Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 2:04 pm

Правила за пускане на обяви в раздела


1. В този раздел се допускат обяви на сервизи и магазини пряко свързани с автомобилите Субару.
2. Нова рекламна тема на дадена фирма се допуска само след предварителна заявка за това към модераторите на форума. Те решават коя обява да бъде допусната по собствена преценка.
3. Обява, която не съответства на правилата ще бъде изтрита.



Отговори на тема  [ 56 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 JOVANNI AUTO service 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 15, 2008 9:30 pm
Мнения: 753
Местоположение: Асеновград
Автомобил: SPEC B, Forester SG
Рейтинг: 51
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега, мислили сме по въпроса, за водородните клетки, но за момента е само "опшънъл" към средата на лятото ;)

_________________
Джованни Тач
Обслужване и поддръжка
Текущи и основни ремонти
Монтаж на ГИ

Иван Костадинов

0899366111

Нед Яну 13, 2013 10:04 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 15, 2008 9:30 pm
Мнения: 753
Местоположение: Асеновград
Автомобил: SPEC B, Forester SG
Рейтинг: 51
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Тия дни се заиграхме с поредното Фори S-Turbo за газифициране, та горе-долу така изглеждат нещата от приказката "луд умора нема, само се поти" :D


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
Джованни Тач
Обслужване и поддръжка
Текущи и основни ремонти
Монтаж на ГИ

Иван Костадинов

0899366111


Последна промяна jovanni на Съб Фев 23, 2013 5:03 pm, променена общо 1 път


Съб Фев 23, 2013 4:17 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 15, 2008 9:30 pm
Мнения: 753
Местоположение: Асеновград
Автомобил: SPEC B, Forester SG
Рейтинг: 51
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
Джованни Тач
Обслужване и поддръжка
Текущи и основни ремонти
Монтаж на ГИ

Иван Костадинов

0899366111

Съб Фев 23, 2013 4:18 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 5:45 pm
Мнения: 2159
Местоположение: София
Автомобил: Subaru OBK 2.5 SVT 2011
Телефон: 0888492747
Рейтинг: 248
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Най-сетне някой да ми съживи газовия инжекцион,хиляди благодарности за отделеното време и професионална намеса на Иван,какво направи - сваляне на рейките с инжекторите,разглабяне,почистване,дигитално калиброване(аз за сефте видях подобно),механична проверка(отново вид калибровка),подмяна на уплътнения на инжекторите с друг вид...тук е големия фокус - изчезна звука от инжекторите...онова досадно чаткане!Последва прецизен монтаж и настройка с компа,след тестове на топъл и студен двигател мога да споделя, че от монтажа на този газов инжекцион до момента не е бил толкова пъгав при работа :bow:
Мога само да кажа,че подобно търпение,прецизност и професионализъм са рядкост =D>

Още веднъж БЛАГОДАРЯ на Иван,с този подход ще имаш само доволни клиенти :good:

Поздрави :hello:

_________________
Subaru Outback 3.0 2002, Subaru Outback 2.5 2011
Пламен Маринов

Нед Мар 17, 2013 1:53 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юли 17, 2010 10:44 am
Мнения: 2539
Местоположение: варна
Автомобил: Н6'08SUBARcharged RAPTOR
Рейтинг: 179
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
браво ванка.само доволно клиенти

_________________
ако пътят пред нас свърши,нека го направим..

Нед Мар 17, 2013 2:11 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 5:45 pm
Мнения: 2159
Местоположение: София
Автомобил: Subaru OBK 2.5 SVT 2011
Телефон: 0888492747
Рейтинг: 248
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Фокуса с дюзите е голям...на газ не се чуват въобще инжекторите...това винаги ме е дразнело,студена като минеше на газ все едно е дизел,а сега е по-тиха от на бензин :D ,фокуси-мокуси :kid:

_________________
Subaru Outback 3.0 2002, Subaru Outback 2.5 2011
Пламен Маринов

Нед Мар 17, 2013 3:16 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Дек 06, 2012 3:58 am
Мнения: 2
Автомобил: Forester 98г. 2.0 S SF5/EJ20/AT
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
:) Аз съм още един доволен клиент :good:
Само при Иван си водя форито! =D>
:beer:

Съб Май 18, 2013 1:04 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 06, 2009 9:53 pm
Мнения: 1162
Местоположение: СОФ
Skype: ubergruber
Автомобил: Impreza 2.0GRR!
Рейтинг: 71
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ей, не мога да се доредя до настройка, а уж съм с връзки - съсипахте го тоя човек от работа ;)

Сря Май 22, 2013 5:04 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 15, 2008 9:30 pm
Мнения: 753
Местоположение: Асеновград
Автомобил: SPEC B, Forester SG
Рейтинг: 51
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колеги, сори за не отговорените позвънявания. В отпуска сме с колегата. Сервиза отваря отново врати на 02-ри септември.
Поздрави

_________________
Джованни Тач
Обслужване и поддръжка
Текущи и основни ремонти
Монтаж на ГИ

Иван Костадинов

0899366111

Пет Авг 23, 2013 9:48 am
Върнете се в началото
Профил
Напуснал форума
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 5:43 pm
Мнения: 84
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Legacy 2.5
Рейтинг: 97
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
+ и от мен. за ремонт, монтаж на ГИ и поддръжка :good:

Съб Сеп 07, 2013 8:00 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 25, 2011 12:24 pm
Мнения: 208
Автомобил: Subaru Forester XT
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Още един доволен клиент(моя милост)от добре сваршената работа на колегата ДЖОВАНИ =D> :good: :bow: :bow: :bow: Силно препоръчвам сервиза.УСПЕХ ВАНКА

Пон Сеп 09, 2013 5:17 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Мар 12, 2013 5:43 pm
Мнения: 60
Местоположение: София
Skype: g.kesov
Автомобил: Subaru Forester, Subaru Justy
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Благодарности на Иван и колегата му за всичко по зимното обслужване на моята каляска. След смяна на лагер и тампони по задницата-на стенда за реглаж без отклонение !

Чет Сеп 12, 2013 8:53 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 15, 2008 9:30 pm
Мнения: 753
Местоположение: Асеновград
Автомобил: SPEC B, Forester SG
Рейтинг: 51
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
JOVANNI AUTO приключи сервизната си дейност за тази година с два култови звяра - ребилд двг Forester JDM и монтаж ГИ Фобос на SVX :bow: :bow: :bow:
Още веднъж се извинявам на всичи колеги, но които не можах да обърна внимание през изтеклата седмица..... телефоните остават работещи са всички, но за работа ще се видим на втори януари.
Поздрави

_________________
Джованни Тач
Обслужване и поддръжка
Текущи и основни ремонти
Монтаж на ГИ

Иван Костадинов

0899366111

Нед Дек 22, 2013 10:02 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Мар 12, 2013 5:43 pm
Мнения: 60
Местоположение: София
Skype: g.kesov
Автомобил: Subaru Forester, Subaru Justy
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Още благодарности на Иван и колегата му за бързата и качествена работа, след обслужване на главите Форко мърка като коте :)

Нед Яну 26, 2014 1:22 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Мар 12, 2013 5:43 pm
Мнения: 60
Местоположение: София
Skype: g.kesov
Автомобил: Subaru Forester, Subaru Justy
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
И още веднъж благоданости-голямото техническо обслужване, освен масла, филтри - ангренажен ремък, ролки, водна помпа, пистови ремъци, дискове, накладки и още някои дребни досади- за един ден, при това перфектно. ЗА някои които се чудят защо накуп-нарича се профилактика, а в авиацията-ТО :)

Сря Авг 06, 2014 9:58 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 15, 2008 9:30 pm
Мнения: 753
Местоположение: Асеновград
Автомобил: SPEC B, Forester SG
Рейтинг: 51
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колеги, от днес до края на месеца, сервиза затваря врати поради годишен отпуск. За тези които още не са почивали - приятна отпуска.
И ще се видим "на есен с песен" ;)

_________________
Джованни Тач
Обслужване и поддръжка
Текущи и основни ремонти
Монтаж на ГИ

Иван Костадинов

0899366111

Чет Авг 14, 2014 5:47 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Авг 13, 2014 6:39 pm
Мнения: 25
Автомобил: MY10 Legacy GT
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Още един Форестър Турбо си тръгна днес от сервиза на Джовани, доволно обслужен. Нямах възможност да се запозная с колегата, но големи благодарности и на двама Ви за сроковете, коректността и най-вече отношението. Поздрави!

Пон Сеп 15, 2014 8:35 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юли 30, 2011 9:24 pm
Мнения: 170
Местоположение: Sofia
Рейтинг: 62
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Голямо благодаря на Иван и Ники за майсорлъка относно ремонта на мотора и монтажа на газов инжекцион :good: Като майстор в друга област при автомобилите съм ги наблюдавал как подхождат към монтажите на ГИ към всеки клиент без значение и установих,че техния монтаж няма никакво сравнение с 90% от газаджииските сервизи :) Работят старателно и обмислят всеки ход за да се получат нещата прилично. :bow:Колата работи перфектно и харчи поне при мен колкото на бензин. Препоръчвам ги :good:

Ето малко снимки от крайния резултат ;)

Изображение
upload photo

Изображение
upload jpg

Изображение
upload an image

Изображение
hosting image

Изображение
posted image

_________________
"AUTO THE BEST"- Доверен сервиз на ДЗИ-0888 66 79 73

Пон Сеп 22, 2014 6:12 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 15, 2008 9:30 pm
Мнения: 753
Местоположение: Асеновград
Автомобил: SPEC B, Forester SG
Рейтинг: 51
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Екипа на Джованни Ауто Ви поздравява с Честито Рождество Христово и весело посрещане на на новата 2016 година.

_________________
Джованни Тач
Обслужване и поддръжка
Текущи и основни ремонти
Монтаж на ГИ

Иван Костадинов

0899366111

Пет Дек 25, 2015 11:43 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 22, 2012 11:24 am
Мнения: 35
Местоположение: София
Автомобил: Forester 2.0XT 03'
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте колеги,
Рядко пиша във форума, но след изникващите проблеми, които откривам след монтираната газова уредба от Иван и Ники (Jovanni Auto) не мога да се стърпя повече. Може би на фона на всичките положителни коментари за работата им ще съм трън в очите на повечето съфоромници, но може би не е зле да погледнете самия монтаж по-отблизо ;)

Връщаме се назад във времето, когато през април-май месец 2013 г. реших да сложа газов инжекцион на закупеното от мен Subaru Forester 2003 2.0XT. Спирам се на Jovanni Auto след като колата е минала всички съпътстващи ремоти (пълно обслужване) при Любо. След кратка уговорка и обявена цена от 1400 лв. за газов инжекцион Фобус работата по колата е започната. Цената на системата няма да коментирам. Все пак в началото си нямах идея от газови уредби, а и това е първата ми кола на газ. Само ще вметна, че цената на единичните компоненти в сайта на производителя бяха значително по-евтини (инжектори, изпарител най-вече) няколко месеца след монтажа.

След монтажа на газовата уредба се започнаха и главоболията. Не съм броил колко точно пъти съм ходил до сервиза на ул. Костенец 1, но броят надхвърля 20.

В началото след монтажа на уредбата, настройката беше нещо изключително трудно за постигане. Все пак бях успокояван, че са монтирали и преди на турбо Фори и няма да има проблеми. Светене Check engine постоянно, прекъсване във високите обороти, тресене на мястно, при преминаване от бензин на газ - глъхнене, гаснене, тресене. Най-накрая уредбата беше "настроена". Доволен си тръгвам от поредния следобед в сервиза с облекчение, че няма да идвам повече.

И така се минаха няколко месеца докато не се появи новият проблем - Изпарителят (редуктор наричан от тях). Ще спомена, че монтираният изпарител е Magic III 250 hp, който не е подходящ за този автомобил. Изведнъж колата почна много да тресе на празни обороти. Чухме се с Иван, отидох и се оказа, че изпарителят не държи налягане. Естествено първата проба беше само да се натегне от винтчето за регулация. Закрепиха положението за 1-2 седмици и пак бях там. В крайна сметка се взе решение изпарителят да бъде сменен гаранционно. Не бях доволен от факта, че няма да мога да ползвам колата 2 дена. Все пак всичко по нея беше монтирано ново, но си казах, че се случват и такива неща и си замълчах.

Сагата с изпарителя продължи още два пъти. Обороти, хъркане на мембраните и тн. Изпарителят беше сменен общо 2 пъти "гаранционно" с отремонтирани. Още от първата смяна, се слагаха само отремонтиране изпарители (на незнайни километри), защото не можело да се заменят гаранционните с нови. Купуваш си нещо ново и ти го сменят със старо. Това може би дори и в Зимбабве го няма, както казваше Тодор Колев. На втората смяна видях, че вътре в сервиза се монтира АГУ на Аутбек и реших нахално да отида и да надникна под капака. Това, което се слагаше беше инжектори Баракуда и изпарител Романо. При моя въпрос, защо вече се слагат по-качесвени компоненти - мълчание.

Дойде времето и на последния монтиран изпарител в колата да се повреди. Познатите симптоми - тресене в ниските, хъркане на мембраните във високите. Отидох при тях, но ми беше отказана смяна. Претекста беше, че нищо му няма на изпарителя. Явно си бях достигнал лимита на изпарители.

Реших, че ми е нужно и друго компетентно мнение по проблема ми. Отидох в друг сервиз (който няма да спомена от съображения за лоялност) и там ми казаха, че изпарителя не държи налягане и е за смяна. Също ми казаха, че този изпарител е изпробван и не става за тази кола нищо, че пише 250 hp. Инжекторите също били изключително евтини (Rail S.r.l) и няма как колата да бъде читаво настроена.

Веднага след проверката се върнах при Иван и Ники, за да им обесня какво се случва. Бях нападнат много агресивно и опровeрган, че на изпарителят нищо му няма. Видях, че няма да получа разбиране от тях, а човешкото съотношението 2:1 ме накара да си тръгна по живо, по здраво.

Смених изпарителя с Романо, а инжекторите с Баракуда. От тогава проблеми по газовата уредба е нямало близо 15 хил. км. Изводите са ясни.

Но това не е всичко. Преди близо година почна да се появява лека ръжда до гърловината на резервоара. Там, на мястото на единия болт, е монтирана мобилната зареждачка. Съответно веднага дигнах колата на крик и свалих гумата и подкалника. Подкалника беше нарязан с резачки по овалните му форми, за се монтира по-лесно. Но именно от тези разрези подкалникът беше деформиран и всичко под него беше пълно с кал и луга, което беше като огромна буца точно на маркуча за газта. Именно това е довело до ръждата.

Краткото заключение, което мога да направя след опита ми с Jovanni Auto е, че в този сервиз не може да бъде монтирана газова уредба с необходимото качество и гаранция. Човек си плаща за услуга, която на практика получава с изключително ниско качество и загубено време и пари за поправки и доработки след това от трети лица.

Нещо, което забравих да кажа, е че през цялата тази сага на ул. Костенец 1, уредбата е била в гаранция. :)

Нед Яну 17, 2016 6:10 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 56 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: BAlexandrov, Google [Bot], Kameno karp и 36 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор