Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Вто Апр 16, 2024 12:13 pm



Отговори на тема  [ 241 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Следваща
 Къде се минава Годишен Технически Преглед 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 16, 2012 8:43 pm
Мнения: 74
Местоположение: София,Банкя
Skype: vasilkamburov
Автомобил: Legacy Royal 2,2
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
49 ми взеха там :) наистина обстоен преглед и са доста точни момчетата.

_________________
Няма лошо време, има неподготвени хора...
Legacy Royal 2,2 1994 AT / Bulls TE

Вто Ное 13, 2012 11:32 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 11, 2010 6:07 pm
Мнения: 148
Местоположение: Пловдив
Автомобил: '99 Subaru Legacy 2.0 AWD Sedan
Рейтинг: 4
Нов фен
Отговори с цитат
За Пловдив ГТП правят и в сервиз "Мираж" срещу 45лв,обаче сега ще разкажа какво се случи:на валците застанах зад колата да гледам как се въртят(ясно бях казал,че колата е 4x4 и то не се изключва!) и те се въртяха в едната посока! :shock: :swear: Казвам: -Нали пуснахте програмата за 4x4, защо валците се въртят в една посока,не трябва ли да са в противоположни?
-Това е само за товарни автомобили.
-Е аз съм минавал на преглед на пункт за 4x4 и валците въртяха в противоположни посоки?!
-Това е най-новата техника.(демек тяхната)
-Ми аз така можех да си мина преглед във всеки друг пункт.
-Не може,защото щяха да ти прецакат кутията,тука има датчик на валците.
Кажете сега,колеги,какво да си мисля? Иначе прегледа го направиха като за пред камера-светлини,регулирани ли са фаровете,изгорели газове,ходова част.Единственото ми успокоение,е че колата не се мъчеше да излезне от валците.

_________________
Airbags save lives.Symmetrical AWD saves airbags.
Roses are red - violets are blue - gotta love Subaru!

Чет Ное 29, 2012 3:03 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 22, 2010 4:06 pm
Мнения: 2763
Местоположение: София
Автомобил: ForesterS'02,Baja'03,Nissan EV
Рейтинг: 510
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Във вторник минах с импрезата на преглед в посочения по-горе сервиз VIP в Младост и валците се въртяха в различни посоки и на монитора им излизаше постоянно кое колело се тества и че автомобила е 4х4.

_________________
www.plaskom.com

Пет Ное 30, 2012 1:19 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 9:14 pm
Мнения: 282
Местоположение: Стамболийски / София
Автомобил: Legacy 2.0 GL 97г.
Рейтинг: 14
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
nwm написа:
Някой може ли да каже дали сервизът на ул."Хъшове" 1А все още прави прегледи на автомобили с 4х4?

прави прегледи. Днес минах оттам. за нашите коли прегледа е 40 лв, а ако имаш и газова прибавяш още 5

Сря Дек 19, 2012 11:46 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 02, 2007 10:26 am
Мнения: 1254
Местоположение: София
Skype: six__stars
Автомобил: 2010 Mercedes E350 CDI 4Matic
Телефон: 0887999499
Рейтинг: 162
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
plaskom написа:
Във вторник минах с импрезата на преглед в посочения по-горе сервиз VIP в Младост и валците се въртяха в различни посоки и на монитора им излизаше постоянно кое колело се тества и че автомобила е 4х4.


Най-хубавото там е, че си запазваш час, когато ти е удобно, отиваш даваш им ключа и не се занимаваш с натисни плавно, дай пак, зъб по зъб, малко напред, малко назад и тн и тн. И пращат СМС за изтичащ преглед!

_________________
Всички видове застраховки. Отстъпки за членовете на форума и пълно съдействие за завеждане на щети.

Чет Дек 20, 2012 12:31 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2420
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Понеже до четвъртък в тоя ВИП сервиз нямаше часове, днес минах точно зад Петрола до КАТ. Като завиеш към изток да ходиш и преди Т образното на S-а има един сервиз/технически. Бързо и точно минах. Само питаха дали може да се спира 4х4-то и като им казах не казаха - ОК и си пуснаха програмата за авд и си мина.
За разлика от ВИП сервиза където ми се присмиваха колко била мръсна вътре колата (децата правят кочина за точно 10мин сутрин :facepalm: ), тук хората гледаха марката с уважение и действаха експедитивно. За съжаление не се записва час, но пък става малко по-бързо, за разлика от мотльовците на ВИП-а. Та мисля до ВИП-а да не ходя повече. :beer:

_________________
http://www.hostit.bg/

Вто Яну 08, 2013 2:48 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 02, 2007 10:26 am
Мнения: 1254
Местоположение: София
Skype: six__stars
Автомобил: 2010 Mercedes E350 CDI 4Matic
Телефон: 0887999499
Рейтинг: 162
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Говориш за сервиз Тани ли, Валяк? Карайки от Петрол но Т-образното все едно продължаваш напред, или друг от многото там?

_________________
Всички видове застраховки. Отстъпки за членовете на форума и пълно съдействие за завеждане на щети.

Вто Яну 08, 2013 7:20 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2420
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
http://www.bgmaps.com/link/EBD5434D846D ... 96DAF39070 - ей тук. на завоя.

_________________
http://www.hostit.bg/

Сря Яну 09, 2013 1:12 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 20, 2011 10:52 pm
Мнения: 509
Местоположение: София
Автомобил: Дизелов
Рейтинг: 405
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
gorogoro написа:
gorogoro написа:
На ул. "Тодор Каблешков", №49, м/у автомивка и газостанция се намира пункта за годишен технически преглед в който са ми направили най-добрия преглед до сега, откакто имам Субару. Прегледа наистина е обстоен, ако има дребни проблеми (преди мен едно БМВ без един стоп) биват отстранени на място от самия проверяващ, но най-важното: слагат допълнително валци на неподвижните колела. Опитно мога да кажа, че за автоматици се оказа излишна операция слагането им, защото скоростта на въртене на валците беше прекалено ниска. Също така от опит майсторите казаха, че не така стоял въпроса с "ръчките".
Прегледа струваше 39лв. Ще сложа и снимки.

Тази година отново минах ГТП в същия пункт (естествено :pardon: ) и мнението ми се утвърди окончателно ... Освен обстойният преглед, който беше извършен на колата ми, колегите коригираха и фаровете ми. Живот и здраве, догодина пак там ... :good: :beer: :bow:


Вчера и аз минах ГТП в този пункт. Момчетата се отнесоха много професионално - прегледаха всичко, сложиха допълнителни ролки на неподвижните колела - въобще всичко беше направено както трябва.

ТОВА е въпросния пункт. Цената беше 49лв.

Нед Авг 18, 2013 10:25 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 16, 2012 8:43 pm
Мнения: 74
Местоположение: София,Банкя
Skype: vasilkamburov
Автомобил: Legacy Royal 2,2
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Вече втора година минавам там на преглед и съм много доволен. Наистина обстоен преглед и момчетата са точни.

_________________
Няма лошо време, има неподготвени хора...
Legacy Royal 2,2 1994 AT / Bulls TE

Вто Авг 20, 2013 10:58 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Яну 31, 2010 7:57 pm
Мнения: 113
Местоположение: Sofia
Автомобил: Forester
Рейтинг: 32
От звездите одобрен
Отговори с цитат
...
Цитат:
Вчера и аз минах ГТП в този пункт. Момчетата се отнесоха много професионално - прегледаха всичко, сложиха допълнителни ролки на неподвижните колела - въобще всичко беше направено както трябва.

ТОВА е въпросния пункт. Цената беше 49лв.


+1 за въпросния пункт за ГТП на Каблешков 49, сложиха си паразитни ролки момчетата, поговорихме си за Субито прегледаха го ... всичко точно :good:

Пет Авг 30, 2013 1:32 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Яну 01, 2013 3:16 pm
Мнения: 2428
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: STI
Телефон: 0886119703
Рейтинг: 729
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
За колегите от Пловдив и региона ,кв. Гаганица зад бившата Мототехника имат програма4х4 валяците въртят в различна посока , с газ без газ 30лв.В петък минах преглед , след обяд няма навалица :idea: .
 5

Пон Сеп 23, 2013 4:18 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:07 pm
Мнения: 628
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Opel Frontera V6
Рейтинг: 41
От звездите одобрен
Отговори с цитат
То програма за 4х4 има и на други места. Слагаха ли ролки на другия мост или да го вдигнат във въздуха?

Пон Сеп 23, 2013 9:42 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 20, 2012 12:19 am
Мнения: 256
Автомобил: Subaru Forester 2.0 Diesel MY2009
Рейтинг: 120
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
vlado_74 написа:
...
Цитат:
Вчера и аз минах ГТП в този пункт. Момчетата се отнесоха много професионално - прегледаха всичко, сложиха допълнителни ролки на неподвижните колела - въобще всичко беше направено както трябва.

ТОВА е въпросния пункт. Цената беше 49лв.


+1 за въпросния пункт за ГТП на Каблешков 49, сложиха си паразитни ролки момчетата, поговорихме си за Субито прегледаха го ... всичко точно :good:


+1 и от мен!

Пон Сеп 23, 2013 10:01 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 24, 2010 7:55 am
Мнения: 659
Местоположение: Шуменско
Skype: krismarg
Автомобил: VAZ 21023,OB 05MY 2,5i
Рейтинг: 57
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Що не си включвате само предното от бушона и да не се притеснявате за другия мост. А въртенето на валците в различни посоки е показно само за автомобили без LSD.

Вто Сеп 24, 2013 8:39 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 7:01 pm
Мнения: 879
Местоположение: София
Автомобил: Legacy 2.5 AT '01
Рейтинг: 136
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
А тези, които не можем да си изключваме задния мост какво да правим?! :pardon: :-?

Сря Сеп 25, 2013 11:26 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 07, 2011 8:39 am
Мнения: 428
Местоположение: Sofia
Автомобил: Subaru Impreza WRX MY97
Рейтинг: 13
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Ми то по "мануала" пише, че ако няма свободно въртящ се вал за отзад колата се вдига на стойки :pardon:

Сря Сеп 25, 2013 12:12 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Яну 01, 2013 3:16 pm
Мнения: 2428
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: STI
Телефон: 0886119703
Рейтинг: 729
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
При мен просто включих кутията на свободно натистнах спирачките за 20сек. и това беше всичко.Незнам дали е правилно,нямам проблем след прегледа.

Сря Сеп 25, 2013 3:22 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 24, 2010 7:55 am
Мнения: 659
Местоположение: Шуменско
Skype: krismarg
Автомобил: VAZ 21023,OB 05MY 2,5i
Рейтинг: 57
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Който нямат изключване, само на валци. В мануала има и аварийно теглене на един колесар за автоматите със скорост до 30 км/час, на кратки разстояния. При включване на бушона и предните колела на тестващите, а задните на свободните валци - задните гуми не мръдват. Същото е и обратното - предните не мръдват. Излизането е трудно. Наложи се да изключа бушона и единия паразитен изхвърча доста опасно на 3-4 метра. Добре че нямаше никой наблизо. В някой пунктове казват слагаш на неутрална и нямаш проблеми, но това положение изключва двигателя от скоростната кутия но не и заден от преден мост. Вижте си какви ви са кутиите и задните диференциали за да няма изненади.

Чет Сеп 26, 2013 9:56 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:05 am
Мнения: 1217
Местоположение: София, Троян
Автомобил: предишен: Impreza 2.0R
Рейтинг: 140
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
petko 69 написа:
При мен просто включих кутията на свободно натистнах спирачките за 20сек. и това беше всичко.Незнам дали е правилно,нямам проблем след прегледа.

Малкият дявол е да замине солеонида за разпределение на въртящия момент (мисля, че беше 100 и нещо лв + смяна + някакво количество масло при отварянето). Големият дявол се надявай да не го видиш, че сигурно ще е по-солено.

_________________
преди:
    Impreza 1.8 '94 F4WD
    Impreza 2.0R '06 Symmetrical AWD
сега:
    Daihatsu Sirion 4WD (full-fledged Justy)

Чет Сеп 26, 2013 10:52 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 241 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор