Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 5:58 pm

Правила за пускане на обяви в раздела


1. В този раздел се допускат обяви на сервизи и магазини пряко свързани с автомобилите Субару.
2. Нова рекламна тема на дадена фирма се допуска само след предварителна заявка за това към модераторите на форума. Те решават коя обява да бъде допусната по собствена преценка.
3. Обява, която не съответства на правилата ще бъде изтрита.



Отговори на тема  [ 176 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
 Повдигам и изравнявам SUBARU - Легаси/ Форестър/Импреза 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 12:02 pm
Мнения: 581
Местоположение: София жк.Люлинбул.П.Владигеров до бл.549
Автомобил: Forester 2,5 ХТ
Телефон: 0885000003
Рейтинг: 116
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
jo написа:
Въпросче към колегата v_dionisov.
Необходима ли е смяна на биалетките?
Ако да, с какви си ги сменил?
край на разпита! :D

Ти такива ремонти ли правиш бе колега. ROFL :facepalm: :beer:

_________________
АВТОЧАСТИ SUBARU ВСИЧКИ МОДЕЛИ ВТОРА УПОТРЕБА
0885000003

Пет Ное 09, 2012 12:13 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 22, 2010 2:22 pm
Мнения: 33
Местоположение: Гр. Видин
Автомобил: Subaru Impreza
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
jo написа:
Въпросче към колегата v_dionisov.
Необходима ли е смяна на биалетките?
Ако да, с какви си ги сменил?
край на разпита!

Не съм сменял нищо само сложих подложките и карам вече 2-ра година без проблеми

Вто Ное 13, 2012 7:27 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Мар 17, 2008 11:05 pm
Мнения: 122
Местоположение: Чукурли
Автомобил: SUBARU VIVIO, IMPREZA, OUTBACK
Телефон: 0894412154
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Благодаря колега! :beer: :good:

Сря Ное 14, 2012 8:00 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Апр 27, 2009 8:01 am
Мнения: 98
Местоположение: Sofia
Рейтинг: 7
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Колеги повишиха ми цената за лазерното изрязване и за съжаление променям цената за комплект фланци на 240лв.Цената с монтаж остава същата......300лв.

_________________
KrPanchev

Сря Ное 21, 2012 10:39 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Яну 11, 2011 5:51 pm
Мнения: 42
Местоположение: Plovdiv
Рейтинг: 16
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
krpanchev написа:
Колеги повишиха ми цената за лазерното изрязване и за съжаление променям цената за комплект фланци на 240лв.Цената с монтаж остава същата......300лв.

Ами .... горния фланец при над 1-2см. повдигалки няма особена нужда от централен отвор (не казвай че неможеш да го центроваш само) и това може би ще ти посвали цената, но ти си знаеш. :idea:
Иначе повдигалките са ОК - днес получих задните - предните мисля да ги направя от дебелостенна тръба.

Вто Авг 27, 2013 5:56 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Сеп 30, 2013 1:51 pm
Мнения: 8
Автомобил: Subaru 2.5 Legacy 2.5 AT 2004
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
krpanchev
как да се свържа с теб за да ти докарам Леагсито 2003 да го погледне ???? :-?

Пет Окт 11, 2013 1:28 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Фев 19, 2008 9:38 pm
Мнения: 331
Местоположение: София
Skype: valentinu7
Автомобил: Outback'08 2.5 AT
Рейтинг: 105
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Въпрос към знаещите. :hello:
Опитвам да намеря информация за повдигане на Легаси '04-'08.
Благодаря предварително!

_________________
Forester'99 2.0 4EAT
Outback'08 2.5 4AT

Чет Яну 09, 2014 4:31 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юли 17, 2010 10:44 am
Мнения: 2539
Местоположение: варна
Автомобил: Н6'08SUBARcharged RAPTOR
Рейтинг: 179
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
vale написа:
Въпрос към знаещите. :hello:
Опитвам да намеря информация за повдигане на Легаси '04-'08.
Благодаря предварително!


колега от форума си повдигна неговото 08,стана по високо от бек

_________________
ако пътят пред нас свърши,нека го направим..

Чет Яну 09, 2014 4:54 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Вто Фев 19, 2008 9:38 pm
Мнения: 331
Местоположение: София
Skype: valentinu7
Автомобил: Outback'08 2.5 AT
Рейтинг: 105
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
valadares, благодаря!
Честно казано, това беше малко провокационен въпрос. Имам спомен, че някой се занимаваше с това.
Въпросът, който ме вълнува е струва ли си повдигането на Легаси. Предлагането на Легаси, спрямо Аутбек е в пъти по-голямо /съответно има и значителна ценова разлика между двата модела/. При еквивалентни двигатели и оборудване освен във височина, има ли друго??? Допълнителното повдигане надеждно ли е? И още много въпроси са ме налегнали...Ще се радвам на ваши впечатления

_________________
Forester'99 2.0 4EAT
Outback'08 2.5 4AT

Чет Яну 09, 2014 10:44 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Апр 27, 2009 8:01 am
Мнения: 98
Местоположение: Sofia
Рейтинг: 7
Разчитай на мен
Отговори с цитат
vale написа:
valadares, благодаря!
Честно казано, това беше малко провокационен въпрос. Имам спомен, че някой се занимаваше с това.
Въпросът, който ме вълнува е струва ли си повдигането на Легаси. Предлагането на Легаси, спрямо Аутбек е в пъти по-голямо /съответно има и значителна ценова разлика между двата модела/. При еквивалентни двигатели и оборудване освен във височина, има ли друго??? Допълнителното повдигане надеждно ли е? И още много въпроси са ме налегнали...Ще се радвам на ваши впечатления

....Вече толкова много коли съм повдигнал че с ръка на сърцето ви казвам.....Повдигането е изключително надеждно!!! Не води до странични последствия.....Просто се наслаждаваш на далеч по пълноценен автомобил!!! Не го казвам за да я повдигате при мен....Направете го където намерите за добре :) Допълнителното поставяне на високи гуми, подобрява нещата на пресечен терен (а също и визуално) още повече!!! Успех.....

_________________
KrPanchev
 7

Пет Яну 10, 2014 11:02 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 14, 2008 8:46 pm
Мнения: 248
Местоположение: БОЖУРИЩЕ
Автомобил: Аутбек3.0
Телефон: 0888524989
Рейтинг: 28
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
:hello: Здравей колега. Фен съм на повдигнато субару, импрезата вече 3 години е така и засега нямам проблеми.Имам и легаси 99 г. с ръчни скорости и бързи и бавни.Обичам да се завирам на "хубави" места за марката.Та въпроса ми е следният: Легасито е повдигнато само отзад с 3 см., чрез промяна на долната опора на пружината.Искам евентиално да я повдигна отпред с 5 см и отзад с още 3-4 см чрез подложки. Възможно ли е това? Освен това имам джанти от АУДИ А3 с ЕТ 35 т.е. колата става и по широка, искам също след повдигането да ползван гуми с размер 205/70/15, а бе с една дума да стана по висок от аутбек - ще има ли проблеми? Благодаря предварително!

Сря Яну 29, 2014 9:49 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Апр 27, 2009 8:01 am
Мнения: 98
Местоположение: Sofia
Рейтинг: 7
Разчитай на мен
Отговори с цитат
kocepicha написа:
:hello: Здравей колега. Фен съм на повдигнато субару, импрезата вече 3 години е така и засега нямам проблеми.Имам и легаси 99 г. с ръчни скорости и бързи и бавни.Обичам да се завирам на "хубави" места за марката.Та въпроса ми е следният: Легасито е повдигнато само отзад с 3 см., чрез промяна на долната опора на пружината.Искам евентиално да я повдигна отпред с 5 см и отзад с още 3-4 см чрез подложки. Възможно ли е това? Освен това имам джанти от АУДИ А3 с ЕТ 35 т.е. колата става и по широка, искам също след повдигането да ползван гуми с размер 205/70/15, а бе с една дума да стана по висок от аутбек - ще има ли проблеми? Благодаря предварително!

При Легаси 99г. максималното повдигане е 5см....Просто по големи фланци не могат да влезнат над задните Макферсони!!! С допълнително по високите гуми ще стане перфектно а джантите с ЕТ35 са задължителни с тези гуми....Моето беше точно с такива джанти...Ако решиш обади се за уточняване. Успех!!!

_________________
KrPanchev

Пет Яну 31, 2014 2:34 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Сеп 04, 2012 2:41 pm
Мнения: 506
Местоположение: Стара Загора
Skype: niggaz_nature_stz
Автомобил: subaru legacy 2.0GL 97г.
Телефон: 0889855638
Рейтинг: 4
Нов фен
Отговори с цитат
Да попитам , решил съм да направя малко по-големи биалетки . Фланците са 65 мм , с колко по-голяма да направя биалетката от стандартната която е 67 мм. Ако няма смисъл от слагане на по-високи биалетки да си сменям тампоните и да си карам така. Сега тропат на убиване и се разбиват по-бързо.

_________________
Ремонт на компютърна техника, Pocket PC , навигации , GSM , инсталиране на софтуер , смяна на части идр.


https://www.facebook.com/remont.PC.GPS.GSM.obqvi/
http://niggaznature.bazar.bg

Вто Фев 04, 2014 4:01 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Апр 27, 2009 8:01 am
Мнения: 98
Местоположение: Sofia
Рейтинг: 7
Разчитай на мен
Отговори с цитат
niggaz_nature написа:
Да попитам , решил съм да направя малко по-големи биалетки . Фланците са 65 мм , с колко по-голяма да направя биалетката от стандартната която е 67 мм. Ако няма смисъл от слагане на по-високи биалетки да си сменям тампоните и да си карам така. Сега тропат на убиване и се разбиват по-бързо.

Не мога да ти дам точен размер в милиметри.....Стабилизиращата щанга седи в право положение!!!Преди да разглобиш всичко отбележи в какво положение се намира .....след като сложиш фланците я поставяш в същото положение,измерваш височината и правиш биалетките точно с тази височина!!!БИАЛЕТКИТЕ СА НА 2 РАЗМЕРА!!! Успех...

_________________
KrPanchev

Нед Юли 06, 2014 9:39 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Юли 22, 2013 2:19 pm
Мнения: 38
Skype: connectix_studio
Автомобил: Forester
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Още един доволен клиент! Бърза и коректна работа! Идеален резултат! Благодаря Ви, Емо и ...колегата :)

Изображение

Сря Яну 21, 2015 9:09 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 12:02 pm
Мнения: 581
Местоположение: София жк.Люлинбул.П.Владигеров до бл.549
Автомобил: Forester 2,5 ХТ
Телефон: 0885000003
Рейтинг: 116
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега,извинявам се за намесата но според мен повдигането на което и да е Субару по този начин е подобрение БГ.Той Българина докато нещо не завари или не върже с тел няма да мирне.Имам лично наблюдение(масово с Форестъри)всичките повдигнати незнайно къде са с испуснали амове или със сменени такива без ниво регулация и оставени оригинални меки пружини.Преди да се повдигнат където и да е са клекнали като немски овчарки и после тези колеги се радват на нормално висока кола а тези подложки просто компенсират испусналите амове или меките пружини.Колата изглежда много по добре и е хиляди пъти по стабилна с едни по дебели пружини и амортесъори примерно (kayaba).А за Легаси и Импреза не ми се говори няма втулки за раздалечаване на мостовете от купето от там по дългото каре на волана по раздалечени втулки на висящият лагер на кардана разлика в ъгала на тампони на предните носачи. И всияко това натоварва цялото окачване на колата неузнаваемо.Нямам нищо лично в поста си дори не познавам колегата.

_________________
АВТОЧАСТИ SUBARU ВСИЧКИ МОДЕЛИ ВТОРА УПОТРЕБА
0885000003

Чет Яну 22, 2015 11:11 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Дек 12, 2012 8:14 pm
Мнения: 561
Местоположение: PLEVEN
Автомобил: Legacy 3.0R 2006
Рейтинг: 325
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
:good:

Пет Яну 23, 2015 5:33 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 11, 2012 8:00 am
Мнения: 181
Местоположение: варна
Автомобил: фориSG 2005г.
Телефон: 0889657666
Рейтинг: 14
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
:)

Пет Яну 23, 2015 6:29 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 14, 2009 11:37 am
Мнения: 1886
Местоположение: София
Skype: JBLmusic
Автомобил: Impreza3.3 Impreza H6T Subaru SVX
Рейтинг: 622
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Виж само задната гума колко напред е отишла.
Ако си повдигате колите го правете по правилният начин!

_________________
1040 Subaru Workshop - Обслужване и поддръжка на Субару.
Тенчо Владев-0896404074

Пет Яну 23, 2015 6:38 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 11, 2012 8:00 am
Мнения: 181
Местоположение: варна
Автомобил: фориSG 2005г.
Телефон: 0889657666
Рейтинг: 14
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
the duke написа:
Аз съм човека с Форестъра.Фланците си ги направих по чертеж от руския сайт http://www.myforester.ru сам, а в сервиза ги монтираха.
Остава да направя планка под задните носачи (така задната гума застава там където трябва, а не близо до прага, както е сега.)
За да стане 100% както трябва - си купете биалетки по-дълги с 4 см примерно от Тойота Корола АЕ100\110.
Друго което е необходимо да направите е да разширите дупката на горния отвор на захващането на амотресьора за главините и да си купите готов кит с ексцентрик примерно от ибей за около 70$ и всичките паркетни джипчета като х1,3,5,6 ,Волво ХС90 и т.н. (схващате идеята) могат само да гледат тъжно след вас.
Изображение
ПП:Пичовете са работливи...взеха ми 130 лв за работа (щото си донесох мои неща за монтиране (нищо лично, но си возя гъзинката на таз количка и искам да съм сигурен във всички заварки и т.н.,което не значи че и те не биха се справили ...но аз съм си такъв)
ПП2:Да трябва да се ходи на реглаж - все пак почти всичко по окачването се разглабя ...
Поздрави

само от любопитство не могат ли да се ползват същите ексцентрици от предните амортисиьори(мисля са същия размер) от някоя морга.все пак надали ще са 70$ :-?

Пет Яну 23, 2015 6:54 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 176 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Jeff и 28 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор