Правила за пускане на обяви в раздела


1. В този раздел се допускат обяви на сервизи и магазини пряко свързани с автомобилите Субару.
2. Нова рекламна тема на дадена фирма се допуска само след предварителна заявка за това към модераторите на форума. Те решават коя обява да бъде допусната по собствена преценка.
3. Обява, която не съответства на правилата ще бъде изтрита.



Отговори на тема  [ 98 мнения ]  стр 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 www.sti.bg - чип тунинг (Дискусия) 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 18, 2007 10:57 am
Мнения: 1360
Местоположение: София
Рейтинг: 226
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
STi.bg написа:
Предлагаме чип тунинг за вашето СУБАРУ заедно с една от водещите български фирми в тази област.Всички модели на Импреза оборудвани с турбокомпресор от 92 г. до 2008 г. За повече информация на лични или на посочените телефони.


И как точно предлагате чипове за някой клоз електроники, примерно за импреза СТИ вер.4 питам конкретно ?
Също така и за всички по-стари електроники с Джекс процесори.
И какво точно прави този чип, за доста колеги ще е интерсно повече подробна информация в темата !

_________________
If in doubt flat out

Пон Яну 10, 2011 9:15 pm
Върнете се в началото
Профил
Напуснал форума

Регистриран на: Чет Ное 25, 2010 12:04 am
Мнения: 120
Местоположение: София
Skype: www.STi.bg
Автомобил: Subaru Impreza Type RA,R,555
Рейтинг: -3
Кофти...
Отговори с цитат
Както съм написал по горе-За повече информация на ЛС или посочените телефони.Отговори при запитване ще получи всеки с конкретно запитване за конкретният автомобил. :smt023

_________________
http://www.sti.bg
The Power is never enough...

Пон Яну 10, 2011 9:59 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 18, 2007 10:57 am
Мнения: 1360
Местоположение: София
Рейтинг: 226
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
STi.bg написа:
Както съм написал по горе-За повече информация на ЛС или посочените телефони.Отговори при запитване ще получи всеки с конкретно запитване за конкретният автомобил. :smt023


Би трябвало информацията да е подробна и достъпна за всички, а не на ЛС все едно правите търг с тайно наддаване !!!

Аз попитах конкретно за конкретни неща !

_________________
If in doubt flat out
 2

Пон Яну 10, 2011 10:48 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Ное 14, 2009 12:24 am
Мнения: 1414
Местоположение: смолян
Автомобил: STI (GVB)
Рейтинг: 225
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ок примерно за моята врх 2002 бъгай какъв чип предлагате и предполагаем резултат? благодаря :smt023

_________________
"ladies and gentlemen the wing is back :)"

Пон Яну 10, 2011 10:52 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 10, 2008 2:00 pm
Мнения: 858
Рейтинг: 239
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
STi.bg написа:
Както съм написал по горе-За повече информация на ЛС или посочените телефони.Отговори при запитване ще получи всеки с конкретно запитване за конкретният автомобил. :smt023


Смятам, че сте некоректни и подвеждате потребителите!

Защо смятам така:

1. Импрези 93-96 могат да се чипват. За целта трябва или чип от модел, който няма откъде да се купи, защото отдавна не се произвежда или допълнителна платка, която да го емулира. Такива се продават в Англия, но мапера трябва да е ЛИЦЕНЗИРАН дилър, а такъв за България няма. Тук нещата са по-лесни, защото има ПОЛУработещи безплатни версии на платката, от които човек може да тръгне и ако е гуру в програмирането на процесори да се справи сам.

2. Импрези от 97-98 НЕ могат да се "чипват". Или поне никой по света вече не го може. Явно Вие или лъжете (което за мен е по-вероятно) или сте направили невероятен пробив в разбиването на Unisia процесорите.

3. Импрези от 99-00 имат ECU, което позволява презаписване. Това става само и единствено с ECUTEK и за целта мапера трябва да е ЛИЦЕНЗИРАН дилър. Най-близките такива са в Гърция и Унгария. Явно пак или лъжете, или сте успели да хакнете процесора.

4. Импрези след 01 имат DENSO ECU (а не JECS), което позволява презаписване и е достатъчно човек да има кабел. Не знам в София(да не кажа в България) да има мапер, който да знае читаво да мапва Субара, защото мапването не е само да се дигне бууста. Има хора, които знаят кое, как и защо, но те не предлагат услугите си на пазара.

Не мисля, че е добре да стартирате бизнес-чето си с подвеждане на клиенте. Все пак на хората едва ли им трябва посредник при пазаруването от ebay и е редно, ако искате да имате клиенти да предложите качествени услуги, а не недомлъвки.

_________________
Beam me up, Scotty
 11

Вто Яну 11, 2011 8:01 am
Върнете се в началото
Профил
Напуснал форума

Регистриран на: Чет Ное 25, 2010 12:04 am
Мнения: 120
Местоположение: София
Skype: www.STi.bg
Автомобил: Subaru Impreza Type RA,R,555
Рейтинг: -3
Кофти...
Отговори с цитат
bad_dog написа:
Смятам, че сте некоректни и подвеждате потребителите!

Защо смятам така:

1. Импрези 93-96 могат да се чипват. За целта трябва или чип от модел, който няма откъде да се купи, защото отдавна не се произвежда или допълнителна платка, която да го емулира. Такива се продават в Англия, но мапера трябва да е ЛИЦЕНЗИРАН дилър, а такъв за България няма. Тук нещата са по-лесни, защото има ПОЛУработещи безплатни версии на платката, от които човек може да тръгне и ако е гуру в програмирането на процесори да се справи сам.


27c1028 наистина е доста рядко срещан чип. Е ние сме се запасили с достатъчно, че да направим всички, които искат да бъдат "чипосани". На така наречените полуработещи версии всеки може да направи един дино стенд да види смесите, конете, нютоните. Разбира се, че ако има недоволни от резултата си сваляме нашия софтуер и връщаме пулъп резисторите отново където им е мястото.

bad_dog написа:
2. Импрези от 97-98 НЕ могат да се "чипват". Или поне никой по света вече не го може. Явно Вие или лъжете (което за мен е по-вероятно) или сте направили невероятен пробив в разбиването на Unisia процесорите.

Работим по въпроса :)

bad_dog написа:
3. Импрези от 99-00 имат ECU, което позволява презаписване. Това става само и единствено с ECUTEK и за целта мапера трябва да е ЛИЦЕНЗИРАН дилър. Най-близките такива са в Гърция и Унгария. Явно пак или лъжете, или сте успели да хакнете процесора.

Тз.. грешка. Не ползвам само с ECUTEK. Има още доста маймунки. Гледам, че ти е интересно. Заповядай на място на никой не съм отказал помощ или обяснение.

П.П. на горния цитат. Поне трима от хората, с които работим В БЪЛГАРИЯ имат ecutek :smt129

bad_dog написа:
4. Импрези след 01 имат DENSO ECU (а не JECS), което позволява презаписване и е достатъчно човек да има кабел. Не знам в София(да не кажа в България) да има мапер, който да знае читаво да мапва Субара, защото мапването не е само да се дигне бууста. Има хора, които знаят кое, как и защо, но те не предлагат услугите си на пазара.

Мога да те запозная с всичките, които ги настроиват. Тези, с които работим, си имат апаратурата за да го направят. Ако искаш да ги изброя и поименно?

bad_dog написа:
Не мисля, че е добре да стартирате бизнес-чето си с подвеждане на клиенте. Все пак на хората едва ли им трябва посредник при пазаруването от ebay и е редно, ако искате да имате клиенти да предложите качествени услуги, а не недомлъвки.



За твое сведение нашата малка фирмичка НЕ СИ ИЗКАРВА ХЛЯБА С ТОВА,а се опитва просто да помага и доколкото е възможно да предложи нещо ново,да предложи нова ценова политика(нещо за което много хора биха свидетелствали). Дори не попита за цената каква ще бъде,идеята беше да покажеш колко знаеш и разбира се,както всеки българин да се помъчиш да съсипеш вместо да създаваш.Следващият път първо се поинтересуваи и след това започваи с нападките. Ти като отидеш в Шератон и си поръчаш вечеря искаш ли на готвача рецептата? Работим с колеги от Италия, Англия, Швейцария. Нямаш си на представа колко кадърни хора има в България и колко от тях биха се справили със задачата, която ти постави по-горе. Мисля, че знаеш впрочем. Само в performance-bg има достатъчно такива и още няколко, които никога няма да се регистрират там защото им е под достойнството. Това явно е едно форумно надлъгване.

Има телефони можеш спокойно да се обадиш и да попиташ може ли не може ли нещо. Който се е обадил знае, че правя всичко възможно нещата да станат точно така, както съм ги написал.

Смятам след,като стане одостояние на всички,да се придържам към това,което написах по горе-НА ТЕЛ ИЛИ ЛС ИЛИ КОЙТО ЖЕЛАЕ ДИРЕКТНО В СЕРВИЗА, да помоля модераторите да изтрият излишният спам от темата а ако не се съгласят ще закрия цялата тема и ще премахната регистрацията си във форума

Хора,в тази скапана държава,защо когато някои се опита да направи нещо,винаги среща опозиция вместо подкрепа???
Хората,които познават мен и екипа,които се е заел с тази непосилна(както виждам)задача,зная що за хора сме..на много хора съм помогнал тук във форума и извън него,сега се опитваме да създадем един хубав сезон "Тайм Атак" с добра организация-имаш ли идея това колко ми струва???!?!??! за да има къде младите момчета да покарат да се забавляват и най-важното-да не застрашават живота си и този на околните по улиците!!!

Поздрави и съжалявам ако съм засегнал някои с нещо!

_________________
http://www.sti.bg
The Power is never enough...

Вто Яну 11, 2011 11:57 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5779
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Не се засягай - нормално е хората да искат да знаят и да са недоверчиви към подобни неща. Като отидеш в кварталния магазин и ти предложат труфели какво ще си помислиш?
За да не става "форумно надлъгване" тук броим доволните клиенти - само те имат значение. Желая много такива да има, а те ще се чуят :smt023
 3

Вто Яну 11, 2011 12:40 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 10, 2008 2:00 pm
Мнения: 858
Рейтинг: 239
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
BAlexandrov написа:
Не се засягай - нормално е хората да искат да знаят и да са недоверчиви към подобни неща. Като отидеш в кварталния магазин и ти предложат труфели какво ще си помислиш?
За да не става "форумно надлъгване" тук броим доволните клиенти - само те имат значение. Желая много такива да има, а те ще се чуят :smt023


И аз ще се радвам да се окаже, че греша в съмненията си и да има МНОГО доволни клиенти - това ще покаже кой е прав и кой крив :)

_________________
Beam me up, Scotty

Вто Яну 11, 2011 1:40 pm
Върнете се в началото
Профил
Напуснал форума

Регистриран на: Чет Ное 25, 2010 12:04 am
Мнения: 120
Местоположение: София
Skype: www.STi.bg
Автомобил: Subaru Impreza Type RA,R,555
Рейтинг: -3
Кофти...
Отговори с цитат
По горе се постарах да бъда максимално подробен.
Пак ще кажа-нека да създаваме а не да рушим....
И още веднъж-съжалявам ако съм обидил или засегнал някои

Поздрави

_________________
http://www.sti.bg
The Power is never enough...

Вто Яну 11, 2011 2:13 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Confidence in Motion
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 9:32 pm
Мнения: 6482
Местоположение: BG, Горна Оряховица
Skype: impreza941
Автомобил: EJ22 5MT IMPREZA/EJ20 4EAT IMPREZA
Рейтинг: 204
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Разделена.

_________________
All-Wheel-Drive

Вто Яну 11, 2011 6:48 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Изгонен
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 12:50 am
Мнения: 3717
Рейтинг: 267
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
така и не се спомена въпросната "водеща фирма", която има претенциите да е наясно със софтуерът на субару? понеже в БГ познавам всички, които знаят и могат да бърникат електрониката на турбо субару, ми е интересно за коя точно фирма става дума? защото всички които са запознати със субару отблизо, биха се засмяли при споменаването на "чип тунинг за субару".

да не се окаже, че въпросният чип тунинг е просто залъгване на мап-сензорът с една джиджавка за 30лв и после тунинг с "кранчето".

защото в 90% от случаите, които съм виждал с "пипани" субара - тунинг правим като просто изхвърлим наслаганите играчки и възстановим оригиналната турбо схема!

_________________
SUBARULAND Ltd
Диагностика, ремонт, обслужване и tuneup на SUBARU от 2007г насам.
0878 207 541 - Красимир
0899 612 719 - Венци
https://www.facebook.com/redlineoil.bg

Вто Яну 11, 2011 7:17 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 11:47 pm
Мнения: 2311
Местоположение: Sofia
Автомобил: EA839,MA1.20
Рейтинг: 506
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
А модели след 2008 г.,има ли решение за тях, те не могат ли да се чипосват ?

Вто Яну 11, 2011 8:09 pm
Върнете се в началото
Профил
Изгонен
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 12:50 am
Мнения: 3717
Рейтинг: 267
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
bubaru написа:
А модели след 2008 г.,има ли решение за тях, те не могат ли да се чипосват ?
ми могат примерно да ти вържат една измишльотина на педала на газта и да се сдуха дроселът - електрически е, без жило. ефекта е все едно колата върви повече без да и даваш газ - реално просто лъжат потенциометъра на стъпковото моторче както едно време се лъжеше температурният датчик на голф 2 :smt129 не е нужен чип за новите турбо субара - електрониката след 2000г е напълно отворена.

това важи за ВСИЧКИ субара след 2000г - просто никой не се занимава с рефлашване на атмосферните, пипат се само турбо моделите...

и при положение, че електрониката е отворена за интервенции с кабел за около 200$ и безплатен софтуер - интересно ми е коя фирма се е наела с произвеждането на чипове?

_________________
SUBARULAND Ltd
Диагностика, ремонт, обслужване и tuneup на SUBARU от 2007г насам.
0878 207 541 - Красимир
0899 612 719 - Венци
https://www.facebook.com/redlineoil.bg

Вто Яну 11, 2011 8:34 pm
Върнете се в началото
Профил
Напуснал форума

Регистриран на: Чет Ное 25, 2010 12:04 am
Мнения: 120
Местоположение: София
Skype: www.STi.bg
Автомобил: Subaru Impreza Type RA,R,555
Рейтинг: -3
Кофти...
Отговори с цитат
Краси имаш ЛС за да не се чудиш много :smt023

_________________
http://www.sti.bg
The Power is never enough...

Вто Яну 11, 2011 8:41 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Напуснал форума

Регистриран на: Чет Ное 25, 2010 12:04 am
Мнения: 120
Местоположение: София
Skype: www.STi.bg
Автомобил: Subaru Impreza Type RA,R,555
Рейтинг: -3
Кофти...
Отговори с цитат
Както каза колегата Краси,всички след 2000г. са с отворени компове и няма проблем с ремапването,както няма проблем и с електрониката която се монтира на 92-96 там се добавя така наречения ЧИП,който след интервенция по компа започва да работи с новият софтуер.Все още за 97-98 комповете решение няма :(V5 и V6 също се поддават на агитация...

_________________
http://www.sti.bg
The Power is never enough...

Вто Яну 11, 2011 8:52 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Изгонен
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 12:50 am
Мнения: 3717
Рейтинг: 267
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
в момента сглобявам може би най-бързата стрийт кола в БГ. т.е. миналата година беше най-бързата - тази година каквото сабя покаже :smt129 и има само един човек, в БГ, на който бих дал да и пипа по електрониката. на същият човек пращам и субарата - не че не мога аз да ги мапвам, но не искам. само им пипам леко буста - ако искат повече - им давам един телефон...

електрониката на турбо субару е умишлено презапасена и от към горивни карти, и откъм авансови таблици. това е направено за да не се чупят двигателите. и на мицубишитата е така. и по електрониката пипа само човек, който може да гарантира безопасността на двигателя. това е причината англичаните да не разпространяват свободно въпросните платки, с които се отключва софуера на субару преди 2000г. дават инфо само на ОТОРИЗИРАНИ. иначе не е никакъв проблем да се отключи софтуерът, да се обеднят смесите, да се изтаванят авансите и колата да литне. прати импреса да ти я мапнат в англия, после и сипи Бг бензин и гледай сеир :D

когато горивната смес закове на 11.5 е супер. обаче стане ли 12 и е страшно... субару има алгоритъм за самообучение, който трябва да бъде спазен. т.е. маперът дето ти забоде чип няма как да знае какво става - колата трябва да се покара поне една седмица компа да си направи сметките и тогава е истинският резултат...

_________________
SUBARULAND Ltd
Диагностика, ремонт, обслужване и tuneup на SUBARU от 2007г насам.
0878 207 541 - Красимир
0899 612 719 - Венци
https://www.facebook.com/redlineoil.bg

Вто Яну 11, 2011 9:09 pm
Върнете се в началото
Профил
Напуснал форума

Регистриран на: Чет Ное 25, 2010 12:04 am
Мнения: 120
Местоположение: София
Skype: www.STi.bg
Автомобил: Subaru Impreza Type RA,R,555
Рейтинг: -3
Кофти...
Отговори с цитат
Съгласен съм с теб-това е човек,който определено разбира какво прави и е един от най-добрите в БГ(доказано),но се съгласи с мен,че не е единствения.....

_________________
http://www.sti.bg
The Power is never enough...

Вто Яну 11, 2011 9:15 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Изгонен
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 12:50 am
Мнения: 3717
Рейтинг: 267
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
единственият е - знам само един в БГ, който може като хората да разчете какво казва детонационният датчик. на японските бигачки алгоритъма на детонационният датчик е твърде сложен, за да бъде заместен с чипове... благодарение на този човек 700+ ВАГ бигачките станаха смешни срещу 600кс японско :smt134

_________________
SUBARULAND Ltd
Диагностика, ремонт, обслужване и tuneup на SUBARU от 2007г насам.
0878 207 541 - Красимир
0899 612 719 - Венци
https://www.facebook.com/redlineoil.bg

Вто Яну 11, 2011 9:20 pm
Върнете се в началото
Профил
Напуснал форума

Регистриран на: Чет Ное 25, 2010 12:04 am
Мнения: 120
Местоположение: София
Skype: www.STi.bg
Автомобил: Subaru Impreza Type RA,R,555
Рейтинг: -3
Кофти...
Отговори с цитат
Няма две мнения!!!

_________________
http://www.sti.bg
The Power is never enough...

Вто Яну 11, 2011 9:27 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Изгонен
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 12:50 am
Мнения: 3717
Рейтинг: 267
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
само че не знаеш, че на мицубиша се наложи да се слага нов софтуерен филтър за детонационният контрол - и колата да върви на нечовешки аванси! заводският детонационен контрол не може да се справи със задачата - без този филтър се сдухва. маперът трябвада може да разчете тези неща, а не да вярва само на цифрите... освен това има високочестотна детонация, която е най-лошата, и не се хваща с уреди. разчита се само на ухото на мапера...

_________________
SUBARULAND Ltd
Диагностика, ремонт, обслужване и tuneup на SUBARU от 2007г насам.
0878 207 541 - Красимир
0899 612 719 - Венци
https://www.facebook.com/redlineoil.bg

Вто Яну 11, 2011 9:33 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 98 мнения ]  стр 1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 62 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор