Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 2:53 am



Отговори на тема  [ 241 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Следваща
 Къде се минава Годишен Технически Преглед 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пон Ное 15, 2010 3:44 pm
Мнения: 474
Автомобил: Subaru Outback, H6, 2005
Рейтинг: 117
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте, има едни прогаз, излзиат от първите в гугъл - НЕ ХОДЕТЕ ПРИ ТЯХ. Аз ходих в събота и почнаха да ми говорят - това не е сложено, както трябва, колата изпуска газ - не става. Но тонът беше на ръба - аха да ми кажат - дай нещо да се разберем. Само да уточня, че моята ГИ е слагана от Радо. Като се прибрах в гаража душках да видя дали има изтичане...а и нали се сещате, ако има такова и колата седи 2-3 дни в гаража какво ще се случи.

Та, Радо ми каза за един пункт за прегледи близо до сервиза на любо и днес ходих и ми я направиха за 5 минути, 25 лева е.

не го знам как се казва, но ако пътуваш от Сливница към сервиза на Любо, нали на светофара с била, правиш десен завой?

Е вместо да завиеш на дясно- продължаваш все нагоре, и някъде след три светофара ще стигнеш до края на пътя - там кръстовището става Т-образно (реално малко преди това ще подминеш (в твое дясно) една морга за субарута). На Т-образното завиваш на ляво, и сервиза ти се пада 50 метра след това в твое дясно. Има голям двор и ще си влезеш без проблем. Отваря в 8.30.

това трябва да е: https://www.google.bg/maps/@42.7088673, ... !2e0?hl=bg

на бул. Петър Дертлиев. Сега е малко по-различно, има сгради, на таблеата е същата. Пада се някъде срещу блок 636 или 639.
 1

Сря Окт 29, 2014 6:10 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Ное 15, 2010 3:44 pm
Мнения: 474
Автомобил: Subaru Outback, H6, 2005
Рейтинг: 117
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Между другото, понеже ми предстои скоро ГТП, а не останах с еднозначно мнение за това как точно и къде се минава за нашите коли, звъннах едно от гурутата, които всички знаем, за поддръжката на нашите коли. Неговото мнение беше, че в България няма стенд, който да е подходящ за Субару, и че дори тези, които са 4х4 не са добри, защото имало разлика в вджипското 4х4 и нашето (не мога да го обясня технически) и че имало възможност, колата да се прецака дори да се слагат на ваялци колелата. Затова ми препоръча да намеря ГТП, където няма да я слагат на валяци.

Пет Ное 07, 2014 10:50 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Сеп 15, 2011 7:20 pm
Мнения: 237
Местоположение: Sofia
Автомобил: WRX Wagon
Рейтинг: 195
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз минавах на валци където се минава само единият мост и на него ти въртят едното колело напред другото назад и по този начин не се предава въртене към централния диф, но ми беше трудно да обясня че за задният диф където има виско блокировка не е добре и че няма да го правим :D

Пет Ное 07, 2014 1:21 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Мар 10, 2011 5:19 pm
Мнения: 89
Местоположение: София
Автомобил: 1998 Legacy 2.0 AT, Ford Galaxy 2.3
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Днес, с другата ми кола Форд -> греда ](*,) в два сервиза в София - зад Петрол при КАТ, като в единият от тях съм си правил винаги до сега прегледа на тази кола.

Не става. Защо - защото съм нямал Сертификат за съответствие на бутилката, а той никъде не е отразен в паспорта на газовата. Демек... загазих :( #-o
От 2-3 седмици имало някаква промяна в Наредба 32 и вече явно има проблем.

Чудя се какво да правя и с Легасито - на него газовата въобще няма паспорт.... Миналата година му правих преглед в сервиза на Южната дъга срещу Ботаническата градина - довечера ще мина да проверя и там какво е положението...

Та в тая връзка, вероятно не съм единственият с кола с газова без паспорт - къде в София мога да си извадя такъв?

Пет Ное 07, 2014 1:56 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Мар 01, 2013 3:39 pm
Мнения: 103
Местоположение: София
Телефон: 0898268926
Рейтинг: 13
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Колега, виж точно 2 мнения над твоето :)

Пет Ное 07, 2014 2:36 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 13, 2013 5:32 pm
Мнения: 94
Автомобил: Legacy H6 '05
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Да ви споделя впечатления от пункта в София, на бул Каблешков 49 - много свестни момчета. Оправиха документите, залягаха да гледат газовата, че не успях да намеря сервизната книжка. По моя молба сложиха валове на другите колелета, които не се тестваха, въпреки, че ми казаха, че няма нужда на автомата (5EAT). И да - наистина гумите не мръднаха като завъртяха другите. Изглежда на N не е зацепено 4х4-то.

Ето как изглежда пункта: https://www.google.bg/maps/@42.6677746, ... !2e0?hl=en

Пет Ное 14, 2014 12:23 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 06, 2011 6:21 pm
Мнения: 438
Местоположение: +818
Автомобил: The power of dreams ....
Рейтинг: 90
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
vladev написа:
Да ви споделя впечатления от пункта в София, на бул Каблешков 49 - много свестни момчета. Оправиха документите, залягаха да гледат газовата, че не успях да намеря сервизната книжка. По моя молба сложиха валове на другите колелета, които не се тестваха, въпреки, че ми казаха, че няма нужда на автомата (5EAT). И да - наистина гумите не мръднаха като завъртяха другите. Изглежда на N не е зацепено 4х4-то.

Ето как изглежда пункта: https://www.google.bg/maps/@42.6677746, ... !2e0?hl=en


От 5 години, всичките ми субару-та минават само там :good: . Хем ми е до нас, хем да ти е кеф да седнеш да си поговориш !

Съб Ное 15, 2014 7:31 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 17, 2014 2:53 pm
Мнения: 22
Местоположение: София
Skype: wavehustler
Автомобил: Subaru Legacy SW 2.0R 167hp AT
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
joker_brand написа:
vladev написа:
Да ви споделя впечатления от пункта в София, на бул Каблешков 49 - много свестни момчета. Оправиха документите, залягаха да гледат газовата, че не успях да намеря сервизната книжка. По моя молба сложиха валове на другите колелета, които не се тестваха, въпреки, че ми казаха, че няма нужда на автомата (5EAT). И да - наистина гумите не мръднаха като завъртяха другите. Изглежда на N не е зацепено 4х4-то.

Ето как изглежда пункта: https://www.google.bg/maps/@42.6677746, ... !2e0?hl=en


От 5 години, всичките ми субару-та минават само там :good: . Хем ми е до нас, хем да ти е кеф да седнеш да си поговориш !


Изключително щастлив съм да чуя това за любимия ми пункт за ГТП. 8 г. съм карал полото все там и понеже съм супер доволен, тайно се надявах да е подходящ за новия член на семейството (Legacy SW 2009 2.0R 167hp AT). Утре сутрин съм при момчетата.
Нещо повече трябва ли да знам за автоматика или да им се доверя, както винаги?

_________________
subi doo be dooo ...

Пет Ное 21, 2014 9:45 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 02, 2011 10:34 am
Мнения: 954
Местоположение: Варна; Габрово
Автомобил: Impreza 2,0
Рейтинг: 470
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз заради каското минавам от 4-5 години преглед само в пункта на СБА бъб Варна. Препоръчвам го на всички колеги. Ще продължа да си ходя там даже да сменя застрахователя.

_________________
Не ми казвай колко си учил, кажи ми колко си пътувал

Нед Ное 23, 2014 9:12 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 12, 2013 1:04 pm
Мнения: 380
Местоположение: Варна
Автомобил: STI
Рейтинг: 245
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
deadman написа:
Аз заради каското минавам от 4-5 години преглед само в пункта на СБА бъб Варна. Препоръчвам го на всички колеги. Ще продължа да си ходя там даже да сменя застрахователя.


Къде се намира този пункт ?

Нед Ное 23, 2014 10:45 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 06, 2011 6:21 pm
Мнения: 438
Местоположение: +818
Автомобил: The power of dreams ....
Рейтинг: 90
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
@wavedreamer Знаят какво да правят момчетата, доверие на 100% ! :good:

Нед Ное 23, 2014 6:50 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 17, 2014 2:53 pm
Мнения: 22
Местоположение: София
Skype: wavehustler
Автомобил: Subaru Legacy SW 2.0R 167hp AT
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
joker_brand написа:
@wavedreamer Знаят какво да правят момчетата, доверие на 100% ! :good:


Определено за пореден път го доказаха. Разменихме по някой и друг лаф, изкефиха се на бялата перла и си свършиха работата както винаги перфектно.
Още веднъж за инфо на всички: няма никаква нужда от слагане на допълнителни валяци при автоматик.
+1 с двете ръце за ГТП Пункта на Каблешков 49 до газ станцията!!!

_________________
subi doo be dooo ...

Нед Ное 23, 2014 7:37 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 29, 2012 2:24 pm
Мнения: 704
Местоположение: Пловдив
Skype: demomanbg
Автомобил: WRX '02 & 2.0X '04
Рейтинг: 177
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Някой да препоръча ГТП пункт в Пловдив? :-?

Нед Ное 30, 2014 1:08 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Яну 01, 2013 3:16 pm
Мнения: 2428
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: STI
Телефон: 0886119703
Рейтинг: 729
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
В Пловдив 2год. минавам в кв. Гаганица до Мото-техника имат валяци които се въртят в различни посоки.Павлин ми препоръча някъде на Асеновградско шосе до М кар с допълнителни ролки ,не знам точно къде са,но му звънни да ти обясни.Мисля на следващия преглед да отида при тях ,че тези ролки нещо не ми вдъхват доверие.Не би трябвало за десет сек. нещо да се случи на дифа ,но все пак се притеснявам,защото доста малко хора знаят как точно работи задвижването на Субару и ни сравняват с другите 4х4 ,а точно там е притеснението.
 8

Нед Ное 30, 2014 12:18 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Окт 07, 2013 4:43 pm
Мнения: 92
Местоположение: Norge
Skype: ivancho_moy
Автомобил: subaru impreza и legacy twin turbo
Рейтинг: 10
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
В Добрич на булевард Русия до сервиз Турбо Чаф има гумаджийница и пункт за технически прегледи , валяците им имат програма за коли с постоянно зацепено 4*4 каквито са нашите субара . Цената е 45 лв и човека сам те пита дали колата ти е 4*4. Надявам се да съм бил полезен.

Нед Ное 30, 2014 2:57 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 13, 2012 3:24 pm
Мнения: 205
Местоположение: с. Труд обл. Пловдив
Skype: bat_rado3
Автомобил: легаси 2002
Телефон: 0898735912
Рейтинг: 40
От звездите одобрен
Отговори с цитат
въртенето на ролките в две посоки е това което ни трябва , ако няма паразитни/допълнителни ролки/валяци . В поделението в графа точно на такива качваме три осов влекач , като и трите оси са двигателни, не се изключват. Затова мисля че и двата варианта , с допълнителни/паразитни ролки и срещуположно въртящи се ни трябват. ако бъркам нека по-знаещите ме поправят

Нед Ное 30, 2014 3:15 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Яну 01, 2013 3:16 pm
Мнения: 2428
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: STI
Телефон: 0886119703
Рейтинг: 729
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Щом срещуположните ролки вършат работа то в Гаганица цената за преглед е изгодна 30лв.В по горните постове прочетох че правили проблем за паспорта на АГУ.Моята кола мина през Кат преди 3месеца и само срещу едно ксерокс копие на паспорта и 10лв. ми написаха в големия талон че автомобила е снабден с газова уредба.Това автоматично премахва на прегледа да си показвам паспорта на Агу.Всичко става по документи не преглеждат колата ,може да снимате друг паспорт и по нататък ви е ясно. ROFL ROFL ROFL

Нед Ное 30, 2014 3:41 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 29, 2012 2:24 pm
Мнения: 704
Местоположение: Пловдив
Skype: demomanbg
Автомобил: WRX '02 & 2.0X '04
Рейтинг: 177
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Струва ми се, че въртенето в различни посоки няма да свърши работа при LSD диф... :-?

Нед Ное 30, 2014 7:47 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Яну 01, 2013 3:16 pm
Мнения: 2428
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: STI
Телефон: 0886119703
Рейтинг: 729
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
За това на следващия преглед ще пробвам тези по препоръката на Павлин.

Нед Ное 30, 2014 8:29 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:07 pm
Мнения: 628
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Opel Frontera V6
Рейтинг: 41
От звездите одобрен
Отговори с цитат
demoman написа:
Струва ми се, че въртенето в различни посоки няма да свърши работа при LSD диф... :-?

Нито веднъж не съм имал проблем. Просто колата не показва, а дали има вреда не знам.

Нед Ное 30, 2014 8:31 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 241 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор