Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 3:56 am



Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
 Защо ми е Жълто маслото в скоростната кутия. 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пет Ное 16, 2007 5:53 am
Мнения: 20
Местоположение: Детройт
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Отидох да си сменя маслото в скоростната кутия и се оказа жълто. Попринцип е червено и никой никога никъде не е виждл жълто такова. Става дума за автоматик. Сега не знам дали да го сменям или да не го сменям. Прерових нета никъде не видях да се споменава жълто масло. Някой ако знае нещо нека каже. Благодаря ви.Става дума за Outback Sport Impreza 1999-Ta

Вто Ное 20, 2007 12:07 am
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 9:16 pm
Мнения: 657
Местоположение: Канада
Автомобил: аутбек 3.0R '05
Рейтинг: 31
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Мнение 
Аз съм виждал масло в автоматична кутия на форд-минибус жълто на цвят, и със странен мирис, който не мога да определя. Просто маслото така си миришеше. Дали да сменяш или не, нека специалистите ти кажат. Но нали знаеш че като се източва от пробката на картера на кутията не изтича всичкото масло. Излиза само половината - 4л. Другите 4 литра от 8-те които са били вътре си остават.

Вто Ное 20, 2007 1:27 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Ное 16, 2007 5:53 am
Мнения: 20
Местоположение: Детройт
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
Ето това намерих относно темата. Щом се потвърждава и от други следователно е нормално да има масло в различни цветое. Учудих се понеже и при dealership-a не знаеха за такова.


Today, many manufacturers have begun to stray from
the traditional red color. Transmission fluids may be
green, yellow, some may even have a bluish tint. But
in virtually every case, clean fluid will look clean, and
smell clean. So checking the fluid’s color and giving it
a little sniff is a great way to determine whether your
transmission is in good shape, or in need of service.

Вто Ное 20, 2007 6:31 am
Върнете се в началото
Профил ICQ

Регистриран на: Нед Окт 14, 2007 11:59 am
Мнения: 49
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
Пич, на моята не беше сменяно и беше тъмно, но със сигурност не и червено. На автоматика май смяната е малко по-трудна, но аз бих го сменил на общо основание, ако си взимал колата втора ръка. Ако е нова, следвай си плана за поддръжката и всичко ще е наред.

Вто Ное 20, 2007 11:04 am
Върнете се в началото
Профил ICQ

Регистриран на: Пет Ное 16, 2007 5:53 am
Мнения: 20
Местоположение: Детройт
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
Колата е втора ръка и не знам кога последно е било сменяно. Маслата масово са червени на цвят, но както е описано на много места независимо от цвета то се познава кога е старо и кога не.

Така, малко да обновя темата с актуална информация, и ако някой може да помогне.
По всичко се оказва, че маслото в скоросната ми кутия е такова за диференциал. Доколкото успях да намеря в нета маслото за диференциали е по гъсто от това за скоростни кутии.
Въпроса е следния. Какво да правя сега? Колата си върви нормално няма виене, чукане, тропане, хлопане или дори най-малко скърцане.
Ето възможните варианти:
1. Източвам колкото може от това масло и си доливам пак подобно.(т.е. за диференциал)
2.Малко скъп вариант, но.... на няколко пъти сменям изцяло маслото в скоростната кутия с цел това за диференциал да бъде заменено с такова за скоростни кутии.
Има ли проблем ако маслата се смесят?
Моля помагайте искам най-накрая да си подкарам автомобила. А после може и снимки да покажа.
Благодаря предварително на отзовалите се.

PS:Силната миризма на жълтото масло идва от това, че е за диференциали. Това сигурно важи за всички подобни, поправете ме ако греша. Тази миризма наподобява или е на сяра. По това може да се познае какво е маслото.

Вто Ное 20, 2007 4:04 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ

Регистриран на: Чет Мар 29, 2007 1:24 pm
Мнения: 200
Местоположение: Sofia
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
И мойто е жълто, в сервиза го гледаха и казаха че е ок, доколкото знам това масло маже скоростната кутия и предния диференцял а задния е с друго.

_________________
'99 Impreza 2.0 GL

Чет Дек 13, 2007 10:49 am
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 2:53 pm
Мнения: 4
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
Това ми се вижда много странно - как така предния диференциал и автоматичната скоростна кутия ще използват едно и също масло?! До колкото зная на маслото в автоматика не му е силата в мазането. То има други характеристики. Но на мен ми казаха същото в сервиза...

Пон Дек 17, 2007 5:23 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Ное 16, 2007 5:53 am
Мнения: 20
Местоположение: Детройт
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
Не е едно и също маслото в диференциала и скоростната кутия, защото имам 2 пробки откадето да го проверявам. + това в упътването пише, че се ползва Transmission Fluid за Скоростите и Gear Oil за диференциала. Както и да е аз си ги смених и двете. Това в скоростите го сменях 3 пъти, за да се изчисти колкото може другото старо. На пролет пак ще сменя. Относно цвета, като беше на стика стоеше жълтеникаво,а на пръста ми беше раждиво кафеникаво. Признак за старо масло. Освен това вискозитета им е различен и на пипане се разпознава много лесно кое какво е.
Дайе съвет за някоя добра добавка за скоростната кутия. Искам да и увелича живота и без това е на 250К км.

_________________
99 Subaru Outback Sport Impreza 2.2 142hp,

Пон Дек 17, 2007 7:31 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 8 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 52 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор