Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 12:49 pm

Правила за пускане на обяви в раздела


1. В този раздел се допускат обяви на сервизи и магазини пряко свързани с автомобилите Субару.
2. Нова рекламна тема на дадена фирма се допуска само след предварителна заявка за това към модераторите на форума. Те решават коя обява да бъде допусната по собствена преценка.
3. Обява, която не съответства на правилата ще бъде изтрита.



Отговори на тема  [ 34 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
 Гуми от интернет магазини??? 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пон Сеп 29, 2008 5:46 pm
Мнения: 1
Местоположение: гр. София
Автомобил: Impreza 2.0 96г.
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте на всички. Искам да попитам има ли възможност да се пазарува от автогуми.бг, но направо от склада им и с кеш или е задължително от сайта?

Сря Ное 04, 2009 10:17 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Сеп 07, 2008 9:41 am
Мнения: 874
Местоположение: Варна
Skype: msdjorjo
Автомобил: LEGACY 2.0 my95/2.5 my99
Телефон: 0889014565
Рейтинг: 47
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
ender написа:

Точно за това говоря - колко време остава мек каучукът?

от около близо 7-8год.каучука в гумите е доста ограничен(може и от повече време да е)набляга се главно на полиестерите.имаме (във фирмата)машима която е със дот от 99г.но гумата е перфектна (без никакви напуквания)вярно че е била и съхранявана добре тъй като машината е

_________________
Ако искаш да си щастлив един ден - напий се!
Ако искаш да си щастлив един месец - ожени се!
Ако искаш да си щастлив цял живот - карай Субару!
http://betoteh.com/bg/index.html

Сря Ное 04, 2009 11:00 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Май 06, 2008 2:53 pm
Мнения: 39
Местоположение: PLEVEN
Рейтинг: 10
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Колеги за да не пускам нова тема,искам да попитам дали някои има впечатления от гумите
MAXXIS-MA Z1 спрял съм се на тях за СУБАРУ ИМПРЕЗА 2,5 размер 205/55/16

Вто Юли 06, 2010 6:58 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
trak написа:
Колеги за да не пускам нова тема,искам да попитам дали някои има впечатления от гумите
MAXXIS-MA Z1 спрял съм се на тях за СУБАРУ ИМПРЕЗА 2,5 размер 205/55/16



http://bg-gumi.com/%D0%93%D0%A3%D0%9C%D ... L/~9zgron/

Гумата е китайско производство, нямам впечатления от нея, но можеш да се поровиш в интернет. Аз карам с това http://www.avtogumi.bg/oscommerce/letni ... -3636.html и съм много доволен. Цената е почти същата като Максис, с тази разлика че Нокиан имат само 1 завод и за мен това е гаранция за качеството.

Сря Юли 07, 2010 9:29 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Фев 19, 2008 9:38 pm
Мнения: 331
Местоположение: София
Skype: valentinu7
Автомобил: Outback'08 2.5 AT
Рейтинг: 105
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Vmax,

И аз съм сериозен фен на Нокиан - особено за зимни гуми.......Сигурно само най-скъпите марки и модели са по-добри.

ОБАЧЕ завода им НЕ Е ЕДИН. Карам една служебна баничарка. Тази пролет и купиха нови летни NOKIAN - Made in RUSSIA - още нямам сериозни впечатления от тях. Но помня като си търсих зимни Нокиан за Фори - някои от моделите им са подозрително евтини - мисля че това е критерий.

_________________
Forester'99 2.0 4EAT
Outback'08 2.5 4AT

Сря Юли 07, 2010 10:18 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 12:36 am
Мнения: 2521
Местоположение: Варна
Автомобил: Forester Boxer Diesel Lineartronic
Рейтинг: 413
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Истината за зимата са Нокиан Хаккапелита.А тези WR не са нищо особено. Пробвал съм и двата вида, с първите кола с предно е като доберман като захапят не пускат и на сняг и на лед и имат дупки за шипове. А вторите са просто едни гуми с подобрени характеристики за сняг. :-D

_________________
Продава се 2015 Forester Boxer Diesel Lineartronic

Сря Юли 07, 2010 10:47 am
Върнете се в началото
Профил
Online

Регистриран на: Пон Апр 05, 2010 8:58 pm
Мнения: 3405
Местоположение: Варна
Skype: steling.
Автомобил: без субару
Телефон: 0877 40 43 30
Рейтинг: 583
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
trak написа:
Колеги за да не пускам нова тема,искам да попитам дали някои има впечатления от гумите
MAXXIS-MA Z1 спрял съм се на тях за СУБАРУ ИМПРЕЗА 2,5 размер 205/55/16


Такива гуми сложихме на един приател и искараха 15 000 км. и просто свършиха.

_________________
www.karcher-cleanteh.com

Автомобилът е толкова проходим...."колкото го прежалиш!!"

Чет Юли 08, 2010 7:43 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
vale написа:
Vmax,

И аз съм сериозен фен на Нокиан - особено за зимни гуми.......Сигурно само най-скъпите марки и модели са по-добри.

ОБАЧЕ завода им НЕ Е ЕДИН. Карам една служебна баничарка. Тази пролет и купиха нови летни NOKIAN - Made in RUSSIA - още нямам сериозни впечатления от тях. Но помня като си търсих зимни Нокиан за Фори - някои от моделите им са подозрително евтини - мисля че това е критерий.



Да прав си.

Като прочетох мнението ти се сетих, че тази година отвориха завод в Русия. Моите впечатления от летните гуми са отлични по няколко причини. Гумата е с подсилени бордове, значително подобрява спирачният път, колата се усеща с по-мека возия, и на няколко критични аквапланинг ситуация се представи отлично. По принцип не съм фен на марки произвеждани в няколко завода, под лиценз и т.н.

Поздрави

Чет Юли 08, 2010 12:24 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Greg4o написа:
Истината за зимата са Нокиан Хаккапелита.А тези WR не са нищо особено. Пробвал съм и двата вида, с първите кола с предно е като доберман като захапят не пускат и на сняг и на лед и имат дупки за шипове. А вторите са просто едни гуми с подобрени характеристики за сняг. :-D



И аз се чудех асиметричната шарка как ще се представя на кола 4х4, тъй като WR са такива...
Хакапелита модела не е ли предимно за северните страни - където се кара предимно на сняг?

Чет Юли 08, 2010 12:54 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 21, 2010 2:11 am
Мнения: 257
Местоположение: Варна/София
Skype: alchemist_AZ
Автомобил: Forester '08 2.0
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
ender написа:
Sufo написа:
Зависи от съхранението на гумата. За зимна гума знам че трябва каучукът да е мек. Дори и грайферът да е поизносен, ще се държи добре. Друго, което според мен има значение, е горния слой. Ако е RAYON - мисля че няма да имаш никакъв проблеми с поведението на гумата.
С това се изчерпват мойте познания за хубави гуми :roll:


Точно за това говоря - колко време остава мек каучукът? Не съм специалист по въпроса, но знам че има определен период, след който вече си губи характеристиките на зимната гума, заради които ги купуваш въобще.

На теория съществува възможност да купиш чисто нова зимна гума със стар ДОТ (напр. отпреди 5 години), която вече да не е зимна по своите качества, т.е. да си хвърлиш парите на вятъра. Моля колегите от бранша да не приемат лично поста, не е насочен към някого, а просто търсим повече инфо по въпроса. Ако има по-компетентен - нека да се включи.


Сега виждам темата и предвид новата кампания по смяна на гумите ме заинтригува.
Поразрових за малко инфо и попаднах на презентация с прилично и достъпно съдържание, която прикачвам.
От това, което знам за гумата изобщо, не само автомобилната, от най-голямо значение е съхранението. Може да е производство от преди три години, ако е съхранявана правилно (на хладно, чисто, тъмно и т.н.) и по нищо да не отстъпва на такава, произведена преди година.
Не бих си купила, обаче гуми от преди пет години. Както щеш я съхранявай - старее и еластичност няма!

Прикачени файлове:
kauchuk_gumi.ppt


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Пет Окт 01, 2010 10:09 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Сега виждам темата и предвид новата кампания по смяна на гумите ме заинтригува.
Поразрових за малко инфо и попаднах на презентация с прилично и достъпно съдържание, която прикачвам.
От това, което знам за гумата изобщо, не само автомобилната, от най-голямо значение е съхранението. Може да е производство от преди три години, ако е съхранявана правилно (на хладно, чисто, тъмно и т.н.) и по нищо да не отстъпва на такава, произведена преди година.
Не бих си купила, обаче гуми от преди пет години. Както щеш я съхранявай - старее и еластичност няма!



Не е толкова просто - дори и правилно съхранявана при температурен режим не можеш да компенсираш стареенето на материала, а и няма гаранция в какво положение са били съхранявани, за да се избегнат изкривявания.
Най-добре е възможно най-пресен ДОТ.

Колeгата Pacone e спец и върши идеални работа щом става въпрос за нови гуми

Пет Окт 15, 2010 10:39 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 25, 2010 2:50 pm
Мнения: 73
Местоположение: Пловдив
Автомобил: SUBARU Legacy 2.5 GX "99
Рейтинг: 3
Нов фен
Отговори с цитат
Нека тогава колегата Pacone да даде няква офертичка за 205/55/16 за тая зима, че ако се замислим още малко и то ще дойде лятото...

Благодаря предварително!!!

Пет Окт 15, 2010 1:06 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Сеп 15, 2009 10:25 am
Мнения: 1
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте, преди няколко дена сложих 4 нови зимни гуми с безплатен монтаж. Много съм доволен, добри професионалисти, препоръчват ти най-добрия вариант според колата, къде и как карате. Предлагат 7-8 вида гуми и пак толкова джанти, има и втора употреба. Отидете, няма да съжалявате. Обекта се намира на Странджа 66, между Симеон и Пиротска, сервиза се казва Фираско.

Нед Окт 31, 2010 10:42 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 5:45 pm
Мнения: 2159
Местоположение: София
Автомобил: Subaru OBK 2.5 SVT 2011
Телефон: 0888492747
Рейтинг: 248
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
tomov.b написа:
Нека тогава колегата Pacone да даде няква офертичка за 205/55/16 за тая зима, че ако се замислим още малко и то ще дойде лятото...

Благодаря предварително!!!


Бих заложил на това - http://www.margel.info/lang_bg/tire.php?id=751 цената реално трябва да е 230лв...а е 153лв на супер промо :smt023
За Фалкен да ти разказвам е все едно за Дънлоп....премиум заводи...премиум качество =D>

_________________
Subaru Outback 3.0 2002, Subaru Outback 2.5 2011
Пламен Маринов

Нед Окт 31, 2010 11:03 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 34 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 37 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор