Правила за пускане на обяви в раздела


1. В този раздел се допускат обяви на сервизи и магазини пряко свързани с автомобилите Субару.
2. Нова рекламна тема на дадена фирма се допуска само след предварителна заявка за това към модераторите на форума. Те решават коя обява да бъде допусната по собствена преценка.
3. Обява, която не съответства на правилата ще бъде изтрита.



Отговори на тема  [ 23 мнения ]  стр 1, 2  Следваща
 ГУМИТЕ БГ и как се направиха на ударени 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 20, 2014 12:33 pm
Мнения: 269
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Subaru Impreza 2001 Bugey WRX wagon
Рейтинг: 145
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте колеги,
Исках само да споделя малко лош опит с този доставчик (http://www.gumitebg.com/), та какво се случи:
Поръчвам 4 гуми Falken зимни на 19.12.2016г. като допълнително в поръчката заявявам:
Цитат:
ПС: Ако ДОТ-а на гумите не е 2016, моля свържете се за да ми кажете какъв ДОТ са и дали желая да ги доставите.


След което получих телефонно обаждане, че склада са повръдили че и 4-те са 2016 г.

Пристигат гумите, и понеже не аз ги приех а вуйчо ми и не ми звънна да каже че 1-та е 2015, ги е приел и платил.

След което звъння на фирмата и питам, как така при положение, че дори ги накарах да проверят, ми пращат 1-на която е 2015? Оправданието: От склада така им казали.
Цитат:
- Може ли да върна само тази гума?
- Не, те са комплект понеже са последните 4-ри такива гуми

:facepalm:

Върнахме ги за моя сметка в края на краищата след безброй разговори и прочее. И въпреки че това си беше лично тяхна грешка. Разбирам да не ги бях помолил да проверят, да ми бяха дали отстъпка или нещо такова, а какво се получи? Едно изпросено извинение, след като им казах, че съм дълбоко обиден от случката(след като приехме гумите).

Вто Яну 10, 2017 11:07 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Мар 15, 2014 6:58 pm
Мнения: 1179
Автомобил: Subaru Forester XT
Рейтинг: 706
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
avtogumi.bg винаги ми потвърждават ДОТ-а (точен точно на гумите, които ще им доставят) преди да им потвърдя поръчката. Изключително съм доволен като цяло и от цените им, което не ми пречи по никакъв начин да си ги проверявам. Всеки може да каже и да напише каквото си поиска за да те накара да купиш нещо. В крайна сметка можеш да ги върнеш винаги в срок по закон.

Сря Яну 11, 2017 2:31 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 26, 2015 10:17 am
Мнения: 808
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback B14 3.6
Рейтинг: 492
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Само дето връщането е за твоя сметка.... А 4 гуми да върнеш за твоя сметка не е евтино, особено когато вината не е твоя.

Сря Яну 11, 2017 2:55 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 11, 2014 6:36 pm
Мнения: 954
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback, MT
Рейтинг: 443
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
twify написа:
Исках само да споделя малко лош опит с този доставчик (http://www.gumitebg.com/)

vizor написа:
avtogumi.bg винаги ми потвърждават ДОТ-а

Става на въпрос за две различни фирми.От avtogumi.bg и аз съм доволен, винаги са ми казвали DOT-а и никога не са ме лъгали. Склада им е близо и винаги съм вземал гумите от там.

Сря Яну 11, 2017 3:41 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 02, 2007 10:26 am
Мнения: 1254
Местоположение: София
Skype: six__stars
Автомобил: 2010 Mercedes E350 CDI 4Matic
Телефон: 0887999499
Рейтинг: 162
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
И аз купих 4 зимни Фалкена от тях и 4-те 2015-та. Не ми се разправяше и ги взех, че бях на зор, ама не е редно да го правят.

_________________
Всички видове застраховки. Отстъпки за членовете на форума и пълно съдействие за завеждане на щети.

Сря Яну 11, 2017 7:50 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Мар 15, 2014 6:58 pm
Мнения: 1179
Автомобил: Subaru Forester XT
Рейтинг: 706
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Vami написа:
twify написа:
Исках само да споделя малко лош опит с този доставчик (http://www.gumitebg.com/)

vizor написа:
avtogumi.bg винаги ми потвърждават ДОТ-а

Става на въпрос за две различни фирми.От avtogumi.bg и аз съм доволен, винаги са ми казвали DOT-а и никога не са ме лъгали. Склада им е близо и винаги съм вземал гумите от там.



Знам :) За това ги препоръчвам и обяснявам как работят :)

Сря Яну 11, 2017 9:16 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 05, 2014 4:23 pm
Мнения: 263
Местоположение: София
Автомобил: Outback 3.0 2006
Рейтинг: 238
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Не искам да звучи като заяждане, но какво толкова като дота е с една година по-стар. Това не е риба, че да се развали за седмица или две. Ако някой е намерил някакво изследване на ефекта на годинките за нови гуми, ще се радвам да прочета повече по темата. :)

Чет Яну 12, 2017 1:44 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Мар 15, 2014 6:58 pm
Мнения: 1179
Автомобил: Subaru Forester XT
Рейтинг: 706
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
xargs написа:
Не искам да звучи като заяждане, но какво толкова като дота е с една година по-стар. Това не е риба, че да се развали за седмица или две. Ако някой е намерил някакво изследване на ефекта на годинките за нови гуми, ще се радвам да прочета повече по темата. :)


Лъжата е проблема :)

Чет Яну 12, 2017 7:42 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 05, 2014 4:23 pm
Мнения: 263
Местоположение: София
Автомобил: Outback 3.0 2006
Рейтинг: 238
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Да, аз затова не споря. То всеки като купувач си има право да изисква някакви неща. Това не го оспорвам. По-скоро се чудя дали не идва малко в повече паниаката с тия ДОТове.

Чет Яну 12, 2017 8:19 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Мар 15, 2014 6:58 pm
Мнения: 1179
Автомобил: Subaru Forester XT
Рейтинг: 706
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз не го разбирам така. Ако отида да си купя нарязан хляб и 1/4 от него е от вчера, защото такова имали в склада... най-вероятно просто ще искам пресен, защото за това си плащам. Не си плащам за остатъци от предни дни.

Аз лично бих ги върнал чисто принципно. Също толкова принципно, колкото няма да карам с различен дот, защото си плащам за чисто нови гуми. Можеше просто да си ги купи от друго място, защото парите са в него, а гуми бол. Това е моята логика. Не казвам, че е правилна, просто това, кеото аз следвам. Може човека да е педантичен какво ли още не.

Ето моят опит с други доставчици на гуми. Така трябва да се прави, според мен

Прикачени файлове:
avtogumi.PNG


Прикачени файлове:
avtogumi1.PNG


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Чет Яну 12, 2017 11:55 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Яну 01, 2013 3:16 pm
Мнения: 2428
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: STI
Телефон: 0886119703
Рейтинг: 729
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
vizor написа:
Аз не го разбирам така. Ако отида да си купя нарязан хляб и 1/4 от него е от вчера, защото такова имали в склада... най-вероятно просто ще искам пресен, защото за това си плащам. Не си плащам за остатъци от предни дни.

Аз лично бих ги върнал чисто принципно. Също толкова принципно, колкото няма да карам с различен дот, защото си плащам за чисто нови гуми. Можеше просто да си ги купи от друго място, защото парите са в него, а гуми бол. Това е моята логика. Не казвам, че е правилна, просто това, кеото аз следвам. Може човека да е педантичен какво ли още не.

Ето моят опит с други доставчици на гуми. Така трябва да се прави, според мен

Прикачени файлове:
avtogumi.PNG


Прикачени файлове:
avtogumi1.PNG

Когато гумите са с по- стар дот от годината в която се продават , би било редно да имат сериозна отстъка в цената.Естествено в БГ. ДОТА НИКОЙ ДА НЕ ГО ГЛЕДА , ВАЖНОТО Е ГРАЙФЕРА, без значение годините на производство.

Пет Яну 13, 2017 12:06 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 09, 2014 11:39 am
Мнения: 92
Местоположение: Монтана
Автомобил: Outback B15-3.6R 2020г.
Телефон: 0885284389
Рейтинг: 123
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Сещам се за една приказка - дедА ви, се с нов ДОТ е карал... ROFL

_________________
Никога не забравяй, че истинността на казаното, няма отношение към компетентността на говорещия!

Пет Яну 13, 2017 3:45 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 11, 2012 2:18 pm
Мнения: 292
Местоположение: София
Skype: stoycho.danailov
Автомобил: B12 Outback H6 2003
Рейтинг: 211
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
radikyokushin написа:
Сещам се за една приказка - дедА ви, се с нов ДОТ е карал... ROFL


Той дядо ми и 1000 лева за гуми не е давал. Принципно е дразнещо да се опитват да те мамят с дребни номерца. Взимат от производителя залежали наличности на по-ниски цени, а ти ги продават на теб на нормални цени.

Пет Яну 13, 2017 4:04 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 20, 2014 12:33 pm
Мнения: 269
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Subaru Impreza 2001 Bugey WRX wagon
Рейтинг: 145
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
xargs написа:
Не искам да звучи като заяждане, но какво толкова като дота е с една година по-стар. Това не е риба, че да се развали за седмица или две. Ако някой е намерил някакво изследване на ефекта на годинките за нови гуми, ще се радвам да прочета повече по темата. :)


Ами да ама все пак, ако вземем някаква наистина крайна и екстремна хипотетична случка:
Година 5 след като си закупил гумите, на края на живота им, все още имат разумен грайфер, но гумата започва да се сговнясва, пътя е мокър, леко заледен, но външната температура е топла(да речем на сенчесто място), тогава едната ти гума е с 1 г. по-скара (т.е. 6г.) попада на лед, колата се завърта и право през дерето. :D Трябва малко въображение, ама си е възможно.

ПС: Връщането с взимане от място излезе 45 лв със Спийди и с наложен платеж и експресна поръчка. И те на всичкото отгоре се прецакаха, понеже не можаха да ги доставят на време(седмицата на Коледа се случва това) и доставката излезе безплатно поради тази причина.


Последна промяна twify на Пет Яну 13, 2017 4:23 pm, променена общо 1 път


Пет Яну 13, 2017 4:21 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 11, 2014 6:36 pm
Мнения: 954
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback, MT
Рейтинг: 443
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колеги, проблем е ако карате малко км на година и след две или три години искате да продадете гумите. Аз обаче не съм от тия хора където си продават старите вещи. DOT до две години на зад е напълно нормално да се продава, а и ако е съхранявана правилно и няма абсолютно нищо. Няма как всички гуми да се продадат веднага след производството им... Друг е въпроса, че аз и всеки от вас иска да е колкото се може по "пресен".

Пет Яну 13, 2017 4:23 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 24, 2010 7:55 am
Мнения: 659
Местоположение: Шуменско
Skype: krismarg
Автомобил: VAZ 21023,OB 05MY 2,5i
Рейтинг: 57
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
За месец и половина търсене на гуми се отказах от БГ магазините. Тези ме отказаха с предварително плащане и чакане 20 дена.
Поръчах от Румъния на 23.12 и на 5.01 бяха пред нас с наложен платеж и дот 30/16.
И после що румънците са били по-добре от нас?

Нед Яну 15, 2017 8:34 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5779
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Като сме почнали - аз си поръчах онлайн гумите от Диана. Бяха последните 4 на сайта им, получих потвърдителен мейл веднага.
Мина ден - нищо. На сайта си седят 4 бр. На втория започнах да звъня по телефона - 6 часа през половин час тествам 3 телефона, които имам и... свободно, заето...никой. Привечер успях да се свържа и питах какво се случва с поръчката ми, като дадох номерът ѝ.
- А, ми да имаме ги налични гумите. Сега ще ги изпиша за куриер.
Та така се прави бизнес.
Дойдоха действително на следващия ден и са добри, но отношението го няма никакво. Телефони не се вдигат като правило. Да се върне обаждане... :facepalm:

Нед Яну 15, 2017 8:53 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 01, 2010 7:34 pm
Мнения: 857
Местоположение: Варна
Skype: miro461
Автомобил: Subaru Forester 2.0D 2H(Мечо)
Рейтинг: 236
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Като сме почнали за Диана- да продължим! Преди 1 седмица моля бившият управител на Примекс Варна да ми намери 4зимни на добра цена и той ме прати при негов човек в новята Диана Варна. Във виелицата купувам 4 нови гуми и започват да ги сменят НАВЪН! Не се вкарва колата в клетка на топло , а сменят гумите вътре(без достъп на клиента ) и ги монтират навън. Качвам се и потеглям и след 2 км колата започва да дърпа наляво ама аз си мисля че е от коловозите и от насъбралия се сняг в джантата. Паркирам след общо 3км и виждам предна дясна гума спаднала и съм карал по джанта. Звъня им веднага и идват. Вземаха джантата с гумата и от сервиза ми казват , че е срязана и трябва да я лепят! Нова гума , срязана отстрани в сняг! Питам да не е некачествено сложена гума или вентил ? НЕЕЕЕЕ не е възможно! Та до тук бях с тях!


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Отначало момченцата се интересуват от коли , а момиченцата от кукли. По-късно ролите се разменят!
It's all we'll drive- Subaru

Пон Яну 16, 2017 7:57 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 14, 2017 7:06 pm
Мнения: 18
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Miro1972 написа:
Като сме почнали за Диана- да продължим! Преди 1 седмица моля бившият управител на Примекс Варна да ми намери 4зимни на добра цена и той ме прати при негов човек в новята Диана Варна. Във виелицата купувам 4 нови гуми и започват да ги сменят НАВЪН! Не се вкарва колата в клетка на топло , а сменят гумите вътре(без достъп на клиента ) и ги монтират навън. Качвам се и потеглям и след 2 км колата започва да дърпа наляво ама аз си мисля че е от коловозите и от насъбралия се сняг в джантата. Паркирам след общо 3км и виждам предна дясна гума спаднала и съм карал по джанта. Звъня им веднага и идват. Вземаха джантата с гумата и от сервиза ми казват , че е срязана и трябва да я лепят! Нова гума , срязана отстрани в сняг! Питам да не е некачествено сложена гума или вентил ? НЕЕЕЕЕ не е възможно! Та до тук бях с тях!


Sent from my iPhone using Tapatalk


Много гадна случка ](*,) и който да е би приключил с тях .

Пон Яну 16, 2017 8:45 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Апр 06, 2013 9:11 am
Мнения: 459
Автомобил: Subaru Legacy 2.5 GX 00`
Телефон: 0878934770
Рейтинг: 83
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз да си пусна моите 50 стинки по темата.
Та , гумите ги поръчах от, забележете, emag.bg . Та при поръчката на 4 бр. комплект гуми, 5 дена ни вест ни кост. Викам странна работа. Звъня на един приятел работещ за тях, той погледна и каза че поръчката е пристигнала при тях, но не е изпратена към България и не знае кога ще я пратят.
И ми даде съвет, да ги поръчам наново обаче на 4 поръчки по 1 бр. Гумите дойдоха на 2-рия ден с наложен платеж. с дот 2516 и 3116. Та явно има някакви врътки :)

Пон Яну 16, 2017 9:40 am
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 23 мнения ]  стр 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор