Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 8:37 pm

Правила за пускане на обяви в раздела


1. В този раздел се допускат обяви на сервизи и магазини пряко свързани с автомобилите Субару.
2. Нова рекламна тема на дадена фирма се допуска само след предварителна заявка за това към модераторите на форума. Те решават коя обява да бъде допусната по собствена преценка.
3. Обява, която не съответства на правилата ще бъде изтрита.



Отговори на тема  [ 176 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Следваща
 Повдигам и изравнявам SUBARU - Легаси/ Форестър/Импреза 
Автор Съобщение

Регистриран на: Нед Ное 21, 2010 3:14 pm
Мнения: 2
Местоположение: София
Skype: petarlozanov
Автомобил: Forester 2.0 '06
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Аз съм човека с Форестъра.Фланците си ги направих по чертеж от руския сайт http://www.myforester.ru сам, а в сервиза ги монтираха.
Остава да направя планка под задните носачи (така задната гума застава там където трябва, а не близо до прага, както е сега.)
За да стане 100% както трябва - си купете биалетки по-дълги с 4 см примерно от Тойота Корола АЕ100\110.
Друго което е необходимо да направите е да разширите дупката на горния отвор на захващането на амотресьора за главините и да си купите готов кит с ексцентрик примерно от ибей за около 70$ и всичките паркетни джипчета като х1,3,5,6 ,Волво ХС90 и т.н. (схващате идеята) могат само да гледат тъжно след вас.
Изображение
ПП:Пичовете са работливи...взеха ми 130 лв за работа (щото си донесох мои неща за монтиране (нищо лично, но си возя гъзинката на таз количка и искам да съм сигурен във всички заварки и т.н.,което не значи че и те не биха се справили ...но аз съм си такъв)
ПП2:Да трябва да се ходи на реглаж - все пак почти всичко по окачването се разглабя ...
Поздрави

Вто Дек 14, 2010 3:52 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Нед Юли 11, 2010 4:07 pm
Мнения: 308
Местоположение: Kaspichan
Skype: moskow83
Автомобил: Legacy 2.0'00
Телефон: 0896716735
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
въпрос към двамата маистори,форко е 2001-125кс,ако сложа фланци при някои от вас след време мoжели нещо да стане с окачването в смисал такъв че доста често я товаря хамалската с по 600-700 кг или и закачaм караваната която е 1000 кг и лошото е че е еднооса и доста натоварва задницата,незнам колко са подсилини тея фланци и т.н.
Благодаря. :smt122

Вто Дек 14, 2010 4:24 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 15, 2009 9:55 am
Мнения: 165
Местоположение: Дупница/Благоевград
Skype: gari_27m
Автомобил: Forester 2001g
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Със същия Форестър и същата каравана....и същия въпрос :D
moskow написа:
въпрос към двамата маистори,форко е 2001-125кс,ако сложа фланци при някои от вас след време мoжели нещо да стане с окачването в смисал такъв че доста често я товаря хамалската с по 600-700 кг или и закачaм караваната която е 1000 кг и лошото е че е еднооса и доста натоварва задницата,незнам колко са подсилини тея фланци и т.н.
Благодаря. :smt122

_________________
WORK IS FOR PEOPLE THAT DON'T HAVE A CARAVANS...

Вто Дек 14, 2010 4:39 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Нед Ное 21, 2010 3:14 pm
Мнения: 2
Местоположение: София
Skype: petarlozanov
Автомобил: Forester 2.0 '06
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Само да направя едно уточнение,ако въпросите включват и мен - не съм майстор ,а технически грамотен инженер който е направил нещо не твърде сложно ;)
Занимавам се със мотоспорт (мотоциклети) ,а не коли http://zedmoto.com/bg/news (този с плитката) - просто съм собственик на субару и се опитвам да бъда полезен на тези които могат сами!
За тези които не могат сами си има сервизи ,които могат да извършат желаната от тях услуга и да произведат фланците ...а и темата е на такъв конкретен човек.
ПП:На въпросите поне аз не бих могъл да отговоря еднозначно (няма от къде да се знае в какво състояние ви е колата в момента,или какви са Ви уменията и как шофирате и т.н.)А и както знаем който го е страх от мечки не влиза в гората...
Моята е на 59000 км и я ползвам да дърпам ремарке с мотоциклети по трасета ,да ходя на сноуборд и т.н. затова я и повдигнах...(фланците както казах си ги произведох сам на лазерно рязане и роботизиран стенд за заварка на тръби за мое лично спокойствие (и цената не е по -различна т.е. 300 лв :) )

Вто Дек 14, 2010 5:07 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Нед Юли 11, 2010 4:07 pm
Мнения: 308
Местоположение: Kaspichan
Skype: moskow83
Автомобил: Legacy 2.0'00
Телефон: 0896716735
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
the duke написа:
Само да направя едно уточнение,ако въпросите включват и мен - не съм майстор ,а технически грамотен инженер който е направил нещо не твърде сложно ;)
Занимавам се със мотоспорт (мотоциклети) ,а не коли http://zedmoto.com/bg/news (този с плитката) - просто съм собственик на субару и се опитвам да бъда полезен на тези които могат сами!
За тези които не могат сами си има сервизи ,които могат да извършат желаната от тях услуга и да произведат фланците ...а и темата е на такъв конкретен човек.
ПП:На въпросите поне аз не бих могъл да отговоря еднозначно (няма от къде да се знае в какво състояние ви е колата в момента,или какви са Ви уменията и как шофирате и т.н.)А и както знаем който го е страх от мечки не влиза в гората...
Моята е на 59000 км и я ползвам да дърпам ремарке с мотоциклети по трасета ,да ходя на сноуборд и т.н. затова я и повдигнах...(фланците както казах си ги произведох сам на лазерно рязане и роботизиран стенд за заварка на тръби за мое лично спокойствие (и цената не е по -различна т.е. 300 лв :) )



да разбирамте и дори щте съм ти благодарен за твоито мнение спрямо твоите фланци,и после другия колега саответно за неговите нали за това е форума да срявняваме мнения и да си помагаме :smt023

Вто Дек 14, 2010 5:19 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Апр 27, 2009 8:01 am
Мнения: 98
Местоположение: Sofia
Рейтинг: 7
Разчитай на мен
Отговори с цитат
moskow написа:
въпрос към двамата маистори,форко е 2001-125кс,ако сложа фланци при някои от вас след време мoжели нещо да стане с окачването в смисал такъв че доста често я товаря хамалската с по 600-700 кг или и закачaм караваната която е 1000 кг и лошото е че е еднооса и доста натоварва задницата,незнам колко са подсилини тея фланци и т.н.
Благодаря. :smt122

Здравей колега.Повдигането с фланци не се отразява на товаримоста на колата........понеже всичко си остава по същия начин.Просто цялото окачване слиза надолу - кой с колкото предпочита от 3 до 7см..На колегата с Форестъра фланците бяха като моите единствено му дозаварих шпилки защото ги бяха пропуснали.Освен това му удължихме биалетките за да се върне стабилизиращата щанга -там където и е мястото.....Надявам се да е доволен!!! ;) Фланците са ми от 5мм метал така че няма опастност от счупване,изкривяване и т.н. Имаи предвид че носещата метална част на тампона е от около 3мм метал......Тоест фланците е предвидено да са здрави.

_________________
KrPanchev

Вто Дек 14, 2010 7:52 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 1:02 am
Мнения: 12
Автомобил: Subaru Legacy
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Снимките


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
http://knivesworld.net/


Последна промяна me4orez на Чет Дек 16, 2010 12:19 am, променена общо 2 пъти


Чет Дек 16, 2010 12:01 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 1:02 am
Мнения: 12
Автомобил: Subaru Legacy
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Преди и сега


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
http://knivesworld.net/


Последна промяна me4orez на Чет Дек 16, 2010 12:15 am, променена общо 2 пъти


Чет Дек 16, 2010 12:07 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 1:02 am
Мнения: 12
Автомобил: Subaru Legacy
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Още


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
http://knivesworld.net/

Чет Дек 16, 2010 12:11 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 15, 2009 9:55 am
Мнения: 165
Местоположение: Дупница/Благоевград
Skype: gari_27m
Автомобил: Forester 2001g
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Колеги,какво мислите за този вид повдигане,изглежда ми доста опасно подобно повдигане,какво ви е мнението?
http://www.youtube.com/watch?v=sekbbPQtwIU

_________________
WORK IS FOR PEOPLE THAT DON'T HAVE A CARAVANS...

Вто Дек 21, 2010 9:59 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
BOBI_27M написа:
Колеги,какво мислите за този вид повдигане,изглежда ми доста опасно подобно повдигане,какво ви е мнението?
http://www.youtube.com/watch?v=sekbbPQtwIU


Ужас... на много малка площ става натоварването и разчиташ да ти е здрава ламарината...

Вто Дек 21, 2010 10:06 am
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 15, 2009 9:55 am
Мнения: 165
Местоположение: Дупница/Благоевград
Skype: gari_27m
Автомобил: Forester 2001g
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Иначе човека в описанието си пише че това е начина само за отпред,отзад било по-сложно =D>

_________________
WORK IS FOR PEOPLE THAT DON'T HAVE A CARAVANS...

Вто Дек 21, 2010 10:33 am
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Пон Апр 27, 2009 8:01 am
Мнения: 98
Местоположение: Sofia
Рейтинг: 7
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Да......Подходящо е за самоубийци!!! :smt023

_________________
KrPanchev

Вто Дек 21, 2010 7:21 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 5:45 pm
Мнения: 2159
Местоположение: София
Автомобил: Subaru OBK 2.5 SVT 2011
Телефон: 0888492747
Рейтинг: 248
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Изключителна недомислица е това #-o

_________________
Subaru Outback 3.0 2002, Subaru Outback 2.5 2011
Пламен Маринов

Вто Дек 21, 2010 7:43 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 21, 2011 12:13 pm
Мнения: 106
Местоположение: velingrad
Автомобил: Subaru LEGACY 2.2I
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Колега,ако ми повдигнеш колата с 5-7см. какво става с ъгъла на полуоските,каретата няма ли да ми станат консуматив?

Съб Фев 12, 2011 7:24 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Апр 27, 2009 8:01 am
Мнения: 98
Местоположение: Sofia
Рейтинг: 7
Разчитай на мен
Отговори с цитат
vitko написа:
Колега,ако ми повдигнеш колата с 5-7см. какво става с ъгъла на полуоските,каретата няма ли да ми станат консуматив?

Плюса при Субару е че полуоските и каретата имат голям резерв.Моята е повдигната със 7см......вече втора година я подлагам на як офроуд - (рибар съм)!!!И няма никакви проблеми.Само да отбележа че на Легаси 94-98г.....максималното повдигане е 7см.А на втората генерация 99-2003г.-5см.Говоря за фланците.Допълнително може да се повдига и с гуми!!!Ако имаш още въпроси.....съм на разположение!!!

_________________
KrPanchev

Нед Фев 13, 2011 11:47 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 21, 2011 12:13 pm
Мнения: 106
Местоположение: velingrad
Автомобил: Subaru LEGACY 2.2I
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
моята е Фори 2001г.,още ме притесняват биелетките, ако я повдигнеш с 5-7см. няма ли да са под голямо напрежение а и гумите не се ли износват вътрешно при по голямото повдигане те ще се извият като на камион татра.Извинявам се че задавам толкова въпроси но искам преди да предприема тази стъпка да съм на ясно

Пон Фев 14, 2011 9:08 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Апр 27, 2009 8:01 am
Мнения: 98
Местоположение: Sofia
Рейтинг: 7
Разчитай на мен
Отговори с цитат
vitko написа:
моята е Фори 2001г.,още ме притесняват биелетките, ако я повдигнеш с 5-7см. няма ли да са под голямо напрежение а и гумите не се ли износват вътрешно при по голямото повдигане те ще се извият като на камион татра.Извинявам се че задавам толкова въпроси но искам преди да предприема тази стъпка да съм на ясно

Биалетките ги удължавам и щангата си остава на същото работно място....както преди това!!!Гумите са си в работни граници.....проверил съм го при реглажа - вече доста коли съм повдигнал и такъв проблем -не съществува.

_________________
KrPanchev

Пон Фев 14, 2011 12:23 pm
Върнете се в началото
Профил
звездоброец
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 21, 2006 12:49 pm
Мнения: 1399
Местоположение: София
Автомобил: 4-цилиндрово сешоарче
Телефон: 0898-695-268
Рейтинг: 292
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравей колега, написал си че фланците ти лекуват проблемно въздушно окачване (разлика във височината)?
Става дума за Легаси Б12 2.5 Limited Edition.

_________________
...защото животът не се измерва с броя на вдишванията,
а с моментите които спират дъха!!!

Нед Фев 20, 2011 4:55 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ WWW

Регистриран на: Пон Апр 27, 2009 8:01 am
Мнения: 98
Местоположение: Sofia
Рейтинг: 7
Разчитай на мен
Отговори с цитат
ImprezaSTI написа:
Здравей колега, написал си че фланците ти лекуват проблемно въздушно окачване (разлика във височината)?
Става дума за Легаси Б12 2.5 Limited Edition.

ЗНАЧИ.....Лекувам разлика във височината настъпила вследствие на омекнали пружини или след смяна с нови но колата пак остава -увиснала!!! При въздушното окачване.....няма как да помогна освен ако всичко си работи и да кажем отзад остава по ниска тогава може да се сложат-фланци над възглавницата!!! Незнам за какъв случай става въпрос???

_________________
KrPanchev

Нед Фев 20, 2011 6:46 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 176 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор