Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 6:30 pm

Правила за пускане на обяви в раздела


1. В този раздел се допускат обяви на сервизи и магазини пряко свързани с автомобилите Субару.
2. Нова рекламна тема на дадена фирма се допуска само след предварителна заявка за това към модераторите на форума. Те решават коя обява да бъде допусната по собствена преценка.
3. Обява, която не съответства на правилата ще бъде изтрита.



Отговори на тема  [ 176 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
 Повдигам и изравнявам SUBARU - Легаси/ Форестър/Импреза 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 06, 2014 4:01 pm
Мнения: 489
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Forester III, 2.0 AT 2008
Телефон: 0895674665
Рейтинг: 117
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте,
Искам да попитам колегата krpanchev, дали повдига Аутбек и ако да, с колко сантиметра се повдига колата и цената колко ще бъде в днешно време. Нямам проблеми с окачването, но бих желал да я повдигна малко колата за да има по-голяма проходимост и да изглежда по-яко. Обмислям летен размер гуми 205/80/16, но още не съм сигурен дали ще има място за този размер. Сервиза е някъде в кв. Левски ли?

_________________
Subaru Outbаck II, 2.5 АТ 2001, 2014-2021
Subaru Forester III, 2.0 AT 2008, 2021-2023
Subaru Outbаck III, 2.5 АТ 2008, 2023-....

Пет Яну 23, 2015 11:48 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Юли 22, 2013 2:19 pm
Мнения: 38
Skype: connectix_studio
Автомобил: Forester
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Малко се престаравате със "забележките" кое как се прави и защо. Всеки, който повдига автомобил (досега все джипове и един бус съм си повдигал) трябва сам да прецени какво печели, какво губи, какво рискува... Нови амове и пружини струват модерни пари, които често са менте, тук се продават с огромна печалба от "вносители" разни. Ако някой си въобразява, че на 15 годишна кола се "полагат" нови пружини и амове, нека пазарува. За останалите - правим каквото преценим и поемаме съответните рискове. На реглажа, въпреки крайното повдигане, всичко влезе в норми. Така или иначе поемаме и други рискове с избора на АТ гуми, по-големи, по-изнесени, караме на неподходящи за тези автомобили места. Повдигането е модификация, неподходяща за всеки потребител! Темата не е "дали да повдигнем" автомобила си. Тези, които го правят трябва да се подготвят за някои недостатъци - шум, люлеене, износване на някои детайли (което НЕ Е фатално / твърде бързо), загрозяване. Навъртях 8000км. - ядове няма. Съобразявам се със скоростта - както всеки трябва да прави, когато кара кола на 15 години. Какъв е "правилния начин за повдигане"? Като си купим истински джип, а не "недоразумение" като Форестър :)

Поздрави!

Сря Фев 04, 2015 6:44 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Апр 27, 2009 8:01 am
Мнения: 98
Местоположение: Sofia
Рейтинг: 7
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Нова цена за комплекта фланци.....за 4бр. -180лв.Цена за монтаж на 4бр фланци 100лв. За въпроси, телефона си е същия 0898608695 - Емо!

_________________
KrPanchev

Нед Апр 26, 2015 4:29 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 6:15 pm
Мнения: 773
Местоположение: Видин
Skype: momcho2000
Автомобил: Subaru Forester 2.0/125ps
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
connectix написа:
"правилния начин за повдигане"? Като си купим истински джип, а не "недоразумение" като Форестър

Ти се изказваш неподготвен ми се струва! Колко псевдо джипки и опикани ниви съм затрил с бившите ми Легаси и Импреза, да не говоря с Форестър-и какви приключения има... Недоразумение било... ROFL ROFL ROFL ROFL ROFL

_________________
На колата ти ако не пише Made in Japan, СМЕНИ Я!

Вто Мар 22, 2016 10:45 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 6:15 pm
Мнения: 773
Местоположение: Видин
Skype: momcho2000
Автомобил: Subaru Forester 2.0/125ps
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Чек че забравих за кво съм тук, колега колко взимаш в момента за повдигане в случая на Легаси 99-03 и колко е максимума на повдигане, мисля да я ползвам за лов та искам да е макс надървена? Благодаря

_________________
На колата ти ако не пише Made in Japan, СМЕНИ Я!

Вто Мар 22, 2016 10:48 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 28, 2016 10:33 pm
Мнения: 5
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Legacy '10
Рейтинг: 20
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Привет колега, предлага ли се вариант за повдигане на Legacy 5та генерация ?

Сря Сеп 28, 2016 10:35 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юли 12, 2014 9:46 am
Мнения: 261
Местоположение: Варна
Автомобил: Forester 2.0X,MT,158hp
Рейтинг: 36
От звездите одобрен
Отговори с цитат
momcho2000 написа:
Чек че забравих за кво съм тУк. колега колко взимаш в момента за повдигане в случая на Легаси 99-03 и колко е максимума на повдигане, мисля да я ползвам за лов та искам да е макс надървена? Благодаря

Моя Форко е с 5 см и го ползвам със същата цел.
Поздрави

Чет Сеп 29, 2016 7:27 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 6:15 pm
Мнения: 773
Местоположение: Видин
Skype: momcho2000
Автомобил: Subaru Forester 2.0/125ps
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ивайло Добрев написа:
momcho2000 написа:
Чек че забравих за кво съм тУк. колега колко взимаш в момента за повдигане в случая на Легаси 99-03 и колко е максимума на повдигане, мисля да я ползвам за лов та искам да е макс надървена? Благодаря

Моя Форко е с 5 см и го ползвам със същата цел.
Поздрави

А то колегата не ми отговори на въпроса и аз си купих от друг колега фланци или както там се казват и си я повдигнах сам! И тъкмо започва сега сезона я продадох ама чакам за джип! :)

_________________
На колата ти ако не пише Made in Japan, СМЕНИ Я!

Чет Сеп 29, 2016 8:57 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Фев 07, 2017 7:54 pm
Мнения: 4
Автомобил: Subaru legacy
Телефон: 988729961
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Прикачени файлове:
IMG_0093.JPG
Прикачени файлове:
IMG_0085.JPG
Мойто легаси зор видях докато го вдигна и чесно да кажа си стана малко нестабилна не знам аз ли прекалих отзад е с подсилени пружини гумите бяха 195/80/15 (носеше си ги без проблем) но като дойде зимата и трябва да слизаш 30 км от планината до софия ги свалих набързо


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Пон Авг 20, 2018 1:03 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 22, 2018 10:34 am
Мнения: 105
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: Subaru Legacy 2.5 i Tourer 2012
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Баси, още малко и другите на паркинга ще минават под тебе. Ми тя станала като бус ....колко да е стабилна ;)

Пон Авг 20, 2018 5:25 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Дек 24, 2019 5:19 pm
Мнения: 1
Автомобил: subaru forester
Телефон: 0896787312
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
:good:
krpanchev написа:
Представям ви последната екстремна разработка....за офроуд!!!! Субару Леоне 1988г.Общото време за трансформацията- 1 седмица.Включващо подмана на праговете (по широки и от по дебела ламарина)......подсилки по купето.....тук и там!!! Доста сериозна обработка на пода за предстоящи издевателства ;) Подмяна на стандартните джанти 13-ки 4/140 с джанти от Паджеро с гуми 215R15 -6/139.7 Подмяна на оригиналните брони с такива-мое производство :smt023 Предстоят още доста подобрения-ролбари,халогени,и др.Боя няма да има.....колата ще е за офроуд!!!Скоро предстои първия тест на пресечен терен.....ще има и снимки и видео ;)
Прикачени файлове:
Изображ.156 (800 x 600).jpg
Прикачени файлове:
Изображ.154 (800 x 600).jpg
Прикачени файлове:
Изображ.152 (800 x 600).jpg
Прикачени файлове:
Изображ.142 (800 x 600).jpg
Прикачени файлове:
Изображ.136 (800 x 600).jpg
Прикачени файлове:
Изображ.114 (800 x 600).jpg

Сря Дек 25, 2019 10:15 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Дек 15, 2020 3:10 am
Мнения: 1
Автомобил: Subaru Forester 2003. 2.0/125hp
Телефон: 0887464377
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте! Искам да попитам понеже вече съм горд собственик на Форестър двойка 2003година, с до колко мога да го повдигна и всичко да е наред. Мисля да го ползвам за лов и съм сигурен че ще свърши перфектна работа.

Вто Дек 15, 2020 3:18 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Ное 07, 2019 7:11 pm
Мнения: 16
Автомобил: SF2
Телефон: 0894205601
Рейтинг: -15
Кофти...
Отговори с цитат
Колеги, само да споделя.
След повдигане на форестър 2006 с фланци 2,5см отпред и 3см отзад
Гумата отиде напред в подкалника, сложих и фланци на надлъжните щанги отзад от двете страни по 3см. И гумите не се върнаха в центъра, така че не си взимайте излишно тези фланци.
Начина е бил удължаване на надлъжните щанги.
 -15

Чет Сеп 15, 2022 5:42 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2419
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Не, колега. Явно не съм обяснил правилно. Начинът е по-голяма подложка м/у купето и предната част на надлъжния носач.
Извинявам се за недуоточняването. Иначе и с къстъм надлъжен носач става... но е доста по-скъпо и няма смисъл, ако позволява с подложка да се случи.

_________________
http://www.hostit.bg/

Чет Сеп 15, 2022 7:00 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Чет Сеп 01, 2022 11:58 pm
Мнения: 70
Местоположение: София
Автомобил: Forester SH2.5XT AT, Panda 4x4
Рейтинг: 92
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Винаги при повдигане на даден автомобил намалява стабилността - центъра на тежеста се вдига, и това се отразява негативно на поведението на автомобила. Отделно ако не е цял мост(зависимо окачване) -и следата намалява, и се налага използване на фланци към стоковите джанти, или офсетови джанти. Каретата на полуоските и карданите са проектирани да работят оптимално при определени ъгли - повдигането променя тези ъгли, и ако е в малки граници няма проблем, но след определен критичен ъгъл износването става по експонента - тоест каретата стават консуматив, шарнирите също. Друг важен момент, който се неглижира от доста хора е промяната в разпределението на масите - съотношението преден - заден мост. Доста е важно при по-интензивно каране, особено в завои - правил съм си експеримент от чисто академичен интерес с фланци само 10мм. дебели добавени на предните макферсони - все едно карам два различни автомобила. Става въпрос за минаване по един и същи маршрут със няколко хубави завоя(на отиване изкачване, спускане при връщане) в рамките на час - толкова ми трябваше да монтирам на място фланците. Та ако автомобила се използва ежедневно и от време на време за извън пътя, то първо задължително ревизиране на окачването и чак след това евентуален лифт, като се запазват съотношенията във височините преден - заден мост. Ако автомобила не е основен, а е хоби, тогава може да се правят някакви компромиси, все пак се кара не повече от 3-4 пъти в месеца, с ясната идея, че е правен за извън пътя.

Сря Сеп 28, 2022 12:34 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2419
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
При субарата, приетия максимум при който няма много проблеми е 5см. Над 5см вече става прекалено и се появяват гореописаните проблеми...препоръчва се до 4см, при 5 вече и в сервизите се мръщят, защото става много трудна работата по окачването, заради увеличените ъгли.
Аз карам Легасито с 5см фланци от около 10г и като цяло от време на време се обаждат карета + биалетките са консуматив, но го приемам за нормално, понеже не съм сложил 4 нови полуоски с карета, а карам каквото е дошло с колата а и защото така и не съм удължил биалетките и са много напрегнати...
:beer:

_________________
http://www.hostit.bg/

Сря Сеп 28, 2022 4:15 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 176 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор