Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 10:20 am



Отговори на тема  [ 60 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
 Ремонт на автоматична скоростна кутия - къде? 
Автор Съобщение
Confidence in Motion
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 9:32 pm
Мнения: 6482
Местоположение: BG, Горна Оряховица
Skype: impreza941
Автомобил: EJ22 5MT IMPREZA/EJ20 4EAT IMPREZA
Рейтинг: 204
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
...а в Щатите има и 2.5XT с 5AT :)

_________________
All-Wheel-Drive

Съб Ное 12, 2011 1:40 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 24, 2009 2:55 pm
Мнения: 196
Местоположение: София
Рейтинг: 6
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Може ли да помоля някой с такъв автомобил да сподели какви обороти държи 4 АТ на leаgcy 4 примерно при 100 км/ч,120 км/ч.
Замислям се за покупка на такова субару,предпочитам МТ,но там много трудно се намира такова с кожен салон,шибедах и тези с МТ са доста по-бедни на екстри.
Карал съм за проба на познат legacy 3 с АТ,но за мен тази скоростна кутия е малко тромава,мисли доста,при висока скорост натоварва двигателя откъм обороти.Ако и на legacy 4 са монтирали същата скоростна кутия като на legacy 3 за мен малко се излагат с нея.
Ако е друга има ли подобрения по нея?
Благодаря Ви и поздрави на всички във форума!

_________________
limona

Съб Ное 12, 2011 1:31 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
На 4та скорост при 4EAT са по-ниски оборотите от 5та скорост на ръчна кутия.

Съб Ное 12, 2011 1:43 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 24, 2009 2:55 pm
Мнения: 196
Местоположение: София
Рейтинг: 6
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Благодаря BAlexandrov!
Нека и други колеги изкажат мнение-ще бъда благодарен.
Бягам като попарен от тези АТ и изобщо не съм запознат с тях,но в Швейцария няма това,което искам с МТ.Повечето субару с МТ са 2000 куб.см. 138 к.с. и доста по-бедни на екстри.Искам да взема решение и евентуално да поръчам на познат,който кара коли оттам и да сменя това,което имам сега с малко по-новичко.
Благодаря!

_________________
limona

Съб Ное 12, 2011 1:55 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Фев 19, 2008 9:38 pm
Мнения: 331
Местоположение: София
Skype: valentinu7
Автомобил: Outback'08 2.5 AT
Рейтинг: 105
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ако има някакво значение и не е далеч от темата....
Фори'99, 125 к.с. 4ЕАТ 120 км/ч 3000 об./мин - спи града

_________________
Forester'99 2.0 4EAT
Outback'08 2.5 4AT

Пон Ное 14, 2011 9:48 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Яну 11, 2010 9:10 am
Мнения: 62
Местоположение: Sofia
Автомобил: legacy outback 00
Рейтинг: -17
Кофти...
Отговори с цитат
колеги хайде сега кажете реши ли се проблема и как точно къде и колко струва че и аз сум на това дередже :-~

Пон Май 07, 2012 6:20 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 12:36 am
Мнения: 2521
Местоположение: Варна
Автомобил: Forester Boxer Diesel Lineartronic
Рейтинг: 413
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
limona написа:
Може ли да помоля някой с такъв автомобил да сподели какви обороти държи 4 АТ на leаgcy 4 примерно при 100 км/ч,120 км/ч.
Замислям се за покупка на такова субару,предпочитам МТ,но там много трудно се намира такова с кожен салон,шибедах и тези с МТ са доста по-бедни на екстри.
Карал съм за проба на познат legacy 3 с АТ,но за мен тази скоростна кутия е малко тромава,мисли доста,при висока скорост натоварва двигателя откъм обороти.Ако и на legacy 4 са монтирали същата скоростна кутия като на legacy 3 за мен малко се излагат с нея.
Ако е друга има ли подобрения по нея?
Благодаря Ви и поздрави на всички във форума!

Колега ако ще вземаш кола след 2003та то кутията е попроменена.Има типтроник и управляващата електроника се нагажда спрямо стила на каране заедно с тази на двигателя та може и да не ти е мудна.На 4та също е с 3000/120км/ч,но междинните режимиса оптимизирани.Също така за моята кола зная,че изключва хидротрансформатора при постоянна скорост,без превключвания,което разтоварва мотора. Ако пък ти е много мудна буташ на ръчна и се режеш до 6.2-300 об/мин.
За 3.0 мотора да не говорим.Там 5степенната кутия е супер.

_________________
Продава се 2015 Forester Boxer Diesel Lineartronic

Пон Май 07, 2012 7:41 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Окт 10, 2012 4:19 pm
Мнения: 22
Местоположение: г.Шипка
Автомобил: subaru forester
Телефон: 359896641194
Рейтинг: 3
Нов фен
Отговори с цитат
Колеги има ли развитие по темата с невключването на кутията че и аз стигнах до този проблем и съм силно притеснен

Вто Авг 13, 2013 11:48 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 11, 2012 3:33 pm
Мнения: 1249
Местоположение: София
Автомобил: Legacy 2005 3.0 R Spec B
Рейтинг: 152
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
е сега остава и да сравнявате с 6 МТ тогава :)
а и при мен на 6та с 3000 оборота е може би и повече от 120 трябва да го погледна колко точно са

Сря Авг 14, 2013 1:48 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:16 pm
Мнения: 10
Местоположение: sofia
Автомобил: Subaru Outback H6 2001
Телефон: 0887502588
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Колега GEORGIO , явно от май 2012 до авг.2013 НЯМА развитие!

Съб Дек 07, 2013 11:25 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Сеп 17, 2010 6:13 pm
Мнения: 70
Местоположение: София
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Относно оборотите на 120км/ч е с 2500об. с 200км/ч е с 4400об. Автоматик с 4 скорости фори 2.0турбо 170кс. 99г. В града най приятно, икономично и сигурно се кара на 3-та (не на D) с включен POWER. 3-та е до 160км/ч
Имах гореопиания проблем със скоростната кутия и единствения начин за решаване е подмяната на тези гумени о-пръстенчета и семеринги и гарнитури които са в кита. Вичко излиза 1000лв. Слагах добавки за размекване на гумените оплатнения... какви ли не експерименти, но само подмяната на ремонтния кит помогна.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
 15

Съб Дек 07, 2013 5:41 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 31, 2013 11:29 pm
Мнения: 23
Местоположение: www.anakondi.com
Skype: kotetanasatanata
Автомобил: 1958 Subaru 360
Телефон: град da
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
viewtopic.php?f=5&t=15520
аз пробелмът си го реших така :beer:

Съб Дек 07, 2013 9:26 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 11, 2009 4:49 pm
Мнения: 482
Местоположение: София
Автомобил: Outback 3.0r '07 LiquidSi
Рейтинг: 438
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
ванко написа:
Относно оборотите на 120км/ч е с 2500об. с 200км/ч е с 4400об. Автоматик с 4 скорости фори 2.0турбо 170кс. 99г. В града най приятно, икономично и сигурно се кара на 3-та (не на D) с включен POWER. 3-та е до 160км/ч
Имах гореопиания проблем със скоростната кутия и единствения начин за решаване е подмяната на тези гумени о-пръстенчета и семеринги и гарнитури които са в кита. Вичко излиза 1000лв. Слагах добавки за размекване на гумените оплатнения... какви ли не експерименти, но само подмяната на ремонтния кит помогна.

Тази снимка от твоята кола ли е?.....странно ми е че наямаш светлинен индикатор за скоростите между оборотомера и километража!? С какво предавателно число ти е автомата?....моята(4eat/4,44 без "power mode") с 120км/ч. съм на 3000 оборота!

_________________
"Животът е като стълба в кокошарник.....къс и осран!"

Съб Дек 07, 2013 10:00 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
kradeca написа:
http://www.subaruclubbg.com/forum/viewtopic.php?f=5&t=15520
аз пробелмът си го реших така :beer:



Колега,

Има сериозна разлика между АТ на твоята кола и на колегата Ванко.
С добавки проблем не се решава, само се отлага.

4EAT Phase I, 1992 -1998 е в два варианта, първият е до края на 1994, с много проблеми породени поради пропуски в дизайна и на вече тесни маслени магистрали, липса на филтър, лошо програмирани ТСУ-та и много слабо охлаждане.
Вторите партиди, от 1995 имат подобрение в магистралите и трансферният соленоид, но пак страдат от охлаждане и липса на филтрация.

http://www.transgo.com/products.php?prd ... ntview=Yes

Подобни китове помагат много, особено в комбинация с кулер и проточен филтър. Има и други варианти, но за тях по-късно.


Юли, колата на колегата Ванко е с 4.11, затова е на такива обороти ;)

Съб Дек 07, 2013 10:21 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 8:57 pm
Мнения: 2184
Местоположение: Бургас
Автомобил: Outback '09 2.5
Рейтинг: 248
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Незнам къде да го напиша, ск.кутии на различните модели коли и различните двигатели са с различни предавателни числа, интересна тема ми е и ще е добре да се отдели от модераторите, и да се допълни. Защото като гледам не съм единствен които се интересува.
-----------------------------------------
Можеби не съм си поставил за цел, но някои модели с АТ кутии така и незнам какви са 4 -5степенни, и др, такива.

_________________
Outback 2001 3.0 H6 - продаден
Outback 2001 2.5 AT VDC - продаден
Subaru Baja МТ - продадена
first Love Leone '84 1.8 АТ
Facebook: Medovo Bee Farm

Съб Дек 07, 2013 10:35 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 31, 2013 11:29 pm
Мнения: 23
Местоположение: www.anakondi.com
Skype: kotetanasatanata
Автомобил: 1958 Subaru 360
Телефон: град da
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Vmax написа:
kradeca написа:
http://www.subaruclubbg.com/forum/viewtopic.php?f=5&t=15520
аз пробелмът си го реших така :beer:



Колега,

Има сериозна разлика между АТ на твоята кола и на колегата Ванко.
С добавки проблем не се решава, само се отлага.

4EAT Phase I, 1992 -1998 е в два варианта, първият е до края на 1994, с много проблеми породени поради пропуски в дизайна и на вече тесни маслени магистрали, липса на филтър, лошо програмирани ТСУ-та и много слабо охлаждане.
Вторите партиди, от 1995 имат подобрение в магистралите и трансферният соленоид, но пак страдат от охлаждане и липса на филтрация.

http://www.transgo.com/products.php?prd ... ntview=Yes

Подобни китове помагат много, особено в комбинация с кулер и проточен филтър. Има и други варианти, но за тях по-късно.


Юли, колата на колегата Ванко е с 4.11, затова е на такива обороти ;)

мне.. аз явно отговарям на автора на темата > Автомобилът е Subaru Legacy 2.5 AWD 2001г. :good:

и да, с добавки проблемът не се решава , а се забавя. аз го отложих във времето , ефективно за сега

Съб Дек 07, 2013 11:25 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Сеп 29, 2016 7:52 pm
Мнения: 50
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Tribeca 3.6
Рейтинг: 91
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колеги, за съжаление вместо да се радвам на времето ще трябва да ремонтирам скоростна кутия :facepalm: ](*,)
Тръгвам сутринта за работа и кутията започва да си удря от 2 на 3. След като загря маслото, започна да сменя по- добре. Премерих нивото и ми се видя на минимум за топла. Реших да мина през един от белите сервизи да го погледне, да не би да не съм го разчел правилно, а и да го видим в какво състояние е. Докато карам към него спирам на лукойл слагам 20 лв бензин, колкото да ме закара :) При палене колата се разтресе и от там супер неадекватно поведение. За 2 км колкото да стигна до сервиза започна да приплъзва, не вкючи 3, а се форсира. Стигайки до сервиза погледнахме маслото- оказа се почти в средата на мах за загрят двигател, т.е. ок. Майстора изрази мнение , че е маслото е доста потъмняло, но според него щом е приплъзнала не се наема да гарантира, че ще се оправи само със смяна на масло, което е разбираемо. Смята, че са заминали фрикционните дискове. Кутията е 5 степенна с този номер TG5D9CJCAA. От тук нататък , ако някой може да сподели от опит къде да се насоча за ремонт ще съм благодарен. При превключване от P, R, D, N не се чува удар. Не се и замисля от P на D и от P на R- тръгва си колата. Колата е от подписа. Това лято бях сложил добавка в резервоара и на магистралата като намаля горивото започнаха оборотите да играят и колата да се форсира включва и изключва скорости, напълних резервоара след 5 км и всичко се оправи- явно някакви боклуци се бяха вдигнали и така- светваше cheek изгасваше и т.н., но сега ми се струва , че не е това проблемът, а кутията си отиде. Сега никакви грешки не е показала, но разстоянието от сервиза до вкъщи е 2-3 км, а и няма как да я карам в такова състояние.

Пон Ное 27, 2017 6:40 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 12, 2006 9:44 am
Мнения: 220
Местоположение: Sofia
Рейтинг: 78
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
чувал съм много добри отзиви за Цанко от Варна .. кутията по Еконт .. и там пълен рециклаж правел на стенд

_________________
Subaru Forester 2.5XT '05
Subaru Forester 2.0 '06 - продаден
Subaru Outback 2.5 '09
Honda CBF 1000 '06 - продава се
Triumph Tiger 800 XCX '19

Вто Ное 28, 2017 5:37 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ WWW

Регистриран на: Чет Сеп 29, 2016 7:52 pm
Мнения: 50
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Tribeca 3.6
Рейтинг: 91
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте, ремонтът на кутията беше направен при Митака сервиз. Не писах във форума веднага, защото исках да натрупам впечатления и да мина 10 тина к, за да видя как се държи кутията. Решихме да ремонтираме моята след като я свалиха и огледаха, вместо да се купува втора употреба. Като цяло ремонта премина през следните етапи- смяна на пакети и дискове, рециклиране на клапанно тяло при Цанко от Варна и накрая рециклиране и на хидротрансформатор при препоръчан от Митака майстор. Нямам оплаквания и смятам, че ремонтът беше добре свършен. Като цена надхвърли малко над 3,3 . Една единствена забележка към сервиза е в организационно отношение. Наложи се да я връщам, че не бяха направили адаптация на кутията и не работеше правилно, отделно трудна комуникация- един казва едно, друг друго. В крайна сметка свършена работа. Работят с масло Motul multi ATF и макар да исках да сложат по- качествено, казаха, че няма да дадат гаранция , ако се използва друго, което си е тяхно право.
Доста се чудих къде да я правя и в крайна сметка се доверих на сервизи, които са специализирани за Субару. Да не ви се налага такъв ремонт, но се надявам да съм ориентирал нуждаещите се.
 61

Вто Ное 27, 2018 10:41 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 12, 2006 9:44 am
Мнения: 220
Местоположение: Sofia
Рейтинг: 78
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Plamski_ написа:
Здравейте, ремонтът на кутията беше направен при Митака сервиз.......

И аз я свърших същата работа, но кутията по Еконт и при Цанко във Варна .. ремонта /с транспорта/ излезе много близка до твоя, като сума .. аз реших да е във Варна, защото човека дава 2 /две/ години гаранция .. но не затова пиша .. пратих кутията .. уш беше за седмица, но ремонта отне 3 седмици заради части, които се поръчаха ... дойде кутията, монтирахме я и се оказа, че има проблем с клапанното тяло .. Цанко реагира адекватно и още на следващия ден изпрати рециклирано до софийски сервиз /специализиран за автомати/ на негов приятел .. смениха го /безплатно/ ... и от тогава се возя :bow:

_________________
Subaru Forester 2.5XT '05
Subaru Forester 2.0 '06 - продаден
Subaru Outback 2.5 '09
Honda CBF 1000 '06 - продава се
Triumph Tiger 800 XCX '19

Вто Дек 04, 2018 4:10 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 60 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: dendim и 26 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор