Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Вто Апр 16, 2024 9:18 am

Правила за пускане на обяви в раздела


1. В този раздел се допускат обяви на сервизи и магазини пряко свързани с автомобилите Субару.
2. Нова рекламна тема на дадена фирма се допуска само след предварителна заявка за това към модераторите на форума. Те решават коя обява да бъде допусната по собствена преценка.
3. Обява, която не съответства на правилата ще бъде изтрита.



Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
 Измамник и лъжец ли е krassykrastev !? 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 04, 2014 9:29 am
Мнения: 62
Автомобил: Subaru Outback III H6
Телефон: 0886743229
Рейтинг: 104
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте колеги ! Пускам по рано темата от казаното ,защото е имало оплакване от мен до администратора ,по което съдя ,че развитие по създалият се проблем няма да има!
Не зная от къде да започна ,защото за първи път ми се случва да бъда измамен по такъв елементарен начин и то ,защото съм бил наивно доверчив ...
Искам да споделя с вас ,какво точно се случи не защото ще променя нещо ,а за да не допускате да ви мамят по такъв начин и то конкретно лицето krassykrastev !
Преди около месец харесах в moible.bg автомобила на krassykrastev на цена 16 500 лв. ето и препратка ,в която има снимки на автомобила ,както и екстрите и обслужването му viewtopic.php?f=36&t=15735 !
Реших да се обадя и да направя един оглед за да проверя какво е действителното състояние на автомобила. Разбрахме се огледа да се направи при Митака ,където да се провери всичко по обстойно.Когато krassykrastev дойде видях ,че автомобила не е с оригиналните джанти ,а с други на които имаше нови зимни гуми ,но това не ме притесни тъй като от телефонния ни разговор ,а и от снимките съм останал с "явно погрешното впечатление" ,че в цената 16 500 влизат и двата комплекта джанти без да се усъмня ,че това не е така ... ! В сервиза на Митака прегледаха автомобила и ме убедиха ,че няма какво да се сменя по него откъм ходова част и спирачна система ! За мен остана да проверя външния му вид и дали всичко работи и т.н. ! За жалост първото което установявам е ,че снимките са минавали през photoshop или друга подобна програма ,защото в действителност единствените два детайла по който нямаше забележки бяха двете леви врати ! Всички останали детайли (имам предвид ВСИЧКИ вкл. фарове ,огледала) имаха някакъв вид нескопосана интервенция или черти от край до край или дори липсващи парчета !!! На всичкото отгоре липсваха и част от обявените в обявата екстри ,като една от тях беше ESP-то. При въпроса къде е липсващата екстра на автомобила имаше само повдигане на рамене и вял опит за отклоняване на темата ... по което разбрах ,че отговор няма да получа ! Тъй като бях с брат ми продължихме и двамата да дооглеждаме автомобила от към външен вид ! Обърнах внимание на два от всички детайли понеже те ме притесниха най-много ,защото от задната броня липсваше парче а по задната дясна врата и задния десен калник имаше дебела черта (вероятно от ключ) която беше претърпяла (както по горе казах) някакъв вид нескопосана интервенция може би с маркер ! Попитах krassykrastev защо състоянието на външния вид на автомобила е в такова състояние при което той ми казва цитирам : "и ти да паркираш в центъра на София един месец и твоята кола ще стане такава,но не се притеснявай защото колата има каско и тези драскотини можеш да си ги заведеш като щети" ! Подейства ми малко успокояващо макар да знам ,че ако купя колата ще трябва аз да се занимавам с тези неща ,а не да я карам... и въпреки това си казах ,че щом има каско поне ще си заведа щетите и ще си я направя такава каквато трябва да изглежда без да се налага да плащам допълнително ... но за жалост както е казал Петко Бочаров ДА АМА НЕ !!! Но да не изпреварвам събитията всичко по реда си ... :D Понеже преди това бях гледал автомобили от автокъщи ,където външния вид не беше в такова положение ,но всичко останало беше много зле и ми беше писнало да обикалям реших да се примиря с тези недостатъци знаейки ,че мога да ги оправя на по късен етап ! Стигаме до заключителната част ,където започваме да говорим за цената ! Казвам на лицето krassykrastev ,че въпреки множеството забележки и несъответствието на екстрите посочени в обявата и действителните такива аз съм склонен да купя автомобила стига да отстъпи малко от цената . След дълги преговори той се съгласи и намали цената с 1000 лв като ОБАЧЕ си взема джантите с който е в момента ??? Аз се изненадах много и попитах дали в цената влиза всичко което е пуснал като снимки ... и ако намали цената още дали ще си вземе и нещо друго от колата което му хареса ... като стартера или акумулатора ??? Отговор нямаше ! Останах стъписан честно казано ,защото и аз съм продавал автомобили и когато намалям цената я намалям заради недостатъци на автомобила без да взимам прилежащи части от него !!! Бях чувал а зподобен вид практика ,но честно казано сменил съм 5 автомобила и не се бях сблъсквал все още с тази практика ! Още повече факта ,че си ги хваща като чисто нови (явно забравяйки ,че преди 15 мин. ми казва от къде ги е взел и колко пари е дал)
Мислих дълго време след което му зададох няколко въпроса :
1. 100 % ли мога да заведа щетите по тези три детайла по каско ?
2. В новата цена 15 500 какво точно влиза (презастраховайки се)?
3. Каква е марката двигателно масло с което е обслужил автомобила ?
Отговорите на лицето krassykrastev и в присъствието и на свидетел (макар и мои брат) бяха :
1. ДА 100 % !
2. Автомобила с оригиналните джанти ,новите зимни гуми с които е в момента и старите летни гуми на джантите !
3. Amsoil 5w40 !
След чутото и доверявайки се наивно се съгласявам на офертата и си стискаме ръцете при уговорката да видя състоянието и на оригиналните джанти след което отиваме при нотариус за да осъществим и документално сделката !
Тъй като всичко това се случва няколко дни преди Коледа ,а на него му се налагало да пътува до Русе за празниците се разбираме на 30 декември 2013 да дойде с колата до пункта за гтп ,в който работя за да може колегите гумаджии да прегледат джантите ,а и аз да и направя един последен преглед на тресачката и спирачен стенд ! Той дойде карайки в багажника оригиналните джанти с гумите на тях . Колегите ги провериха и ме увериха че няма кривини или заварки ... ! Стиснах ръката му и казах ,че купувам колата ! Казах на колегите да подменят тези джанти с оригиналните на които да сложат зимните гуми и нови секретни болтове... Някъде 5 мин след като започнаха да сменят джантите и гумите за последен път преговаряме цената като му казвам "нали 15 500 (вадейки парите от джоба си) " Той от своя страна ми казва цитирам : "Аааааа ,не,не така колата е 16 000" :shock: :shock: :shock: Не повярвах на ушите си !!! Викам : "шегуваш се нали ??? " Той със сериозен тон цитирам : "не ,нали така се бяхме разбрали - гумите се продават отделно дал съм 500 лв за тях" Питам :"А автомобила заедно с 2 комплекта джанти и гуми колко пари е ?" Той ми отговаря " Ами 17 500" !
Останах да гледам шокиран може би минута не обелих и дума надявайки се всеки момент да каже ,че се шегува ,но УВИ !
Не искам да ви въвличам в по подробните разправии ,които продължиха близо 1 час ! Един бог знае защо го изтърпях толкова много време ,но докато водехме спора за това какво е казал ,а сега какви измишльотини си съчинява(при положение че знаеше че не съм бил сам и има и човек който да потвърди) колегите бяха на приключване с гумите и джантите ... Бях поставен в изключително неловка ситуация ! Не бях попадал преди в такава ситуация и хората ,с които общувам и приятелите ми знаят ,че съм човек който изключително много държи на думата си ! В ситуацията е излишно да казвам ,че става въпрос за не малко пари и не бих допуснал да оставя казано нещо което да не запомня ! За жалост грешката ми беше ,че се бях предварително пренавил за автомобила и може би дори с кривини по джантите пак бих го взел ,защото се бях уморил от автокъщи и джамбази вече 3 месеца ! Ядосах се много не само заради парите !За мен въпроса беше принципен !Но след дълги преговори стигнахме до компромисния вариант 15 800 ! Съгласих се и сложихме джантите в багажника ,след което тръгнахме към нотариуса ,където той ми даде всички документи ,които в яда си прегледах много повърхностно (визирам констатирани липси и повреди на каското) ! Въпреки номера който ми погоди незнайно откъде събра смелост и с каква наглост ме попита дали ще мога да го закарам до Симеоново за да не плаща за такси ??? Преглътнах наглостта и това ,че ми беше оставил НАПЪЛНО празен резервоар ,с който колата можеше да угасне всеки момент и светеща крушка на газовата и го закарах до входа му ,където си пожелахме всичко хубаво и успехи ! Там приключиха визуалните ми контакти с лицето krassykrastev !
След няколко дни отидох до Булстрад ,където беше застрахован автомобила за да прехвърля гражданската ,каското и да заявя щетите !
За жалост отново греда ! Представям автомобила на човека от Булстрад за оглед на щетите ,които искам да предявя.След което той ме поканва в офиса си ,където ми показва всички снимки ,които са направени при сключване на каското ,от които става ясно състоянието на автомобила и ,че всички тези деруги ,липси на парчета и т.н. са си били там още при сключването му !? Излишно е да казвам в какво положение бях поставен !!! Още повече и когато разбрах ,че гражданската не може да бъде прехвърлена на мое име или по скоро може но е със 120 % от нормалната цена .
Т.е. ако гражданската ми струва 180 лв. аз трябваше да дам малко над 200 лв. за да ми я прехвърлят ,независимо от това ,че тя важеше за още 10 месеца (политика на Булстрад заради възрастта на новия собственик) ??? Още един казус отново за моя сметка ... !!!
Прибрах се и прегледах по обстойно документите и фактурите които ми беше дал ! Там откривам ,че лъжите продължават и ,че дори маслото на двигателя не е това което ми беше казал ! Сложено е обикновено масло на Texaco :facepalm: Главата ми не го побра как можеш да правиш такъв компромис с маслото на двигателя :lipseal:
С което моето търпение се изчерпа и се обадих на лицето krassykrastev ! Реших да не търся отговори за нищо понеже знаех ,че отговори няма да получа (поне не смислени) за това пристъпих директно към въпроса :
Предлагаш автомобил който е с гуми и джанти които допълнително трябва да плащам , с екстри които не фигурират , и оферта в която пише че има каско и гражданска до 10.2014 които на практика аз не мога да използвам ???
"Какво правим от тук нататък ? Аз законов начин да ти взема пари за причинените ми неудобства за жалост нямам . Ти имаш ли малко съвест и искаш ли с общи усилия ,като дори поделим парите да оправим нещата или не ?"
При което той учудващо казва "Да няма проблем. Само да продам джантите и ще ти дам пари за да можеш да си оправиш нещата"
За жалост до там приключиха и останалата част от контактите ми с този човек ... започна да си изключва телефона ,а в пътите в които е включен спря да го вдига ,с което ясно ми даде да разбера ,че съвестта за която той говори е просто изгубена безвъзвратно ... вероятно твърде отдавна !
Колкото и тривиално да изглежда и с това не се изчерпва всичко ,с което ме излъга ,но едва има смисъл да продължавам...
Каквото трябва аз си го оправих ,но определено ми беше една голяма обеца на ухото...
Пожелавам му само едно - Дано при следващата си покупка на кола ,попадне на човек като самият него !

_________________
http://www.zeitgeistmovie.com/
 7

Вто Фев 04, 2014 11:20 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Съб Апр 06, 2013 9:11 am
Мнения: 459
Автомобил: Subaru Legacy 2.5 GX 00`
Телефон: 0878934770
Рейтинг: 83
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Поредният джамбазки "бизнесмен" е бил господин Кръстев. За жалост колега, вяра никому никога вече :facepalm: . За такова "леке" просто могат да се напишат хиляди "суперлативи", но не си заслужава. Той едва ли и ще влезе в нашият форум някога повече за да си правиш труда да му пишеш. Но поне евала, че помогна на хората да разберат, че дори и тук има доста некоректни потребители (печалбари).
Дано всичко останало с колата е ОК и нямаш никакви ядове занапред.
А за krassykrastev не се ядосвай, всичко се връща в този живот.

Сря Фев 05, 2014 12:14 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 02, 2011 10:34 am
Мнения: 954
Местоположение: Варна; Габрово
Автомобил: Impreza 2,0
Рейтинг: 470
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега Norticus, казваш че си го закарал до вратата му... Действай тогава. Поне аз бих действал. Сигурен съм, че ще си плати всичко.

_________________
Не ми казвай колко си учил, кажи ми колко си пътувал
 6

Сря Фев 05, 2014 11:08 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 30, 2010 11:56 am
Мнения: 53
Местоположение: Mordor
Автомобил: Outback98,919rr,Civic6,Senator3.0i
Рейтинг: 16
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Аман! Много кофти случка, но вината си е в теб, колега. Успех от тук нататък с колата, но само не разбрах, защо още при огледа в сервиза, след като ти е станало ясно какъв ментак е продавача, си продължил да "настояваш" за покупка?!? Жалко. А отговора на заглавието на темата е ясен на всички.

Сря Фев 05, 2014 11:50 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 3:48 pm
Мнения: 198
Местоположение: СОФИЯ
Автомобил: subaru outback 2.5
Рейтинг: 24
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
В едно нещо съм сигурен, научих го по гадния начин, дал ли си парата всичко е до там. Много неприятен случай ,но вината е отчасти твоя. Сам каза че си се пренавил за тази кола. Споделям мнението на колегата че всичко се връща.От тук нататък се надявам да нямаш повече ядове с тази кола, да я караш дълго и безавариино. ;)

Сря Фев 05, 2014 3:12 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 7:01 pm
Мнения: 879
Местоположение: София
Автомобил: Legacy 2.5 AT '01
Рейтинг: 136
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
subaruhipo написа:
В едно нещо съм сигурен, научих го по гадния начин, дал ли си парата всичко е до там. ...

Не бих се съгласил с това, както и с всяко друго КРАЙНО изказване. И аз платих колата си, прехвърлихме я и може би ден или два след това отидох до продавача и ми даде 4 перфектни зимни гуми Континентал, които беше обещал, че си вървят заедно с колата. Всичко си е до човека насреща и не бива да си вадим генерални заключения от всеки казус.

Сря Фев 05, 2014 3:19 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 3:48 pm
Мнения: 198
Местоположение: СОФИЯ
Автомобил: subaru outback 2.5
Рейтинг: 24
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Дано да си прав колега.Дано човека да му се обади ,извини и т. н. но се съмнявам.

Сря Фев 05, 2014 3:36 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 7:01 pm
Мнения: 879
Местоположение: София
Автомобил: Legacy 2.5 AT '01
Рейтинг: 136
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Май трябва да поясня ...
Аз не съм купил колата си от цитирания в заглавието на тази тема ... :)
Изказах единствено мнение, че не бива да губим доверието си в хората като цяло, заради казуси като описания от автора на темата.
 8

Сря Фев 05, 2014 4:02 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 12:36 am
Мнения: 2521
Местоположение: Варна
Автомобил: Forester Boxer Diesel Lineartronic
Рейтинг: 413
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Малко помощ за Булстрад,ако не е късно и да си си оправил вече външния вид.
Та този застраховател при отбелязани щети по даден детаил,ако се появиш с неописана
щета по същия ще ти оправи детайла за своя сметка до ниво боя.
Което е все нещо.
BTW може твоя човек като е барнал кинтите и да е скокнал до Италия за някое ново чудо на
техниката ,за да не спира бизнеса и затова да не ти вдига телефона,
макар всички грамотни хора да знаят,че в EU вече цените не са високи
и оскъпяване почти няма 16,и ... стотинки на минута входящ разговор.
Всичко,което се е случило е гадно и некоректно и засега се радвам ,че не купих джантите

_________________
Продава се 2015 Forester Boxer Diesel Lineartronic

Сря Фев 05, 2014 6:44 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 04, 2014 9:29 am
Мнения: 62
Автомобил: Subaru Outback III H6
Телефон: 0886743229
Рейтинг: 104
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Привет колеги !
Искрено благодаря за оказаната морална подкрепа !
Надявам се с времето и престоя ми тук в форума да успея да заслужа и предварително отдаденото ми доверие :good:

_________________
http://www.zeitgeistmovie.com/

Сря Фев 05, 2014 8:19 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 20, 2011 9:29 am
Мнения: 147
Местоположение: България
Автомобил: Outback 3.0R, Espace 2.0t
Рейтинг: 32
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Ако това ще те успокои допълнително, тук наистина има читави хора, които помагат при нужда.
Както казваше един авер "тури му вестник" :)

Сря Фев 05, 2014 8:33 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 11 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: vale и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор