Правила за пускане на обяви в раздела


1. В този раздел се допускат обяви на сервизи и магазини пряко свързани с автомобилите Субару.
2. Нова рекламна тема на дадена фирма се допуска само след предварителна заявка за това към модераторите на форума. Те решават коя обява да бъде допусната по собствена преценка.
3. Обява, която не съответства на правилата ще бъде изтрита.



Отговори на тема  [ 70 мнения ]  стр Предишна  1, 2, 3, 4
 Впечатления от официалните сервизи на Субару в БГ 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 7:46 pm
Мнения: 188
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
Цитат:
Ти директно ми заявяваш, че всики тези дейности са си незаконни в момента в България


ами не съвсем, но мога да заявя съвсем директно, че досега голяма част от дейностите се узаконяват по "втория начин" с пари под масата или подаръци или посредници въобще има хиляди начини трети работят без никакъв документ ... това е факт. Безопасност :))) добре звучи. До сега само един гаражен майстор ми е преглеждал колата от-до по собствено желание забележи по собствено !! ...

_________________
active driving, active safety

Чет Мар 01, 2007 12:35 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 1:21 pm
Мнения: 673
Местоположение: Canada
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Цитат:
До сега само един гаражен майстор ми е преглеждал колата от-до по собствено желание забележи по собствено !! ...


И мога ли тогава, с риск да ям бой, да ти заявя, че само този механик е бил механик? Друго всичко е вятър и мъгла. До тук имаме известен (known) един единствен механик в България. Може и да има и други, но ние знаем за един до тук.

При всички останали - спокойно можеш и никога да не стъпваш.

Обади му се на момчето и му предай моите поздравления. И му кажи, че е на прав път и резултата ще дойде един ден.

Чет Мар 01, 2007 12:54 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 7:46 pm
Мнения: 188
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
може естествено :) момчето е завършило МЕИ двг инженер е работил е в Пежо, има си собствен сервиз организирал си го е добре щото знае как, ти остави че ми прегледа колата от-до, сменя ми съединител човека и грешно преценил за вилката която натиска притискателния диск не му се сторила износена но се оказа че е /цена 36лв от пежо/, после без пари ми свали пак скоростната кутия само заради тази вилка смени я и я качи .... на Пежо само да ти кажа че се сваля всичко, колела полуоски се вадат шарнири се избиват поголовно и безчет :))) вече не карам такава кола но от време на време ходя да си приказваме щото е пич :)

_________________
active driving, active safety

Чет Мар 01, 2007 1:07 pm
Върнете се в началото
Профил
Изгонен
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 12:50 am
Мнения: 3717
Рейтинг: 267
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
проблемът в БГ не точно в сервизите, а в ниският стандарт - ако един сервиз се организира както трябва и работи на световно ниво - ще фалира по простата причина че твърде малко клиенти ще могат да си позволят услугите. не че никой не го иска - просто няма възможност, клиентите определят начинът на работа и сервизът работи според тяхната платежоспособност. подобни идилии че даден механик ще ти направи детайлен преглед на колата при нас са по-скоро изключения. ако дойде телевизионен техник - само да ти свали капака на телевизора ще ти вземе 10-20лв. ако отидеш в автосервиз, няма да дадеш пари за това, че някой ти е вдигнал капака и е огледал двигателя - т.е. клиента не би платил подобна услуга, защото мисленето е че се плаща за извършена работа, а гледането(макар и от специалист) все още не се приема за извършена работа - става дума за интелектуален труд, който за съжаление у нас рядко се цени.

_________________
SUBARULAND Ltd
Диагностика, ремонт, обслужване и tuneup на SUBARU от 2007г насам.
0878 207 541 - Красимир
0899 612 719 - Венци
https://www.facebook.com/redlineoil.bg

Чет Мар 01, 2007 10:57 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 9:16 pm
Мнения: 657
Местоположение: Канада
Автомобил: аутбек 3.0R '05
Рейтинг: 31
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Мнение 
Затуй батка трябва да се смени това нещо - плащане на свършена работа. Направете си ставка за плащане на час. И тогава клиента ако иска можеш да му гледаш мотора колкото си иска. Нали си плаща. И това е реално постижимо. Прайте 15-20лв на час или колкото там решите за един механик и действате. Аз също в България съм бил в сферата на услугите, и мога да ти кажа, че колкото повече пари му земеш на клиента е по-доволен ;)

Пет Мар 02, 2007 12:15 am
Върнете се в началото
Профил
Изгонен
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 12:50 am
Мнения: 3717
Рейтинг: 267
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
става дума за начин на мислене. един учител навремето ни обясняваше защо САЩ имат икономика, а ние нямаме - ако на някой хамериканец в къщи му изгори крушката, той не си я сменя, а вика техник за целта - по този начин техника ще си свърши работата и ще си нахрани семейството - не че хамериканецът не може сам да си смени крушката, но не е редно да го прави при положение че има човек, който се занимава с това. доста метафорично, но показателно. ако някой дойде в сервиза и му представиш оферта с плащане на час - повече няма да се появи. един повреден болт може да коства часове допълнителен труд - това клиента никога няма да го оцени и заплати, отделно от това балканския начин на мислене веднага навежда на мисли за умишлено протакане и т.нат. иначе то оферта с плащане на час си има в доста сервизи - има го напечатано на лист и залепено някъде:

1 час работа - 10лв
1 час работа с присъствие на клиента - 20лв
1 час работа със съвети от клиента - 30лв
1 час работа с помощ от клиента - 40лв
1 час работа и клиента сам си прави колата - 50 лв
:-D

_________________
SUBARULAND Ltd
Диагностика, ремонт, обслужване и tuneup на SUBARU от 2007г насам.
0878 207 541 - Красимир
0899 612 719 - Венци
https://www.facebook.com/redlineoil.bg

Пет Мар 02, 2007 10:49 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 1:21 pm
Мнения: 673
Местоположение: Canada
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Значи, аз ако ти изпратя най-последната 'библия' на компанията, кодекса, да го разучиш, направо ще ти застине дъха. И, да ти кажа, този кодекс се води почти конфиденциален. Нямам право да го споделям нито с други колеги от индустрията (от други сервизи), нито да го публикувам. Ти ако видиш на какво се държи в политиката на компанията и направиш сравнение с подобно звено в България, ще останеш доста изненадан. А има и доста по-стриктни и от нас. Има направо фанатици.

Съб Мар 03, 2007 2:43 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 7:46 pm
Мнения: 188
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
Nick написа:
Значи, аз ако ти изпратя най-последната 'библия' на компанията, кодекса, да го разучиш, направо ще ти застине дъха. И, да ти кажа, този кодекс се води почти конфиденциален. Нямам право да го споделям нито с други колеги от индустрията (от други сервизи), нито да го публикувам. Ти ако видиш на какво се държи в политиката на компанията и направиш сравнение с подобно звено в България, ще останеш доста изненадан. А има и доста по-стриктни и от нас. Има направо фанатици.


Баш за те това става въпрос !! Другото е бла бла ...

_________________
active driving, active safety

Съб Мар 03, 2007 2:34 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 9:22 am
Мнения: 860
Рейтинг: 95
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Аз пък сам си сменям крушката :-D .Освен това тука също масово се карат стари коли и като съм питал как си позволяват да ги поддържат ми казават,че не ходят в сервиз,шото е скъпо а викат някой мексиканец да им я оправи евтино.Даже имам една позната,която ми сподели,че сама си сменяла маслото :shock: Купила си някаква кирия да си повдига колата и си сменяла сама маслото-доста втрещено я гледах.Някак си не си представеям жена ми да ми сменя маслото примерно :-D
Така,че това,което разправят за америка не винаги е точно така.Бедните и тука не ходят в скъпи сервизи.В бг също си има скъпи сервизи.

_________________
http://imgur.com/a/OlnT2
http://imgur.com/a/Tq6Ut

Съб Мар 03, 2007 11:35 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 9:16 pm
Мнения: 657
Местоположение: Канада
Автомобил: аутбек 3.0R '05
Рейтинг: 31
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Мнение 
simbat канех се да напиша подобно на твоето мнение, ама се възпрях. И тука е така, който може сам да си свърши нещо си го върши. Не е точно така работата както я описва по-горе агента. Това са малко митове и легенди. Според мен е вярно че хората тук се обръщат по-често към специалисти в дадена област. Но това е защото не им се занимава и нямат време. А когато са в почивка си почиват, а не да се занимават със разни странични задачи които да ги преуморят. Абе както се казва насмогнали са му финансово и не им пука. А в БГ: сиромах човек - жив дявол.

Нед Мар 04, 2007 4:08 am
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 70 мнения ]  стр Предишна  1, 2, 3, 4

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор