Правила за пускане на обяви в раздела


1. В този раздел се допускат обяви на сервизи и магазини пряко свързани с автомобилите Субару.
2. Нова рекламна тема на дадена фирма се допуска само след предварителна заявка за това към модераторите на форума. Те решават коя обява да бъде допусната по собствена преценка.
3. Обява, която не съответства на правилата ще бъде изтрита.



Отговори на тема стр 1, 2, 3, 4  >
 Впечатления от официалните сервизи на Субару в БГ 
Автор Съобщение

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 1:21 pm
Постове: 673
Местоположение: Canada
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Пост 
виж си личните

Чет Сеп 21, 2006 1:20 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 1:21 pm
Постове: 673
Местоположение: Canada
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Пост 
Цитат:
Като отидох да си плащам, питах приемчика, какво се оказа за тропането, той ми каза, че нямало нищо.


You are not the only one who's got a bad deal (от текст на Рейнбоу, Miss Mistreated)

Аз скоро карах едната си кола в дилър с три гаранционни оплаквания. За първото, най-сериозното, казаха че все още нямали отговор като как точно да се извършва поправката. За другите две кааха, че не са успели да дублират шума. Точно като се излиза от тях има една кривина на пътя и шума си излиза като стой та гледай.
Още на другия ден ми пратиха писмо, че след около месец ще получа анкета, да я попълня и да я върна. Като как съм доволен от обслужването. Предния път три пъти ми пращаха от един друг дилър, не им отговорих. Сега тия ще го 'отнесат'. Такъв отговор ще им дам, с карбон копия разпратени до всички инстанции, че следващия път като се появя или ще ям бой, или ще ме изкъпят и избръснат to make sure that I'm satisfied. Доста съм набрал и аз, не сте само вие.

Чет Сеп 21, 2006 12:44 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 7:46 pm
Постове: 188
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Пост 
С това момче от частите и аз съм си говорил и е свестен доста освен това знае и може, отделно е колко умеят да си ценят и оценяват работниците гърчолята ... Понеже съм работил в гръцка фирма знам, за тях сме втора цедка ако ще да си най-великия всепризнат преизбиран механник...То за тях всички останали са втора цедка. Ще ми се да ида на диагностика имам чувството че някои датчици не сработват добре..

_________________
active driving, active safety

Чет Сеп 21, 2006 7:17 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 9:15 pm
Постове: 2
Местоположение: Smolqn
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Пост 
Outback-Fan написа:
Днес карах колата на сервиза на "Субару Мотърс" ООД. Това ми е 2-ро посещение в този сервиз. Първия път, сменяха разни тампони и един маншон. Като цяло останах доволен от сервиза, с изключение, че ми изцапаха с мазило кожата на предна дясна седалка, таблото, и стъклото. Но поне се напънаха да приключат с колата до края на работното време, а не както преди това, ми казаха, че може да остане колата при тях за следващия ден. Мислих даже да ги похваля, тук, но реших да изчакам и другото ми посещение да мине. За съжаление, днес се разочаровах :(.
Записах се за днес с оплакване за ето това http://www.subaru.bg/forum/viewtopic.php?t=78 Плюс това, исках да направят профилактичен преглед на ходова част, окачване, управление, смяна на датчика за слънце, преглед на спирачките, защото стържат, проверка на всички течности и проверка на долния щит на ауспуховата тръба за песъчинки.
Отидох в 14.00 часа, както се бяхме уговорили. Приеха колата. След час и половина благоволиха да я вкарат в халето. Почна я едно момче на 22-23 години ( не повече според мен ). Работи час и половина, с помотването :) Ето за това време какво свърши:
1. Смени датчика за слънце.
2. Свали предните накладки, потърка ги на парче шкурка (на ръка и на един леко къдрав от неравности плот :?: :!: ). Сложи обратно накладките.
3. Взе една щанга и понапъна тук там за хлабини, отпред и отзад.
4. Отвори прения капак. Понадникана отляво-отдясно, където имаше жълти капачки.
С това приключи работата по колата :) .
Никой не излезе да пробва колата, да чуе стъргането, да чуе тропането. Даже не изкара щеката за маслото, да се види дали няма нужда от доливане. Нито пък провери нивото на мазилата на диференциал и ск. кутия :( :( :(
Като отидох да си плащам, питах приемчика, какво се оказа за тропането, той ми каза, че нямало нищо. Аз : Как да няма нищо, като има и се чува, при това доста хубаво. Пробвахте ли колата? Той: Ми не сме я пробвали, ама то затова нямаше време. Трябва да си оставиш колата за повече време (напр. за един ден), да я покараме, да поразглобим, да видим какво е. Аз: Е как нямаше време, нали това беше основното, заради което докарах колата на сервиз, а вие даже не излязохте на пробно каране, за да видите за какво става въпрос. Той: тишина.
Та така изкарах аз половин ден в сервиза. Добре че стоях там, че иначе и капака нямаше да вдигнат сигурно :) Най-много ме издразни, това, че никой не прояви интерес към тропането. Как никой не си каза, "абе я да го видим и чуем това тропане, какво е, от къде е, че да не може да се хване с напъването с щангата". Никой не изпробва колата, никой не се позамисли от къде може да е :( .

Между другото, в сервиза се запознах с един човек, който има същия Аутбек, като моя. Той има същите оплаквания като мен, по отношение на тропането и стъргането на спирачките. На него за тропането, са му казали като на мен, че нищо и няма на колата. А за спирачките, че тези коли не били направени за нашите прашни пътища. Пълнели се с прах накладките, и затова стържели. А, и искали да му престъргват спирачните дискове, за временно решаване на проблема :!: :?: А за цялостно решение, никой дума не обелва.
Вече почвам да си мисля, че за да ти ремонтират нещо по колата във фирмен сервиз ( не само на Субару ), трябва клиента да знае какво точно му е повредено, да им го каже, и те тогава вече знаят какво да сменят или да ремонтират :(
Решил съм, да отида още веднъж, и после ако не съм удовлетворен, ще се насочвам към друг сервиз, но не друг официален на Субару.

P.S. Между другото, има едно свястно момче в сервиза. Не разбрах как се казва, но е вежлив и внимателех и отзивчив. Оказа се, че следи какво става във форума. Но за съжаление, е към резервните части и консумативи, а не към механиците и приемчиците. А, и едни момчета, дето се занимават с гаранциите, също се свестни (или поне на мен така ми се сториха). Като ходих преди няколко месеца, да питам дали ми признават гаранцията, ми казаха, че максимум до седмица ще ми дадат отговор, дали гърците признават гаранцията на колата. И наистина, след 3-4 дни, получих мейл, че гаранцията е призната.И докато контактувах с тях, бяха доста учтиви и добронамерени.

Айде стига толкоз, че стана 2 посред нощ :)
abe outback fan kfo se zaqjda6 s xorata????tfa 4e ne sa ti tesvali kolata v 17:55 e normalno sled kato rabornoto vreme e do 18:00 !!!! a otnostno kolite te se 4upat prekaleno lesno i po4ti pri bseki vtori ima nqkaf problem !!!!!are kato otide6 drugiq pat da si dovolen :)

Чет Сеп 21, 2006 9:40 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 1:21 pm
Постове: 673
Местоположение: Canada
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Пост 
Ако искаш мога да ти пратя в поща описание на първото ми премеждие в сервиз (като клиент). Може и да ти падне капата.

Пет Сеп 22, 2006 12:29 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 1:21 pm
Постове: 673
Местоположение: Canada
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Пост 
Първо е за плач и после за смях. И накрая за малко щеше да стане за ........."калашник' и адвокат.

Пет Сеп 22, 2006 1:58 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 7:46 pm
Постове: 188
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Пост 
" Ех тези сервизи .. " :lol:

_________________
active driving, active safety

Пет Сеп 22, 2006 11:30 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 9:15 pm
Постове: 2
Местоположение: Smolqn
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Пост 
aide nqma da otkaja za da razbera kakvo e bilo.bil sam na nqkolko kontrolni pregledi i nikoga ne sam imal problemi.eto ti e-mail : [email protected]

Съб Сеп 23, 2006 9:20 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 10:58 am
Постове: 1040
Местоположение: София
Автомобил: '98 Legacy 2.5 Limited II
Рейтинг: 22
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Пост 
Autbek_Fen написа:
aide nqma da otkaja za da razbera kakvo e bilo.bil sam na nqkolko kontrolni pregledi i nikoga ne sam imal problemi.eto ti e-mail : [email protected]

Колега, в този форум се пише на кирилица! Ако я нямаш, може да ползваш Кредор, който е инсталиран на форума!

_________________
http://www.subaruclubbg.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=5891]Моторни масла MOTUL на ниски цени!

Нед Сеп 24, 2006 4:47 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 1:21 pm
Постове: 673
Местоположение: Canada
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Пост 
И къде всъщност е кредора ? Аз ли не го виждам, или го няма ? Едно време поне го виждах.....?

Пон Сеп 25, 2006 2:11 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Окт 20, 2006 10:40 pm
Постове: 19
Местоположение: sofiq
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Пост 
съжалявам за закъснението но сам нов и нямам ни6то против субару сервизите но и аз си карах колата за 1-ви и последен път там за6тото като си закарах колата нали вси4ко ми прегледаха масло в двигателя на диференциалите и об6то взето вси4ко и са ми сменили съответните 4асти . След няколко дни на то4ния ден който ми казаха си я взех я пържих за да я видя как върви дали е като преди оба4е много по-зле от преди върве6е . Карам я аз към 4и4о ми като я 4у как работе6е и ме пита 1-во кой я правил и аз му казах , 4е сам я карал кам субару сервиза и кво са ми сменили и той като видя и цената и за тия пари кво са и направили направо подивя . 1-вото не6то каза да я карам да и правя рекламация ма след тва се отказахме и ми я направиха за 3 4аса, а не за 2 или 3 дена ве4е не помня. И се оказа, 4е са объркали целия двигател 6том имате предвид 4е ми работе6е на 2 цилиндъра си правете сметка и как е вървяла. Са6то така бях му казал 4е са ми сваляли мотора и се наложи да проверим дали са6то и са ми сменили и съответните 4астите и поне тва са били го направили и от тогава не сам я карал и няма да я карам , и поуката тука е 4е да не сам слу6ам пове4е ба6та ми , а и за малко да забравя като 4и4о ми отвори капак да видят двигателя ми вика тия хем за объркали двигателя ма и не знаят как да сложат и радиатор е и за тва си правете извод са6то как са ми го сложили аре стига толкова 4е направо не искам да се се6там за тва са се радвам 4е ми върви отли4но колата

Пет Окт 27, 2006 8:36 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 7:46 pm
Постове: 188
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Пост 
yuli написа:
карах колата за 1-ви и последен път там


Къде е това "там" ?

_________________
active driving, active safety

Съб Окт 28, 2006 9:59 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Окт 20, 2006 10:40 pm
Постове: 19
Местоположение: sofiq
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Пост 
fokus написа:
yuli написа:
карах колата за 1-ви и последен път там


Къде е това "там" ?

ми тва там се намира стария път за Банкя ако ти говори не6то и пове4е няма да си дам колата добре 4е го имам моя механик 4и4о ми ма се излъгах да я дам за6тото послу6ах ба6та ми съжлявам 4е така пи6а ма не сам доволен хи4 като си взех колата от сервиза на SUBARU

Нед Окт 29, 2006 9:02 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 1:21 pm
Постове: 673
Местоположение: Canada
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Пост 
Aбе, Юли....ти си ибати дизастъра ? До кое отделение си ходил на училище ?

Цитат:
ми тва там се намира стария път за Банкя ако ти говори не6то и пове4е няма да си дам колата добре 4е го имам моя механик 4и4о ми ма се излъгах да я дам за6тото послу6ах ба6та ми съжлявам 4е така пи6а ма не сам доволен хи4 като си взех колата от сервиза на SUBARU


Не че аз съм най-грамотния тука, но я да видим как би изглеждало :

Ами, това се намира на стария път за Банкя, ако ти говори нещо и повече няма да си дам колата там. Добре, че го имам моя механик, чичо ми, ама се излъгах да я дам защото послушах баща ми. Съжалявам, че така пиша, ама не съм доволен хич, като си взех колата от сервиза на SUBARU.

Нед Окт 29, 2006 9:18 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Окт 20, 2006 10:40 pm
Постове: 19
Местоположение: sofiq
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Пост 
sorry nick не сам се уто4нил добре . Ако знае6 стария път за Банкя ?

Нед Окт 29, 2006 10:29 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Окт 20, 2006 10:40 pm
Постове: 19
Местоположение: sofiq
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Пост 
там се намира сервиза

Нед Окт 29, 2006 10:30 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 1:21 pm
Постове: 673
Местоположение: Canada
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Пост 
yuli написа:
там се намира сервиза


Нямаш проблеми , брато......така да е (там да е). Аз като закъсам, най-първом на тех ще се обадя. Хубаво да ми ощавят колата. То и на мен как ми е точно до гуша тия дни от дилъри - не искам да ти обяснявам. Имам дадена кола 5 дни вече и пак по-развалена излиза, по-поправена не излиза. Но си е там още де. Имам купена бутилка 12 годишно Шивас Ригал и не съм длъжен да я давам на никой. Колата е гаранционна. Обаче аз нали съм възпитаник на Източноевропейската школа, нарекох си я за тях. Я за механик, я за мениджър. Обаче как да ви я дам бе хора, като не можете да си я заработите все още ? You can't earn it. Да ви я дам предварително - ще изглежда като подкуп, може и пушилка да се вдигне. А и по какво ще знам как ще ми е оправена колата. Да я дам накрая - си е чиста форма на отблагодаряване. Обаче и до този момент не можем да стигнем още.

Ша си я пия сами и това си е то. Като алкохолиците.

Нед Окт 29, 2006 11:15 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 7:46 pm
Постове: 188
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Пост 
yuli написа:
там се намира сервиза


Ако се беше поразровил за инфо щеше да видиш мнения за този сервиз!!

П.с. И този сервиз, в които си ходил е различен от този дето Outback Fen е бил.

_________________
active driving, active safety

Пон Окт 30, 2006 9:59 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 10:58 am
Постове: 1040
Местоположение: София
Автомобил: '98 Legacy 2.5 Limited II
Рейтинг: 22
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Пост 
yuli, приятел и аз едва успях да ти прочета мнението... :lol: :lol: :lol: :wink:

_________________
http://www.subaruclubbg.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=5891]Моторни масла MOTUL на ниски цени!

Пон Окт 30, 2006 11:12 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 12, 2006 9:44 am
Постове: 220
Местоположение: Sofia
Рейтинг: 78
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Пост 
yuli написа:
sorry nick не сам се уто4нил добре . Ако знае6 стария път за Банкя ?

.. мммдаааа .. те там са наредени по красота .. първо е на М.Лефтеров с/у кръчмите сервиза .. на 200м. по нататъка е на някой от дилърите .. дето като закъсат ходят за акъл при първия .. :lol: .. мъкака е голяма там .. 8)

_________________
Subaru Forester 2.5XT '05
Subaru Forester 2.0 '06 - продаден
Subaru Outback 2.5 '09
Honda CBF 1000 '06 - продава се
Triumph Tiger 800 XCX '19

Пон Окт 30, 2006 5:07 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ WWW
Отговори на тема  стр 1, 2, 3, 4  >

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 67 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор