Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 7:20 am

Правила за пускане на обяви в раздела


1. В този раздел се допускат обяви на сервизи и магазини пряко свързани с автомобилите Субару.
2. Нова рекламна тема на дадена фирма се допуска само след предварителна заявка за това към модераторите на форума. Те решават коя обява да бъде допусната по собствена преценка.
3. Обява, която не съответства на правилата ще бъде изтрита.



Отговори на тема  [ 16 мнения ] 
 Нови Хан - "цената е за пакет 2 автомобила.." 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 07, 2012 10:02 pm
Мнения: 39
Местоположение: Sofia
Автомобил: Subaru Legacy
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Някои има ли наблюдения относно един търговец на коли от Нови Хан (до София). Автомобилите му са изключително от Франция. Наредени са в двора на къщата му в Нови Хан, на около 300-400 м от табелата Н.Хан като идваш от София.

Характерно за обявите му е че цената е "за пакет от 2 автомобила", което се уточнява в подробното описание където се посочва и цената за 1 автомобил. На мен лично такъв похват малко не ми харесва, ама... търговец е, кво да го правиш :) ... има и той къща да храни.

Както и да е - ако това е единствения му кусур, ще го преглътна разбира се. Изглеждаше общо взето разбран човека, а и се занимава предимно със Субару (поне повечето му коли бяха суб.). Тези които видях бяха с някакви чуждоземни сервизни документи и километрите на колите отговаряха (не че мога много да разбера на френски...).

Това което ми направи малко кофти впеч. (освен трика с пакета за 2 коли) е че се опита да ме убеждава че Форестер и Outback са на една база а пък аз доколкото знам Форко е на базата на Импреза? И човек който се занимава основно със субару би трябвало да го знае това...

Както и да е ако някой е купувал от тоз г-н - моля споделте впечатления.

Нед Ное 11, 2012 7:00 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 12, 2012 2:22 pm
Мнения: 148
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Forester SH 2.0 MT
Рейтинг: 60
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Виж из форума, има за този пич отзиви.

И трите поколения Форита са базирани на платформата на FHI за Импреза, като на първите две поколения релацията е по-близка, на третото не дотам ... А това, че продава Субита не значи, че може да ползва Google, Wikipedia, т.н.

Нед Ное 11, 2012 7:10 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 06, 2009 9:53 pm
Мнения: 1162
Местоположение: СОФ
Skype: ubergruber
Автомобил: Impreza 2.0GRR!
Рейтинг: 71
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ако единичната цена е нормална, а пакетната - с намаление - това си е съвсем честен търговски похват. Ако разтеглиш една такава покупка във времето - например връщаш се да купиш втора кола от даден търговец - ще поискаш отстъпка, защото минаваш за редовен клиент вече. Та този е решил да предложи отстъпката, ако му закараш втори клиент, заедно с теб. Или ако самият ти търсиш две коли по някаква причина.

Виж, ако е надул единичната цена, а цената за всяка кола в пакета излиза колкоъо обичайната за пазара, тогава не е ОК. Така и баба знае - пуска нещо на баснословна цена и САМО СЕГА ако купиш две, намаление... след което двете ти излизат на съвсем нормална цена, каквато е навсякъде.

Той като търговец, може би предпочита с една продажба да изкара 1500 лева печалба, отколкото 2000 с две продажби и да има двама нови клиенти.

Нед Ное 11, 2012 7:29 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 07, 2012 10:02 pm
Мнения: 39
Местоположение: Sofia
Автомобил: Subaru Legacy
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Liv - ще потърся за него из форума, мерси.

А колкото за wiki-то... незнам... аз, дето от една седмица съм почнал да се интересувам от субару мога да съм от тия дето не ги знаят тия работи и ги търсят по гуглето... човек който с това си изкарва хляба според мен би трябвало да ги знае тия неща наизуст. Или поне - ако не ги знае или не се сеща в момента да каже "незнам", или "не съм сигурен" а не да подвежда хората с невярна информация. Най-малкото си вреди на себе си - да беше казал "не знам" или не си спомням.... със сигурност нямаше да ми направи кой знае какво впечатление. А сега - дискусии... чуденки... разбира ли ги субитата... мога ли да му се доверя... Не че е кой знае какво де, просто странна грешка за човек който се занимава с тия неща ежедневно...

jafaar - ами цените не бяха "надути", не. Единичните бяха малко по скъпи от нормалните, а пакетните - малко по евтини. ТОчно това всъщност ми се видя леко дразнещото в подхода - щото по тоя начин коли които не са от най-етините за параметрите си - ти излизат най-отгоре в търсачката (щото нали се сещаш че mobileto няма как сортира по цената от описанието...). Момента с разочарованието когато стигнеш до абзаца "цената е за два автомобила", ако ме разбираш? Нещо като дребния шрифт в договорите...

Относно втората кола след време - ако наистина това е идеята, да тогава няма НИКАКЪВ проблем. Но не ми се вярва да е така... самия израз "пакет" някак си предполага едновременна покупка на двете возила... поне аз така го рзабирам. Да разчитам аз че ще дойда след 3-4 години пак при него и той ще си ме спомня кой съм и че съм купувал от него еди кога си неква кола... малко... "я камилата я камиларя".... Незнам де, може и така да е...аз не съм си купувал кола от 100 години така че нямам много пресни наблюдения... ти, jafaar (или някой друг от колегите) срещал ли е такъв похват на други места? Мога да го питам ама ми се струва че по скоро ще ме изгледа много странно :)

Всъщност нека пак отбележа - като цяло човека не ме остави с лошо впечатление нито като какво предлага нито като държание и отношение, даже напротив. Отдели ми време, беше любезен, нямаше ги евтините горублянски замазваници на очи и отричане на проблеми и "напълно обслужена, всичко е супер, като нова е, бля бля" . Та затова сега питам дали има хора дето са си имали работа с него и могат да кажат нещо конкретно. Щото в крайна сметка дали продава добри коли е много по важно от какво бил казал и как точно си пише обявите.

Нед Ное 11, 2012 8:42 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 12:02 pm
Мнения: 581
Местоположение: София жк.Люлинбул.П.Владигеров до бл.549
Автомобил: Forester 2,5 ХТ
Телефон: 0885000003
Рейтинг: 116
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здрасти,коледга утре ще купувам един Аутбек от него можеш да се въсползваш от пакета пък и ще хвърля един поглед на избора ти. ;)

_________________
АВТОЧАСТИ SUBARU ВСИЧКИ МОДЕЛИ ВТОРА УПОТРЕБА
0885000003

Нед Ное 11, 2012 9:14 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 07, 2012 10:02 pm
Мнения: 39
Местоположение: Sofia
Автомобил: Subaru Legacy
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
ами мерси за предложението ама той в момента няма каквото търся (Outback 2000-2002, ръчка). Ти друг път ползвал ли си тая отстъпка (за двата автомобила)? Въпроса ми е - ако не съм там утре с тебе, сигурно няма как да стане... така ли е?

Нед Ное 11, 2012 9:40 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 07, 2012 10:02 pm
Мнения: 39
Местоположение: Sofia
Автомобил: Subaru Legacy
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
относно "избора ми" - позагледах му Форестъра (синия с АГУ-то) ама ми се видя че доста неща му куцат по ламарините и външния вид, верно че заради АГУ-то (и то фабрично) си бая напред, ама като вземем стандартните 700-1000 лв за първоначално обслужване на Субару на 200хил. км + работа по ламарините (поне 500) + нвкав маркуч имаше скъсан, пръскачките за фаровете аха да паднат, тапицерията беше за кърпене... релсите на покрива трябва да ги сменя с други щото тия няма да ми свършат работа моя случай... а бе с 2 думи АГУ-то като основен плюс на тая кола не можа да надделее на всичките тия кусури (а и по принцип искам Аутбек) и се отказах и реших да чакам Аутбека си :)

Но кажи какво мислиш ти за тоя Форестър, сигурно си го гледал...?

Нед Ное 11, 2012 9:48 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 12:02 pm
Мнения: 581
Местоположение: София жк.Люлинбул.П.Владигеров до бл.549
Автомобил: Forester 2,5 ХТ
Телефон: 0885000003
Рейтинг: 116
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Незнам колега утре ще го видя форестъра досега не съм взимал кола от него.

_________________
АВТОЧАСТИ SUBARU ВСИЧКИ МОДЕЛИ ВТОРА УПОТРЕБА
0885000003

Нед Ное 11, 2012 9:53 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 07, 2012 10:02 pm
Мнения: 39
Местоположение: Sofia
Автомобил: Subaru Legacy
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
мдааа ...намерих един отзив дотук... не е от най-добрите за съжаление...
viewtopic.php?f=7&t=6629&start=400#p150350

Това за нежеланието му да се карат колите някъде е вярно - и на мен ми каза че имало сервиз на 200м, и че е по-лесно да се закара колата до там и там да се дигне и да се огледа (било то и от Митко Субаруто). Всъщност не отказа директно да возим колата при Митко, нито пък каза нещо лошо за Митко, по скоро изтъкна че на мен автовоза от Нови Хан до Люлин ще ми излезе 60-70 лева в едната посока а на него ще му отиде целия ден.

иначе по едната дето я гледах (Форито с АГУ) си имаше откровена ръждица на 1-2 места но без някякви козметични опити за летене отгоре... Аутбека беше с поизгнило гърне и беше леко откачена защитната пластмаса на една от вратите... тия пластмаси дето са долу на вратите... и дето правят всъщност Аутбека да изглежда като Аутбек... Незнам как се казват, някой да ме светне ако може... :) да не тъна в профанизъм...

Нед Ное 11, 2012 9:57 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 06, 2009 9:53 pm
Мнения: 1162
Местоположение: СОФ
Skype: ubergruber
Автомобил: Impreza 2.0GRR!
Рейтинг: 71
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
ench0 написа:
верно че заради АГУ-то (и то фабрично) си бая напред
Няма фабрично АГУ на Субару, освен ако не са го изкарали съвсем скоро. ;) Монтирано в официален сервиз може би се има предвид, но разликата е огромна.
ench0 написа:
от Нови Хан до Люлин ще ми излезе 60-70 лева в едната посока а на него ще му отиде целия ден.
60-70лв не ги дава той и не би трябвало да го изтъква, което ме кара да си мисля че носи от 9 кладенеца вода, че да не гледаш колата... А изказването с това, че не иска, да си загуби деня, наистина прави лошо впечатление.

Нед Ное 11, 2012 10:34 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 07, 2012 10:02 pm
Мнения: 39
Местоположение: Sofia
Автомобил: Subaru Legacy
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
...да имах предвид "Монтирано в официален сервиз...", както ти каза. И за да бъда съвсем честен пича от Нови Хан каза досущ каквото и ти по този въпрос. Моя грешка, не го формулирах правилно, просто си знаех за мене си какво имам предвид и написах набързо "фабрично".. :)

Иначе за карането на возилото на сервиз, да определено не беше запленен от идеята, макар и да не отказа директно...

Пон Ное 12, 2012 11:16 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 11, 2012 3:33 pm
Мнения: 1249
Местоположение: София
Автомобил: Legacy 2005 3.0 R Spec B
Рейтинг: 152
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колеги ходите ли и видяхте ли как са машините там има доста нови оферти напоследък от там и е интересно да кажете дали са реални или е пореднията селски тарикат

Чет Ное 15, 2012 5:45 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Дек 27, 2007 9:22 pm
Мнения: 60
Местоположение: гр. Костинброд ул. Люлин №6
Skype: punnki
Автомобил: subaru legacy, subaru forester
Телефон: 0899177941
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
преди 2 години си купих от него форестера, доволен съм от човека, и от форестера

Нед Ное 25, 2012 10:05 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Яну 23, 2013 1:12 pm
Мнения: 99
Местоположение: София
Skype: zanderbg
Телефон: 0888811914
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Друг някой купувал ли си е кола от а-ща ВИТО - отзиви?
Гледам от доста време внасят коли от Франция...

Пон Фев 04, 2013 3:04 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 25, 2011 12:24 pm
Мнения: 208
Автомобил: Subaru Forester XT
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
panki написа:
преди 2 години си купих от него форестера, доволен съм от човека, и от форестера

Аз също съм купувал кола (форестър) от него, и аз също съм доволен от колата. Нямам никакви проблеми вече 2 години :good:

Пон Мар 18, 2013 1:27 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Сеп 23, 2014 7:53 pm
Мнения: 6
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте,
Аз също купих оутбек от същия търговец. Беше любезен и обясни каквото ме интересува. Колата се държеше доста добре по пътя за Бургас, но на другия ден светна engine check и cruise controla който работеше безупречно. Впоследствие видях и счупен подкалник и повредено огледало за странично виждане,както и неработещи dimmer на таблото но това си е по скоро мое недоглеждане.
Трябва да се има предвид че търговеца си остава търговец и купувача трябва сам да си огледа колата най-подробно и да прецени дали го устройва.
При все това щеше да бъде доста коректно от негова страна да посочи съответните недостатъци, които с които със сигурност е бил наясно.

Нед Сеп 28, 2014 4:36 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 16 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор