виско е консуматив и на приблизително 100к е необходима смяна или рециклиране(не претендирам за компетентност по въпроса, просто Ваш колега ни държа в течение за последващите ремонти) оказа се, че проблема не е в нашият телевизор :) за повече въпроси тел ни е 0898757209 Благодаря за вниманието и безавариино.
 8

Нед Апр 03, 2016 10:57 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Мар 10, 2011 5:19 pm
Мнения: 89
Местоположение: София
Автомобил: 1998 Legacy 2.0 AT, Ford Galaxy 2.3
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
еуротех2002 написа:
Добър вечер първо и да се извиня, че не притежавам Субару.Тъй като името ни бе споменато в тази тема, бих искал да направя една корекция относно местонахождението. До края на 2015г. се намирахме в София на ул "Тодор Каблешков", но поради прекратяването на договора ни за наем вече се намираме на нов адрес (околовръстното шосе , срещу автокъща БомиАуто). Бих искал да се разгранича от колегите, които заеха мястото ни на стария адрес, тъй като вече берем "плодовете" на техния труд... искам и да благодаря за положителните отзиви от Ваша страна, радващо е , че някой цени старанието ни. цената на новия адрес също е намалена на 40 лв., като газовите уредби не се заплащат допълнително. Относно неразвъртането на гумите на паразитните ролки, след поредната импреза WRX се оказа, че въпросното виско е консуматив и на приблизително 100к е необходима смяна или рециклиране(не претендирам за компетентност по въпроса, просто Ваш колега ни държа в течение за последващите ремонти) оказа се, че проблема не е в нашият телевизор :) за повече въпроси тел ни е 0898757209 Благодаря за вниманието и безавариино.


Баш сте ми близо :good: А и много бързо изградихте сервиза.

Сега остава на фона на нарастващия брой собственици на 4х4 автомобили да си защитите добрите отзиви и ще сте направо чууудни ;) От Вас зависи! Успех...

Пон Апр 04, 2016 11:44 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 21, 2014 8:52 am
Мнения: 190
Местоположение: В. Търново
Автомобил: Христофор
Рейтинг: 74
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
За Велико Търново и околията да препоръчате пункт за ГТП със стенд като за 4х4? :-?

_________________
Subaru Forester 1998 - 2.0MT [122]

Вто Апр 19, 2016 5:30 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 21, 2012 1:12 pm
Мнения: 198
Местоположение: София
Автомобил: OUTBACK H6 `02
Рейтинг: 61
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
еуротех2002 написа:
Добър вечер първо и да се извиня, че не притежавам Субару.Тъй като името ни бе споменато в тази тема, бих искал да направя една корекция относно местонахождението. До края на 2015г. се намирахме в София на ул "Тодор Каблешков", но поради прекратяването на договора ни за наем вече се намираме на нов адрес (околовръстното шосе , срещу автокъща БомиАуто). Бих искал да се разгранича от колегите, които заеха мястото ни на стария адрес, тъй като вече берем "плодовете" на техния труд... искам и да благодаря за положителните отзиви от Ваша страна, радващо е , че някой цени старанието ни. цената на новия адрес също е намалена на 40 лв., като газовите уредби не се заплащат допълнително. Относно неразвъртането на гумите на паразитните ролки, след поредната импреза WRX се оказа, че въпросното виско е консуматив и на приблизително 100к е необходима смяна или рециклиране(не претендирам за компетентност по въпроса, просто Ваш колега ни държа в течение за последващите ремонти) оказа се, че проблема не е в нашият телевизор :) за повече въпроси тел ни е 0898757209 Благодаря за вниманието и безавариино.


При тези коеги минавам вече няколко пъти с различни коли, а с Аутбека - само при тях! Изключително свестни са, точни и коректни - разбират какво правят и то не е просто за отбиване на номера. Смятам и за в бъдеще само при тях да ходя и горещо ги препоръчвам на всеки! Подчертавам, че съм им само клиент - но пък съм малко педантичен и трудно харесвам как ми се пипа колата, а там всичко е повече от добре!

Вто Апр 19, 2016 6:30 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 16, 2014 12:30 pm
Мнения: 180
Местоположение: София
Skype: Vul4oKum4o
Автомобил: Outback 2.5 2000, Legacy 2.0 2001
Телефон: Нула879пет96две4пет
Рейтинг: 100
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Цитат:
Здравейте, мина вече не малко време, но тъй като държа на думата си, трябва да споделя и моето мнение.
Средата на Април(приблизително 13) минах и моя годишен преглед при "Транс Софт Експрес" под моста на 4ти километър при колегата:
Цитат:
Михаил Янков - 0886 743 229 email: [email protected] или http://gtp.bg/
Около седмица преди това, прегледах форума, набелязах няколко сервиза, а избрах този, защото:
1во. Беше най-близо и удобно;
2ро. С подходящо работно време;
3ро. Имах някой притеснения относно 4x4то на моето Субару Легаси 2.0 2001, който колегата отдели време да ми разясни още по телефона;
4то. Обеща и изпълни думата си, че лично ще присъства на огледа. Не че съм го изисквал, но беше коректно;
5то. Държа се много професионално при разговора ни, нещо което рядко наблюдавам в тази сфера. Обясни ми отново всичко в детайли, както и всеки тест, който правиха по колата. Аз съм от любопитните...;

Та...записах си час, явих се, провериха ми колата, откриха ми нередност в документите, която аз бях пропуснал(благодарение на което я оправих навреме.) и си заминах по живо по здраво.

Overall - форумната цена беше спазена и останах с много приятно впечатление от обслужването. Догодина пак съм там.
Нямам нито една забележка.

Поздрави,
Кирил Чипев


Тази година, отново минах преглед там, отново отличен 6 на момчетата! :good: :bow: :beer:

_________________
_____________________________________________________
Простия човек си носи името, а Умния човек, името го носи!
 6

Чет Апр 28, 2016 3:40 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 26, 2015 10:17 am
Мнения: 807
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback B14 3.6
Рейтинг: 492
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
И аз минах при тях преди 2 седмици. Един голям + и от мен за тях.
 6

Пет Апр 29, 2016 7:26 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 04, 2014 9:29 am
Мнения: 62
Автомобил: Subaru Outback III H6
Телефон: 0886743229
Рейтинг: 104
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте колеги :hello:
Още веднъж Благодаря за положителните мнения и доверието ,което сте ми гарантирали. :bow:
Ще продължавам да се старая и развивам идеята си и в предстоящите ми проекти за отваряне на нови КТП ,както в гр. София и гр.Перник ,така и в цялата страна :good:
Надявам се да продължим да работим заедно в тази посока и с взаимни усилия да повишим качеството на тази така важна услуга.
Във връзка с често задаван въпрос ,а именно : Дали може към момента да се премине ПТП с данък за 2015 г. ви информирам ,че според изискванията на ЗМДТ и по конкретно чл.60 ал.1 и ал.6 ,до 30.06.2016 г. е разрешено ППС да се представя за ПТП с бележка за платен пътен данък за цялата 2015 г. след което до 31.10.2016 г. е необходимо да се представя бележка за платен пътен данък поне за първата половина на 2016 г. А при представяне на ППС за ПТП след 31.10.2016 г. трябва да се представя бележка за платен пътен данък за цялата 2016 г.
Искам също така да ви информирам ,че съм обявил цена от 29,99 лв. за целият месец Май на 2016 г. Цената важи ,както за леки ,така и за товарни автомобили. Отново няма значение дали автомобила е 4х4 ,дали е с или без газова/метанова уредба - цената остава същата.
Стига документите и автомобила да са ОК , заповядайте - аз съм насреща !

_________________
http://www.zeitgeistmovie.com/
 12

Пет Апр 29, 2016 10:54 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 21, 2014 8:52 am
Мнения: 190
Местоположение: В. Търново
Автомобил: Христофор
Рейтинг: 74
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
пак да попитам, белким някой знае...
joeless написа:
За Велико Търново и околията да препоръчате пункт за ГТП със стенд като за 4х4? :-?

_________________
Subaru Forester 1998 - 2.0MT [122]

Вто Май 03, 2016 8:26 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 29, 2015 5:29 pm
Мнения: 39
Местоположение: Мордор
Автомобил: Legacy '05 Spec B
Рейтинг: 23
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Искам да споделя и аз добрите си впечатления от пункта на 4ти километър „Транс Софт Експрес”. Вече две коли закарах и съм много доволен, като за втората, която не е Субару също получих отстъпка, а и хванаха луфт при коромилната уредба. Много старателно и детайлно оглеждат всичко!

Поздрави!

Вто Май 10, 2016 1:02 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Май 17, 2016 5:06 pm
Мнения: 1
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Аз също имам кола 4х4 и две години минавах на пункта на "Транс контрол 3" в жк.Захарна фабрика, сега отвориха и до "Лидъл" в Слатина и ми е по-близко и минавам там.И на двете места имат стенд за 4х4. Става бързо и съм доволен.

Вто Май 17, 2016 5:16 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 19, 2007 5:08 pm
Мнения: 945
Местоположение: Бургас
Автомобил: Lexus LS 460, 2007
Рейтинг: 345
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ще разбуня духовете в тази тема по въпроса как се минава спирачен тест.
Търсейки информация от достоверен източник попаднах на следното:
http://jdmfsm.info/Auto/Japan/Subaru/Le ... back/2009/
Това е вторият ред големият PDF файл.
На стр. 34 е за МТ.
На стр. 35 е за АТ.
И в двата случая единият мост е на валяците, другият е на земята без свободно въртящи се ролки.
По-нататък:
Тест за налягането на Transfer clutch:
За 5АТ с ВТД
Стр. 2916 и 2917
На втората страница е интересна табличката, последният ред. При селектор на N и при напълно затворен дросел налягането на Transfer clutch е 0. Т.е. няма да се блокира междинният диференциал и не би следвало да е какъвто и да е проблем този режим.
За 4АТ без ВТД.
Стр. 2689
В табличката на предпоследния ред е за 4АТ без ВТД с поставен бушон в гнездото FWD. Налягане в Transfer clutch 0.
Последният ред е без поставен бушон в гнездото FWD, т.е режим AWD. Налягане в Transfer clutch 0.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
LEXUS LS 460, V8, 4.6, 2007
TOYOTA LAND CRUSER 200, V8, 5.7, 2008
TOYOTA CHR HYBRID GR SPORT, 2.0, 2023
 15

Сря Юни 01, 2016 10:43 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 26, 2015 10:17 am
Мнения: 807
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback B14 3.6
Рейтинг: 492
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Супер. В такъв случай стендът няма значение за екземплярите с въпросните автоматични кутии. И все пак ако върти двете колелета в противоположни посоки, остава да видим, какво се случва със задния LSD диференциал, защото до сега само гадаем. Моето мнение е, че скоростта на въртене е твърде малка, за да задейства механизмите и не би трябвало да му навреди по никакъв начин, но все пак не съм видял никъде официална информация по въпроса черно на бяло.

Сря Юни 01, 2016 11:06 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Дек 11, 2011 7:20 pm
Мнения: 781
Местоположение: София
Рейтинг: 223
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
patko написа:
На втората страница е интересна табличката, последният ред. При селектор на N и при напълно затворен дросел налягането на Transfer clutch е 0. Т.е. няма да се блокира междинният диференциал и не би следвало да е какъвто и да е проблем този режим.
:good:

kerekovski написа:
Моето мнение е, че скоростта на въртене е твърде малка, за да задейства механизмите и не би трябвало да му навреди по никакъв начин
:good:

Колеги аз минавам всяка година на едно и също място преглед и се познавам с хората,които работят там.Наясно са със задвижването на Субару и всеки път ме убеждават,че няма смисъл да качваме колата на раздвижени ролки(защото аз всяка година ги карам да качваме колата на ролките и по този начин да минавам преглед,защото не ми се рискува :) ).Мотивите с които ме убеждават ,че няма да има проблем са същите,които споменахте и Вие в горния пост и съм цитирал и аз.Аз съм с LSD диф. и просто не искам да рискувам и затова си качвам колата на ролки,но на теория наистина не би трябвало да има проблем.

Сря Юни 01, 2016 11:36 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Май 08, 2013 7:07 pm
Мнения: 433
Местоположение: В.Търново
Skype: zlobstur
Автомобил: Outback H6 B13, Forester SG 2.5XT
Телефон: 0894414176
Рейтинг: 162
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
joeless написа:
пак да попитам, белким някой знае...
joeless написа:
За Велико Търново и околията да препоръчате пункт за ГТП със стенд като за 4х4? :-?


Ако не си минал вече, отиди на Леденик (2-рия разклон и първата пряка в дясно)
Нямат ролки за неподвижните колела, но програмата им е за такива автомобили и аз 3 години не съм имал ядове. Тази година пак ще ги посетя.
:beer:

PS: По-евтино от останалите в града и няма навалица ;)

_________________
Lesson for beginners: Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car. Speed is how fast you hit the wall.

Сря Юни 01, 2016 12:57 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Пет Апр 03, 2015 9:41 am
Мнения: 155
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Honda
Рейтинг: 89
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз направих теста на валяците по метода на противоположно въртящите се колела. Никакъв проблем. B 14 ръчка.

Вто Юни 07, 2016 9:40 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 25, 2007 1:09 pm
Мнения: 127
Местоположение: София
Автомобил: Forester, 2.0, 2006
Телефон: 0878 45 42 96
Рейтинг: 8
Разчитай на мен
Отговори с цитат
еуротех2002 написа:
Добър вечер първо и да се извиня, че не притежавам Субару.Тъй като името ни бе споменато в тази тема, бих искал да направя една корекция относно местонахождението. До края на 2015г. се намирахме в София на ул "Тодор Каблешков", но поради прекратяването на договора ни за наем вече се намираме на нов адрес (околовръстното шосе , срещу автокъща БомиАуто). Бих искал да се разгранича от колегите, които заеха мястото ни на стария адрес, тъй като вече берем "плодовете" на техния труд... искам и да благодаря за положителните отзиви от Ваша страна, радващо е , че някой цени старанието ни. цената на новия адрес също е намалена на 40 лв., като газовите уредби не се заплащат допълнително. Относно неразвъртането на гумите на паразитните ролки, след поредната импреза WRX се оказа, че въпросното виско е консуматив и на приблизително 100к е необходима смяна или рециклиране(не претендирам за компетентност по въпроса, просто Ваш колега ни държа в течение за последващите ремонти) оказа се, че проблема не е в нашият телевизор :) за повече въпроси тел ни е 0898757209 Благодаря за вниманието и безавариино.


След като прочетох добрите отзиви за колегите, днес за първи път отидох при тях. Супер отношение и разбиране.
Горещо ги препоръчвам!!! :good: =D> :good:

_________________
http://picasaweb.google.bg/lh/photo/8J0N3WqbB64Ty81EFi-Emg?feat=directlink

Сря Юли 27, 2016 3:33 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Сеп 18, 2016 6:45 pm
Мнения: 23
Автомобил: Subaru Legacy 2.5 Limited
Телефон: 0894358646
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте колеги имам следния въпрос.Става въпрос за 1. "Манев и син" ул. Калиакра 65 (нова бирена фабрика) Добрич имали някой колего който е минавал там преглед понеже ходих на място и момчето ми каза че нямали двоен стенд но имали специална 4х4 система при която първо колата минава отпред после отзад и такива работи овърташе ме и накрая ми каза спокойно няма да ти задържът колелетата ела като ти дойде датата ще те оправим !!!
Колата ми е Легаси 2.5 156 кс 2000г

Сря Сеп 28, 2016 11:31 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юли 16, 2014 11:18 am
Мнения: 8
Автомобил: Impreza 2.0GX 2003
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Хайде и аз да се включа с положителен отзив за Еуротех 2002. Обслужиха ме чудесно, помогнаха ми с казус създаден от това, че миналата година оставих трето лице да ми кара колата на ГТП и тогава са решили да минат по тънката лайсна с новомонтираната ми газова уредба. Една година съм била без първоначален преглед и регистрация на уредбата. Еуротех ми направиха и тях и сега всичко е наред :beer:

Пет Ное 04, 2016 6:32 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 04, 2014 9:29 am
Мнения: 62
Автомобил: Subaru Outback III H6
Телефон: 0886743229
Рейтинг: 104
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Tsveti написа:
Хайде и аз да се включа с положителен отзив за Еуротех 2002. Обслужиха ме чудесно, помогнаха ми с казус създаден от това, че миналата година оставих трето лице да ми кара колата на ГТП и тогава са решили да минат по тънката лайсна с новомонтираната ми газова уредба. Една година съм била без първоначален преглед и регистрация на уредбата. Еуротех ми направиха и тях и сега всичко е наред :beer:


Здравейте Цвети ,
Във връзка с гореизложеното не мога да остана безразличен ,тъй като до колкото се сещам днес бяхте в КТП на 4-ти км. ,където се наложи лично аз да разрешавам казуса Ви с газовата уредба. Също така лично аз се ангажирах да Ви изпратя на място ,където могат да Ви извършат Първоначалната проверка на преференциална за съфорумци цена .. А до колкото се сещам името на фирмата ,която управлявам не е тази която Вие цитирате.
За сведение на колегите казуса беше следният : Автомобилът беше с монтирана газова уредба ,след 01.09.2014 г. ,което ще рече че АГУ задължително подлежи на първоначална проверка (нищо общо с периодичен преглед на МПС) ,но това не е попречило предната година колегите да извършат ПТП на МПС ,като отбелязват в УТИ ,че МПС е с произведена 2013 г. вместу 2015 г. както е по документи и табела на бутилката ! Причината мисля ,че на всички е ясна... И ако аз бях част от това ,то и аз щях да подходя по същият начин ,като колегите ,само и само да взема парите за прегледа. Без да ме е грижа ,че правя нещо незаконно и без да ме е грижа ,че създавам предпоставка за проблеми с документите на клиента.
Не съжалявам ,че предпочетох да обясня всичко това подробно ,дори и с риск да загубя клиента и той да не се върне при мен отново ,особено след ,като го пращам при конкуренцията съзнателно. С една едничка цел - да помогна !
Моля за в бъдеще да не дезинформирате колегите ,особено в старанието си да направите реклама на някой ,който не само не си е свършил работата ,а е и нарушил разпоредбите на Наредба №H-32.

_________________
http://www.zeitgeistmovie.com/
 15

Пет Ное 04, 2016 8:07 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 241 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: kssr и 56 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор